IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

barunka0208
15. dub 2009

Leni a rozumím dobže tomu, že to je to, že do stříkačky dají sperma a stříknou ho v době ovulace do deložního čípku???

Moc děkuji, že jsi mi to napsala a pokolikáty vám to vyšlo???

U nás bude problém v tom, že vajíčka neuzrávaj nebo jsou špatnáí, už rok sleduji děložní hlen a ten je v pořádku, jsem takový domácí špion 🙂 v tom kdy a jak by měla být ovulace 😀

meduna
autor
15. dub 2009

taky ho mam pichnout ve 22hod.Jo my bydlime v Norimberku.Manzel Opavak telem i dusi,ale tady je uz 20let.Ja pochazim ze severnich cech.Normalne bych nesla nikdy do ciziny bydlet,jenze on tady ma celou rodinu,tak jsem sla,prislo mi blby ho odervat od rodiny.Ale nejradeji bych sla zpatky.

lenulinka21
15. dub 2009

barunko: nám to vyšlo na poprvé ale já šla na ICSI to co píšeš ty je něco jiného.
tobě nebudou odebírat vajíčka jako mě ale jen vemou sperma tvého chlapa a stříknou
ti ho dovnitř.
U nás to bylo tak že mě vzali vajíčka a ihned do nich napíchli spermie a dali mi je pak za 3 dny zpátky.

meduna
autor
15. dub 2009

za tri dny do tebe,cetla jsem,ze to jde i treba 5 den,to je ta PK.Ale me to delat bohuzel nebudou,protoze mam jen 4 vajicka,tak doktor rikal,ze to nebude riskovat.nevis jak jsi mela vysokou vystelku?

barunka0208
15. dub 2009

Lendulinko, děkuji za info, vše zjistím zítra 🙂a dám vám vědět jak to u nás vypadá.. a co bude dál

Medu, v Norimberku jsme byli na výletě, a je to tam hezké, ale ono je něco jiného tam jet na víkend a něco jiného tam bydlet....

Můj chlap se kvůli mě přestěhoval 80 km (a to oproto tobě nic) a občas vidím, že je mu občas teskno ☹ a to to nepřizná.... a je to spíš uzavřený typ....

zuzana.79
15. dub 2009

Ahojky princezny!!
Vítám Lenulku!! To je fajn, že Ti to taky vyšlo napoprvé a jsi statečná, že jsi šla na redukci!! To bylo jediné, z čeho jsem měla opravdu hrůzu!! Jinak, já jsem se pokoušela kojit týden a bylo to na prd!! Takže klučíci jsou na UM, ale některé maminky to zvládají s pomocí kojícího polštáře i naráz 🙂 .. Přeju Ti, abys byla jedna z nich!! 😉 .. Vy jste byli na plodovce, že už víš, že čekáš kloučky??
Barunko, tak to jsem zvědavka, jak Vám to všechno dopadne.. Co se inseminace týče,tak ji doporučují, když je horší sperma.. Oni ho propláchnou a inplntují katetrem do dělohy.. A je určitě spoust párů, kterým to vyšlo!! Já jsem absolvovala jedu a neklaplo to.. Ale u nás byl problém u mě, né ve spermijkách.. Ty jsme měli dle doktorů super.. 95% kvalitních (plemenný býk 🙂 ..).. A inseminace má zkratku IUI.. To co popisuje Lenulka je vylepšená metoda IVF.. Jmenuje se ICSI a znamená to inplantaci jedné spermie do jednoho vajíčka.. Na následujících stránkách je to pěkně popsané..
http://www.fertilizace.cz/
Chápu, že jsi nedočkavá!! Taky jsem byla.. To naše čekání na mimi je příliš dlouhé na to, aby byl člověk před cílem klidný a vyrovnaný!!
Medunko, určitě zkusím nějaký fotky udělat a pak Vám je sem hodím.. A ty si koukej užívat pohodičku, žádné nervíky, něco dobrého na zoubek a dneska ještě užívat sluníčka, dokud svítí (zítra má být už hůř ☹ ..).. A hezky povídej folíkům, jak je máš ráda a jak se na ně těšíš!!! A děkuju za optimismus!! Taky doufám, že budu ok..
Zatím pa kočenky..
PS: Katy asi ještě spinká 🙂

zuzana.79
15. dub 2009

Ještě něco, Barunko, Ty si samozřejmě MUŽEŠ říct, co bys chtěla a co ne!!! Oni Ti mohou doporučovat, ale rozhodnutí je na Tobě a manželovi!!! Alespoň v institutu k tomu tak přistupovali!!

