IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

katy81
4. dub 2009

ahoj medu, uvidíš bude pěkná úrodička 😉

jé marakech, myslím říkala že bude testovat tenhle víkend,tak snad dá vědět,držíme palce ať je //

meduna
autor
4. dub 2009

Katy,kez by jsi mela pravdu.Na Marrakech myslim a moc ji preju //.Snad se ozve.Katy a co narkoza?Jak jsi tam lezela po opu dlouho?Myslis,ze zvladnu jit jeste s manzelem nakoupit,ja jak jsem v cechach,tak jsem jak urvana ze retezu v potravinach,tak si tak myslim,zda to zvladnu,nebo budu rada,ze se dovlecu do auta

katy81
5. dub 2009

Marakech tak co???nenapínej 😉 držíme palce

Medu,tak to tě asi moc nepotěším, opu v pohodě, narkoza je tak na 15minut,ale potom mě dost bolelo břicho, vaječníky,byla jsem unavená, no na nákupy jsem neměla a doma jsem hezky hajala a pospávala.

chaala
5. dub 2009

Ahojky holky,všechny moc zdravím 🙂 ...na víkend jsme odjeli z paneláku a užívali sluníčko na chatě.Tak to bylo super.
Katy,koukám,jakou jsi měla úrodu.To je moc moc fajn 😵

Medu,ať ultrazvuk dopadne ukázkově.A kdy ty se vracíš?Myslím,že jsi psala,že jinak přebýváš v Německu.

katy81
5. dub 2009

teda tak to jsi se měla fajn,teplíčko bylo jak v létě

jo jo,úrodička byla,jen aby se tedka pěkně vyvíjeli a u mě se jim líbilo a zůstalo aspon jedno

chaala
5. dub 2009

Katy,určitě se povede 🙂 budu moc držet pěstičky...a budu na tebe myslet. Za chvilku je budeš mít u sebe.Drž se 🙂
Počasí bylo žúžo,hlavně jsme mohli být skoro pořád venku.Luky byl moc spokojený.

zuzana.79
6. dub 2009

Ahojky holčinky,
mohla bych se k Vám přidat?? Já už mám problém s IVF vyřešený,ale chtěla bych Vám třeba dodat naději a zkušenosti v tom, co Vás čeká.. Nemám moc času na diskuze, ale jsem většinu dne sama doma s mimčama a občas bych si chtěla psát o něčem, co má smysl, s někým, kdo má (nebo bude mít 😉 )stejné nebo podobné zkušenosti ..
Částečně jsem Vás dočetla a všem Vám přeju, aby Vám jarní sluníčko dodalo energii a sílu a Vám vyšly Vaše cesty k miminkům!!
Já jsem začala stimulovat na IVF loni 13.4. a přes občasné problémy ten výsledek opravdu stojí za to!! Mám je v albu broučky..
Zatím přeju krásné odpoledne!

dadous
6. dub 2009

Ahoj zuzi, to jsou tak krasny miminka 🙂 jasně že budem radi když poradíš, a o naději nemluvě. Tu tady potřebujem všichni 😉

katy81
6. dub 2009

ahoj Zuzy,tak u nás místo na pokec je určitě volné 😉
teda kluci jsou báječní,tiše závidím. a povedlo se na poprvé ?

dadous
6. dub 2009

Ahoj katy, tobě se to už blíží vid? 😉

katy81
6. dub 2009

ahoj Dadouši 😉 jo jo zítra si budu volat a ve středu jdou ke mě 🙂 se těším a zárověň mám strach

dadous
6. dub 2009

neboj budem držet pěsti až nas budou bolet 😀 malinko zavidím 😅 ale jen malinko 😀

katy81
6. dub 2009

a vy jdete na konzultaci kdy? nebo vy čekáte na výsledky krve ??

dadous
6. dub 2009

my jdem 20.4 na tu genetiku

katy81
6. dub 2009

aha,tak to uteče jak voda a pak to bude rychlost a začne se něco dít 😉

dablikolik
6. dub 2009

Ahoj holky ráda bych se k vám přidala po 2,5 letech a z toho roce a půl v sanusu jsem dnes začala stimulovat na IVF.

dadous
6. dub 2009

dabli rok a pul? co tam s vama tak dlouho dělaly?
katy ja vim, ještě musím zavolat dr. jestli mi tu genetiku budou dělat taky aby nam to kdyžtak udělaly najednou 😉

katy81
6. dub 2009

dabli vítej 😉 to si asi před ivf byla na iui,že ?

