IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

kiwisek
25. črc 2012

@danaho ahoj beruško, 16.7. jsme byli opět u dr. Kočího... u manžela našli v krvi zánět, tak dal vzorek spermatu, kt. poslali na bakteriologii a čekáme na výsledky, ale více méně nám rekl, že testosteron je na ideální hladině a že víc nám neumí pomoct... spermiogram se sice o něco zlepšil z 0 na 100 tis. jsme se dostali (po koncentraci) jinak v zorném poli pořád jen ojedinělé ks :( a kvalita na bodě mrazu... 😖
Tomu 2. pokusu sem hodně věřila, a ještě s tak krásným počtem zralých vajíček (19) sem si říkala optimisticky, že určo bude i na mrazák a vidíš... nevydrželi ani PK....
no a dál nevím... nechce se mi jít do posledního pokusu, když nenastane žádná změna ve spermiogramu... to je hrozná loterie a pravdepodobnost uspechu je stejna jako byla ted... tak vubec nevim, bojim se jeste vic... na ten 2 pokus sem sla s optimismem, ze mame lepsi spermio, tak to urcite vyjde... ted to vidim jinak. 🤐

danaho
25. črc 2012

@kiwisek to mě moc mrzí. Ale je rozumné,že se do 3 pokusu nehrneš předčasně. Jste mladí,tak raději počkej,dokud se něco nezlepší ať si ten 3 pokus zbytečně nevyplácáte. A ten doktor tomu dává jakou naději?
Pokud by se to manželovi zlepšilo,tak by to chtělo hned odebrat vzorky a zamrazit. teda to je můj laický úsudek.nerozumím tomu,ale mohlo by to takhle jít,ne?

kiwisek
25. črc 2012

@danaho ted pred 2 IVF jsme nechali postupne v čase namrazit 5 dávek, ale rozmrazili jen tu nejlepsi a nebyla tam zadna ziva spermie... takze asi jsou tak ve spatnem stavu, ze to zmrazeni a rozmrazeni nepreziji 😢

danaho
25. črc 2012

@kiwisek tak snad se to zlepší. Musíte tomu věřit. Je to jen o čase a o nervech. Ostatně jako všechno u IVF. myslím,že už jsi to psala,ale teď si nejsem jistá,tak se nezlob,že se tě na to kdyžtak znovu ptám. O dárci jste neuvažovali?

kiwisek
25. črc 2012

@danaho dárce jsme po dost velké debatě vyloučili...možná by úplně v krajném případě svolil, ale to já nechci, protože vím, že manžel by se s tím nesmířil a brál by to jak dítě někoho jiného, jakkoliv by se snažil, prostě to tak cítí... takže dárce u nás nepřichází v úvahu. nechtěla bych kvůli touze po dítěti přijít o manžela... 😔
Dani jak píšeš je to o čase, nervech... a o penězích. Kdyby pojišťovna hradila a 3- 4 pokusy za rok a ne za život, tak si fandím, že bych se dokázala obrnit trpělivostí a šla bych do toho třeba i 3x za rok, co by v našém případě bylo odpovídající vzhledem k šancím... ☹
ale stálo nás to spoustu peněz a vyděláváme tak- tak na věci co musíme platit, ani na hypotéku nedosáhneme, takže to šetření je opravdu hrozné... když si vezmeš jak je člověk nešťastný, že to nejde a šance na úspěch jsou malé a ještě si nedopřávat ani radosti jako je dovolená, kultura, cestování.... to člověk nese ještě hůr

danaho
25. črc 2012

@kiwisek Je to těžké rozhodnutí. Do poslední chvíle chce člověk vlastní dítě. Neumím si představit jak bych se rozhodovala já. A dokud to nemusím řešit,tak na to ani nemyslím.
Ten život vás někam nasměruje. A dokud je šance tak bojujte za vlastní. 😉 My teď taky všechny peníze cpeme do CAR a jelikož máme tu hypotéku,tak jsme museli omezit dovolenou,koníčky. Je to ale někdy těžký. Chtěla bych žít a ne přežívat. 🙂

kiwisek
25. črc 2012

@danaho díky zlatí, ani nevíš jak mám pocit, že mi opravdu z hloubi duše rozumíš... 😉

dadakin
25. črc 2012

@kiwisek v září asi né bude škola a malá jde do školky vidím to tak říjen listopad.A bude to 3IVF v minimální stimulaci.

