IVF. Naděje, štěstí, ale i smutek. Jak vše zvládnout?

meduna
12. bře 2009

🙂 Ahoj je tady nejaka holka,ktera by chtala jen tak pokecat,poradit podporit se navzajem?

meduna
autor
24. dub 2009

Zuzi,mozna nejaka strevni chripka,jak jsem slysela od znamejch docela to radilo.Nebo jsi jen neco zbodla co ti nesedlo a uklidni se to dnes.Mas matovej caj?jestli jo,tak si ho uvar,me pomaha,nebo hermanek.Ale na chut je ta mata lepsi
Klucicci ti nepripadaj tezky,oni jsou,minule jsi psala kolik vazej a to se pronesou.Kamosky ma 6 kg a kdyz ho drzim pul hodky,pekne se mi klepou pastelky 😀 😀 😀 a to za sebou nemam prosavlovanou noc 😉
Preju ti at se ti behem dopoledne udela dobre

barunka0208
24. dub 2009

Přeji krásný den a hlásím se 🙂

Mám dneska frmol, jak jsem tady včera nebyla, tak se mi to tady nakupilo...

Medu, jak vypadá situace dole?

Ddadouš, zvažuji, že bych si ty šaty na svatbu nechala ušít, jak to jako odbornice vidíš???
Trošku mám strach, že když přitáhnu obrázek, že to neudělajíé stejně 😖

Chaala, mě ten můj u toho 😉 nechtěl.... ale zvládnut to prý rychle..., no ono ho to ještě bude několikrát čekat 🙂 , tak třeba někdy příště 🙂

Zuzo, prý řádí nějaké střevní chřipky 😠 , kolegyně v práci jí taky měla ☹ , doufejme, že to bude jen nějaká jednodeňka!

Medu, moc jsem neporozuměla na jaké modelky to koukáš??

barunka0208
24. dub 2009

Zuzo, ještě k těm malinkatejm miminkům, já zase koukalana ty 600 gramové a říkala si, že to snad ani nemůže být možné....a páni doktoři je taky dopekli v inkubátoru... 🙂 Měla jsem eklamtickej záchvat,a paní doktorka u nás udělala chybu, byla jsme u ní ráno, že je mi zle a ona řekla, ž to nic není a večer se Elinka narodila, císařem a holky 🙂 , v té době byla naše porodnice uzavřená a protože bych nepřežila porod ve vrtulníku, který mimochodem byl zavolaný, tak mě porodili na sále kde byla strašná zima, to si do dneška pamatuji...takže děs běs a holčičku převezli ve speciálním inkubátoru do Prahy a já jí viděla za 10 dní, protože jsem byla na JIPCE.....

ikdyž dneska si říkám, že bylo dobře, že to tam bylo celé uzavřené, protože bych nepřežila pohled na miminka.... a takhle jsem tam byla úplně sama na celém oddělení...

a ted už něco veselého, vše dopadlo dobře a dopadne to dobře i nám všem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

proto já vždy když mám kolem sebe nějakou těhulku, tak jí říkám at kouká zda nenapuchá....a jinak hned do nemocnice, at to překontrolujou...

meduna
autor
24. dub 2009

Barunko,eklamtickej záchvat,co to znamena?Ty a Elinka jste mely obrovitanaaaaanske stesti.
Baru ty modelky to je na PRO7.H.Klum to moderuje.

Treba ti ty svatebni saty spichne Dadousek(ale musis dodat latku,jinak ti je usine nepromokave a stanovite 😀

katy81
24. dub 2009

Barunko,to jsi teda neměla vůbec veselé,ale pořád je to super takhle doba. Tchýně se narodila v sedmým, a měla tak něco kolem 1,5kila,jenže v 48 nic nebylo,tak ju bábině dali dom a tam ju dopíkali v troubě a dávali koňský injekce nebo co to bylo-to teprve muselo být něco-a zvládla to a je z ní super baba 😉

meduna
autor
24. dub 2009

Zuzi vse ok?holky jdu do mesta koupit nejake dobroty pro rodinu a pak se zase ohlasim.Podbrisek me pekne boli jak na MS ale poradnou 😝 😝 😝

zuzana.79
24. dub 2009

Holky, dík za podporu.. Je mi stále na prd.. Klucí nespěj, tak je to takové veselé.. Snědla jsem rohlík, tak uvidíme co to udělá..
Jinak Barunko, moc gratuluji k tomu, že včera všechno OK, ale jsem hrozná a nepostřehla jsem, co jste včera absolvovali.. Napiš to kdyžtak pro blbou matku na MD ještě jednou 🙂 ..Děkuji..
To jsi měla fakt veliké štěstí, že Vám to s Elinkou takhle dopadlo!! Já jsem měla zase počínající Preklamsii a ještě ke všemu si Jenulka prošlápl bazén 🙂 ..

barunka0208
24. dub 2009

nevěděla jsem jak to popsat, tak sem to překopčila z netu 🙂 , ale holky má to jen 5 procent těhotnej, a hlavně když se to pohlídá a zachytí tak je to v pohodě, jsou na to léky!!!!

