IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

koblichzek
20. lis 2009

Jo, jo, znám. Z plodovky to budu vědět na 100%, ale výsledky jsou až tak za 14 dní. Snad to tam bude vše OK, ale já myslím, že jo. Prďolka z toho včera divočila jak divá 😀 . Asi cítila, že tam měla vetřelce, chudinka. Máme už 23cm.

dadous
20. lis 2009

😀 nam už tahne na 30 cm 😀

koblichzek
20. lis 2009

No jo, jste starší a taky má¨te krásné bříško. To nám se o něm může jen zdát.
A papáš nějaké léky?

dadous
20. lis 2009

no jo ale už začína překažet 😀 dostala jsem jod a magnezium, furt mě brněly prsty 😝

dadous
20. lis 2009

tak ja se jdu psychicky připravit na to žehlení 😠

koblichzek
20. lis 2009

Tak teda zatím pa
Já taky papkám magnezko a listovku.

coko.joko
20. lis 2009

ahojda koblizku 😉
jo ja uz to taky vydrzim do vanoc,ale kdyby me ho ted nekdo dal,tak bych neodolala 😀

koblichzek
20. lis 2009

No Vánoce jsou tu tak rychle, že se ani nestačíme otočit. Děs. Už teď mám z toho noční můry. 😀

nadis.h
20. lis 2009

Dadu máme krásně. 😵 I je teplíčko.Prý to vydrží do Mikuláše. 🙂
Já bych salát udělala, ale to není ončo. Na Vánoce prostě chutná lépe. 😉

koblichzek
20. lis 2009

Nadi je to fakt, i ten blbej řízek chutná jinak na ty Vánoce, než normálně.

nadis.h
20. lis 2009

Kobli že joo? 😀 My děláme řízky každou chvilku, ale Vánoční jsou Vánoční. 😀
Dneska jsem tak líná. 😝

Jsem zvědavá na Medunku zda donese zas nějaký úlovek dneska. 😀 😀

koblichzek
20. lis 2009

Já jsem líná pořád 😀 . Ale jak jsem teď ležela ve špitále, teď ležím doma, tak mě to přestává bavit.

liptonek
20. lis 2009

Ahoj koblížku, tebe jsem tu neviděla, ani nemapatuju. Jak dlouho jsi byla v nemocnici?

nadis.h
20. lis 2009

Holky to byste nevěřily jak velkou radost mi udělá věc za 9,90 😀 😀

Po márném shánění x měsíců jsem dnes konečně objevila klasickou dětskou krupičku... 😀 😀

evanka84
20. lis 2009

Ahoj tak dneska jsem byla pro zadanku do CARU, no fertimed me zklamal hluboce prijeli jsme a nic nikdo si nas nevsiml a vsichni se na nas tak nejak divne koukali po snaze upozornit sestricku ze jsme tady novi a potrebujem poradit nam bylo odpovedi otoceni zady a nic. No to uz bylo i na meho manzela moc, opsali jsme si cislo a pryc s tim ze si zajdem k nasi obvodni doktorce se poradit je to vynikajici lekarka. Porad jsme byli presvedceni ze si teda zavolame o objednanme a bude, nestalo se tak doktorka nam doporucila gyncentrum fajn dala cislo a my hnedka abychom zase neucukli se objednali jo v pondeli 23.11 14:30 mame prvni konzultaci. Uz po telefonu byli strasne mili a ochotni uvidime jak se to bude vyvijet dal. Taky nas gynekolog rikal ze centra v olomouci a v ostrave jsou se srovnatelnymi vysledky a cenove to nakonec taky vyjde stejne. Nicmene jsme si nechali prelozit do cestiny spermigram tak abychom to pochopili i my laici... hodne spatne ☹ ☹ ☹ ☹ bylo nam doporuceno darcovsti pry jestli by se to povedlo mohlo by to byt postizene

dadous
20. lis 2009

ahoj evi, a vy už mate geneticky testy? nebo podle čeho usoudily že by dítě mohlo byt postiženy?

nadis.h
20. lis 2009

Ahoj Evi,
a Vy jste byli obejdnaní do toho Fertimedu? 😨 To je teda přístup. 🙄

Dadu když je hodně špatné spermo,tak tohle riziko je bohužel.Protože když je mááálo spermijek z kterých vybrat na ICSI,tak se může mudr seknout a vybryt spermii špatnou a z toho to vznikne.Proto se může stát,že 3 den kultivace se může stát,že se embryjka zastaví ve vývoji,když se vloží genetická informace otce. Ale možná by toto mohlo vyřešit PGD.

