IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

blazenkaa
28. črc 2010

j
@coko.joko jsi jí kupovala včera né

blazenkaa
28. črc 2010

jsem to ale kroupa hloupá blbě jsem si to přečetla
@coko.joko a jak byo na nákupech

dadous
28. črc 2010

to ja doufam že je ještě nějakej ten měsíc nedostanu 😀 ted zobu i pilule při kterejch Měsíčky taky nejsou 😅

blazenkaa
28. črc 2010

@dadous co to máš za zázračné pilule já chci taky

dadous
28. črc 2010

😀 @blazenkaa 😀 antikoncepci

blazenkaa
28. črc 2010

blééé to nechci

blazenkaa
28. črc 2010

@dadous ty fotečky co jsi sem dala ty jsou kouzelné

meduna
autor
28. črc 2010

měsíčky 😀 😀 😀 😀 😀 to já zase jak tele čuměla,když se optal na periodu 😀 😀 😀 😀

nadis.h
28. črc 2010

Mesicky ani periodu nechci! :-P😀 😀 uz mi ty bozeny lezou krkem! Dnes je nosim uz 3 tydny a den!

A dobry vecer. 🙂

meduna
autor
28. črc 2010

Ahoj Nadi,no jestli budeš jako Dad,tak si ještě popeškuješ teda nějakou chvilku 😝

maarci
28. črc 2010

Nazdar děvčata, tak jsem na modrém koníkovi nebyla minimálně dva roky, a tak jsem si řekla, že zopakuju návštěvu a dodám Vám všem odvahu a chuť do snažilkování. Budu stručná, abyste se příliš nenudily, ale také se budu snažit nevynechat žádný důležitý detail, ve kterém byste viděly samy sebe🙂
Svatba 2006 v září, miminko jsme chtěli hned, vysadili jsme antikoncepci, menzes nikde, hormony, nárust váhy, žádné miminko. Leden 2007 Unica v Brně, vyšetření - já - polycystické vaječníky, manžel - kolísavé 3% schopných, celková diagnóza - téměř nemožné otěhotnět normální cestou. IVF by nebylo dostačující, 24. března 2007 po dlouhém protokolu (cca 35 dnů pichání injekcí do břicha) absolvujeme ICSI. 11. dubna pozitivní test (po špinění), 25. dubna po krvácení ultrazvuk - dvojčata🙂 16.11.2007 děti na cestě - spontánní porod, chlapeček+holčička. Plně kojíme celý půlrok, pak začíná manžel s tím, že bychom si měli nasadit nějakou antikoncepci. Já těžce proti, v životě už jsem to nechtěla pichnout do pusy - 8 měsíců po porodu tělísko Mirena - 9 kilo nahoru, 5 měsíců krvácení, stupňující se bolesti. Po těch pěti měsících krvácení jsem si prosadila tělísko vytáhnout (listopad 2008), vrátit korunky a v lednu 2009 operace, laparoskopie+histeroskopie. Výsledek - těžká endometrioza po celé dutině břišní, srůsty a chronický zánět slepého střeva. Jediné, co bylo aspoň trochu v pořádku - děloha. Po této diagnoze nam bylo řečeno, že děti už asi nikdy mít nebudem, že by to byl snad jenom zázrak. Hormony mi nebyly po operaci doporučeny. Menzes se v podstatě bez antikoncepce nedostavoval a navíc se mi začaly dělat pořád cysty, které se vyskytovaly už dřív, ještě před ICSI. Tak jsem vždycky 3 měsíce antikoncepci brala a pak zase ne, protože mi bylo po ní blbě, ale zase jsem neměla cysty. No a pak jsem narazila na doporučení na jednoho homeopata v Kroměříži, přiznám se, že tomu moc nevěřím, v lednu 2010 jsem přestala už po třetí brát antikoncepci a odjela i s mojí maminkou, která má také své problémy k milému homeopatovi, kde jsem mu vyklopila, co mám za sebou. Dal mě léky za 900,-- a prej už to svinstvo nemám jíst (antikoncepci, ta prej všechno způsobila). Výsledek - menzes se nedostavil, ale kupodivu cysty zmizely. Pak jsem úplně náhodou dostala něco jako menzes, nebo tomu aspoň trochu podobnému v půlce dubna, no a pak už vůbec nic. Koncem května jdu na gyndu, kde mou lékařku zastupuje mladá doktorka, stěžuju si na nafouklé břicho, nárust váhy a nedostavující se menzes. Udělá ultrazvuk a píchne injekci na vyvolání menstruace. Ta se ani v průběhu června nedostavila, navíc se vrátily opět bolesti, tak jsem se vztekla a 13. července odjíždím do jiného města k panu primáři, který mě operoval v lednu 2009. A ten mi pro naše velké překvapení sdělil, že jsem v 10 tt. Málem mě kleplo, začala jsem chodit do práce, prckové jdou od září do školky, všechny věci jsme po prckoch dali pryč..... Ale samozřejmě nepatříme k lidem, kteří by dítě dali jen tak bezdůvodně pryč a tak jsme si na to za posledních 14 dnů na myšlenku třetího potomka zvykli. 3. srpna jdu na kombinovaný screening, protože máme trošku strach po špatných výsledcích před 3 roky, aby bylo všechno v pořádku. A poučení? Milé dámy, pokud máte dělohu a aspoň jeden vaječník a chlapa, který má aspoň jedno procento schopných spermií, nevěřte lékařům, kteří řeknou, že už nebudete mít nikdy děti, jo????? Já asi příští rok, pokud všechno dobře dopadne, začnu brát antikoncepci 😀

baronek
29. črc 2010

@maarci Moc gratuluju. Tyhle příběhy mi dodávají odvahu 😢

baronek
29. črc 2010

ženský, to jsem ráda, že při menses netrpím jen já ☹ Já se totiž svíjí v křečích a holky v práci tomu nevěří, protože to žádná nezná 😅

coko.joko
29. črc 2010

@baronek ,ja prvni den nechodila do prace,protoze jen lezim a umiram...... 😀 snad se to ted trochu upravi po porodu 😵
@maarci ,to je romannnnnn,ale krasny......

