IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

dadous
8. dub 2009

ahoj katy, však jo , vyděsit mě co nejvíc, žejo?!! 😀 tak ty už seš poloviční mamka 😅 a nebojiš se jít třeba na zachod? vím blba otazka, ale když jsem nad tím přemejšlela, tak ja se na ten zachod budu bat jít, jsem hrozna 😀

katy81
8. dub 2009

dadouši,neděsím tě 🙂 ,si přece velká holka,nedívat se a dá se odběr vzít.Já třeba raději někdy vím do čeho jdu,jsem pak klidnější,víš ? ☹

jo jo s tím záchodem je to tak,je to ale blbost,ale čůrat jsem ještě nebyla 😕

dadous
8. dub 2009

jsem spíš myslela kakaní 😅

zuzana.79
8. dub 2009

Dadousku, neboj.. Mě kontrolovali folíky jen UTZ 🙂 .. Žádnou krev mi pak už nebrali.. Ani na potvrzení těhu 😉 Měla jsem jenom test (mnoho testů 😀 28.. 😝 ) a pak ultrazvuk!!
Katy, na záchod se vůbec neboj!!! Jednou sem četla nádherný přirovnání, je to jako když namažeš dva krajíce chleba máslem, plácneš je na sebe a mezi ně vsuneš zrnko máku 🙂 .. Určitě nevypadnou, zlatíčka malinký!! A ať to dopadne jakkoliv, tak teď jsi těhulka jako vyšitá!! 😉 .. Kdy máš testovat oficiálně??

dadous
8. dub 2009

zuzi ja vím , ja se nebojím ty krve, jen mi to je nepříjemny 😝

zuzana.79
8. dub 2009

To chápu... Někomu to prostě nedělá dobře.. Já měla problém v těhu.. Přesto, že normálně nemám problémy, tak mi nemohli nic nabrat..Když to zkoušela popáté při testu na těhotenskou cukrovku, tak mi vycákly nervy a nechala jsem si zavolat jinou laborantku 😠 😝 ..Takže Ti rozumím..

dadous
8. dub 2009

mě vadí koukat na to i v Tv, to zavíram oci 😀 .

zuzana.79
8. dub 2009

To mě takhle vadí hadi.. Vadí mi i plyšoví a na obrázku.. Natož v telce.. To se mi občas dělá i zle od žalůdku.. Honza vždycky křičí "Nekoukej!!" 😉

chaala
9. dub 2009

Ahoj holky,hezké ráno 🙂

Medu,moc na Tebe myslím...a pět je fajn,prostě alespoň něco a to je hodně důležité 🙂 Drž se. Včera jsem se sem nedostala,vyrazili jsme s manžou na večeři a Lukýsek spinkal u našich.Tak jsem hned běžela ráno,abych věděla,jak jsi dopadla.

Katy,tak ty už máš dva broučky v sobě 😵 ...užívej si to,odpočívej.Ať se mají u Tebe moc moc hezky.

Zuzi,nám budou dělat tu genetiku spermií,protože manžel má nějakou chromozomální vadu.Můžu spontáně otěhotnět,ale...nikdo neví,jak to dopadne.Když tak mrkni ke mně do alba,co máme smutného za sebou ☹ Čtyřletého chlapečka máme,ale podle pana doktora je to náš malý zázrak 😀

Vítám další nové tváře 🙂

Dadous,jo,jo...už příští týden,blíží se to.Já říkala manželovi,že už to půjde rychle a on,že to bude ještě na dlouho. Tak uvidíme 🙂 ,já mám přece info z koníka 😀

zuzana.79
9. dub 2009

Ahojky holčinky,
Chaali, četla jsem Tvoje album!! Jsi strašně statečná!! Oba jste s manžou stateční!! Já jsem takhle v těhu vždycky něco vyčetla a pak jsem se klepala strachy.. Mám to do teď, jsem strašný plašan.. Za každou dětskou nemocí vidím něco hrůzostrašného 😖 .. Honza vždycky říká, že nechá odpojit net a bude klid 😉 ..
No já jsem právě četla, že když hrozí nějaká vada chromozomů, nebo jiná genetická, tak se dělá genetika embrií.. Asi třetí den, co se embroušci dělí z nich odeberou jednu buňku a z té udělají genetický test. Ty pak víš, že je mimi v pořádku a rovnou můžeš i vědět jestli je to holčička, nebo klučík 🙂 ..

barunka0208
9. dub 2009

holky děkuji za hezké prijetí 🙂 ,

zatím se moc neorientuji v těch vyšetřeních , které popisujete, ale určitě se do toho brzo dostanu... 😀 , zatím jsem jen odbornice v hormonálním profilu, který den a jak má který hormon stoupat a klesat 😀 a mám to přesně obrácene...., je to známka polycystický vaječníků 😠 ,

jinak čeká nás spermiogram příští týden a přítelík z toho začíná být pěkně nervozní, že to nepůjde a tak... nevíte jde to případně udělat 😀 i doma a pak tam přivézt...