barunka0208
15. dub 2009

Zuzo, no já vím co bych strašně moc chtěla.... asi to co chceme všechny... mít co nejdříve krásné zdravé miminko nebo třeba i dvě 🙂

Jaké máme spermijky my budeme vědět zítra🙂

Jdu prozkoumat stránky od tebe 🙂

katy81
15. dub 2009

Ahojte holky,vítám Lenulku 🙂 jsi mi tak trochu dala větší naději,že se to i napoprvé podaří.

Barunko, záleží jaký máte hodnoty spermia,IUI není špatný,ale jen je poposuneš,někomu to vyšlo,někomu třeba 6x né, my pvodně mysleli že nás tohle čeká,ale potom z toho vyšlo ivf+isci,no a tedkom čekáme na to jak to dopadne. Každopádně vy si s manželem určujete co a jak chcete,oni doktoři jen poradí,ale je to na Vás do čeho půjdete.

Medu tak to máš za chvíli,a pak jen to čekání na výsledek...stejně nechápu jak doktor ví kolik máš vajuch,to přeci nejde poznat na utz,jen folikuly,né ?

Zuzy,já nespala,manža okupoval počítač. No tak jsi statečná že jsi to doktorům vyložila popravdě,myslím že je to dobře,a že ti poradí..třeba ten sexuolog taky něco užitečného poradí...třeba to chce ještě čas 😉
Pyšní rodiče se jeli pochlubit 😀 trochu tiše závidím

Chaalo a co ty?jak jste dopadli?

lenulinka21
15. dub 2009

Zuzanko: ahojík né na plodovce jsme nebyli byli jsme normálně
na 3D UTZ a tam nám to řekli to jsem byla 20+3tt.

A ty jsi po umělém Zuzi?

dadous
15. dub 2009

😅 tý jo ,dvě stranky popsany 😵 zdravím všechny 🙂

chaala
15. dub 2009

Ahoj holky,
tak pan dokor byl moc hodný..musím říci,že mě hodně uklidnil a mám s ním pocit jistoty.I když jsem ho viděla úplně poprvé.Ještě nás poslali na vyšetření chlamidie,HIV apod.Já to měla už z ledna,ale museli jsme oba znovu,aby to bylo čerstvé.No a čekám na mrchu,a pak bude ještě horm.profil.Až to všechno bude,tak hrrrrrrrrrr do akce.Ještě mi dělají nějaké vyšetření z revmatologie-prý může "něco" způsobovat zastavení srdíčka mimi.Slyšela jsem o tom poprvé.
Jsem docela v klidu(díky panu doktorovi)...tak mi nevadí,že to ještě bude asi měsíc trvat,než začnu stimulovat.Ono to naše není úplně jednoduché,kvůli té chrom.vadě.Takže klidně všechno v pohodě,aby se na nic nepozapomnělo 🙂
Večer musím všechno dočíst,co jste dneska psaly.Všechny moc zdraví a děkuju moc,že jste na mě myslely 😵

zuzana.79
15. dub 2009

Ahojky berunky,
tak co Chaali???? Jsem zvědavá!! A stále držíme palečky..
Katynko, jsem ráda, že se cítíš fajn!! Do kolika jsi dneska s miminkama chrupkala?? To s tím počítačem psal Dadousek 😉 ..A neboj, za rok taky pojedete do CARu se šampusem!! Věřím tomu!!
Barunko, miminka se dočkáte!! A zítra na Tebe budu myslet, aby byl výsledek spermia nej a nej!!
Lenulko, jo jo, jsme po umělém.. Taky nám to řekli v 21tt na základě 3D, ale v porodnici jsme pak museli napsat jména i pro holčinky.. Bylo mi tak blbě, že jsem PA sprdla, že tam žádná holka není 😀 ..
Dadousku, moc zdravím!! Co jsi dneska hezkého ušila v práci??
Medu, odpočíváš?
Jinak v albíku máme nové fotečky a jsou tam i ty z CARu.. Ta mlaďounká paní v bílém tričku je paní doktorka Claudie Štuksová a ta v modrém tričku sestřička Ivanka Sakařová..

