IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

katy81
27. bře 2009

tak jsem byla na UTZ a zhruba 8 folíků, v pondělí znova krev+utz,dostala jsem nějaký roztok na vyplachování vagíny,tak jsem zvědavá, v po se musím zeptat kdy tak zhruba půjdu na OPU

marrakech už máš zbaleno na cesty ??

chaala
27. bře 2009

Ally,vítej mezi námi 🙂 Já ve všední den stíhám většinou až večer. Až když usne Lukýsek,jsem spíš noční návštěvník koníka.

Katy,tak folikulíky vypadají nadějně 😉 ,jen tak dál.

marrakech
27. bře 2009

Ahoj Ally, vitej u nas!
Ahoj Katy, koukam, ze folici se pekne snazi, jen tak dal!
Haha, sbaleno? Ja? Na to mam vzdycky dost casu par hodin pred odletem. Ted uz nastesti moc balit nemusim, vsechno potrebne tam mam. Takze jen nejake malickosti a hotovo. Do nedelniho rana casu dost. 😎 Ted jsem se vratila z divadla, alespon 2 hodiny se mi temer povedlo nemyslet na vysledek testu. Jeste, ze se ted zamestnam i tou cestou. Reknu vam, ze cekani je pro me ta uplne nejtezssi cast cele tehle IVF peripetie...

ally57
27. bře 2009

Chaala, děkuju za přivítámí 🙂 já dnes celý den lítala po Praze...
Koukám, že tady diskuse nefrčí přes den v plném proudu 😉
Tak se vám alespoň představím: je mi 33 a s manželem se snažíme o 1. mimčo 8 měsíců. Vyšel nám špatně spermiogram, takže jako výsledek máme doporučeno ICSI a jsme na 14.4. objednáni do Pronatalu... Jsem zatím v "nepřirozených" způsobech oplodnění nezkušená, ale už jsem se s touto alternativou smířila... a doufám, že to brzy vyjde... 😅

marrakech
27. bře 2009

Ahoj Ally, to vis, ze to vyjde! Jen je treba se obrnit trpelivosti. Navic - po 8 mesic a uz jste objednani do CAR. To pujde rychle! Drzim palce!

chaala
28. bře 2009

Ahoj holky 🙂
Marrakech,tak to jste měli pěkný večer.Je fajn,že jsi alespoň na chvilku zaměstnala myšlenky něčím jiným.Jééé,tak zítra už letíš za sluníčkem.To se máš,tady u nás to vypadá ještě na dlouho bez tepla.

Ally,to máme objednání skoro stejně.My jdeme s manželem na první schůzku k ivf 15.4.Manželovi spermio ještě nedělali,ale má špatnou genetiku.Tak nás taky čeká ICSI. A v těch názvech taky ještě plavu 😀 Tak ať Vám to dopadne co nejlépe.

beruska81
28. bře 2009

Dobré ráno holky, tak to vypadá, že dneska bude krásně, u nás je den otevřených dveří na přehradách, tak se jedem podívat 🙂
Ally vítej.
marrakech tak to žiješ fakt v ráji 🙂

ally57
28. bře 2009

ahoj holky, děkuju všem za hezké přivítání 🙂

Chaala - četla jsem si, co všechno máte za sebou... je mi to moc líto, že se takové věci vůbec stávají... ale věřím, že páni doktoři vám trošičku pomůžou a za chviličku už bude mít Lukášek sourozence 😵 Do jakého centra jdete (asi jsi to tu už psala, viď...)?

Marrakech - děkuju a moc ti držím palečky!!! to čekání musí být šílený... (mně stačilo když čekám od ovu k ms 😀 ) - kdy přesně se dozvíš, jestli jsi těhulka - příští víkend...? Můžeš mi, prosím, ještě napasat, jak je to s IVF a s pojišťovnou? Ona to musí nějak schválit a to nějakou dobu trvá... dá se to nějak ovlivnit?

