IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

danaho
16. čer 2012

Všem vám ostatním přeji sluníčkovou sobotu. Jedeme do Jizerek za známýma. Měli jsme tam být původně na celý víkend. Je to bluegrassová kapela,hraje se celý den venku, v hospodě.Zpívá se a povídá. Myslím,že tam přijdu alespoň na chvíli na jiné myšlenky. Je to hrozně fajn parta lidí. Tak se na ně těším. Vrátíme se večer, podle toho jak to tam vydržím. Tak se mějte. Páá 🙂

skifarka
16. čer 2012

@janinka Ach jo, to je smutný kočko. Tak Ti přeji ať se brzy vzchopíš, sebereš zase síly a půjdeš do dalšího boje. Posílám pevné objetí.
@danaho Jsi neuvěřitelná. Vím, že je to jediná cesta se "neutápět", jak se z toho dostat. Máš můj obdiv a asi moc, moc príma chlapa.
@sal80 Vím, že něco jako PISCI existuje, úplně nedávno jsem se to dočetla. Nevěděla jsem, ale v čem to spočívá a ten rozdíl oproti ICSI. Teď jsem se koukla na stránky Pronatalu, kde jsme měli udělané IVF. Proboha, proč mně to nenabídli 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 😒 ? To jenom spoléhají na to, co si pacientka zjistí a co si přečte? 😠 😠 😠 😠 ? Vůbec o tom nepadla řeč 😒 😒. Asi jsme to taky měli proštudovat, ale působí na mě nesmírně seriózně, ale přeci jenom je to pro ně "príma byznys", zejména když jsem samoplátce 😠 😠 😠 😠 .Mimi nás už stálo kolem 200 tisíc, nejsme Rotschildové ☹ ☹ . Myslíš, že když bych ještě našla sílu a vrhla se do nativního cyklu IVF/ vajíčka mám, na stimulaci reaguji dobře/, že bychom mohli i při této metodě využít to PISCI?? Díky, zlatíčko a pardon, že Tě takto "bombarduji" 😉

janinka1984
16. čer 2012

Děkuji holky,jste zlatička,ale co naděláme .....dneska to v práci stojí jako fakt za to,už jsme zaváděli 2 centrály 😒 no mazec,chjooo,já chci domů 😢
Venku tak hezky a já tady zavřená ve špitále 😝
I když je fakt,že při práci tak nemyslím na to,že to je tak špatný 😔

katuleb
16. čer 2012

@janinka1984 zlatíčko je mi to moc líto....nevim co napsat asi ted nic nepomuže.....
@danaho drž se ,jsi silná a statečná holka .....
No ani se mi nehcce psát,že tu žádanku na umuno už máme a v srpnu jdem do dalšího kola,je mi to ted vuči vám hloupé tak snad se nebudete zlobit....

sal80
autor
17. čer 2012

@janinka1984 Ahoj Janinko 😢 Je mi to moc líto a moc na Tebe myslím. Tohle mě vážně štve...sakra, co se děje, že se teď nějak nedaří? ☹ ☹ Objímám.

sal80
autor
17. čer 2012

@danaho Pořádně se zlískej, kočko moje 🙂

sal80
autor
17. čer 2012

@skifarka Vůbec se neomlouvej a klidně mě bombarduj. Pokud budu vědět - povím, pokud ne - pokusím se zjistit 🙂
Pokud máš vajíčka dobré kvality, tak Ti nedoporučuji nic jiného než PICSI a IMSI. Nevím, jak je na tom Tvůj muž se spermiogramem, ale i tak bych do toho šla. Při ICSI vyberou spermii, která se pohledově zdá velmi aktivní a jeví se schopně, ale může mít v hlavičce horší potenciál než ta, která se tam lážo-plážo plácá a prostě se jí nechce mrskat, jako blázen, prostě piánko 😀
O penězích nemluv, Tom je také samoplátce, takže vím "vo co gou" 😒 🙂

kiwisek
17. čer 2012

holky, nevíte jak to je s pokusama IVF, u kt. nedojde ET? me dr. rikala, kdyz jeste byli jen 3 pokusy schvalene poistovnou, ze mam narok na 4. ted kdyz jsou normalne 4 tak mam narok na 5? vite o tom neco? Manzelik je nejaky nestastny a pesimisticky, ze to v Motole zase odflaknou.... 😖

kiwisek
17. čer 2012

@sal80 Saši a v kterém centru dělají to IMSI? moc sem se s tím nesetkala... a kdyby to ted nevyšlo ( což si zatím nechci připustit) tak bycom museli nejmíň pul roku šetřit, ale htěla bych pak všechny metody, kt. výrazně zvýší šanci na úspěch... díky

sal80
autor
17. čer 2012

@kiwisek Marti, nevím, odkud jsi, ale nabízí to hodně center. Jen je smutné, že to nenabízí sami a člověk se musí mnohdy sám pídit po tom, co a jak by bylo třeba a potřeba. Řekni, odkud jsi, vyzjistím co půjde 🙂