Preeklampsie je jeden z nejzávažnějších stavů, postihujícím asi 5 procent všech těhotných žen. Jedná se o patologický stav, na jehož vzniku se podílí i genetická etiologie, převážně u žen geneticky disponovaným k tomuto typu onemocnění. Choroba je provázena hypertenzí a vznik choroby je přímo vázán na trofoblast. Nezřídka mohou ke vzniku tohoto onemocnění napomoci však i předchozí patologické změny v renální oblasti. Závažnost preeklampsie je však úměrně vysoká symptomatickým projevům. Čím více symptomatických projevů je u konkrétní pacientky přítomno, tím je úměrně vyšší riziko rozvoje skutečné eklampsie. Eklampsie stále dodnes představuje fatální komplikace v průběhu porodu či bezprostředně po něm a je jednou z příčin mateřské mortality v celosvětovém měřítku. Tato choroba se tak skutečně stává „strašákem gynekologů a porodníků“ po celém světě. - Záchvaty se vyskytují v těhotenství a za porodu, vzácně v šestinedělí. Může být jeden záchvat, ale i série rychle po sobě následujích záchvatů. Může se vytvořit stav trvalých křečí - status eclampticus. Žena je ohrožena srdeční zástavou, udušením, krvácením do mozku, poškozením jater a ledvin.

Medu, máme satelit, tak na to kouknu zda to chytáme🙂

Pošlu vám z domova obrázek šatů, které se mi zdají fajn, a vy mi poradíte prosím, ano??

Katy, to v té době to bylo úplně o nečem jiném, to nemeli vůbec nic....

je prima, že máš dobrou tchyni, to je výhra a štestí 🙂

Zuzko, o je dobrá hláška, propšlápl bazén... 🙂 🙂 🙂

katy81
24. dub 2009

No moc pěkná nemoc Barunko 😕 fuj,fuj doufám že se nám vyhne a to z daleka-no Tebe si asi teďkom když otěhotníš docela pohlídají,né?

Tak kde jsou šatky?

Tchýně je vážně super,jo já měla štěstí i na mamku bývalýho přítele,takže já takové ty zlé "tchýně" neznám

jsem asi pako,ale nějak jsem nepochopila to jak si Jeníček prošlápl bazén 😕 😕

barunka0208
24. dub 2009

všem se nám to vyhne a to zdaleka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Holky já měla blbou doktorku, už je naštěstí bývalá, takže nikoho z vás to nečeká, ale hlavní je vědět, že něco takového je a kdyby náhodou bylo napuchání tak běžet na kontrolu...

Katy, já to možná pochopila špatně, ale myslím, že asi prošlápl placentu...???? 🙂 🙂 🙂

Zuza nám to vysvětli až příjde 🙂

Kdybych někde neodpověděla na nějakou otázku, tak se proísm ptejte znovu, já se občas v tom našem dopisování ztrácím 😀 😀 😀

barunka0208
24. dub 2009

Katy, já musím šaty až z domova, tady se mi to seká 😠

A neděste se, jsou ulítlé 😀 😀 😀 , ale my to budeme mít v cizině u vody, takže to nebude nic princeznovského.... 🙂

meduna
autor
24. dub 2009

Baru,tak to je maso ☹ jeste nikdy jsem nic podobneho neslysela.
Ja jsem to taky tak pochopila ze si proslapl placentu,nic jineho me nenapada co by ta Zuza mela jineho nez normalka v sobe? 😀 😀 Zuzi,mozna to bude bubenik 😀 😀 😀