ja cekam za hodku navstevu,prijdou nam vitat Lennyho domu 😕 nechapu,ale je to tak....tak jsem na tu saskarnu zvedava...

baronek
29. črc 2010

@coko.joko A kdo je v uvítacím výboru? 😀

coko.joko
29. črc 2010

@baronek ,to ja prave nevim kdo prijde je to jako od mesta organizovany....doufam,ze jen jedna pani a da nam dary 😀 a zase pujde..... 😀

baronek
29. črc 2010

@coko.joko Tak to je super 😀 V životě jsem o tom ještě neslyšela, tady se pořádá pouze vítání občánků 😕 A udělalas jim pohoštění?

coko.joko
29. črc 2010

@baronek vsak to je taky vitani obcanku,ale vitaji te doma...jasne maji ECHT cesky veci a tak snad jim bude chutnat....ja jdu rychle krmit a pak pisnu...

lenkacar
29. črc 2010

holky ahoj..já na vás koukám každý den ,ale nechtěla jsem sem vnášet moje nálady,které jsou taky echt..zdravím baronka se kterou se známe z artácké diskuze,nechodila jsem nikam ..mám mega dépy hadr..musela jsem vysadit všechny oplodňováky páč to psychicky nedávám,už po 3 jsem to musela vysadit ,páč u nás je to díky mým náladám na rozvod .. a myslet do toho na nějaké dítě? nepadá do úvahy ..takže to je na vysvětlenou co se u nás děje ..mělo se to stát hned v prvním rocve co jsme se snažili a byli jsme v pohodě ,teˇd je to čím dál horší a kdoví jak to skončí..takže já ve snažilkách nemám co hledat ,dítě s ním už nechci ..

baronek
29. črc 2010

@lenkacar Leni a není to předčasné rozhodnutí? Já myslela, že to člověka stmelí, když spolu zažijí dobré i zlé 😕

lenkacar
29. črc 2010

baronku někoho asi jo ,nás ne ..prostě už jsem stará rašple a on taky a nějaký lítání po čertech ďáblech a bez výsledku už unavuje ,já mám nahoře víc jak 10kg co žeru hormony,ty nálady co mám to se nedá snést ,mám šílené deprese ..brečim a přemýšlim ,že život nemá cenu a takový věci ..prostě to raději vysadim ,když to má na mě taký vliv a smířim se s osudem a bude to ..

baronek
29. črc 2010

@lenkacar Stejně bych s takovým rozhodnutím počkala 😠 A že máš náladu pod psa? Tu já mám i bez hormonů 😕

coko.joko
29. črc 2010

@lenkacar ,co to slysim,ty takova naladena na super naladu a ted...neblazni prosim te a nevzdavej to... 😵 ja jsem taky nabrala moc kilo pri brani prasku a malem se rozvedla,ale nevzdala jsem to a podivej vyslo to,tak se drz a bojuj i kdyz to jde spatne vim,ale rekni si,ze proste jeste jednou a vyjde to...

coko.joko
29. črc 2010

@lenkacar ,a vzdat to nemuzes,protoze mam pro tebe ten kocarek 😵

lenkacar
29. črc 2010

čoko já vim ,ale fakt na to nemám..já jsem trpěla na deprese i dříve a ty prášky mi to silně umocnujou ..nedokážu to prostě ..a vladís sám řekl at to vysadim ,že tohle nemá cenu ..

lenkacar
29. črc 2010

holky jste zlaté ,ale nemá to cenu nad tim přemýšlet ,už prostě nemám na nic sílu ..dám se dokupy a uvidí se ..každopádně ted dítě nechci

coko.joko
29. črc 2010

@lenkacar ,no jestli to tak citis tak udelej to co ti rika telo...dej se do hromady a pak treba to zkusis znova......ty prasky jsou svinarna vim.......taky me nebylo do smichu,kdyz jsem je brala....myslim na tebe a doufam,ze to vse dobre dopadne a ty na kone nezanevres 😵

baronek
29. črc 2010

@lenkacar Leni, drž se 😵

meduna
autor
29. črc 2010

Ahojte,no příběh maarci to je bomba,jako mě už doktoři serou,ale nehorázně!!!jen sračky do nás rvát,chytrý jak rádia a skutek utek,ono je vážně lepší se na vše vysrat a nic moc do sebe nervat.Já byla před lety tak dojebaná ze
všech léčeb,že jsem se pak na deset let na vše vysrala a tělo se urovnalo samo,no a teď po těch dalších oplodkách jsem na tom opět na hovňajs.Dnes jsem byla na gyndě,našla jsem si novou doktorku,tamten arogantní debil mě už tak sral,že bych ho při návštěvě asi už oddělala 😀 no a výsledek,vaječníky nefachaj jak maj a v děloze žádná flora a tak i ve střevech...no a já že furt seru jak amina 😀 😀 ale tamten dežodorant se mnou nedělal nic,ten mě nechal hodit hohy do praku a u toho už běžel ke dveřím a na shledanou,vše ok 😠
Leni,antikáču a vše co má nějakou podobnou látku,to nesmím brát ani náhodou,mám problém co ty,depice a psycho stavy jak prase 😝

dadous
29. črc 2010

@meduna vy by jste potřebovaly nějakou pořadnou dovču 😠 i lena 😵