sal80
autor
17. čer 2012

@kiwisek A ještě ke Tvé otázce. Pokud nedošlo k ET, tak neproběhlo IVF a tudíž jsi nevyčerpala pokus, který je pojišťovnou hrazen 😉 Tak snad Tě to potěší 🙂

kiwisek
17. čer 2012

@sal80 díky moc za info, mám radost! no věřím že 2 pokus vyjde a tyhle úvahy jsou zbytečné 😉
a bydlíme na Kladně, do CARu chodíme do Motola.. a tam bohužel nedělají ani PISCI, když sem se o tom zmínila dr. tak jen řekla, že embryologové se stejně snaží vybrat tu nej spermii.. 😝 tak jsem si o tom hned pomyslela své 😕

danaho
17. čer 2012

Ahoj holky,tak jsem to včera pěkně rozjela a z vycházek jsem se vrátila až dneska dopoledne. Tak pssst 😀 Seděli jsme v hospůdce, hrálo se na kytary, zpívalo a pak i koukalo na fotbal. Potkala jsem spoustu známých. Hodně mě to psychicky nakoplo, sice slzavé údolí určitě zase přijde. Ale bojovat se musí.
@skifarka sluníčko, určitě jděte di PISCI, my ho měli také a nedím na to dopustit. Pokud máš zásobu vajíček,tak to nevzdávej. I když je to drahé... Pořád je naděje 😵
@janinka1984 Janinko v práci opravdu zapomeneš,ale kus si udělat i chvilku pro sebe a s tou skutečnosí se smířit a věř,že příště to vyjde.
@katuleb to je paráda,gratulace. Jsme tu pro to aby jsme spolu sdílely bolesti i radosti. A ty máš konečně po tolika špatných zprávách něco pozitivního tak se za to neomlouvej. Huráá 😅
@kiwisek asi bych změnila CAR a šla tam kde tyhle metody dělají. V Praze je toho na výběr hodně.
@sal80 Ahoj Sašenko,tak jsem tě poslechla. Sice jsem se nezlískala pořádně,ale jen lehce. Ale bylo to moc osvobozující 😀

skifarka
17. čer 2012

Ahoj holky, studuju a studuju a dnes jsem zjistila, že existuje nějaké vyšetření, které se jmenuje DNA fragmentace spermií?!? Je to prý hjlavně pro ty z nás, kterým se "neuhnízdí" dobrá embrya.
Slyšely jste o tom? Asi pro některé z Vás to novinka není, pro mě velká!!! Právě pro ty páry, kde to chlapovi vyjde špatně je prý naprosto vhodná ta PISCI.
@danaho Tak to si to nějak "rozjela", viď 😉 😉 Na fotbal jsem taky koukala, konečně se na to šlo koukat. Skvělý, jsi úplná "lvice bojovnice" 😉 . Jestli půjdeme znovu, tak asi až po tom vyšetření fragmentací. Vy jste byli? A určite do té PISCI půjdem, bohužel jsem o tom věděla "prd" a embryoložka mně to ani nenabídla. Hodně se na ně zlobím. Člověk je laik, i když už mám ledacos naštudované, ale nejsem z oboru, jak to mám proboha vědět 😠 . Sašenka mně psala, že nejlépe PISCI si dát udělat společně s IMSI, to jsem, ale v mém CARU nenašla, že by to dělali, tak nevím.
@katuleb Tak zase jste o krok dále. Na imunu můžou na ledacos přijít a zjistit kde je "zakopaný pes". I nám přišli. Tak do boje.
@janinka1984 Jak je holka? Zítra jdeš zase na krev?
@kiwisek Jo, asi bych taky změnila CAR. Teď jsem si tady na 1 diskuzi o tom dost přečetla. Po PISCI je pravděpodobnost otěhotnění opravdu velké. Já chodím do Pronatalu, kde jak jsem si dnes zjistila z nejrůznějších diskuzí tu metodu PISCI dělají a "vyšťourala" jsem, že to stojí 15 tis.. Já jsem samoplátce, tak možná jestli tobě by něco pojišťovna neuhradila. Ale asi je to nadstandart, který pojišťovna nehradí. Ale možní, že se mýlím.

ivapo
17. čer 2012

Dobry večer holky... Beru ten utrogestAn 2 rano .. Dva večer... Jiz 12 ty den sem tam spinim... Gynekolog to ví .. Přesto mám jít na kontrolu az 3 . 7. Depta me to špiněnií... Nebrat ten utrogestAn tak budu krvácet durch nebo co?Nemam tam zavolat a vnutit se dřív na kontrolu?

ivapo
17. čer 2012

@danaho to je super ze si si to užila....... Já minule truchlila týden a něco... Ale pak sem litovala ze sem nesla na druhy pokus dříve... Ale az za 5 let .. Porád sem doufala ze se to podaří přirozené a ono nene ...tak snad ted mimi vydrží.. Jen to sšpiněni me vadi... Skusíš jiny CAR nebo zůstanes ve stejném... Ale
pauzu dáš to je jisté... Nebo? Jak ti radí dr ?