už vím, že to vše bude běh na dlouhou trať....

zuzana.79
9. dub 2009

Ahojky Baru, jasně, že to jde udělat i doma 😉 , alespoň tady u nás to ze začátku ani jinak nešlo 🙂 .. Jen je tam musíš dopravit do 3/4 hodiny a při převozu je dobrý mít ten kelímek v kapse u kalhot, aby byly holky v teple 🙂 .. Běhu na dlouhou trať se neboj!! Stojí to za to!!

barunka0208
9. dub 2009

Zůzo, my to napoprvé zkusíme v CARu a pak případně někde poblíž 😀 , protože z domova by jsme tam za 3/4 hodiny nestihli dorazit 😉, nějak jsem nenašla zpětně jaký byl u vás problém????

jsem strašně nedočkavá po tom dlouhém snažení, už bych chtěla, aby se konečně už něco dělo....

napoprvé jsem otěhotněla, neplánovaně, po půl roce vztahu (první měsíc po vysazení antikoncepce, nedělala mi dobře), a jsme moc štastná, že svoji úžasnou holčičku mám, i když někdy pěkně zlobí 😀

a ted když jsem potkal toho "prima chlapa" tak to nejde ☹, taky mě napadají myšlenky typu, aby mě nevyměnil ☹ , za nějakou s kterou to půjde, jsem pitomá, vím ☹

zuzana.79
9. dub 2009

Nejsi pitomá!! Takový věci napadnou každou!! Ale on by Tě určitě nevyměnil, protože jak píšeš, je prima 😉 😉 ..
No u mě byla po laparce zjištěná endometrioza ☹ .. Ale nikdo neřekl, že je to přímá příčina neplodnosti.. Honza měl spermiogram úplně super, takže to bylo u mě.. Po odběru vajíček zjistili, že jsou nekvalitní.. Ale každé mělo jiný problém, takže nic co by zase někdo označil za příčinu 😖 .. Ale prý to takhle má 30% neplodných párů..
A neboj nic, teď už se něco dít začne!! Alespoň u nás to šlo docela rychle.. 17.1.08 jsme byli poprvé v institutu a 22.5.08 jsem měla 1.pozitivní testík 🙂 .. Tak Ti přeji, aby to u Vás šlo taky jako na drátkách!!!

chaala
9. dub 2009

Baru,já zase nerozumím hormonálnímu profilu,ve kterém jsi znalec ty 😀 každý se snaží zjistit něco o tom "svém" problému. 😀 Takže s ostatním se seznámíš později.Manžela taky čeká spermio.Jsme z toho vyjukaní oba 😀.Tak snad to zvládneme.

Zuzi,je to tak jak píšeš.Oni si to ještě nějak barevně označí a podle toho pak rozliší,jestli to je s tou vadou nebo ne. To s tím pohlavím ani nevím.

meduna
autor
9. dub 2009

Ahojte holky,jak to ctu,zacinam byt jeste vetsi posuk nez jsem.Me nikdo nikdy nic nezkoumal,proste jen odbery na zloutenku,hiv a to bylo vse,jo vlastne jeste nejake hormony.Ted tady tad premyslim,ze treba jeste neco neni ve me v poradku,kdyz mi nechtej ty folicci rust a ani vystelka.Co asi bude kdyz by ani do pondelka se nic moc nestalo?V nedeli picham posledni merional,decapeptyl jsem mela utnout uz 11.4 ale rekl,ze to mam do sebe prat dal.No v pondeli se uvidi,to jedu do Plzne na ultrazvuk,teda jestli nepojedu driv za Chocholouskem do blazince 😀 😀 😀

meduna
autor
9. dub 2009

Katy,at vse jde jako po maslicku a mas //.A ta Marrakech furt nic,zapomela na nas pod palmama 😀

barunka0208
9. dub 2009

Zůzo, děkuji moc, úplně jsi mě uklidnila...🙂

Chaala, popíši jak to bylo u nás 🙂 , známá byla s manželem u Apolináře a docela jsme se nasmáli, když nám vyprávěli jak to tam vypadalo, místnost o velikosti Wc a v rohu kýbl a koště, tak doufám, že u nás to bude trošku kulturnější prostředí 🙂 ,

Chocholouška já potřebuji vždy, když příjde menzes 😢 , ale ted co vím, že hormony mám rozlítaný, že normálně to nepůjde, tak už ani nedoufám a věřím CARu...

Holky jak mám vepsat k sobě, tu vizitku....???

Běžím domů z práce a napíši bud z domova nebo zítra zase z kanclíku 😀 😀

A ještě jednou děkuji moc za tyto stránky

🙂

chaala
9. dub 2009

Baru,taky jsem zvědavá,jak ta místnost bude vypadat.Zatím si z toho opravdu děláme s manželem legraci,ale v den D nám asi ztuhne úsměv na tváři.Manžel určitě chce,abych šla s ním 🙂 S tou vizitkou ani nevím,zkusím to,pak když tak písnu.

