IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

marrakech
23. bře 2009

katy: je hrozna skoda, ze se o tom skoro vubec nemluvi. Vsude je, jak je antikoncepce bajecna, doktori ji s nadsenim predepisuji holkam uz od 15 let. Ale, ze by se nekdo nekde zminil, ze by to mohlo prinest nejake problemy - to ne. Kdyz jsem resila s mou gynekolozkou, jestli nahodou za problem s MS a ovulaci nemuze dlouhodobe brani antikoncepce - bylo mi sdeleno, ze rozhodne ne, ze ten problem tam urcite byl uz pred tim. To je zvlastni, ze ten samy problem ma nejak moc holek okolo me. Neverim a u z nikdy antikoncepci jist nebudu.

marrakech
23. bře 2009

Katy, souhlasim s chaalou - poku mas takhle smeny, bude lepsi kdyz si odpocines. Alespon skouknes vsechny detektivni serialy, co jich ted v televizi bezi 😉 (me to hrozne prekvapilo, jak jsou vsude same detektivky ala CSI New York, Miami a spol.)
Ano, taky to znam, po vysazeni antik jsem musela jit 2x na vyvolavaci injekci aby to moje telo zacalo alespon trochu fungovat, ovu neni v poradku do tedka - skoro 2 roky po vysazeni

katy81
24. bře 2009

Holky já po vysazení měla cyklus 28 dní,ovu zhruba 15-16DC,takže paráda-jen 2 měsíce, pak se to začlo prodlužovat a jít z kopce,mě bylo řečeno že to ještě tělo nějak doznívalo to těch hormonech,ale že to může mít za vliv antikoncepce. ale víte jací jsou doktoři,mě bývalý řekl když jsem si stěžovala že špiním při antikoncepci asi tak 20 den že je to ok,no a neměla jsem ho poslechnout a vysadit dřív.

katy81
24. bře 2009

jinak injekce naprosto v pohodě, jen potom za 2 hodiny mi bylo šíleně zle,skoro jsem přes mžitky neviděla a tak mě manža odvezl domů a bavila jsem se s holkama a prý to jedna má taky a musela být na neschopence už od stimulace ☹ tak uvidím zítra, zkusím si vzít puregon mnohem dřív než synarel a prednison a uvidím-kdyžtak mám znovu volat do caru

meduna
autor
24. bře 2009

ahojte holky,ted jsem tady cetla neco o antikoncepci,tak ja jsem ji brala ve svem zivote jen jednou a to jeden mesic a NAPOSLED.bylo mi tak zle,mela jsem depky,uzkosti a panicke stavy a celych 21 dni jsem spinila.Brala jsem to pred tim,nez jsem ted zacla stimulovat.Marrakech,moc na tebe myslim a jsem nervozni s tebou.Ani nevim kolik tech bobisku mas?

katy81
24. bře 2009

já první měsíc taky trpěla,ale potom jsem je brala večer a dobrý,ale i tak je to svinstvo

holky vy všichni už jen čekáte na testování? mě to všechno teprve čeká,tak jsem zvědavá

meduna
autor
24. bře 2009

ja ted beru druhy tyden decapeptyl,ten si picham do bricha,jeste me cekaji 3 tydny a od 2.4 merional do zadku,8.4 jdu na prvni ultrazvuk a tam se dozvim co dal

meduna
autor
24. bře 2009

katy a co mas za injekce?

katy81
24. bře 2009

mám puregon, to co máš ty vůbec neznám

katy81
24. bře 2009

já jdu v pátek 27.4. na první uvz a na krev
jen se teda bojím zířku že mě bude zase špatně po tom puregonu ☹

meduna
autor
24. bře 2009

no ja jsem uz koukala,ze ma hodne holek puregon.A ten merional znas?

katy81
24. bře 2009

néé to taky nic, mě řekli že puregon a hotovo

meduna
autor
24. bře 2009

tak tam zavolej a rekni,ze ti to nedela dobre,treba ti daji neco jineho.Cetla jsem,ze se ti motala hlava.Ja zatim nic,jen zmeny nalad.....me uz znici i reklama na sampon,chvilku jsem narmalni pak brecim,pak mam depky,ze nevim jak mam dal zit,pak je to zase dobry.Je to hruza

meduna
autor
24. bře 2009

asi je to tak lepsi,ze do sebe nemusis pichat jak silena,ja budu jak reseto nez to vse do sebe naperu... 😀

katy81
24. bře 2009

volala jsem a řekli že to může být kombinace s tím sprejem a prednisonem,tak uvidím zítra, to bude větší časový posun mezitím
já zatím nic,ale určitě mě čeká to stejný jak když jsem stimulovala clostilbegytem 😖 to jsem byla celá jakási nafouklá a oteklá a ty nálady byly taky

katy81
24. bře 2009

to teda budeš jak cedník 😀

meduna
autor
24. bře 2009

prednison,to je mi nejake povedome.Ja byla na ivf ale to je uz 14let a myslim,ze jsem mela neco s timhle nazvem ale nejsem si jista,je to uz davno.Ale je to stejne divne,ze kazda ma neco jineho. no ale oni vedi,tedy doufejme, proc a jake leky.U me je to treba taky proto,ze nemam vejcovody a taky je mi 35.Ja zadny sprej nemam.Ale ja myslim,ze zitra ti uz nebude zle,ono se to urovna.To vis pro telo to byla pecka.

