IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

meduna
autor
6. dub 2009

reknu ti,ze je to pakec,furt se pozoruji,cumim do kalendare a pocitam(asi uz po 1000caty)kolik dni jeste atd,jsem jak bezmozek 😀 moje hra jako ze budu delat,ze se nic nedeje,nejak nevychazi 😀 😀 😀

chaala
6. dub 2009

😀 😀 😀 ¨hra,že se nic neděje,to mě fakt rozesmálo. Já si počítám dny už teď,kdy už bud ta návštěva v centru.Pak si to nedokážu představit...zamknu někde kalendář,vypnu televizi,rádio i net..budu dělat,že se nic neděje 😀 To je ale blbost.
Medu,frčím do hajan.za hoďku už to bude jen den do "tvé středy" 😉

meduna
autor
6. dub 2009

pa a zase treba zitra,diky za pokec.Dobrou noc

zuzana.79
7. dub 2009

Dobré sluníčkové ráno kočičky,
doufám, že všude je tak krásně jako u nás.. Tady už svítí sluníčko (bydlíme na horách - v Krušných horách)..
Medu, já jsem si říkala, že chodíš určitě do institutu v Plzni.. Oni tam mají úplně jiný přístup než v ostatních CARech.. Já jsem tam byla nadšená, i když přiznávám, že ve Varech pak spokojenější.. Ale je to jedna společnost, takže obdoba.. Tehdy ve Varech začínali, takže neměli ještě smlouvu s pojišťovnou, takže jsme na konzultace a ultrazvuky docházeli do Varů a na OPU a transfer jsme jeli do Plzně.. A musím Tě potěšit, v Plzni dělají moc krásné děti 🙂 🙂 A to nemluvím jen o těch svých 🙂 .. Jinak jsem taky píchala Decapeptyl, pak k němu Puregon.. Na ovulaci 10000jednotek Pregnilu a pak Agolutin + estroferm.. Taky jsem měla dlouhý protokol..
Chaali, žádný zamknutí telky, rádia a tak!!! 🙂 Musíš se pak co nejvíc rozptýlit, aby Ti to rychleji utíkalo!!!! 😉 A ono to uteče!! Já jsem se snažila být co nejvíc venku, doma na mě všechno padalo.. Neschopenku jsem měla od OPU až do testu.. A pak od 4.měsíce 🙂 .. Myslím, že je po transferu lepší být doma.. Né, že by člověk nemohl pracovat, ale doma je lepší pohoda..
Katy, ať jsou to dneska ty nejlepší zprávičky a zítra už budou broučci u Tebe v domečku!! Držíme všechny palce co máme doma (a máme jich hodně 😉..) aby bylo dneska všechno OK!!
Všechny ostatní moc zdravím a přeji krásný den!!!
Děvčátka, zatím se loučím.. Jedeme s klučíkama na cvičení (musíme, protože jsou nedonošení 😖 ..Připadá mi, že jsou Ti doktoři někdy fakt mimo.. A řídí se jen podle tabulek.. Mě je fuk, jestli se kluci budou převalovat za měsíc nebo dva, ale pediatrovi ne 😠 ..)..Až se vrátíme tak se přijdu podívat, jak se dneska máte!!

dadous
7. dub 2009

ahoj holky 😉medu a u vas je problem u manžela nebo u tebe? Promin že se ptam, ale mě furt leží v hlavě ty gen. testy 🙄 Třeba na ně ani napujdu 😅 protože brrr, fuj, brat mi hodně krve, to klidně oželím.

chaala
7. dub 2009

Ahoj holky 🙂 ,dneska je venku zase tak kráásně...super počasí.

Zuzi,taky jsem si říkala,že bych to s neschopenkou udělala jako ty.Od OPU do testu,a pak zase do práce.Doma bych se moc hlídala,moje práce mě baví,jsem tam spokojená...tak jsem si říkala,proč hned utíkat.S Lukym jsem šla na na mateřskou až 5týdnů před porodem.A kam chodíte cvičit?Na nějaké rehabilitace?

