IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

meduna
autor
16. dub 2009

prave,ze ja jsem take pesimista a Roman optimista a moje nalady ho nicej(ne jenom ted.. 😀 😀 😀 😀) ,ale to jsem proste ja.Nevim,zda by do toho sel jeste jednou.Ja jsem se rozhodla,ze budu hrat hru jako,ze se nic nedeje ale jak jsem jiz psala..bohuzel mi to nevychazi.Je to stejne zazrak,ze IVF jeste podstupuji,protoze po prvnim rozvodu jsem uz nedoufala,pak po letech jsem se vdala znovu ale R uz deti nechtel,ma uz.Ja ze zacatku,delala drsonku jako,ze uz deti nechci,protoze nemuzu,ale pak po te 30,jak kdyz me nakopne.To bylo boju a breku a hadek.Ale nakonec jsem ho zlomila a proto jsem asi ted takova vyplacana ze vseho 😝 😝 😝

katy81
16. dub 2009

Medu,hele já se taky klepala a dotěď klepu jak to dopadne,ale nějak se tomu nepoddávám,prostě si najdu něco čím se uchlácholím že to dopadne dobře,stejně je to hold na přírodě,jak to dopadne. A já taky co se týká mě vidím černě, u ostatních né 😅
A každá myslím jsme měli svoje náladky,a chlap to musí hold pochopit, bych je chtěla vidět nadupaný s hormonama a aby byli v poho.....si vem jak jsou příjemní když jsou nadržení a ty třeba nechceš,a to jim jen trochu stoupne hladina hormonů 😉 😉
Když jsi na tom nějak blbě,ta přijdi za náma, mě to tu docela dost pomáhá, že můžu prndat o věcech s jinýma "potrhlýma" ženštinama 😀 😀

katy81
16. dub 2009

Zuzy já dostala testík v caru, je to For you, prý je hodně citlivý,je tam na něm i psaný že ukazuje už 7 dní po oplodnění,ale já ho využiju až v úterý....snad to do té doby nedostanu 😉

meduna
autor
16. dub 2009

Katy,tak jako ted jsem se tady malem poch...a 😀 😀 😀 ,tak nadupanyho hormonama bych ho rada videla!!!!!No nadrzeni to oni jsou vlastne porad 😀 😝 a jen das najevo nechut,tak to je naaaaladicka,hmmmmm 😀 :- 😝 Ale vydrz maj,to se musi nechat,naserou se ale tak za 10min chtic zvitezi a uz smejdej kolem nas jak hladovej pes kolem kosti 😀 😀 😀 ale ja stejne delam mrtveho brouka 😎

zuzana.79
16. dub 2009

Holky, to se hezky čte, když máte dobrou náladičku 😉 ... Katy a jaký Vy jste měli vlastně problém s plodností??
A Medu, kolik z těch čtyřech embroušků si necháš vložit??? 😉

meduna
autor
16. dub 2009

Zuzi,kdyz vse klapne a oplodni se vsechny 4,tak jen 2.Mam strach,to vis 36 se mi uz drape po krku 🙄 😝

zuzana.79
16. dub 2009

Medu, naší mamce se brácha narodil dva dny po jejích 36 narozkách a dobrý 😉 .. Protáhla si mládí.. A taky starosti.. Teď bude to naše "mimino" maturovat 🙂 .. Ale jsem moc ráda, že ho mám i když je o deset let mladší..
Jinak jsem holky do albíka hodila fotky toho kočárku co jsem chtěla a toho co máme 🙂

meduna
autor
16. dub 2009

jdu se juknout na fotecky

meduna
autor
16. dub 2009

tak ten co mas,se mi zda dobrej,urcite je pohodlnejsi nez ten Hartan,protoze se mi zda prostorny.Barva dobra,moje oblibena.A co ti to tam stoji vedle za lisaka 😀 😀 😀

meduna
autor
16. dub 2009

v pul 4 mam termin u doktorky,potrebuji napsat naschopenku,tak doufam,ze me nechytne za fligr a neyhodi me az tam zacnu mou nevalnou nemcinou blekotat,oni jsou tady hrozny.A jeste jak slysej,ze to mam delany v cesku,tak to je jako bych na ne vytahla kobru 😎

