IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

katy81
14. dub 2009

Dady,taky je nějaký ten rok rozdíl,myslím že až mi bude co tobě tak se budu muset hodně hlídat,ale já když jsem na nervy tak nejím,vidím jídlo a nejde to,jsem při rozchodu s bejvalým takhle zhubla na 42 a to mi bylo už zle a to jsem ještě kouřila takže moje jídlo-cíga a kafe-to bylo něco

dadous
14. dub 2009

taky jsem se rozešla a zhubla osm kilo a přesně jak píšeš, kafe a cigara

katy81
14. dub 2009

kafe a cigára,to je super kombinace 😉 ted nekouřím už přes rok a půl,a kafe jsem neměla od ET,teda pokud se počítá to že mám 3/4 hrnku mlíka a trošku je zabarvený kávou 😀

dadous
14. dub 2009

ja ještě trošku kouřím 😅 no a kafe jen rozpustny s mličkem 😉

katy81
14. dub 2009

tak přestaň 😉 stojí to peníze,zdravís i kazíš,smrdíš...to je co,napravenej kuřák=nazabití 😀

dadous
14. dub 2009

jee ja jsem proti odnaučenejm kuřakum imuni 😀 ale hooodně jsem to omezila 😅 a vím že až se něco začne dít tak s tím dokažu seknout uplně, ale zatím mě nechte jo?! 😵

katy81
14. dub 2009

no jak myslíš 😕 ale víc vitamínu C,kuřáci ho hrozně spotřebovávájí
mě teď jde kouř od tchána,co hulí z okna do ložnice,no fůůůj 😠

dadous
14. dub 2009

no hele je fakt že mě to taky začína čím dal víc smrdět, ale ja si dam fakt jednou za čas, ato ještě k tomu venku na zahradce 😵 no a pomalu bych změnila tema 😀 kdepak mame holčiny?

katy81
14. dub 2009

ok 😀 se cpu tortelínama,mňam 😝

Holky asi jsou s klukama venku a užívají si krásného počasíčka,prý od čtvrtka se má ochladit,zatáhout a pršet 😨

dadous
14. dub 2009

no to jsme si užily leta 😝 😀 , ja jsem ted ztlaskala medovník od tchyně 😅

zuzana.79
14. dub 2009

Beruny,
Vy vždycky drbete, když já kočárkuju, nebo dělám nějakou domácí činnost 😠 🙂 ..
Jo jo.. Kafe a cíga 😝 🙂 .. 27.3. to byl rok co jsem s tím sekla.. Do 12.5. jsem pak cumlala nikotýnový bombony a od zavedení kloučků ani fň.. 🙂 ..Ale mám chvíle, kdy bych si TAAAAAAAAAAAAKKK dala 😉 .. Přestala jsem, protože jsem někde (myslím dokonce tady na koníkovi) četla, že to může až o 40% snížit úspěch IVF.. A jsem ráda, protože mi to pomohlo i finančně.. Né, že bysme byli chudý, ale já kouřila 40 denně a ty kačky jsou potom znát 😉 .. Jinak mi to smrdí jak u koho.. Honza kouří i když teď minimálně a u něj mi to nevadí.. Ale tchýně mě sere nejen smradem z cigaret 😀 😀 ..
A to mlíko ochucený kafem jsem pila skoro celé těhu.. Dokud mi tedy nevylítl poprvé ten tlak..
Jinak si užívejte to, že Vám chutná baštit.. Mě to od porodu nejde a už jsem i zoufalá ☹ .. Mám o 4 kila míň než před těhu a dneska jsem si nechala napsat doporučení k odborníkovi..Radši..
Zatím pa pa.. My jdeme s klučíkama za chvilku plavat 🙂 Do vany 🙂 🙂

dadous
14. dub 2009

ahoj zuzi, tak to mate pořadnou vanu 😀 a dost už o cigaretach 🙄

katy81
14. dub 2009

Zuzy,já bych raději kočárkovala než tu drbala 😀
To jsi teda kouřila hodně, to Tě chválím že jsi přestala 😀,jo jo ono to prý hodně snižuje úspěch ivf i iui
A jakto že ti nejde baštit? Kluci tě nenechají nebo ti nechutná? a jak bylo u toho doktora?

Jak jsem si stěžovala že mi nic není,tak teď jo,odpo jsem jak přejetá,bolí mě hlava a podbříšek taky začal 😕 no hlavně ať se jim tam líbí a zle mě může být jak chce 😉

Dadouš si nacpával břuch medovníkem?hmm taky dobré 😀

dadous
14. dub 2009

katy chvily jsem se musela odmlčet, přijel milaček tak jsme povídali a za chvilku mi sem zas vleze, achjo pořidit si ještě jeden PC 😠 jo a ted jsem ještě natlačila par bramboračku 😝 zuzi nedala by sis 😉

katy81
14. dub 2009

Mě bolí hlava tak půjdu asi hajat,ale takhle kdybyste měli bramborový placky s povidlím a mákem,hmm to bych
dala 😝

Chaala kdybysme se nepotkaly tak držím na zítra palečky a neboj se 😉

meduna
autor
14. dub 2009

Ahojte holky,tak ja se teda taky priznam,ze hulim.Zrovna dnes mi Roman rikal at to omezim,ze tam hulim tem folikum 😠