Medu a ty už zítra 😉

Dadous a jak ty zvládáš to čekáná do 20.4.?

dadous
7. dub 2009

chaala, no zvladam, stejně pak budem čekat zas na vysledky, takže zatím v klidu. 😉 říkam ted , ale počkej až přijedu příští tyden z caru, tak to budou nervíky ,co z těch testu vlastně vyleze 😝 nevím co na tom tak dlouho trva 😀

chaala
7. dub 2009

Dadous,to já taky nevím,proč to trvá tak dlouho.Jestli něco provádějí(něco si třeba označí na DNA) a ono se to projeví až po určité době.Kdo ví 😀 Já jsem laik,jen co si načtu 🙂

dadous
7. dub 2009

mi sem vlezl milaček, protože tu měl kamoše ☹ ty jdeš vlastně příští tyden taky do caru vid?

zuzana.79
8. dub 2009

Dobré ranko děvčátka,
Chaala, my chodíme občas na rehabilitace cvičit tzv. Vojtovu metodu.. Zatím jen mačkáme body na tělíčkách a kluci zatínají svaly.. Řvou u toho jako paviáni a mě je jich strašně líto.. Navíc na to doma nemám podmínky, tak to flákáme 😒 .. Vím, že bysme neměli, ale přijde mi hrozné je 3x denně svlíkat donaha a mačkat..
Jinak nám genetiku taky dělali až ve 12tt.. Předtím jsem měla hotový jen hormonální profil.. Takže to možná nedělají všude a pokaždé.. Challi, Vám budou dělat genetiku u embrií, než Ti je zavedou??
Dadousku, kam se chystáte do CARu? Neboj se, určitě to klapne!!
Medu je dneska na ultrazvuku, ne?? Držíme palečky, ať je tam spoustu folíků!! A pěkných?
A jak dopadla včera Katy?? Už máš mimísky u sebe??
Zatím pa pa..

meduna
autor
8. dub 2009

ahojte holky,tak jsem se vratila z ultrazvuku a jsem smutna,nevim co si mam myslet.mam 5 foliku a vystelku nic moc,tak jsem volala do Plzne a doktor rekl,ze merional musim zvednout na 4 ampule prasku a 2 vody,v pondeli dalsi ultrazvuk a to jedu do Plzne,protoze tady jsou svatky a nikdo z celeho Norimberku mi neni schopen ultrazvuk udelat ☹ Tak jsem zvedava,zda se neco zmeni po zvednuti te davky.Merional mi staci jen do pondelka,tak uvidim jestli dostanu jeste nasup nebo ne.Dadousku,problem je u me,nemam vejcovody,manza je plodnej jak byk 😀 ale me to bohuzel nijak nepomuze ☹ Vejcovody mi vzali pred12lety,nasledek operace slepaku...pak miliony vysetreni,moje prvni manzelstvi jsem prolezela po spitalech,pak 2krat ivf,2krat ET a 1krat KET a nic,ale to je uz13let.

zuzana.79
8. dub 2009

Medu, 5 folíků je dobré!!!! A uviddíš, že po zvýšené dávce porostou!!! V pondělí bude všechno lepší uvidíš!!! Lepší 5 pěkných a z nich vajíčka, než jsem to měla já.. 18 folíků a z toho se oplodnilo 5 vajíček a k transferu zůstali 2.. Uvidíš, že v Plzni už to budou dobré zprávy!! Nesmutni a kup vajuškám něco dobrého a udělejte si hezké odpoledne!!!

meduna
autor
8. dub 2009

Ahoj Zuzi,dekuji za podporu.To jsou nervy!!!!Sla jsem si chvilku lehnout,byla jsem jak prastena pytlem a ted jsem jak dvema.Mas pravdu,lepsi pet nez zadna,nebo zbytecne moc a pak nic.