zuzana.79
15. dub 2009

Chaali, tak to jsem moc ráda, že to bylo u Dr. fajn.. Měsíc uteče jako voda.. Koukám, že se tady s Vámi fakt míjím.. Za chviličku jdu koupat a pak budu zase KO a zapluji dohajan..
Tak snad zítra 😉 ..
Zatím pa pa zlatíčka!!

katy81
15. dub 2009

Chaali tak to je super,myslím že ten pocit z caru je důležitý,že se tam cítíš v pohodě a příjemně,přece jen občasco čtu na diskuzích tak je to děs běs,jaký cary jsou.

Zuzy spinkala jsem do 6:30-to je vstávání na záchod,jinak praskne močák 😠 no a pak jsem neusla,ale jsem taková přejetá,polehávám a nic nedělám.Odpo tu byla kamoška,prý mám hrozně skelné oči,tak snad to je dobré znamení a není to z hormonů. Jsem dneska nějak myslela až mi vytanulo v mysli že to vyjde a že to bude holčina-y-no nejsem ale magor? a testovat mám v úterý-manža nakázal...to nevydržím,ale nechci jinak,vždycky jsem testila podle sebe a nic,tak to nechám na něm 😉

Jinak k fotkám,Zuzy,to nemá cenu mluvit,jsou naprosto kouzelní klučíci 😀 😀

dadous
15. dub 2009

kuk, jsem zase tady 😉
katy jasny těhu příznaky 😀 jen tak dal 😉
zuzi zase stany,jako každy den 😒 a klučíci jsou fakt užasny 🙂
chaala, dobry přístup doktoru= polovina uspěchu 😵

chaala
15. dub 2009

Zuzi,koukla jsem na fotečky kluků 😵 😵 😵 Jsou úžasní,broučci malincí.

Katy,tak vydrž do úterý.Držím pěsti,ať tam jsou ty dvě vysněné čárky. 🙂 vypadá to nadějně,ty Tvoje pocity.

katy81
15. dub 2009

tož tu samé maminy, a to mi chcete říct že moje divné-prorocké a částečně mimózní pocity jsou těhu příznaky,tak to byh jistě byla ráda,ale na úterý se už třepu 😉

Dadouši a to těch stanů nemáš dost? nebo jako na prodej?já myslela že je pak prodáváš třeba na aukru 😀

dadous
15. dub 2009

😀 ty srando 😀 šijem jak divy, mam jich plny zuby ale vydělavat se musí 😝 a všechny jdou do Holandska a pak dal do světa 😉 jinak ja už si na svoje těhu příznaky nepamatuju 😅 vlítla jsem do toho ani nevím jak 😀

katy81
15. dub 2009

takže po aukru do Holandska??? 😀 a co posílají zpátky v těch stanech??? 😀 😀

taky bych chtěla vlítnout do jináče a nevědět jak 😉

dadous
15. dub 2009

mrtvoly 😀

katy81
15. dub 2009

jo tak to raději nechci vědět, myslela jsem nějaký hašiš 😀 😀

chaala
15. dub 2009

Katy,smích Tě neopouští,super...to bude další těhu příznak.Paráda 😉
Dadous,šití ZDAR 😀

meduna
autor
16. dub 2009

Ahojte holky:,Katy ja to spatne napasala,mam 4 foliccky... ☹ proto dr upustil od PK.Tak zitra uz jedu na punkci.

