IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

deeky23
16. črc 2012

@darazv jenze ja mam to foto v telefonu a nevim kde mam v pc najti ty fotky z telefonu vis? jsem uplne duta🙂)) jinak dekuji moc ale jeste pockam nejsem si furt jista ikdyz test je jasny

danaho
16. črc 2012

@ramdy ahoj,mrzí mě ten neúspěch. ☹ Bylo by dobré aby vám udělali vyšetření na genetiku a imunologii. Jaké jste měli metody oplodnění teď ? Já bych po zkušenosti doporučila PISCI, to dají do gelového roztoku spermie a ke dnu se přisajou jen ty zdravé. Ty pak náhodně vezme embriolog a jednu spermii napíchne přímo do vajíčka. Pokud vám dělali ISCI,tak tam je vybírají jen podle oka a mohou byvrat i nějakou morfoligicky poškozenou,což běžným pohledem nemusí být vidět.

danaho
16. črc 2012

@deeky23 ahoj, a ty máš ty fotky v pc už přenesené,nebo je tam potřebuješ teprve přehrát?

danaho
16. črc 2012

@dadakin vypadá to slibně.Ale psssst 😉 A jak se cítíš? 🙂

danaho
16. črc 2012

@zezizu manžel je zlato. Ale zase kolikrát v životě tuhle trpělivost potřebuje. to my s těma chlapama musíme mít trpělivost pořád 😀 😀 😀

deeky23
16. črc 2012

@danaho teprve je tam potrebuju nahrat,zapojim usb kabel a nevim kde je mam najit

darazv
16. črc 2012

@deeky23 ak si to uz cez bluetooth do pc poslala tak si otvor dokumenty v pc a budeš tam mat zdilene dokumenty z bluetooth 😉

deeky23
16. črc 2012

@darazv neposilala jsem to pres blutooth ale pres kabel usb

darazv
16. črc 2012

@deeky23 no tak to budeš mat tam kde som pisala alebo medzi stiahnute subory 😉

deeky23
16. črc 2012

@darazv jeste to vyzkousim

danaho
16. črc 2012

@deeky23 projeď si disky,kam jsi si to asi mohla nahrát. Někam na C,nebo D.Třeba do dokumentů. Nebo pokud víš jak se to jmenovalo tak si klikni dole v pravo na liště jak je start. Tam můžeš zadat název toho souboru a on ti projede celý počítač.

deeky23
16. črc 2012

tak je to tady ale je to strasne blbe videt takze vas budu zadat o omluveni,nejak mi to ten telefon blbe pobral

deeky23
16. črc 2012

ted kdyz an tu fotku koukam,tak jsem to fakt blbe vyfotila, udelala jsem totiz test a nechala ho v koupelne a neresila jsem to a sla uklizet a pak prijdu a cucim jak buk tak co jsou tam dve nebo jsem slepa?

elliem
16. črc 2012

@dadakin ředitelství silnic a dálnic u vás koukám zahájilo výstavbu!!! tak jen ať hezky sílí!!!🙂

dadakin
16. črc 2012

@danaho citím se dobře až moc akorát chodím dřív spát a v noci lítám na malou,minule mě pořád od ET bolelo břicho a záda jak na mrchu,ted mě bolijou bradavky hlavně když sundám podprdu,tak budu doufat, 😉

ramdy
16. črc 2012

@danaho ahoj,jj měli jsme PISCI.

danaho
16. črc 2012

@deeky23 to je jedno,že je to mázlý. Dálnice je vidět dobře 😅

katuleb
16. črc 2012

@danaho no pokud to dopadne dobře na imunu tak budu začínat koncem srpna....takže et nějak koncem září ,ale moc se bojím ted....

danaho
16. črc 2012

@dadakin já jsem si kvůli tomu jak mě bolely prsa koupila sportovní podprsenku. Sice jsem si ji stihla zít jen jednou,ale doufám,že její šas zase přijde.Mě u toho prvního neúspěšného IVF taky hrozně bolely záda a teď na druhý pokus jsem o nich vůbec nevěděla.

danaho
16. črc 2012

@ramdy tak nevím jestli vám navrhnou něco jiného.A vy už nějaká vyšetření mýte za sebou? A v mrazáku vám něco zůstalo?

danaho
16. črc 2012

@katuleb kdy budeš mít ty výsledky z imuna?