Baru a kde to budete mit?Teda jestli to neni tajne 🤐

zuzana.79
24. dub 2009

Holky zdravím.. Stále je mi na prd.. Klučíci teď spinkali a já místo, abych spala taky, tak jsem tu měla na návštěvě kolegu z práce.. Asi budu mít nějakou chřipajznu ☹ ...
Jinak s tím bazénem.. Normálně si protrhl plodový vak 🙂 .. Běžnější výraz "praskla mi voda" 😀 .. Když praskne, tak to znamená, že jí většinou poškodí miminko zevnitř.. Jeníček vážil už 2700g a zezhora na něj naléhal brácha, tak usoudil, že je čas jít ven.. On byl navíc i hlavičkou dolů, takže kdyby byl sám, tak by byl určitě přirozený porod 🙂 ..
Barunko, to jste dobře naplánovali tu svatbu! Uděláte si ji po svém!! To bude super!
Medu, už se chystáte na cestu??
A co ostatní? Co plánujete na víkend???

zuzana.79
24. dub 2009

Barunko,
kde máš fotky?? Oni asi zase řádili a mazali ☹.. Dej nám je tam znovu!! Jsi krásná a my se na Tebe cceme koukat.. Napiš pod to "budoucí maminka".. Oni to tam pak nechají 🙂

meduna
autor
24. dub 2009

Zuzanko az zita vyjizdime,dnes jdu jeste uklidit praxi,chodim tam kazdy patek,ale volal Roman,ze mam cekat a on to uklidi a ja jen treba umeju hrnky 😀 😀 😀 Jinak je mi na hovno,snad se mi rozerve spodek 😖 😖 😖

No tak prece jsme bloncky s Barcou 😀 😀 😀 😀 😀 😀 Nejak nas to nenapadlo"plodova voda" 😲 😲

dadous
24. dub 2009

hlásím příchod 😀
medu ty nic nedělej! 😠
baru, pokud to bude dobra švadlena tak si je nech klidně ušít. Ja bych to stopro nezvladla 😀 možna tak šaty typu A 😀 😀
zuzi ty by sisi ptřebovala aspon jeden pořadně odpočinout od miminek abys nabrala sílu 😉
katy na jakym jste byly veletrhu?
chaala ty se maš že už maš patek, ja jdu makat i zítra 😝 😝 😝

zuzana.79
24. dub 2009

Ahojky Dadousku..
Máš pravdu. Myslím, že moje tělo je prostě v hajzlu.. Už radši nelezu ani na váhu.. Jsi mě pobavila těma šatama typu A 😀 ..
Medunko, jak píše Dadoušek, NIC NEDĚLEJ!!!!

barunka0208
24. dub 2009

Zuzo, fotečky tam dám znovu 🙂 Zuzo jak je nějaká změna, doufám, že k lepšímu...

na víkend plánujeme pohodičku....zítra přijede budoucí švagrová, včera nám tajně oznámili, že čekají miminko, tak nám možná oznámí, že bude i svatba...takže budu teta 🙂 a v neděli ještě nevím asi vyrazíme na kolo, ale to podle počasí....

Medu jakou praxi jdeš uklízet....tím jak jsem nová tak nejsem v obraze 🙂 . Hlavně se opatruj a mej jen hrníčky 🙂

Jinak máme v plánu Řecko, a až se vrátíme, tak pošleme takové to oznámení, jako že jsme se vzali...., takže bych chtěla úplně lehoulinké šaty 🙂

Dadu, zas jak to bude u moře, tak by možná nějaké voděvzdorné byly fajn..., kdyby mě spláchla vlna 🙂

jdu sázet muškáty na balkonek🙂 ozvu se později......

zuzana.79
24. dub 2009

Barunko, pořád je mi divně!! Ty jsi ale plná energie..Sázet muškáty.. Mě se neujme ani potos ☹ ..
Řecko je nádherné.......... Byla jsem tam jen jednou, ale za to tři týdny.. Stojí to za to!! Nádherné místo pro svatbu!!

dadous
24. dub 2009

jee baru tak to si spíchni sama, takovy ty jako noční košilka, slabí raminečka a na hlavu věneček 😉 a budeš jak makova panenka 😀
zuzi anemohl by se třeba manža zítra o kluky postarat? a ty bys mohla prospat celej den 😉 kdybys nebyla lakoma, tak pučíš klučíky a maš vikend volnej 😀 😀

dadous
24. dub 2009

zuzi doufam že si to pochopila spravně s tím že jsi lakoma 😅

dadous
24. dub 2009

baru jsem myslela vilu amalku 😅 no už ty pohadky neznam no 😕

barunka0208
24. dub 2009

Zuzo, já to mámj hezké, když to uvadne, tak přesadím a koupím nové hezké.... takže Mičurin nejsem 🙂

Kdepak jsi byla v Řecku na ostrově nebo pevnině???

