IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

dadous
14. lis 2010

@ajriska jdeš po prve?

ajriska
14. lis 2010

@dadous jj. Blbý je, že mi je 23 a musím to podstupovat. inseminace v našem případě je prý zbytečná. Nedozrávají mi folikuly..tak prej IVF bude jediný řešení. Akorát prý mají strach z hyperstimulačního syndromu či co...zítra jdu na kontrolní UZ, to budu 8DC tak uvidíme...jen se modlím, aby se aspoň nějaké vajíčko dalo zavést...

dadous
14. lis 2010

@ajriska no kvuli tomu hyperstimulaku musíš pravě hodně pít 😵 tak dej zejtra vědět jak jste dopadli 😵 a neboj, ja měla jen čtyři vajíčka a jen dvě se dali použít a klaplo nam to 😵

ajriska
14. lis 2010

@dadous jo? Máte dvojčátka? měli jste prodlouženou kultivaci? Prej asi bude lepší, když si necháme spermii vpravit do vajíčka injekcí

dadous
14. lis 2010

@ajriska ne mame jen nikču 😅 prodlouženou jsme neměli a ICSI(to je ta injekce) jsme měli 😵

ajriska
14. lis 2010

@dadous takže z těch dvou se chytlo jedno? No to by nám úplně stačilo 🙂

dadous
14. lis 2010

@ajriska jj, zavedli obě a niki byla silnější 😀

ajriska
14. lis 2010

@dadous a to druhé jsi potratila, či jak? Nebo to odeznělo? Kromě Gonalu jsem si dnes píchala ještě nějaký cetrotid či co......už se snažíme dlouho, tak doufám.........

dadous
14. lis 2010

@ajriska to druhy prostě zmizelo, prej se vstřebalo 😵 jo cetrotid jsem si taky píchala, asi třiinjekce a pak by sis měla píchnout ještě pregnyl asi den před odběrem 😵

ajriska
14. lis 2010

@dadous no já začala s tím certrotidem dnes a budu ho mít ještě v pondělí a úterý. No a gonal jsem píchala od úterka a dnes jsem skončila...tak nevím, zda ho ještě napíši. Pregnyl, je co? jsem hrozná, viď 🙂 ?

ajriska
14. lis 2010

@dadous jo ještě...je to asi blbá otázka, ale když se to povedlo, nebála jsi se, že potratíš? Byl to váš první pokus?

dadous
14. lis 2010

@ajriska no ten se pícha kvuli tomu aby ti vajíčko neprasklo dřív, než bude odběr 😵 jako klidně se ptej , sice si toho už moc nepamatuju ale holky tady poraděj 😀

ajriska
14. lis 2010

@dadous ježiš to jsem nevěděla

dadous
14. lis 2010

@ajriska byl to první pokus a tuhle myšlenku jsem si prostě zakazala 😉 jsem si říkala, že když se povedlo tak prostě to dítě asi fakt mame mít 😵

dadous
14. lis 2010

@ajriska ale stopro jsem uvěřila že jsem těhotna až po ultrazvuku 😵

ajriska
14. lis 2010

@dadous jj, to chápu...no my s manžou máme tak jako vždycky smůlu, nejdřív si musíme "vyžrat" všechno až do dna...tak nějak věřím, že by to mohlo vyjít, ale...

dadous
14. lis 2010

@ajriska no jo na to se nesmí člověk tak upínat, ja vím že se to lehko říka, ale stresama si prostě nepomužeš, prostě mozek tomu musí uvěřit a pak to vyjde 😵 ježiš to po sobě čtu a píšu jak pobožna 😀 😀

baronek
14. lis 2010

@ajriska taky doporučuju hodně pít, aby ses nenafoukla 😀 A když pícháš gonal a ještě něco k tomu, tak máš krátký protokol, já měla dlouhý 😀 36 před odběrem si píchneš injekci na vyvolání ovulace a pak OPU. Všechno je bezbolestné, tak se nemáš čeho bát 😀 a držím pěsti

ajriska
14. lis 2010

@dadous jo to je mi jasné, že psychika dělá hodně...tak nějak jsem teď vnitřně vklidu až je to divný, blbý je, že si asi budu muset vzít neschopenku, protože pořád lítám do Prahy a jaksi v práci spíš nejsem než jsem

baronek
14. lis 2010

@dadous jsme ti to s Leni hezky shrnuly, co???

ajriska
14. lis 2010

@baronek jé .-) děkuju. Krátky protokol jo? No já se v tom fakt nějak nevyznám...🙂 Gonal si píchám od 2DC, dneska jsem 7DC a už jsem asi skončila, pokud nedostanu zítra další. No a pak počínaje dneškem do úterka ten cetrotid

baronek
14. lis 2010

@dadous to je super, že jsi viděla čokolády na živo 🙂 a udělali jste společné foto???

ajriska
14. lis 2010

@baronek 🙂 ale jako mě to pomáhá 🙂

baronek
14. lis 2010

@ajriska dlouhej protokol je bez cetrotidu, ale budeš ho určitě píchat zároveň s gonalem 🙂 Myslím, že se píchá do stehna...

ajriska
14. lis 2010

Akorát mě teda bolí dost v podbřišku a manža říká, že jsem docela bledule...no a nemám chuť na sex 😒

ajriska
14. lis 2010

@baronek ne já to píchám do břicha obojí

baronek
14. lis 2010

@ajriska mě taky bolelo celý břicho a taky jsem nesexovala 🙂 to je normální 😉 hlavně hodně pít i po OPU a ET

dadous
14. lis 2010

@ajriska ja měla taky kratkej protokol, ale ja ten cetrotid píchala zaroven s menopurem 😕
@baronek jo společny foto udělal čokouš ale hodí to sem asi zítra, pže dnes odjížděli do němec 😵

ajriska
14. lis 2010

To jsem z toho magor...jsem zvědavá, teda, jestli zítra k tomu cetrotidu ještě něco dostanu. V pátek, když jsem byl 5DC na UZ tak mi řekla, že na pravým vaječníku je jich 8, levej nemohla dlouho najít, tam jich je prý 6 asi...no ale jsou prej malý...tak že jim musíme pomoc....

dadous
14. lis 2010

@ajriska neboj oni věděj co dělaj 😵