katy81
24. bře 2009

to je asi tím že máš jinou diagnózu,a neboj sprej je humus,takže není čeho litovat 😉 doufám že doktoři ví co dělají,jinak bych asi vůbec nebyla v klidu
to teda byla pecka,myslela jsem že chcínu 😠

meduna
autor
24. bře 2009

taky ty nase tela dostavaj zahul.Ale cim slozitejsi a horsi cesta o to krasnejsi vysledek.Je jaro i kdyz venku to teda nevypada 🙄 a s jarem prijde pro nas vsechny i to vytouzene stesti.

marrakech
24. bře 2009

ahoj holky, koukam, ja jste dnes rozpovidane 😉
Medunko, diky za podporu. Snazim se na to nemyslet, co to jde. Mam dva spuntiky. Vic jich ani prodlouzenou kultivaci nezvladlo. Takze nic do zasoby. Ale jak rikal doktor, stejne ji nebudu potrebovat, tak co. Kez by mel pravdu.
Musim rict, ze stimulaci jsem zvladala nastesti docela dobre. Mela jsem kratky protokol, pichala jsem puregon a druhy tyden jeste pregnyl. Az na pekne nafoukle bricho a neovladatelnou chyt na cokoladu to bylo ok.
Asi ty nase ruzne leky zalezi na jednotlivem CARu, protokolu, mozna i vysledky krve a pod.

katy81
24. bře 2009

ano taky jsem slyšela že prý na jaře je to s větší šancí 😀
ty léky to asi taky je na těch centrech s kým mají smlouvy a tak. já teda mám delší protokol

meduna
autor
24. bře 2009

jeee ahoj marrakech,urcite ma doktor pravdu.kdyz tihle dva silacci tu dlouhou cestu zvladli,oni vedeli proc!!!!!Protoze chteli k tobe.S tema chutema..ja jsem jak popelnice,vse co mi prijde pod ruku snim.Furt mam hlad.Rika se,ze hlad je prevlecena zizen ale u me ne,ja to neprepiju

chaala
24. bře 2009

Ahoj holky,jdu vás alespoň pozdravit 🙂
Katy,snad už Ti nebude tak zle,doufám,že se to zlepší 🙂 ...ale co nevydržet pro mimíska.Meduna,zvládni všechny ty injekce a bůh ví ,co ještě.Já se v těch lécích na stimulaci zatím vůbec nevyznám,snad to pochopím až od doktora.
Marrakech,tak jen odpočívej,ať se tam broučkové pěkně uhnízdí a moc se jim u Tebe líbí.

marrakech
25. bře 2009

Katy, tak co, uz je Ti lepe? Je pravda, ze pro nase organismy to musi byt pekna darda. Drzim palce, at uz to zvladas bez komplikaci.
Medu, a jak to probiha u Tebe? Chute nech a uzij si to, kdy jindy muze clovek bez vycitek poradat jednu cokoladu za druhou? Takovehlemu naporu hormonu proste nema cenu vzdorovat. 😉
Chaalo, a kdyze jdes na prvni konzultaci? Uz nekdy ted?

beruska81
25. bře 2009

marrakech držím palečky ať se mimisci drží, opatruj se 🙂

marrakech
25. bře 2009

ahoj beru, uz stimulujes? za chvili Te taky zacne prohanet mlsna... 😉

beruska81
25. bře 2009

1.4. jedu zase na kontrolu, už by mi měl dát injekce a kolem 3.-4. bych měla začít. Doporučil mi radši fostimon, prý jsem mladá a zdravá tak proč prý zbytečně doplácet 😒 Uvidím, na levém vaječníku viděl nějaké dutinky, říkal, že možná cysty, tak snad se to do kontoly spraví.
Už se docela těším, dneska mi můj synáček říkal, že už potřebuje miminko, aby ho mohl přebalovat když se pokaká, no nemám to lehké, kéž by se už zadařilo 😉
No doufám, že mě mlsna nebude honit, snažím se zhubnout, no to se snažím celý život, ale furt to nějak nepomáhá 😒

katy81
25. bře 2009

ahoj holčiny,dneska super-píchla jsem puregon v 5:15 a zbytek v 9:10 a bylo mi fajn 😀
Marrakech ať se krásně uvelebí a vydží mimisci 😉
holky mě mlsná přestala od té doby co beru sprej a tedkom zvlášt,ani čokoláda mě neláká a to je co říct 😉

marrakech
25. bře 2009

Katy, tak to je bajecne! A pichas si to sama? Ja jsem s tim poprve lehce bojovala: drzela jsem to pero v ruce, pripravene k akci a nemohla jsem se odhodlat to do sebe bodnout. Potom jsem si uz pichala bez mrknuti oka. Co pro mimco nezvladneme, ze? 😉
To mas dobre, ze Te nepronaseduji cukry! Aby Te ale nezacaly honit treba chlebicky. 🙂
Beru, to se urcite spravi, na kontrole se dohodnete a hura do hormonalniho blazneni!
Synacek je hlavicka a Ty budes mit zdatneho pomocnika.

katy81
25. bře 2009

jo jo sama, mě to až takový problémy nedělalo, spíš ten strach byl horší.a přesně tak co neuděláme pro mimi 🙂

my se taky báli konzultace a pak to bylo úplně v klidu a přijde mi že to uteklo jak voda