dadakin
16. črc 2012

@katuleb uvidíš že to bude v pohodě 😉

ramdy
16. črc 2012

@danaho nn, jen klasiku, ale žádná genetika, nic. V mrazáku nic, měla jsem jen dvě vajíčka, obě plná, obě se oplodnily a obě jsme si nechaly zavést

bojisek.4
16. črc 2012

prěji dobrý večer a zdravím všechny příchozí 🙂

bojisek.4
16. črc 2012

@danaho ahojky a děkuji za optaní tak dnes jsem byla na UTZ a byla videt jedna pekna bublinka a pak v dali 🙂 ještě jedna ale to si dr nebyl jist jestli to je nebo ne a pry se to uvidi až na příštím UTZ a to bude až za 14 dní to bude strašný čekání dlouhý a co ty jak se cítíš už dorazila tvá očekavajicí mrcha nebo si dává na čas 🙂

bojisek.4
16. črc 2012

@dadakin ahojky potichounku gratuluji jen at to pěkně sílí a kdy jdeš na krev nebo nemusiš

bojisek.4
16. črc 2012

@deeky23 gratuluji k pěkně silné / také at síli

darazv
16. črc 2012

Ahojky holky napíšem vám moju skusenost,mam za sebou 1vf - 5 neuspešnych transferov pred ivf mi robili len genetiku a vyšetrili priatelove spermie- našli problem u neho že má malo pohyblive spermie tak hned hrrrrrrr do ivf,1ET-biochemicka gravidita,1KET- neuspešny,2KET- biochemicka gravida,,,tak doktor mi nasadil na 3KET prednison bez ohladu toho že nemam urobene imuno- neuspech,tak som si povedala a dost do piateho transferu nepojdem kým mi neurobia komplet testy že nekradnem tolko penazí!!! samozrejme mi na imuno,hematologii a znovu genetike nič nenašli tak mi navrhli 4KET- zase neuspech!!!som so silami v haji davam dlhu pauzu,,,idem niekde na dovolenku uplne vypnut,,,a to ani nehovorím že som z toho prednisonu za mesiac zbytočne pribrala 5 kíl 😠 takže holky vždy radšej urobit komplet testy a potom sa vrhnút do ivf pretože zbytočna strata penazi a o psychike ani nehovoriac,,koncom 8 mesiaca idem ešte na laparku a hysteroskopii a čo bude dalej iba ten hore to vie držte sa a budte silné inak to ani nejde,,,prajem vam uspešny transfer 😉 pa

elliem
17. črc 2012

@darazv jsi statečná!!! já mám za sebou teprve první IVF a po dlouhé pauze mě teď čeká druhý pokus (na mrazák nic nezbylo) vyšetření mám všechno hotové včetně laparo - tam mi našli Endometriozu, tak zřejmě problém bude díky ní... nedá se nic dělat, musíme bojovat. Přeji hezkou dovolenou, já se po té naší dala krásně dohromady🙂

danaho
17. črc 2012

@darazv Ahoj, také je ta tvoje cesta k vysněnému miminku složitější. To je mi moc líto. Ale jak mi říkala moje Mudr. je to u vás složitější,ale nevzdávejte to bojujte.
Já jsem absolvovala všechna vyšetření před IVF -loni v březnu laparoskopie,hysteroskopie. Tam mi zjistili endometriozu. V CAR mě hned posalali na genetiku- tu máme v pořádku a na imunologii,tam mi zjistili neprojevený autoimunitní zánět štítné žlázy a lehce zvýšené NK buňky. První IVF nedopadlo dobře, k transferu nám zbylo jedno embryo a to se nechytilo. V květnu jsem podstoupila 2 IVF a to se povedlo,ale bohužel jen do 7 tt,pak přišel spontání potrat. ☹ Teď jsem 4 týdny po kyretáži a čekám na první MS.V září mi chce Mudr.udělat znovu hysteroskopii a pak by jsme naplánovali KET. Je to někdy moc těžké,ale vím že to nesmím vzdát.ALe čas běží a to na psychice moc nepřidá,je mi už 37 a děti nemám. Držím ti palce aby laparka a hysteroskopie dopadly dobře a aby se ti konečně zadařilo. Nejen najít na testu // ale aby jsi měla dobré i celé těhotenství. 😵