U nás tayk už nefrčí pohádky, ale ted je hitovka H20, to je seríál o holkách co jsou mořské panny 🙂
Dadu, já vůbec neumím šít a ani nemám stroj, takže to přenechám odbornicím 🙂 🙂 🙂

Mámk málo hlíny, takže čekám až mi ji polovička přiveze a zatím místo toho abych uklízela píšu...je to návykové 😀 😀 😀 😀 nebo spíš vy jste návykové 😀 😀 😀

chaala
24. dub 2009

Ahoj holky,všechny moc zdravím 🙂
Dadous,vy makát i v sobotu? 😒 to by se mi vůbec nechtělo...brrr 😠 Ale když stany jsou potřeba,viď?

Baru,tak teda ten tvůj příběh...úplně mě z toho šel mráz pozádech.Tak velikánské štěstí jste měly.

Zuzi,ať je brzy líp. Když jsi takhle hyn a ještě se starat o kluky,to snad vůbec nejde.tak se drž a ať je brzy líp.

Medu,nepřeháněj ty návštěvy,ať jsou mimísci v klídečku.Pěkně odpočívej a pohoda,ať Tě jako návštěvu obskakují 😀 A vaši vědí,že jsi byla na ivf?

Holky,my asi zítra zmizíme na chatu.nemáme tam net,oj,oj.Asi to bez vás nevydržím. 😉 A v neděli vás ani nedočtu,jak budete povídat.

zuzana.79
24. dub 2009

Děvčátka,
jdu chrnět.. Jsem KO..
Chaali, krásně si užij víkend na chatě!!
Barunko, byla jsem ve městečku Xilokastro.. U moře (záliv).. Asi dvě hodinky od Athén..
Dadousku, rozhodně jsem se neurazila!! Pobavila si mě, tak jak to umíš jen Ty!! 😀
Medunko, šťastnou cestu!!! Z čech se Vás určo vrátí víc!!! 😉 Tady je dobré klímaaaaa...
Katy, zdravím, jak se cítíš??
Zítra pa zlatíčka

meduna
autor
24. dub 2009

Ahojte holky,tak ja se s vama pro dnesek loucim a zitra kdyz to pujde vecer u sestrenky,tak juknu.Ted si jdu vyfoukat hlavu at nejsem zitra rano jak rozzurenej Bethoven 😀 😀 😀 Zuzi,doufa ze to zaspis a zitra budes ok.Kez by jsi s tim klima mela pravdu 😉 😉 Holky dobrou noc a snad zitra.V nedeli urite ne,protoze auto zustane v Cesku a my jedeme vlakem,tak to bude kodrcani az do vecera 🙄 😠

zuzana.79
25. dub 2009

Hezkou sobotu berunky,
co děláte, že jste se tu od rána neukázaly??? Sluníčkujete??
Mě už je trochu lépe.. Honza vzal klučíky ven a já jsem celé odpoledne spala.. Tak snad už bude jen líp!
Zatím se opatrujte!!
Pa pa Z.

zuzana.79
26. dub 2009

Dobré ranko holky,
teda Vaše účast je téměř neomluvitelná 😠 😉 ..
Jediný kdo se omluvil dopředu je Medunka a Chaali.. Copak je s Vámi?? Doufám, že jste všechny v pořádku!!
Přejeme Vám s kloučkama krásnou neděli!!!

katy81
26. dub 2009

Ahojky holky,
se omlouvám,jsem měla perný dny. V pátek slezina,včera dospávání,pak nákupy,navečer zapíjení-kamošovi holčičku Nikolku,no a taky je manža doma takže se musím dělit o počítač 😅

Medu a jak se cítíš?

Zuzy,doufám že už je fajn,a je Ti líp,pozdravuj kloučky 😉

Dadouše,CHaalu a Barunku taky zdravím 😉

chaala
26. dub 2009

Ahoj holky 🙂 ,tak už hásím návrat a všechny moc zdravím 🙂
Ještě než začbu vybalovat,tak jsem hned zapla počítač a mrkla na Vás. víkend byl fajn...sluníčko,příroda,klídek.Paráda,ale zítra zase do práce...oj,oj 😠
Zui,ty už jsi dobrá?Už je Ti dobře?
A jak to zvládají těhulky?Katy,jsou nějaké nevolnosti?A Medu,jak bylo doma? 🙂

A co je s Barunkou a s Dadouskem?