Holky, co si myslíte o IUI - mmáte s tím někdo nějakou pozitivní zkušenost? Já jsem se dočetla, že je tam pravděpodobnost úspěchu 10-15 % (což je v podstatě jako při normálním styku) a znám jen jeden pár, kterému se to tímto způsobem podařilo - ovšem až na 6. pokus!!! Tak jen jestli není zbytečné s tím ztrácet čas - kdyby nám takovou možnost nabídli... co myslíte...?

katy81
28. bře 2009

marrakech přeji velmi příjemnou cestu a ať se mimi líbí na ostrůvku a pěkně hluboko se zavrtají a ukáží // 😉

ally vítej mezi námi 🙂 pojištovna to schvaluje,ale záleží asi i na centrech, my už začli stimulovat a zároveň jsme to posílali na pojištovnu,tak jsme ani nečekali,ale asi je to všude jiné.
hele my taky máme špatné spg, a hnedle nám řekli taky ISCI,tudíž IUI není vůbec na místě-ale zase nikdo neříká že to nezabere,jen to procento je ještě o dost nižžší kvůli tomu spg. záleží na vás zda to chcete zkusit nebo větší naděje ivf.
taky jsme přemýšleli,a nakonec jsme řekli že asi nehodláme čekat třeba rok se zkoušením IUI a pak teprve na IVF,takže rovnou do ivf+isci,jsem zvědavá jak to dopadne,ale říkám si naděje je velká když já jsem skoro ok.

jinak dneska folíci teda pěkně rostou,až chvílema to šíleně bolí 😖

chaala
29. bře 2009

Ahoj holky 🙂 ,
o víkendu jsme byli pryč,tak se hlásím až teď.Ally,my chodíme do Genetu.Minulý rok byl pro nás snad nejhorší v životě,tak věříme,že letos bude líp 😵 S umělým oplodněním nemám vůbec zkušenosti, o našem ivf vím asi měsíc.tak Ti nemohu poradit ohledně úspěšnosti iui.
Katy,drž se 🙂 .Jen ať rostou,vydrž to pro mimíska.

meduna
autor
30. bře 2009

ahoj holky,nejak jsem ted nemela cas sem jukat.Marrakech,tak uz jsi zase doma jak jem cetla,to me mrzi,ze jsem te jeste nezastihla.Drzim vse co mam at jsou tam//carecky.Holky ja uz tento tyden najizdim na ten merional a 8.4 mam prvni ultrazvuk,zda ve me nejaka vajicka rostou.Ally ptala jsi se na pojistovnu,tak ja a myslim ze urcite i marrakech jsme samoplatci,protoze nezijeme v cesku.Ale normalne by to melo byt tak,ze 3krat plati pojistovna ale ty musis take neco vysolit 😀

chaala
30. bře 2009

Meduno,tak už to máš taky za chvilenku.Příští týden ten ultrazvuk,a pak už to bude cobydup 🙂

meduna
autor
30. bře 2009

chaala,to jsem na to zvedava,jen at se mi udela nejake to vajicko.mam strach.

meduna
autor
30. bře 2009

holky asi uz spite,tek ja sem juknu zitra,nejak ted nestiham jsem servana jak boruvkovej ker,delam uz 12 dni v kuse a jeste musim vydrzet do patku a pak konecne volno,ale bohuzel si musim vybrat dovolenou,protoze neni prace asi tak 14 dni.No a pak se hodim marod,protoze kdyz to vse poklape jak ma,mela bych jit na punkci a pak pro nejaky ten muj zivot po kterem uz tolik let touzim.preji vsem krasnou dobrou noc

ally57
31. bře 2009

Katy - děkuju moc za skvělou zprávu! 😵 To je úžasný, že se nemusí čekat na schválení pojišťovnou! 🙂 Já právě myslela, že bychom zkusili IUI v těch dvou měsících, které bychom museli čekat na pojišťovnu, ale takhle bychom šli taky rovnou na IVF - pravděpodobnost při IUI je opravdu malá a už to nechceme protahovat.
A kolikátý den stimuluješ...?
Ještě mám dotaz - co to znamená krátký a dlouhý protokol...? V CARu nám to určitě všechno řeknou, ale jsem zvědavka nedočkavka 😉

