Ivf. Mohou se ještě zbylé dvě vajíčka oplodnit?

19. led 2023

Dobry den, momentalne jsem podstoupila OPU,odebrano 8 vajicek,dnes telefon,ze zustali 4 z toho jedno oplodnene,druhe oplodnene 2x spermiema coz je pry nepouzitelne a zbyle dve zatim nic,nepodstoupili jsme ISCI takze to bylo tak,ze spermie dali do blizkosti vajicek aby se sami zavrtali.Otazka zni mohou se jeste zbyle dve vajicka oplodnit? Dekuji.

katherine177
19. led 2023

A to vajíčko oplodněné dvěma spermiemi to je špatně ? To nemohou být jako dvojčátka?

katule1990
19. led 2023

@katherine177 To urcite ne. Na dvojcata jsou bud potreba dve vajicka a dve spermie (dvojvajecna dvojcata), nebo jedno vajicko a jedna spermie, pricemz embryo se pozdeji rozdeli na dve (jednovajecna dvojcata).

katherine177
20. led 2023

@katule1990 aha ,děkuji za vysvětlení

nita1984
20. led 2023

Je to spíše nepravděpodobné. Podle mě, bohužel. Podstoupit IVF bez pomocných metod oplodnění je riziko. Ja to tak měla 2x a naštěstí to dobře dopadlo, ale všichni mi to rozmlouvali. U prvního cyklu jsem, pro jistotu, dali ICSI na část vajíček. Nakonec byla kvalitnější ze samovolného oplodnění a z těch máme i děti.

autor
20. led 2023

@nita1984 my jsme si rekli kdyz ma nadprumerne vysledky spermii tak proc to nedat aby se zavrtali dami no.Uvidime co rekne dneska,jsou to hrozne nervy

berushe14
20. led 2023

My třeba šli taky do přirozeného oplodnění ale byl to vyloženě experiment jestli se nas geneticky materiál dokáže spojit. A z té várky čekám druhé dítě…

zet83
20. led 2023

Moc držím palce, aby to ještě dopadlo. Odpověď neznám. Ale jak píšeš, můj partner měl ty poslední výsledky také super, krásná %, extra vysoký počet. Metodu ISCI jsme zvolili, protože jakmile se podařilo přirozeně, tak miminku přestávalo bít srdíčko, nebo pouze vyskočilo vysoko HCG a pak začalo mizet. Mohu uvést poslední náš příběh. Při KETu jsme vložili jedno, současně se podařilo přirozeně. Bohužel (ale jsme vděčni i za to 1 🙏) přirozenému přestalo srdíčko být a to z KETu právě ISCI metodou se vyvíjí dál.

autor
20. led 2023

Jeste dodam,ze mame 9ti leteho syna z prirozeneho oplodneni

nita1984
20. led 2023

@zet83 ja mám zkušenost zcela opačnou. Všechna embrya z ICSI se přestala vyvíjet (max jsme to dotáhli k ZT). Z přirozených máme dvě děti

zet83
20. led 2023

...také jsem nenapsala, že mám dceru přirozeně, avšak s jiným otcem.

@nita1984 To je zvláštní zrovna, že z ISCI. Příroda je mocná čarodějka i se zásahem odborníků.