IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

svetruska
29. črc 2009

aha takze jste to taky nesli sve obvodacce a tam odebralal moc a takove ty veci jo? a pak to donesli do CARu / pardon za ty pitomoucky dotazy 😅

koblichzek
29. črc 2009

Daji, já taky klidně raubíře 😀

daja.w
29. črc 2009

tak já jsem k obvodákovy nemusela 😒 každý to má jinak
Ještě že ty manži máme že jsou snáma tak trpělivý 😀

daja.w
29. črc 2009

jo raubíře zrovna ted vymýšlí a jak se umí škodolibě chlámat 😀 😀

svetruska
29. črc 2009

jj obcas si rikam ze se mnou jeste je po tech mym navalech histerie a nenavisti vuci vsem 😒

koblichzek
29. črc 2009

Svetrus, já to taky měla s tím vyšetřením u obvoďáka.
Svetrus, manžové něco musí přece vydržet. Proto si nás vzali. Manža už do toho šel s vědomím, že to nebude s mimi tak snadné, takže není překvapen. Já už to vím dlouho.

koblichzek
29. črc 2009

Copak je dnes s dadouškem? 😕

daja.w
29. črc 2009

No to teda nevím taky si zrovna říkám že nějak to tu fláká 🙄

svetruska
29. črc 2009

ah takze jsi tam taky sla , ja mam obvodacku ze kdyz pujdu ze jdu na umele je mi jasne ze to bude vedet cela obec / ne doslova / ale zna celou manzelovu rodinu a tak a my to nikomu nerikame tak sem z toho takova nesva... 😒

jinak ja jsem s tim vubec nepocitala myslela jsem ze otehotnim hned prvni mesic ☹ dost suchy co?...

koblichzek
29. črc 2009

Svetrus, to si myslí myslím každá 😉 .
Tak jen řekni, že jdeš na gynekologickou operaci (pokud to ale nemáš napsané na tom papíře). Já tam přišla a normálně jsem řekla, že potřebuji udělat předoper. vyš. na OPU a bylo.

daja.w
29. črc 2009

Svetrus já jsem byla taky naivní že to první IVF vyjde jsem byla přesvědčená na 100% a nic,ale už se těším do dalšího boje 😉

svetruska
29. črc 2009

mam to tam napsane oc jde...ale tak co no...

jinak holky jeste se optat, co je to dlouhy protokol? nebo tak nejak 😅

daja.w
29. črc 2009

dlouhý je že to trvá cca měsíc a ten krátký asi 14dní a mě se zdá že ten krátkej dostávaj když maj problém chlapy ale to si fakt nejsu jistá 😅

koblichzek
29. črc 2009

Vím, že jsou prtokoly dva - krátký a dlouhý. Já nevím jaký byl ten můj, ale stimulovala jsem 10 dní a 11. den na OPU. Ono asi taky záleží na tom, jak se ti tvoří folikuly. Chodíš totiž na pravidelné kontroly.

svetruska
29. črc 2009

aha tak to mi rikala ze zvolime kratky protokol to melo byt vlastne ted jak mi prijde MS a pak me jeste prohledla a rekla ze tedy ne ze zvolime dlouhej tak jsem zas o neco moudrejsi / jinak u nas je udajne "problem" hlavne spatne spermio...

koblichzek
29. črc 2009

No proto máte i ICSI, kvůli špatným speriím. To je metoda, kdy oni vyberou ty nej nej nej a přímo je spojí s vajíčkem. Jinak když je dobrý spermio, tak je k sobě jen přiblíží a oni se spojí sami. Často to ale dělají půl na půl.

svetruska
29. črc 2009

jj to my vysvetlovala a smirovala jsem taky konika takze alespon jsem z tech zkratek neco mela 😀

jinak mi jeste rikala, ze zavedeme pouze 1 vajicko, ze jsem mlada a moc moc drobounka a ze by treba dvojcatka mohl byt veliky problem...

daja.w
29. črc 2009

Tak my jsme měly dlouhej zas u mě je problém ale my jsme měly vypomoc při oplození ted nevím ten název nějak asistiovanej chating nebo tak nějak 😅

koblichzek
29. črc 2009

Svetrus, já mám taky problém - malá děloha, ztočená do levého podbřišku, hubená (už ale tloustnu 😠 😀 z léků) a říkali mi, že to bude problém. Ale zavedly jsme dvě (prý mají větší šanci) a jsme domluvení, že pokud se ujmou ob a bude to pro mě či mimíska rizikové, udělá sse redukce jednoho z nich.

daja.w
29. črc 2009

no já nachvilku mizím jdu s malým dělat ťapy ťam to je jako koupání tak tomu říká 😀 tak zatím páá pak zas juknu 😉

koblichzek
29. črc 2009

Tak si to dajinko hezky užij, papa

svetruska
29. črc 2009

tak me rekla ze radeji zvoli to jedno taky me to prekvapilo ale snad vi, ce dela 😅 ...
rekal mi ze pro me bude dost mozna rizikove 1 mimisek takze 2 by vzadnem pripade nedoporucovala at si jedno uziju a pak treba za 3 roky si "prijdu na druhe"...

a mam 45 kg a mam pribrat...

dadous
29. črc 2009

ahojda dadoušek je už tady 😀 vítam nove CARcorky 😀
svetrus ja měla taky menopur a snašela jsem ho dobře 😉 jen teda to první píchnutí jsem nezvladla, to musela mamka, ale pak jsem píchala jak o zavod 😵

ak303
29. črc 2009

Omlouvám se za odmlku, měla jsem hovor s drahým. Jo kobli, to by mě poslala domů, původně dle jí bylo vše v pořádku.

svetruska
29. črc 2009

dadous dik tak snad to zvladneme 😉

dadous
29. črc 2009

ak jaen se pěkně vdej, přijdeš na jiny myšlenky 😉

koblichzek
29. črc 2009

No, kde ses flákala dadoušku?

Svetruš, tak to máš opravdu málo. Ale já tak kdysi taky vážila. Teď mám 54. A kolik je ti let? Jestli se můžu ptát.

Ak, to je síla. Ještě, že ses ozvala.

svetruska
29. črc 2009

je mi 24 😵

ak303
29. črc 2009

kobli, To mi povídej......Taky to byl o to větší šok

dadous....no co už teď, svatbu rušit nebudem....a budu to mít za sebou

dadous
29. črc 2009

kobli celej den na zahradě, dadouš leštil Alfu a pak jsme jeli na pizzu ale ja si dala gnochi 😵 jak bylo v pracičce?