Medu,nic nezkoumej.vím,že to teď není vůbec jednoduché,ale zkus vydržet do toho pondělí...určitě to bude daleko lepší 😉

chaala
9. dub 2009

Baru,tak už vím tu vizitku.Úplně nahoře máš malinkými písmeny napsáno:uživatelka a tvoje jméno,pak nastavení,interní pošta...Vlez do nastavení a tam je Tvoje vizitka 🙂

zuzana.79
9. dub 2009

Hezké odpolko zlatíčka,
my jsme byli venku kočárkovat.. To Vás taky čeká a musím Vás varovat.. Kočárek, který je široký 80cm je jako tank 😝 ..Teď se maloši napapkali a nespí 🙂 .. Já jsem ráda, že jsem si teď na chvíli sedla... A piju alespoň trochu v klídku kafe..
Medu, přesně, jak píše Chaali, NIC NEZKOUMEJ!!! 5 je super počet!! A v pondělí to budou folíci - obříci 😉 !!!
Chaali, úsměv Tě nepřejde.. Jestli tam půjdeš s manžou, tak se určo pobavíte 🙂 🙂 😀 .. Kámoš tam měl problém, protože bylo vymalováno rudě 🙂 .. Můj Honza problém neměl, ale říkal, že ho štvaly v Plzni vykradený DVDčka a ulepený časáky 😀 😀 .. Ve Varech prý už byly DVD ok 😉 .. Já jsem to neviděla.. Vždycky na mě doktoři dělali nějaké pokusy, když on byl v místnůstce 🙂 ..
Baru, je moc fajn, že už jsi klidnější!! Až se to rozjede, už nebude na nervíky žádný čas!! Jen pak při čekání na test, ale to zvládneš!! My Ti tu pomůžem 😉
A kde máme dneska Dadouska a ostatní??

katy81
9. dub 2009

nazdárek kočeny,doufám že jste si dneska krásně užily sluníčka

Chaalo myslím že to bude v pohodě,oni vyberou to dobré embryjko a dají ho do tebe a pak za 9 měsíců bude mít Lukyn sourozence

Medu,vůbec se neboj, určitě narostou,to jde pak docela dost rychle,uvidíš že za chvíli tu budeš psát že je už máš u sebe....mě to taky od stimulace hodně rychle uteklo a tedkom jen vydržet ještě 12dní a testnout,ale asi to nevydržím a testnu dřív

Barunko uvidíš že když se povedlo jednou povede se i po druhé 😉

Dadouši a co ty?

ted mi tak došlo že jsem jedniná co nemá žádné dítě a ještě jsem nejmladší 😅

dadous
9. dub 2009

Ahoooj, jsem tu 😀
Jsem si dnes byla udělat radost a koupila si kabelku a gatky a na aukru mam koupeny botinky 😵 . Malinko už na mě leze deformace z těhu 😝 jsem si koupila kalhoty ,ktery budu moct nosit i když budu těhotna 😀 . musím vas dočíst 😉

katy81
9. dub 2009

ahoj dadouši 😉 teda větrala si šrajtofly? 😀 já mám taky jedny gatě co ze začátku budu mct nosit,ale podle toho jak mám nafouklé břicho tak mi nepomůžou a bude to vidět hnedka-to by mi jasně nevadilo 😉

dadous
9. dub 2009

Holky my když jsme byli na prvním spermiu, tak to Dada udělal doma 😀 a pak to vezl do nemocnice. Ale ja myslím , že je lepší to vytento přímo v centru. ted když jsme byly v caru na druhym, tak jsem řekla, že zatím počkam v autě,no a než jsem tam došla, tak mě Dada během par minutek dohonil 😀 je to bejk 😀 a rychlej 😀

dadous
9. dub 2009

katy, tahlo jsou šroky a maj hodně nizoučko pas 😵 ale jsou spíš letní, takže už bych potřebovala bejt těhu 😀 a jinak s tou šrajtoflí, jsem si už pěkně dlouho nic nekoupila, takže tak 😉

dadous
9. dub 2009

mělo tam bejt: tyhle jsou široky: 😀 jsem jantar 😀

katy81
9. dub 2009

jsem to pochopila,žádný béčko 😀 a takové riflátka mám také, tak snad se šiknou,kéž by 😉

katy81
9. dub 2009

hele Marrakech,ty potvůrko jedna,tak co ??? už dávno testilas a nás tu tak napínáš 😕 no jo chápu,pláže,vodička,palmišky....taky bych zapomněla na státeček uprostřed Evropy 😉

dadous
9. dub 2009

Katy a jaky maš pocity? Nalad nas trošičku