danaho
17. čer 2012

@skifarka Včerejšek byla asi ta nejlépší léčba. Akorát jsem pořád na PN a teď se rozhoduju kdy půjdu do práce. Přeci jen o tom nejsem schopná ještě moc mluvit. Do středy si zůtstanu doma a pak uvidím jak mi bude. Mě stálo PISCI 11 tis. ale v Praze v Gennetu to je myslím za 14.tis. a c obou případech do 10 oocytů. Pak se připlácí za kus 2.tis. O té DNA embria vím,ale netuším jestli se to dělá i u nás. Asi bych to v mém případě chtěla, protože teď to embryo nevydrželo a já bych chtěla vědět proč? Uvidím,jestli mi řeknou nějaké výsledky z histologie a pak co mi k tomu řekne Mudr. Na tohle je koník bezvadný,není nad to si najít informace sama a prodiskutovat to s holkama který májí stejné zkušenosti.

danaho
17. čer 2012

@ivapo špinění je prý normální. Nesmíš začít krvácet, to jinak okamžitě jeď do nemocnice. Ale věřím,že tohle se ti nestane. Já teď mám klasické šestinedělí jako po porodu a doporučují pak asi 2 menstruace a pak teprve se můžu snažit otěhotnět. Takže to vydá na 3 měsíce,protože první MS po kyretáži má přijít do 4-6 týdnů. Měnit CAR určitě nebudu. Jsem s nima spokojená,teď u druhého pokusu to všechno yšlo a to že jsem potratila nemohli ovlivnit v CAR. NAvíc ho mám 10 minut autem od baráku a je tady jediný a jsou na něj chvály. Jinak bych musela jezdit do Prahy. A na konzultaci k Dr. se objednám asi teď v době toho šestinedělí.

ivapo
17. čer 2012

@danaho tak to Jo!!! Ted si byla po druhe?

danaho
17. čer 2012

@ivapo teď to byl 2 pokus. U obou pokusů jsem si nechala zavést po 1 embryu,takže bych měla mít ještě 2 pokusy na pojišťovnu. Ale já teď věřím v ten mrazák,máme tam 4 sněhuláčky. Tak doufám,že tam je to pravý embryo 😵

sal80
autor
17. čer 2012

@danaho Tak to je správné 🙂 Tak to má být 🙂 Jsem na Tebe patřičně pyšná 😀

ivapo
17. čer 2012

@danaho no super ze jsou mrazacci... Me nikdy nezbili.. Poprvé mi dávali 2... A ted 1...

sal80
autor
17. čer 2012

@skifarka Já dnes zjistila, že u nás v CARu dělají PICSI a IMSI jako standart 😀 Super 🙂

katuleb
17. čer 2012

@danaho je fajn , že je ti lépe....odpočívej a do práce není kam spěchat...
Holky to píchání fraxiparinu je k něčemu dobré z pohledu embryjka??,
Mě řekli, že ho mužem další pokus nasadit taky a já nevím co je to a nač??? Děkuju
@sal80 však ty to už nebudeš potřebovat to picsi ikdyž možná u sourozence že jo???

sal80
autor
17. čer 2012

@katuleb Já měla PICSI a IMSI právě i teď a, jak už jsem psala, nedám na to dopustit 🙂
Fraxiparine je lék na ředění krve. V těhotenství má i ten účinek, že působí preventivně proti potratům a předčasným porodům 😉

@kiwisek Embryologové se samozřejmě snaží vybrat tu nejlepší spermii, která se jim pohledově zdá 🙂 PISCI je metoda, kdy se používá onen hyalurnan, který obsahuje obal vajíčka a spermie, pokud jsou v pohodě, jsou k němu přitahovány. No a tím IMSI zase zjistí, jak to vypadá v hlavičce spermie, protože jí, myslím, 6.000x zvětší a vidí, zda ve spermii nejsou nějaké granulace, které tam nemají co dělat 😉 Jak už jsem mnohokrát napsala, my měli obě metody, nejprv je nalákali na hyalurnon a pak se jim mrkli do hlaviček a pak....šup s nimi do vajíček 😀

katuleb
17. čer 2012

@sal80 jj děkuju mě říkala sestřička že díky tomu fraxiparinu se muže i embryo líp uhnízdit tak nevím...

sal80
autor
17. čer 2012

@katuleb Jj, i k tomu to napomáhá 😉 Já ho ještě píchám (do konce 10tt), pak už jen kyselina listová 😉

danaho
17. čer 2012

@sal80 bojuju jak se dá. Ale zítra budu sama doma,tak uvidím jestli zase nebude slzavo.Jaký jsi měla víkend?

katuleb
17. čer 2012

@sal80 takže když mi ho nabídnou preventivně myslíš, že do toho mám jít??

sal80
autor
17. čer 2012

@danaho Víkend byl takový pohodový. Hledám nějakou práci, kterou bych mohla dělat. Málo peněz - však víš ☹

@katuleb Jdi, neublíží Ti to 🙂