zuzana.79
8. dub 2009

To víš, že jo!!! Já když mi vzali vajíčka, tak jsem byla hrozně veselá.. A když jsme přijeli domů, tak mi na tel. zvonilo plzeňský číslo a mě to bylo v tu chvíli jasný.. Dr.Hradecký mi povídá: "Paní R......, z těch 18ti vajíček je deset na hovno a těch osm, tak stojí za prd.."Konec citace.. No já prořvala celej večer.. Pak jsem si dala asi 4 velký vodky a do rána nemohla usnout..To se odehrálo v pátek..Řekl, že mi zavolá v sobotu a řekne jestli se něco oplodnilo.. Zavolal v sobotu v půl dvanácté, že se jich oplodnilo 5, ale vyvýjí se jen tři, ať zavoláme v pondělí, jestli něco zbyde, že uděláme transfer hned v pondělí a né ve středu.. Celou neděli jsme byli na výletě.. Doma bych se zbláznila.. V pondělí ráno tam volal Honza, já jsem na to už neměla, seděla jsem a kdybych byla věřící, tak se modlím.. Honza se vrátil z kuchyně s tím, že jsou dvě a že jedem.. Ještě celou cestu z Varů do Plzně jsem se bála, aby na nás počkali.. A počkali.. Hradecký sice říkal, že to nejsou žádný "áčkový"embria, ale já je miluju, i když jsou béčkový 😉 .. Nebyli schopný říct, co s mýma vajíčkama nebylo v pořádku..Prý každé mělo jiný problém..
Takže Tě absolutně chápu, že nemáš náladu, ale musíš jim věřit!!! Kvantita nenahrazuje kvalitu!! Řekli Ti někdy, proč Ti v minulosti ty IVFka nevyšly?? Ale to je fuk, teď to vyjde!!! Hezky na folíky mluv a vysvětli jim, že na ně s "tatínkem" čekáte, tak ať se snaží!!! Kočičko, hlavně žádné depkování!!!

meduna
autor
8. dub 2009

skoda,ze nepiju uz..hned bych se zrumplovala.Ne nikdo mi nic nerekl,ted jsem na to koukala je to uz 14let,ja myslela mene.Tenkrat to jeste nebylo tak vymakany, myslim.Ja mam taky Hradeckeho.Myslim,ze nejak dnes nechapal,ze moje telo reaguje,tak jak reaguje.Tech foliku je tam 5 ale jsou to zatim takove zaprdky 😠 Ted se tady smeju,jak pises ze jedny stojej za hovno a druhy za prd.A chapu dobre,ze z tech dvou mate vase detatka?Vcera jsem je tady ukazovala zname co mi chodi pichat injekce a Romanovi,to je muj manzel.Ja bych snad i pak verici byla po tom jake jste meli stesti 🙂 Ted to musim nejak dnes vyresit,kdy pojedeme do Cech,ja pochazim ze severnich cech a jak v pondeli do Plzne

dadous
8. dub 2009

Ahoj holky 🙂
zuzi my chodíme do sanusu HK a s tou genetikou to nebudu hrotit, tak snad není dr tak blbej , aby ji ted dělal Davidovi a po měsíci zas mě?!
medu klid 😉 vy mate 5 foliku a my zas 5 spermii 😀 😀 to by bylo, aby nebylo 😉

barunka0208
8. dub 2009

ahoj holky, jsem tady úplně nová, nikdy jsem na podobné stránky nepsala jen je pročitala....snažíme se rok a půl a nějak to nejde, s čím jsem tedy nějak nepočítala☹, ale tak to v životě je...začali jsme před měsicem chodit do Praha do CAR a zatím nic nevíme....čekám na všechny výsledky a pak se uvidí 🙂 zatím jen vím, že poměr hormonů nemám tak jak by měl být takže cykly jsou anoovulační....kolik je vám let, mě už se blíží 33...