dadous určitě ti ju budou dělat taky, a pokud né tak je to divné,tedy pokud ju už nemáš z dřívějška

dadous
6. dub 2009

ne ne nedělali, no uvidím až tam zavolam 😉

chaala
6. dub 2009

Ahoj holky,hezký večer 🙂
vítám nové tváře - Zuzko,kluci jsou moc krásní,budem se těšit na Tvoje postřehy ohledně ivf nebo o všem možném.
vítám i dablikolik,ať se daří stimulace 😉

zuzana.79
6. dub 2009

Berušky,
děkuji za přivítání!! Jste všechny moc statečné!!
My jsme se pro IVF rozhodli asi po roce a půl snažení.. Teda já jsem se rozhodla 😉 .. O miminko jsme se pokoušeli od září 2006.. Po 9ti měsících a spoustě nervů (asi to znáte - pláč při každé další MS atd..) jsem změnila gynekologa.. Ten můj mi pořád "ode dveří", říkal, že jsem mladá a zdravá.. A pak to nabralo na obrátkách.. Nový gyndař mi udělal hormonální profil - OK, Honzu poslal na spermio. - OK (95% spermií živých a rychlých 🙂 ) a tak mi vypsal papíry na laparoskopii a hysteroskopii vaječníků, vejcovodů a dělohy.. Výsledek tak napůl.. Zjištěná endometrioza druhého stupně.. Na úponech dělohy.. Nikdo nebyl schopen mi říct, jestli je to příčina.. Můj gyndr mě napsal rovnou doporučení do CARu (konkrétně do institutu reprodukční medicíny v Plzni).. Byli jsme tam prvně loni 17.ledna.. Začali jsme podpořením ovulace Pregni(y)lem - bez úspěchu, pak další cyklus IUI - bez úspěchu a pak už jsem řekla, že chci IVF.. To jsme podstupovali napůl v Plzni a napůl ve Varech.. Decapeptyl jsem začala píchat vloni 13.4. a 22.5. jsem měla první pozitivní těhu test.. Takže to bylo celé rychlé i když samozřejmě jsme si u toho užili nervy.. Teda hlavně Honza - se mnou 🙂 .. Takže nám to opravdu vyšlo napoprvé, ale s odřenýma ušima.. Z 18ti vajíček nám zbyla jen dvě embria a museli zkrátit PK (prodlouženou kultivaci) o dva dny..Ale nechci žádnou z Vás strašit, takže myslet pozitivně!!!

meduna
autor
6. dub 2009

Ahojte vsichni,Chaala do mojich milovanych Cech pojedu jen na punkci a pak na transfer,jinak jsem v nemec.Holky tak Marrakech se jeste neozvala,moc na ni myslim a preji at je vse v poradku.Ahoj Zuzko vitam te a hned jdu koukat na ty tvoje broucky.To je super podpora a pro nas velika nadeje,doufam,ze to potka nas vsechny tady taky.Holky ve stredu prvni ultrazvuk ale me nic neni,bricho neni nafoukle necitim,ze by ve me rostlo nejake to vajicko.Jee Zuzko ja jezdim take do Plzne,decapepty mam take a ted jeste merional

dablikolik
6. dub 2009

dadous zkoušeli jsme 3x IUI a manža pořád nebyl zralý jít do IVF a já ho nechtěla nutit, chtěla jsem, aby na to přišel sám. 😀

meduna
autor
6. dub 2009

holky a co presne na te genetice delaj,ja si tedy nejsem vedoma,ze by me neco takoveho delali

chaala
6. dub 2009

Medu,nejdřív se ptají na rodiče a prarodiče z obou stran,k tomu ještě na sourozence.Jaké nemoc,nějaké vady nebo potraty v rodině.Pak odběr krve(nám to dělali oběma,někdy pouze jednomu z partnerů) a z té zjistí,jestli nemají nějakou chromozomální vadu. Výsledky trvají 4-5týdnů.
Většinou na genetiku posílají po 2potratech. Nevím,jestli ji dělají automaticky i párům,které nemohou otěhotnět. To by řekly spíš holky.Nás na ni poslaly po našich dvou...

meduna
autor
6. dub 2009

jo ja vim cetla jsem co se ti stalo ☹ tak nam to nedelali.Asi teprve kdybych byla tehotna,protoze mi bude letos v zari 36 a to uz vysetruji vse co se da,protoze uz nejsem nejmladsi

chaala
6. dub 2009

Medu,já taky nejsem nejmladší 🙂 ...bude mi 34.Ale otěhotněla jsem už 3x.Ve středu na Tebe budu myslet 😉 ,už tady bude za chvilenku.
Co asi Marrakech,dlouho tady nebyla.v ráji na nás pozapomněla 😀

meduna
autor
6. dub 2009

no ja na ni myslim, jak ji asi je a zda to klaplo,moc bych si to prala pro kazdou z nas!!!!!Ja jsem se dnes divala na nejake obrazky v knizce o Maledivach juuuuuuuu,tak to je fakt raj.Ta voda a pisecek,fakt bozi.Ja jsem vynervovana jak blazen z te stredy,usi mi horej uz ted 😀

chaala
6. dub 2009

to teda,člověk se jen zasní při pohledu na obrázky 😀 😀 😀 ...žůžo
A jak to máš s prací?Kdy budeš na nemocenské?Až po ET?Vynervovaná je nebo bude každá z nás,to je jasné...zkus to nějak vydržet a zvládnout,co v největší pohodě 🙂 Už vidím sebe...brrrrrrrrrr.... 😒

meduna
autor
6. dub 2009

delam tady v hotelu a marodit znamena podepsat si ortel 😠 tak jsem furt dumala jak to mam udelat,protoze po et uz nechci pracovat,to by ani neslo.Ted jsem si musela vzit nucenou dovcu a jak mi konci,tak bych mela jit na et,takze jsem se rozhodla ,ze to bude ten ortel,protoze moje stesti je mi na hlavnim miste,nez moje priblbla sefova 😎