Chaala - v Gennetu jsme taky měli být, ale měli strašně dlouhé objednací termíny, vzali by nás až koncem května... v Pronatalu si na nás pan primář (díky přímluvě od známého... ) udělal čas už 14.4. Tak držím palečky, ať už vám jde všechno jako po másle! 🙂

Meduna - nojo, to vím, že budeme muset doplácet, slyšela jsem, že kolem 20tis. A neboj se, vajíčka ti určitě pěkně vyrostou!!! 🙂

dadous
31. bře 2009

ahoj holky, taky bych se přidala 😉 pořad nevím v kterem tematu bych se zabydlela,ale ted bude aktualní asi toto 🙂 mame špatne spermio, na prvním nic a na druhym minuly tyden našli 5 spermijek 😀 , takže možna ani nebudem muset na M/T,což bylo puvodně v planu. 20.4 jde Dada (přítel) na geneticke testy a pak se to rozjede. Asi nas čeka IVF, ale taky se v tom moc nevyznam 😀

marrakech
31. bře 2009

Ahoj holky,
uz jsem zdarne doletela. Konecne zase v sortkach! Akorat vam reknu - pred ivf jsem tu poctive cvicila, plavala, zdrave jedla a na postave se to uspesne podepsalo. No, ivf se taky podepsalo 😠 , ani se mi nechce do plavek. 😒 Navic tu nikdo o me lecbe nevi, tak si asi vsichn mysli, jak jsem se v te Evrope cpala. 😀
Diky moc za drzeni palcu - budu testovat az o vikendu. Do te doby asi prijdu o zdravy rozum...

Ally, ja na zadne schvaleni moc necekala, domluvila jsem se s lekarem v lednu, ze v breznu jdeme na to. Takze bylo spousta casu. Kazdopadne za me zadal CAR, ja nic nevyrizovala. V Cechach si zdravotni pojisteni platim. I tak se jeste musi doplacet na leky a potom za "nadstandart", ktery pojistovna uz nehradi: ICSI, prodlouzena kutivace, zmrazovani embrii, ... Takze zalezi, co kdo ma. My jsme platili cca 15 000.

Katy, Meduno - at vam pekne rostou!

meduna
autor
31. bře 2009

ahojte vsichne snazilenky,Marrakech vitej doma v teplicku.Musela jsem se smat jak jsi psala o tom cpani se v Evrope a to jeste budou koukat az se budes kulatit v budoucnu 😉 Dadous vitej mezi nami.Katy jak je a co folicci,kdy mas punkci?

chaala
31. bře 2009

Ahoj holky,
jéééé,to sluníčko,vodu a kraťásky moc závidím,Marrakech.U nás se konečně taky sluníčko ukázalo 🙂 jak psala Meduna,ještě se pořádně nasmějou,jak ses vykrmila v Evropě 😀 😀 😀

Ally,my nejezdíme do gennetu v Praze,ale v Liberci.Takže čekací doba je fajn.naše první objednání bylo do 14dní,a pak to souviselo s výsledky z genetiky a teď ještě čekáme na nějaké sondy.To je k tomu našemu ivf.Taky jsem zvědavá,kolik peněz budeme doplácet.Taky Vám držím palečky 😵

Dadous,vítej zpátky 🙂 Mně i manželovi dělali genetiku,na výsledky jsme čekali 4týdny.A právě u manžela objevili nějakou chromozomální vadu.Tak máme jedinou možnost ivf.Spermio mu ještě nedělali,to bude asi teď v dubnu.