meduna
autor
8. dub 2009

dadousku,tak ted jsem se zatlemila.Jeste resim jak se dostat v po do Plzne,kdyz nic nejede tady od nas,me snad hrabne.Barunko to jsi jeste mladoska,na me se uz pomalu vrha 36... 😝

dadous
8. dub 2009

a na mě se vrha 38 😅 asi vedu ne? 😀

meduna
autor
8. dub 2009

no tak to asi jo 😀 Podle fotky bych rekla,ze se na tebe vrhla tak 26

slavenka25
8. dub 2009

Ahojte.
Neviete mi poradiť ako dlho treba čakať na ďalšie umele oplodnenie? Práve som nadobudla pocit 6E nám to prvý krát nevyšlo.

meduna
autor
8. dub 2009

Slavenko,to ti musi rict lekar,urcite by jsi nejakou pauzu udelat mela.At se telo da trosku do pucu

barunka0208
8. dub 2009

najdu nějakou fotku a taky jí tam vložím🙂 koukám dadouš že máš 19 let dítě a ted plánuješ s novým partnerem, já mám 10 letou dceru a ted mám nového přítele 42 let a ten děti nemá a moc a moc chce, až mě to někdy dost bolí, že to nejde....moc děkuji za tyto stránky 🙂 🙂

barunka0208
8. dub 2009

těd na to koukám co jsem napsala a lchyběl mi tam otazník 😠 u toho zda plánuješ s novým přítelem není to konstatování, ale je to tím jak píši rychle protože jsem v práci, tak se omlouvám

dadous
8. dub 2009

baru, jo jo muj přítel taky nema děti tak se snažíme 😀

zuzana.79
8. dub 2009

Dadousku, ty jsi skvělá.. Taky jsem se tu smála nahlas!!! 😀 😀
Holky já jsem tu teda úplný zajíc.. Je mi čerstvě 30.. 😅 .. To se mi často nestává 🙂 🙂
Medu, jo jo pochopila jsi to správně, z těch dvou "béčkových" embrií máme naše klučíky.. Měli jsme opravdu maxi kliku.. Jsem neskutečně vděčná..Osudu.. Bohu.. Každý tomu říká jinak.. Až to bude pro Vás aktuální, tak Vám napíšu, jak jsem si dělala první test a jak jsme byli na prvním ultrazvuku 🙂 🙂 Jsem hrozný plašan a nic u mě nemůže být normální..
Barunko, vůbec nezoufej!!! Je jaro a všechno bude dobré! Teď už jste v dobrých rukou doktorů a oni Vám pomůžou!! Jinak samozřejmě vítej mezi námi!!! Ještě mě napadlo, že Ti musím napsat, že mám o 10,5roku mladšího brášku 😉 Tak to budeš mít stejné!!! Taky ho má mamka s jiným tatínkem a čekali na něj 7 let.. Vůbec nebuď smutná z toho, že to nejde!!! Půjde to a Ty budeš mít doma malou chůvičku 😉
Dadousku, jak se Lukáš tváří na to, že se mu snažíte o sourozence??

dadous
8. dub 2009

zuzi, nic jsme mu ještě neřekly 😉 co mu je taky do toho 😀 neee myslím, že jemu je to stejně šumak 😅 doma se už moc nezdržuje, ale když se nam to povede, tak určitě bude rad 😉 si teda myslím 😖 doufam 😕 a nesmějte se stařence 😀 😀
baru s tím psaním to mam stejny jak ty, taky někdy nestačím zírat co jsem napsala za bludy 😀 ale ja myslím že to tady všichni chapem ,no ne? 😵

dadous
8. dub 2009

by mě zajímalo ,jak je na tom marakech 😕

meduna
autor
8. dub 2009

hm tak to me taky,dela mrtveho brouka. 😉

katy81
8. dub 2009

ahojky holky,tak tu vítám nové tváře 😉

tak mám 2 embryjka v sobě a je to super pocit 🙂

s tou krví na tu genetiku bych byla určitě pro, a taky Dadouši se připrav že tě pěkně vysají, každá kontrola folíku+odběr krve kvůli hormonům, ale co bysme neudělali že?
já jsem tu asi nejmladší 27

medu a neboj,folíci dorosotu 😉