IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

meduna
autor
3. dub 2010

Lip a máš to normálně?já jsem už půl roku od revize a furt mi to nějak blbne,jako bych měla našlápnuto na přechod 😲 😲 mám to málo a spíš jen špiním

liptonek
3. dub 2010

zuzbe - to bohužel nemám. Ale příště zkus radši ISCI. Já měla 6 vajíček. Spermiogram byl taky perfektni....A i s ISCI se podařilo oplodnit jen 4 vajíčka....

meduna
autor
3. dub 2010

se synarelem nemám zkušenost.ale to je fakt divný,že při tolika vajuchách nebylo nic 😕 no ale teď s ICSI bude to si piš

meduna
autor
3. dub 2010

tak jdu na sebe nahodit nějaký hadry a mažu s ní ven 😝 nejhorší je,že když jsem s ní dlouho venku,tak ona se neutahá a je ještě víc aktivní,lítá doma jak zběsilec po bytě,tahá kachnu,nebo hadr v mordě a vyžaduje zápasnictví 😝

liptonek
3. dub 2010

medu, ty jsi byla na revizi? to vůůbec nevim ☹ Právě že zatím jo. Na první MS jsem teda čekala víc jak 6 týdnu. Ale pak dorazila. PAk jsem si začala měřit BT a zapisovat na KinderWunsch...a přesně mi to předpovědělo, kdy dostanu další MS..i kdy byla ovulace. Koukala jsem na to jako blázen, protože žádný léky neberu. Dřív bych bez nich MS vůbec nedostalo. Tak uvídíme, jak to bude teď....

liptonek
3. dub 2010

medu, tak to znám mooc dobře. Po dlouhý procházce já padnu...a ona tu líta jak smyslu zbavena 😀

nadis.h
3. dub 2010

Ahoj děvčata,

včera mě chytil rapl a vyklidila skříně v ložnici a chodbě a večer málem zdechla. Začalo mi tvrdnout břicho tak jsem se dnes na nějakou aktivitu vyprdla.. 😝 Jen se válím. venku sice oskar, ale docela chladno. Furt tahám zimní bundu.

Zuzbe já měla Synarel,ale při krátkém protokolu. Příbalák a vedlejsí účinky nečti. Nemusí to tak být, že by Ti nedošla mrcha kvůli tomu.

coko.joko
3. dub 2010

Holky ja se ted vratila z venci....lidi jak sracek,zmokla jsem jako prase a hlavne,ze mam plny bagl hadru na mimi 😀 😀 a taky na sebe...jsem si koupila dve tuniky a muzu to pak pouzit i na kojeni.....jinak jsem sehnala i podprdu,tak mam radost,doufam,ze me ty moje prsa uz neporostou.... 😀 cestou jsem si chtela koupit cinu domu a ty sikmovocky maji zavreno,tak si ted ohrejvam nudle z mrazaku.....
medu presne tak jsem si to myslela ja,ze se to pise a cte,ale stejne lekarny meli zavreny,takze smula...a Roman at vyzkousi smirgl,ale jemne jen prejet a nedrit jak ja vul........
nadi,jsi prdla jak ja...misto abych uz prd delala,tak vymyslim kraviny a pak se divim,ze me boli bricho,ale ted uz fakt nesmim nic delat,nebo porodim........

dadous
3. dub 2010

tak jsme tady měli kamaradku s roční holčičkou aq byly jsme jak dvě kojny 😀 😀 ted dodělavam konečně oběd a babovka už je taky v troubě 😅

coko.joko
3. dub 2010

dad,to teda jsi rychla..ja si taky delam ted obed.....zacina me bolet v krku vic a vic a do toho kasel...a nevim co na to muzu a nemuzu.....

nadis.h
3. dub 2010

Coko máš krosnu s sebou na procházce do města jo vždy?? 😀 Já už tak měla hadříků dost a včera mě přišel od kamarádky obr balík s dalšíma věcma. Takže bych už ted mohla mít klidně trojčata a převlékat je 3x denně. 😅
Já se pěkně lekla s tím břichem. Naštěstí mě to teda nebolelo, ale tvrdý bylo jako kámen. Jsem se sehnula k pračce a nemohla se pomalu zvednout ani. 😕

Dadu 😀 😀

zuzbe
3. dub 2010

Díky za rady, příbalák sem právě přečetla a teď se děsim. Proč se nepovedlo oplodnit vajíčka nikdo moc neví, ale je možný, že to bude ve spermiích, byť jsou kvalitní. Což by znamenalo, že mě celou dobu hledaj problém, nemůžou ho najít, dělaj mi x inseminací a možná to ve finále bude u manžela. Ale říkal doktor, že to nedokážou zjistit, že na to snad neexistuje průkazný vyšetření či co.
Takže teď syneral do MS a pak injekce cca na deset dnů. Už se strašně těšim, chci to mít za sebou a pak se prostě uvidí.
A mám ještě jednu otázku, jak jste to řešily v práci? Nevim, jestli říct na rovinu, že jdu na IVF nebo si něco vymýšlet ☹

dadous
3. dub 2010

coko jen čaje, a kdyby horečka tak paralen 😵

nadis.h
3. dub 2010

Coko já měla chřipku teď před pár dny. Držela se mě více jak 14 dní. A doktorka mi na to nic nedala. 😠 Kapky do nosu jsem si pak ve finále koupila, protože jsem vůbec nespala jak jsem měla zacapný nos a jediný co mi dr napsala tak nějaký spešl prášek na kloktání aby mě nebolelo v krku. Je to na prd když člověk nic nesmí. 🙄

dadous
3. dub 2010

jo a vítam zuzbe, a budem ti muset vymyslet jinou přezdívku 😀 myslím že lena už na nějakou příjde 😵

nadis.h
3. dub 2010

Zuzbe tak je nečti pro příště! Opravdu. Oni tam musí něco napsat,ale v kolika % se to pak projeví? To je zanedbatelné % a musí to být fakt náhoda. S těma vajkama to je zvláštní. Ale prostě se to tak stane někdy no. I když je spermiogram perfekt tak v misce pak na sebe vája a spermouši koukají jak tupí a k žádný akci se nemají. 😅 ICSI je prostě jistější.
V práci jsem to neřešila, protože jsem žádnou práci neměla v době IVF. 😝 Ono záleží jací jsou Tvoji nadřízení. Pokud jsou v pohodě a vezmou to tak to řekni na rovinu, ale pokud nechceš tak řekni třeba že máš nějaký ženský problém a proto musíš tak často k dr.