dadous
20. lis 2009

jenže i když je malo spermii, tak mužou bejt v cajku, viz naš případ, jako podle mě nejde pouhym okem poznat jestli jsou geneticky ok

dadous
20. lis 2009

nadi ty u toho kompu taky sedíš furt 😀 ja si ve dvě lehla k telce a vzbudila se až ted 😝

evanka84
20. lis 2009

ne geneticke testy nemame, ale v prekladu to je ze mame malo spermii nejsou pohyblive spatny tvar a to posledni slovo pry znamena uplny eror takhle jsme to pochopili, ale jak rikam v pondeli budem vedet vic, nasi doktorce jsme rikali ze bychom sli do darce tak nam to doporucuje pry to budeme mit jistejsi nez kdyby se to nahodou poradilo tak bude hodn pravdepodobne ze by to mohlo byt postizene nechcem to riskovat, pujdeme do darcovstvi. Jinak do fertimedu jsme odbejdnani nebyli sli jsme se objednat chteli jsme poradit a kde nic tu nic proste hotovy nezajem manzel k nim dostal neduveru a uz tam nechce

dadous
20. lis 2009

tak nam bylo řeěčeno, že mame žive, nic o pohyblovosti ani o tvaru nam neřekly 😅 ja bych si tu genetiku stejně nechala udělat, tím nic nezkazíš a nic to nestoji. Ale jsetli jste se už rozhodly do darce, tak jděte do toho, malo kdo se takhle shodne 😅

evanka84
20. lis 2009

uz vim co bylo to posledni slovo byla to tezka forma, mam uzasneho manzela sam navrhl ze pujdeme do darce, dneska na rikal gynekolog ze jsem uplne zdarva ze vylozene mame problem ze manza nemuze mit deti takze si myslim ze by mohlo darcovsti vyjit proste je to pro nas jednoduchsi (nicmene jsme se domluvili ze si vsichni budou myslet ze je to manzelovo nikomu t nereknem proste jsme byli na umelem a konec)

nadis.h
20. lis 2009

Dadu no já pracuju přes PC..Tak proto jsem tady vytelená. 😀

dadous
20. lis 2009

evi přečti si to o ICSI, když je špatny tvar a jsou pomaly, tak to neznamena že bude mimi postiženy, to by vam na stopro řekla až genetika , tak pravě proto jsou tyhle metody umělyho oplo 😵

dadous
20. lis 2009

ajo nadi ja zapoměla 😀 nebolí tě prdelka z toho sezení? 😀

evanka84
20. lis 2009

jj dekuji, ja vim jenze ja vam nevim holky manzel chce spis darcovstvi, rika ze je to daleko jednoduchsi a jistejsi

nadis.h
20. lis 2009

Evi já bych zas nedělala závěry takhle brzy. Ono je to těžký s tím spermiogramem.Nám dělali 1 spermo v květnu.Přítel kouřil 60 cigár denně a dělal vše pro to,aby spermo měl špatný. Výsledek 3% jen pod normu. A ted v říjnu při OPU kdy už 2 měsíce nekouřil jsem si říkala jaká bude spermo paráda a přitom přišla sestra říct aby se přítel vrátil,že ve vzorku co dal nenašli jedinou spermii použitelnou. Takže to může fakt skákat. Jestli tohle byl 1 odběr tak to ještě opravdu nedělejte závěry. V CARu budou chtít určitě odběr taky a tak můžete porovnat pak a oni Vám řeknou co by bylo pro Vás nejlepší.

evanka84
20. lis 2009

jj, ja vim jen reknetu mozku at na to nemysli v pondeli jdeme na tu konzultaci a pak uvidime nic nehazime za hlavu tesime se jsme nervozni, jeste ze necekame moc dlouho v sobotu a nedeli jsem cely den v praci a v pondeli tam jdeme uvidime co nam reknou s kontrolnim spermatem pocitame a uvidime jak vyjde

nadis.h
20. lis 2009

Evi to jste měli štígro,že jste chytli termín takhle. Často se čeká na 1 konzultaci někde i několik měsíců.

Holky jdu se natáhnout. Už jsem usezená dneska a nesedla mi večeře. 😝 Fuj.

Tak hezké sny. 😵