Zuzi na OPU jdu v patek rano v 9hod.
Zitra ve 22hod si mam pichnout PREGNYL,kam ze se to picha?Bricho nebo zadek,zapomela jsem co mi rikala.To je hrozny,vzdy tam sedim kyvu hlavou,jako ze hrozne vse vim a pak vylezu a v hlave duto

chaala
14. dub 2009

Holky,vy jste toho zase napsaly 😀 ,než jsem vás dočetla. Škoda,že se odpo také nemůžu přidat 😠 ,ale jak psala Zuzka(má to podobně),zrovna jsem s Lukym nebo dělám něco doma.
Katy,děkuju za palečky-potřebujeme je.já jsem z toho nervní už nějakou chvilku,teda spíš nesvá...už abych věděla.A dneska se přidal i manžel.Ten mě jinak celou dobu uklidňoval,byl v pohodě.Tak uvidíme zítra 😉
Jo a ještě jsem to nedostala.A to jsem měla od prosincové revize cyklus pravidelný jako hodinky 28dní.To asi z té nervozity ze zítřka 😖
A jak dopadla dneska Medu?Asi doma pěkně odpočívá 😵

meduna
autor
14. dub 2009

Chaala,tak dej vedet co a jak.Neboj vse bude dobre 🙂

zuzana.79
15. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

lenulinka21
15. dub 2009

Ahoj holky 🙂

Medunko: já si PREGNYL píchala do bříška tak mi to řekli v CARU.Ale je možné
že ti řekli do zadečku.

Zuzuanko. chci se zeptat kojila si kluky současně? taky čekám 2 klučíky 🙂

meduna
autor
15. dub 2009

Ahoj holky,
Zuzi tak jsem si tady pekne pobulela,kdyz jsem cetla jak ti bylo a pak to jak jsi psala,ze jedete ukazat kluciky,to je tak neco krasneho.Sampicko je super a udela jim radost.Udelejte tam nejake fotky a pak je dej sem at se pokochame.
Ja si myslim,ze jsi zdrava jak ripa ale ,hubena jsi jen proto,ze mas kluciky a je to zahul a ze nemas nic moc ze sexu?no to bude asi taky tim,ze klucicci jsou malinkati je kolem nich spousta prace a do toho domacnost,musi to byt velika zatez na psychu.Ale urcite se vse casem urovna.Ty mi prijdes jako silna osobnost,jsem rada,ze nam tady pises a dodavas silu.
Zuzi tak pak pisni jak bylo v CARu

meduna
autor
15. dub 2009

Ahoj Lenulinko,diky za odpoved.Ja jsem tam radsi dnes zavolala a sestra rikala,ze je to jedno,tak pro me je lepsi taky do bricha.Leni a klaplo to na pokolikate?

barunka0208
15. dub 2009

Ahoj holky, koukám jak hodně píšete 😀 . To já budu psát tak nějak poradicky, ale budu.
Od včera máme za sebou spermiogram, šlo to dobře, bylo za chvilku hotovo 😀 , ted čekáme na výsledky.
Já tam jdu zítra, tak mi řeknou co a jak dál....Holky jak se koukáte na inseminaci, každý mi říká, že je to k ničemu, že jen ty spermijky poposunou😀 tak abych věděla co jim tam mám říkat, že chci 😀 a můžu jim do toho v i CARu vůbec mluvit, no měla bych ne... ale zase mám strach, aby si nemysleli, že jim do toho moc"kecám" 😀 😀 😀

aukro je moc fajn, taky na něm občas brouzdám 😀

a jak Chaala už to 🙂 taky máte za sebou????

meduna
autor
15. dub 2009

ahoj Barunko,no to vis my jsme poradne drbny 😀 😀
Tak urcite mas do toho co mluvit,je to tvoje telo

lenulinka21
15. dub 2009

Medunko: je to až zázrak ale hned na poprvé a ještě ke
všemu se ujali všechny 3 embrija.

Ale prý bych je nedonosila mě řekli v CAR v Brně tak jsem šla na redukci a mám ted 2 KLUKY 🙂 🙂
Myslím, do bříška je to lepší. Tak má člověk aspon špek 😀

barunka0208
15. dub 2009

Děkuji Medu, ale já jsem strašně nedočkavá a po tom roce a půl snažení, už je mi každý měsíc dlouhý ☹ ,a le nedočkavé jsme asi všechny co jsme tady...

zrovna jsme si včera říkali, že když se to nepodaří, tak si život zařídíme jinak, ale je to takové to chlácholení sami sebe......

nechodí někdo z vás do CARu do Prahy???

lenulinka21
15. dub 2009

Barunko: právě že ISCI nám dopomohla k tomu že jsem těhu 🙂
Manžel měl mizerné spermo takže touto metodou to vlastně obešli a vyšlo to.

meduna
autor
15. dub 2009

Lenulinko,cetla jsem,ze jsi z okresu Opava.Muj muz pochazi take z Opavy.
Jo s tim spekem to je fakt,dupu mam malou,tak to pichnu do spicku na brichu

meduna
autor
15. dub 2009

Baru neboj,neco vyjit musi.Podivej na Lenulinku,to je dukaz

lenulinka21
15. dub 2009

jj z Opavy mě ten Pregnyl píchal manžel úplně jak profík
pamatuji si že to bylo v 22hod.
Ale koukám, že tam máš napsané Jiné zahraničí. Takže bydlíte v cizině?