coko.joko
3. dub 2010

no,tak to mam dobrou vyhlidku...si pripadam jak chciplotinka.....porad kaslu a malej zase porad kope asi ho budim 😕
nadi,krosnu ne jen batuzek,tam se toho taky vejde hodne....no ja mam taky hodne vecicek,ale tohle bylo spis jako,nuzky,hrebinek,teplomer,lehatko do vany atd......

nadis.h
3. dub 2010

Tak tyhle prkotinky ještě nemám. Já mám jen hadříky a plenky látkové a zavinovačku. Tyhle ostatní věci musím začít kupovat ted. Teď chci koupit postýlku až mi příjde výplata.At už je doma. 🙂

dadous
3. dub 2010

😀 my nějak postylku ani nevyužívame 😀 mam mladou furt v posteli 😅

zuzbe
3. dub 2010

Myslím, žes to vystihla přesně - koukali na sebe v misce a nevěděli, co dělat 🙂
Já právě vůbec nevim, co v práci říct. Nechci to říkat moc lidem, abych když to nevyjde, to nemusela všem vysvětlovat.
Jinak je to hrůza, v práci leta nikdo nebyl těhotný a teď se to rozjelo a je skoro každá druhá kolegyně. Tak mi to vždycky přijde líto, když se tam valí břicho. Navíc spousta těch holek je od dva tři roky mladší než já ☹

nadis.h
3. dub 2010

Dadu já bych se bála ho tam mít kvůli Karlovi.On má občas nějaký halušky či co ze spaní, tak bych se bála že ho praští. A když ho dám na kraj tak zas nebudu spát aby nespadl.. 😝

Zuzbe jinak se to nazvat nedá. 😀 Tak ono to nemusíš říkat v práci hodně lidem. Řekni to jen svému nadřízenému,který Tě musí uvolňovat. Ostatním je do toho prd. U mě v práci to pak taky nikdo nevěděl jak jsem otěhotněla.

zuzbe
3. dub 2010

Holky poraďte mi, jak si mám vždycky obnovit stránku, abych viděla, co píšete? Jsem levá a nevim jak na to, vždycky si museim překočit na jinou stránku a pak zpátky sem. Je to otrava

coko.joko
3. dub 2010

dad,to si teda pekne mlada zvyka u tebe,ale co hlavne,ze je spokojena....
nadi,to ja uz mam vse.......a jsem rada,protoze me uz zmaha chodit,tak ted si budu jen uzivat pohodu a klidek.......
dad,ty mas kolebku???me ji chce pujcit kamaradka,ale ja nevim jestli to je dobry a nebo ne....to mimi v tom je stejne jen chvilku,tak si myslim,ze je lepsi hned postavit postel......

coko.joko
3. dub 2010

zuzbe,ja to delam tak,ze si najedu na Forum nahore v levo a pak si dam oblibene a tam uz mam stranky jaky jsemsi tam dala a jen klepnu a je to.....

zuzbe
3. dub 2010

No ono jde i o to, že se u nás netvářej zrovna nadšeně na mé pokusy otěhotnět ☹
Můžu se vás zeptat, na kolikátý pokus se vám zadařilo?

coko.joko
3. dub 2010

zuzbe,ja mam za sebou 3 IVF jednou KET.......

nadis.h
3. dub 2010

Coko tak mě chození ještě neva.Teda do kopce mi to vadilo i před těhu... 😀 Ale zatím to jde. Taky máš důvod proč se Ti těžko chodí. To já a moje bříško je spíš jak malý,pivní mozol.. 😀

Zuzbe tak v tom případě bohužel musí přijít lež nemilosrdně.. 😝 řekni že máš ženské problémy a je to. Mě se povedlo na 2 pokus. 1 mě stopnuli při stimulce před OPU, protože jsem nereagovala na injkce vůbec. 🙄

coko.joko
3. dub 2010

nadi,pockej to prijde teprve..ja taky nemela zadny a pak najednou bum a mam bruch jak nevim co....a kdyz jdes trikrat ze tretiho patra ven,tak fakt si pak uz rozmyslim jestli pujdu nebo ne 😀 ale zase je to super pohyb aspon nejaky mam v tom tehulkovani......

liptonek
3. dub 2010

Ahoj coko, ahoj nadi 🙂
zuzube - nám vyšel hned první pokus...ale bohužel jen do 22tt

nadis.h
3. dub 2010

Nestraš.... 😅 Kolik kg máš nahoře? Já do ted 9... 😝 I dr se teĎ posledně podivil, že mi vyskočila 4 kila od posledně.. 😲 Naštěstí do 3 patra nemusím. 😀 Bydlíme v přízemí..Ale pokud bychom se měli stěhovat místo Karla máti, tak ta bydlí ve 4 bez výtahu... 🙄 Ale zas aspon jak říkáš...Je nějaký pohyb takhle. 😅