Juu Dadousi to jsou ale kombinace v tech stanech...ted co je horsi 😀 😀 😀 😀

Necitim na sobe nic,cekala jsem vlastne ani nevim co,ale chapete holky,clovek se hlida pozoruje,protoze preci jenom je to bomba ty hormony a normalne v beznem cyklu poznam,ze mam ovulaci.Ale jediny co mam jinaci je,ze nemuzu mezi lidi,jelikoz to mam opravdu tak,ze co krok to prd 😀 😀 😀

meduna
autor
16. dub 2009

Zuzi fotky jsou pekne,to bylo ale pekne prekvapko pro vsechny.Jeste jsem koukala i na ty starsi fotky a jedna se mi libi obzvlast.Je to 15 fotka,mas na ni napsano "spolu" a Myslim,ze je to Filipek,(promin kdybych kluciky napsala spatne ale kapanek mi dela problem je rozeznat)a nafukuje pusinku a Jenicek na neho kouka,ze to vypada jako by mu neco vysvetloval a ten se zaujetim poslouchal 😀

katy81
16. dub 2009

dobré ránko holky 🙂

Medu zítra na Tebe budem moc myslet,aby to bylo ok 😉 já taky stimulku prožívala dobře, až jsem byla překvapená,no a tím prděním, to jsem měla až po ET 😀

Zuzky hezky kočárkuje,no a jaký máte kočárek???? a jen tak pro zajímavost jsem si ráno měřila bazálku a byla 37,2 a oči,kozy pořád taky lesklý a velký,tak si říkám že je to ok 😉

Dadouši pěkné šití stanů 😀

Chaalo ty si taky užíváš venku s Lukynem,co? tak pěkný den,dneska snad ještě slunečný

meduna
autor
16. dub 2009

Ahok Katy,to je nervak,ja jsem snad nedockavejsi jak ty,je to hotovka ty jsi tehotna,ty musis byt!!!!!!!!
Jezis tak to ja uz exploduju,jestli dojde k ET.Mam kapanek paniku,protoze mam je 4 a co kdyz...... ☹ ☹ ☹ Hrozne bych se chtela zase naucit se moc tesit a doufat,ale nejak jsem to pred lety v sobe potlacila a ted jsem spise takova roztresena,upanikovana baba

zuzana.79
16. dub 2009

skusim v skratke tiez opisat nas porod... wild horses - mali sme to dost podobne 🙂