Meduno,a jak zvládáš ty?Kdy jdeš na kontrolu folikulíků?

meduna
autor
31. bře 2009

ahoj Chaala,kontrola 8.4...bojim bojim 😕

chaala
31. bře 2009

Ally,ještě k těm protokolům.podle toho,co jsem zjišťovala,tak ten dlouhý trvá 6-8týdnů(tedy skoro 2cykly) a ten krátký je pouze jeden cyklus.A tu žádost na pojišťovnu za nás posílá centrum.Holky psaly,že čekaly do 14dnů na schválení.

katy81
31. bře 2009

nazdárek 🙂

marrakech tak si užívej sluníčka a ať se mimi u tebe líbí a pěkně se zahnizďují 😀

ally my máme isci+prodlouženou kultivaci a taky nás to zatím vyšlo na 20tisíc,jinak krátký,dlouhý protokol to záleží na výsledků tvé krve, já měla delší a 22DC jsem začla se sprejem,prednisin a anopirin, a pak od 2DC píchat puregon.

zítra valím na utzkrev a OPU asi v pátek, tak to snad bude ok,mám trochu strach,ale co brzy bude po všem a budem vědět 😉

katy81
31. bře 2009

dadous tak to je dobrá zpráva,né ?pokud se tam nějaké našli tak je to super, kupte vitamínky pro chlapáka a volné trencle a plno vzduchu a větrání 😀 nechci strašit ale ivf asi určo a myslím že nabídnout isci-to že spermijku vpraví přím do vajíčka,že se nemusí snažit sama

meduna neboj 😉 bude pěkná úrodička

chaala takže taky dáreček pod stromeček ?? 😀 😀 byl by to moooc pěknej dáreček co ? 😀 😀

dadous
1. dub 2009

ahoj holky 😉
katy, nam vitamíny asi moc nepomužou, protože Dada nema spermie kvuli, v dětství nesestouplym jajkum ☹,ale ted spermio prohnali centrifugou a pět se našlo, ani nevíme jestli dobry nebo špatny

chaala, taky jsem zvědava co nam na ty genetice najdou 😒

marrakech
1. dub 2009

Ahoj holky,
my meli take spatne spermio, pry ze zadne vitaminy kupovat ani nemame, ze to pravdepodobne moc nepomuze. To bylo minuly srpen. Od zari jsme na ostrove = zdrava strava, vic pohybu, zadne sezeni v aute, jeansy,... A vysledek ted v breznu byl o dost pozitivnejsi! Takze sup - vyhnat chlapy pro zeleninu - a pesky. 🙂 Kdyz nic, tak je to alespon zdrave. 😀

Medu, neboj, urcite Ti pekne rostou !
Katy, pekne Ti to uteklo- v patek OPU, pristy tyden ET. Drzim vsechny palce, co mam!!!
Dadous, souhlasim s Katy, podle toho, co rikas, urcite budete mit ICSI. Jak tak okolo sebe posloucham, je to hooodne bezne.

katy81
1. dub 2009

nazdárek 😉 hlásím pěkné folíky,asi 14 a pý jsou to kule 😀 as 3x24,20....takže jsem ani nedopíchávala půlku uregnu co mi chyběl,že to nemá cenu 😀

marraech užívej si mimi na ostrůvku, vy tam máte jakou část dne ted???

Medu a co ty?jak se cítíš ?

chaalu,dadouše a ally zdravím 😉

marrakech
1. dub 2009

Katy, gratulace, to je krasne!!!

My tu mame o 4 hodiny vic. Takze je skoro 11 vecer, manza odpadl a v telce nic neni. 🙂

katy81
1. dub 2009

díky 😉

teda a to ještě nejsi s mimi v postýlce a nechrupkáš v tom krásném teplém vzdoušku ??? kdy budeš testovat ?

chaala
1. dub 2009

Katy,tak to jsou super zprávičky,když jsou tak veliký 🙂Prášky zabraly jak měly, teď už to uteče.Kolik embryjek si necháš dát?

Meduno,tak ať příští středu dopadne kontrola na jedničku...a folikulíky jsou veliký.

Holky,u nás to bude ivf s icsi,protože manžel má tu chromozomální vadu.Tak musí vybrat ty dobré.

Dadous,já jsem z té naší genetiky byla smutná,ale aspoň,že nám dali tuhle naději 🙂 Tak to zkusíme takhle.

katy81
1. dub 2009

chaalo určitě dvě,teda pokud budou 😉 když by vyšli dvojčátka tak by to bylo fajn,ale i jedno by bylo nádhera

medu držím taky palce

zas u toho isci vybrou dobrý mršky,tak je větší šance na dobře se vyvíjející mimi 😉