meduna
autor
16. dub 2009

Jeste jedna takova stupo otazka,mam nalakovane nehty na nohou,nevadi to,pri tom zakroku?Drive to nesmelo byt a ani sminky ale ted nevim

katy81
16. dub 2009

Medu snad tě doktorka nechá v pohodě,jsem viděla dokument o ivf v Německu a docela jsem se divila,tam není schválená PK a ještě to nemanželský páry stojí o víc jak 40% víc jak manželský-ale myslím že je dobré že je aspoň nějaká výhoda manželství, u nás mi to přijde že tě spíš trestají.ale jinak je to mazec. Tak držím palce ať Tě německá dr. nechá doma a nedělá problémy 😉
Jo já měla vše odlakovaný,ale nakonec to bylo tak že jsem si mohla nechat ponožky,takže ani vlastně jsem nemusela...ale raději jsem měla,co kdyby něco 😉

katy81
16. dub 2009

Jinak Zuzy jsem se dívala jaký to máte ten kočárek, jejda to se musíš pěkně nadřít,já jsem se koukala na pár kočárů pro dvojčata-jsem šáhlá,já vím - a určitě bych šla do toho s předníma aretovacíma o 360° a taky bych chtěla sportovní sedačku otočnou o 180°, jsem to ale vybíravka,co? což moc kočárků nesplňuje 😕 ale je pár co jo 😀

katy81
16. dub 2009

Zuzy,jsem věděla že jsi se na něco ptala,až teď mi to došlo. Měla jsem dlouhý protokol, synarel,puregon, a doteď prednison,anopyrin a k tomu ráno gel crinone. U mě ani problém nebyl,jen jsem měla později ovulaci,to jsme zpravili clostilbegytem,ale pak se ukázalo manžovo spermio a bylo jasno,měli jsme žádné vpřed,takže mě už moje gynekoložka doporučila ivf+poslala na cvičení mojžíšové,no a tak teď máme p ivf+isci a do úterka daleko 😅

zuzana.79
16. dub 2009

Medu, já jsem neměla problém ani s gelovýma nehtama na rukou 😉 .. To je jako když jdeš na plastickou operaci.. Tam si taky nekladou takovýhle podmínky.. Moje kolegyně si nechala dělat prsa a gelovky měla červený a nikoho to nevzrušilo.. Dr.Tě určitě nechá.. A pokud ne, tak si tu nech napsat papír na klinice.. Oni Ti napíšou (i německy) gynekologickou zprávu, kde nemusí být o IVF ani ťuk!!
Katy, kočár je úplně super!! Tím, že má nafukovací kola, tak se všude dostane a neváží ani 20kg.. A když z něj uděláš sporťák, tak má přehazovací rukojeť.. Já jsem to moc neřešila, podstatný je, jak píše Medu, že je prostorný a kluci se do něj vejdou.. A má 79cm na šíř, takže projede dveřma 🙂 🙂 .. Ale do města bych volila jinej.. Tuhle jsem byla u mamky a musím říct, že na Varských chodnících by nepomohly ani křídla, natož aretační ola 😉 .. Hlavně u sporťáku je pak problém.. U nás je jen jeden kočár, který má míň než 80cm našíř.. Jestli hledáš to co hledáš, tak doporučuji: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=22086922&tab=1 🙂 V červené, když to tedy budou slečny 🙂

meduna
autor
16. dub 2009

My byli na pohovoru tady v Erlangenu a podminka byla,ze musim byt vdana.Konkurence tady neni zadna a tim padem to podle toho vypada.Ale doktori tady si myslej,ze my" z vychodu"jsme tady sto let za opicema,coz me vzdy rozzuri do bela 😠 ,protoze u nas v Cesku maji lekari daleko lepsi vybaveni nez lekari tady.PK tu neni povoleno ale gyndar co tady k nemu chodim se mohl posrat,kdyz jsem mu rekla,ze jdu do Ceska a ze je to blbost,kdyz to tady nepovolujou.Tad mi prijde vse nejak zbytecne slozite,treba ultrazvuk ti tady jiny gyndar nez ten co k nemu chodis neudela...a to jeste musi byt gyndar zamereny primo na" Kinderwunsch",jinak mas smulu jako ja,protoze on mel dovolenou a ja byla namydlena a musela jsem jet na ult do Cech.Ochota,ze by se z toho jeden po....
No celkem tri mesice jsme byli s Romanem v Erlangenu a za tu dobu se udal jeden, ze strany lekarky arogantni pohovor,tot vse.Po trech mesicich neustaleho volani,jsme si rekli,DOST,serem na ne.Nasi kartu nenasli.Pskarna na entou.Nejlepsi otazka byla od doktorky byla(predstav si to ale s arogantnim tonem)a jak jste na to prisla,ze uz 15 let chcete dite?No jasne jsem ji do dotazniku napsala,ze se snazim od 20let a nic.Je mi 35,myslim,ze na to nepotrebuji moc vzdelani abych to spocitala 😀 😀 😀 😀 😀