Takze - rano v sobotu pred 5 mi zacali kontrakcie, o 3 poobede sme dosli do porodneho domu, to uz boli po 5 minutach. Midwife bola fajn, chcela nas poslat domov, lebo som podla nej bola prilis v pohode na to, aby som rodila 😀 ale ostali sme tam, dostali sme peknu porodnu salu s balonom, vanou zachodom, roznymi pomockami (pisem to preto, lebo na Slovensku by toto bol tazky nadstandard), pustili sme si hudbu, tancovala som brusne tance, predychavala kontrakcie, midwife nam uvarila caj (mala som specialny na kojenie este z domu) a priebezne nam nosila novy a toasty a lekvar 😀 potom mi napustila vanu, vliezla som si do nej a bola to prijemna ulava (kontrakcie som mala strasne bolestive - pomahalo mi ich predychavat a pri vydychu robit hlboky zvuk "vuuuuu". A este mi velmi pomahalo, ze ma manzel stale masiroval - mali sme to nacvicene z predporodneho kurzu, takze vedel presne, co ma robit, bol uzasny.). Ozaj, jest neodporucam - ja som si len hryzla z mueslitycinky a hned som sa z toho povracala. 😖 Ale pila som stale a vela. Potom, ked som tie bolesti uz nevedela vydrzat, poprosila som midwife, ci uz mozem ist do bazena a ona, ze este asi nie som dost otvorena, ale skontrolovala ma a zistila, ze uz som na 6 cm, tak hura do bazena 😀 no a tam to bolelo este viac, neskor mi ponukla ten entonox, tak som ho skusila a bolo to super 😀 som z toho bola uplne sfetovana 😀 no hej a mala som fakt ten orgasmic birth, takze je to pravda, da sa to. (midwife bola dost prekvapena z toho, ako rychlo sa otvaram a ako dobre predychavam kontrakcie, mala som zo seba velmi dobry pocit, som jej vysvetlila, ze robim jogu 😉 ) Potom akurat nastal problem, ze babatko akosi nechcelo ist von, kedze bolo asi take obrovske. Medzitym sa vymenili midwife a to bolo super, lebo ta druha midwife bola uplne uzasna a uz sme ju poznali - ona ma prijimala. Najprv ma len pozorovala, radila mi, co mam robit a ked to neslo, vyhlasila, ze ideme z bazena von, tak sme sli na stolicku, tam sa mi podarilo nieco vytlacit, ale babatko to nebolo 😅 (midwife ma velmi pochvalila a slo sa dalej), potom sme sli na postel a tlacila som v polosede, jednu nohu som mala zapretu do manzela a druhu do midwife. No a takto som tlacila asi 3 hodiny, lebo Zoranko asi cely cas spinkal 😀 . Myslela som si, ze umriem, ze ho nevytlacim, ze budem musiet mat cisarsky, nastrih, zvon a neviem co este, no a nakoniec sa nam to podarilo 😀 bol to ten najkrajsi pocit na svete, ked som pocitila, ze uz konecne ide von a potom, ked som ho uvidela - bol nadherny, najkrajsi na svete 😀 . Manzel si musel sadnut, lebo toho bolo nanho trochu moc (videl viac ako ja 😀 . Hned mi Zoranka polozili na brusko a prikryli nasim cervenym uterakom a tak sme tam nejaku dobu ostali a tesili sme sa. Potom mi pomohli prejst na stolicku, kde som vytlacila placentu (bez syntocinonu), midwife ju skontrolovala, ukazala nam ju (Zoranka medzitym drzal dojaty ocko). Potom som presla na postel, midwife ma skontrolovala, mala som male natrhnutie, ktore zasila (dala mi entonox a umrtvovaciu injekciu - vobec to nebolelo a bolo to hned). Potom mi prilozili Zoranka na prsia, ale cuckat sa mu nechcelo, tak sme sa len tak vytesovali. Potom som zaspala.
Idem kojit - dokoncim neskor 😉

meduna
autor
16. dub 2009

Zuzi,diky moc za podporu.Dnes jsem takova,no nabiram furt na buleni.Jeste,ze ten muj neni doma 😀 Chaala jezdis taky do Plzne?

Zuzi a je jako taky moznost,ze z tech 4 folicku se zadne neudela za embrijko...?Vis jak,v hlave se mi hono vse mozne a pak se ptam na takove blbiny.

Klucicci jsou poradne silne osobnosti,protoze se prorvali a ukazali vsem co to necekali,ze jsou poradni silacci!!!!
A zadna Becka

zuzana.79
16. dub 2009

Medu, na rovinu.. Je možné, že by se žádné vajíčko neoplodnilo, nebo že by žádné embrijko nevydrželo k transferu.. Ale Ty tak vůbec, ale VUBEC nesmíš přemýšlet!!!! Jasný člověka napadaj strašný věci, ale nech si na dušičce alespoň trochu pozitivna prosím!!! Já jsem znamením beran a jsem od přírody pesimista.. A v průběhu umělka na mě několikrát musel Honza "houknout", abych nepropadala panice.. Nikdy na mě nekřičí, tak mě to vždycky nakoplo 🙂 a řekla jsem si, že má pravdu!! A Ty Tvoje stavy na plakání jsou pochopitelné!!! Bují v Tobě hormony!! Počkej, až budeš těhulka.. To bude mít potom s Tebou Romča doma pořádně "veselo" 😉 🙂 ...
Tak už nesmutni!! Jdi si koupit něco pěkného a udělej sobě a folíkům radost! 🙂
Ještě mě napadla jedna rada pro Katy.. Kup si prosím nějaký kvalitní test.. Až budu mít chvilku, tak Vám napíšu, jak jsem poprvé testovala s testem Best 2 😀