katy81
16. dub 2009

ahoj Zuzy,jsme se dneska neminuly 😀 já se na ten koukala,jen mě zarazila ta india v názvu,mě se líbí tenhle http://www.kocarky.cz/kocarek-first-wheels-city... 🙂

katy81
16. dub 2009

Medu jo jo,tyhle podmínky by měli vidět naši Češi si stěžující nestále na zdravotnictví,by se pak myslím tvářili trochu jinak. O tom Německu jsem to hodně slyšela, a co se týká reprodukční medicíny,tak do caru co chodím tak tam mají dost velkou klientelu z Němec i Rakous
se nedivím že jste šli do Čech,bych taky neustála tyhle fajné otázky a postup.
Měla si dr. říct že jsis 15 let myslela že děti nosí čáp, a ten ti teďkom chcípl a nic nedonesl tak ti ostatní řekli jak to funguje a tak jsi teda u doktorů 😀 😀 by mě zajímalo jak by se tvářila 😉

meduna
autor
16. dub 2009

ale neschopenku nemuzou napsat v cechach,nebo myslis,ze jo?ale urco ne,protoze ja platim zdra soc tady v nemecku.Ted na klinice v Plzni jsem samoplatce 😝

katy81
16. dub 2009

Hmm tak tu neschopenku když am platíš zdravotní to asi musí být v Německu 😢 ale třeba to bude ok, uvidíš že jo 😉

meduna
autor
16. dub 2009

no nekdy si myslim,ze by tady mel clovek takhle odpovidat.To jak jsem delala kurz na zacatku pro privandrovalce,tak se nejak mluvilo o OBI a jinych obchodech a ucitel se me zeptal a vy v cesku mate taky OBI? supermarkety?Ja myslela,ze se vyvratim.Rikam mu:ne Franku mi tam nemame nic,nase lidi v cesku zijou v jeskynich,zerou korinky,chlapi lovej a rvou zensky za vlasy do jeskyn.

katy81
16. dub 2009

Myslí si že jsme prostě východ se vším všudy 😠

meduna
autor
16. dub 2009

no tak nejak.Nasi maturitu ani jine skoly tady taky neuznavaji,je to nestesti ale snad se to nejak casem zlepsi.Tak ja se jdu nervnout k te doktorce ted.Ale v praci to budu mit urcite spocitany.Marodeni=mrtvy 😀

katy81
16. dub 2009

Medu to je vážně blbý,neschopenku určo dostaneš a pak budeš doma dlouho s mimi 😉

dadous
16. dub 2009

jsem tu 😀 zdravím všechny 😉 teda vas dočíst, uff 😝 koukam že už probírate kočarky 😉 ja už mam vybrano davno 😀 ale nejdřív by jsme měli rodit, ne? 😀 😀

katy81
16. dub 2009

no to by chtělo prvně být těhu a pak kočár 😀 a jaký máš vybraný?

dadous
16. dub 2009

čus katy ,
no to se někdo ma , když je doma 😀 😀
mam vybranej casualplay 😵 normalně z něj uchc... 😅 ale ten není pro dvojčata 😀

katy81
16. dub 2009

Nechtěli jsme abych chodila do práce, tak jsem doma a trochu se nudím,ale mám toho tolik na výběr,ale nechce se mi 😎
jo jo,vím, ten se mi taky líbí,ale víc asi Maxi cosi mura 😀 ty ale nejdou twins 😝

dadous
16. dub 2009

no jestli ja budu muset bejt doma na riziku, tak se zblazním nudou 😅

katy81
16. dub 2009

Dadouši, ve většině případů nechávají na rizikáči,aspon do 3 měsíce,skoro určo,co by si ale neudělala pro mimi,že?