dadakin
25. črc 2012

@kiwisek a co zkusit tu minimálku a nevyplácat si pokus??????

kiwisek
25. črc 2012

@dadakin no minimálku jsem zvažovala ale na to jak malá šance tam je - pouze 1 vajíčko, tak to stojí strašných peněz - v ISCARE - NATIV 15 tis, + PISCI 1 embria 8 tis, PK 3,5,- , anestezie 2,5 tis., zamražení 1 dávky spermií před pokusem 3,5 tis. takže celkem 32,5 tis. a na to jaká je šance mi to přijdou bohužel vyhozené peníze, kt. navíc ani nemáme 😖

kiwisek
25. črc 2012

@dadakin do jakého CAR chodíš ty a kolik si platila za minimálku?

dadakin
25. črc 2012

@kiwisek chodím do Reprofitu první minimálka vyšla celkem na 16400kč bylo v tom 2x ICSI a narkoza je už v tom a druhá minimálka 19100kč byli 4vajucha a 3 se oplodnili ISCI

evikj33
25. črc 2012

@danaho Ahoj kočko moc gratuluju k Mrše červené,tak snad už ted bude šlapat jako dřív.Dej si večer sklenku na oslavu a hurá na Kontryhel? 🙂 🙂

dadakin
25. črc 2012

taky přemýšlím o sklence abych to prorazila tu mrchu,o víkendu si dám šampusek chladí se v ledničce už 2 týdny

evikj33
25. črc 2012

@dadakin Jen si dej po tom boji si to zasloužíš a myslím že všechny tady.Je to nápor,tak pak člověk potřebuje nějak odfrknout a pročistit hlavu a sklenka občas docela pomuže 😎

danaho
25. črc 2012

@kiwisek máme sice každá jiné problémy ale stejný cíl. 😉 A co dovča,byli jste na té Malorce?

danaho
25. črc 2012

@evikj33 Děkuji Eviku 😵 Ani nevíš jak se mi ulevilo. Už jsem byla pěkně na tečku jak jsem byla protivná. Teď můžu odpočítávat kdy bude přibližně KET a ještě předtím ta hysteroskopie. 🙂

danaho
26. črc 2012

@veromira Ahojky, mě nic nezbylo. Zkus jiné diskuze, jsou tu přímo zaměřené na prodej léků. A jak je,chystáš se do dalšího pokusu? 🙂

dadakin
26. črc 2012

Dobré ranko babulenky,mrcha stále nikde už ju vyhlížím at to mám za sebou to bude zase masakr.
@danaho kolik máš vlastně mražáčků?????

danaho
26. črc 2012

@dadakin Ahojky, mám 4 kousky. jsou zamražený po 2,takže mám na 2 KETY. Hlavně aby se rozmrazily 🙂

dadakin
26. črc 2012

@danaho tak to je super ne????Já nemám nic do háje zase půjdu pod narkozu.Ted jsem si vzpomněla když jsme s holkama ležely na pokoju po císařu tak jsem říkala že jsme na těch hadičkách jak v Matrixu.

danaho
26. črc 2012

@dadakin 😀 .já jsem na pokoji vždycky byla sama. po prvním pokusu jsem taky neměla sněhuláčky. na kdy plánuješ ten další pokus?

dadakin
26. črc 2012

@danaho plánuju to na říjen-listopad,už minule jsem byla rozhodnutá kdyby bylo co mrazit tak neváhám a zamražuju,ale nebylo co nebyli vhodní k zamražení po 6 denní PK

danaho
26. črc 2012

@dadakin tak do toho půjdeme asi přibližně spolu 😀

dadakin
26. črc 2012

@danaho tož budeme se vzájemně podporovat,moc bych si to přála aby to vyšlo,to už budu na tom psychický líp bude před vánocama a těma já žiju,sháním a plánuju vyzvídám už ted od děcek co by no na prvním místě u nás vede lego to je vděčný na první nákupy se chystáme s holkama ted v září na dny Marianne.

martinely
26. črc 2012

ahoj děvčata, je to až neuvěřitelný, jak jsme si v tomhle podobné. My chtěli miminko už v mých 23.letech, bohužel nám to nešlo,tak jsme museli na IVF. Našli se ve mě mrchy, které brání spermiím přežít. Tak jsem byla jako pokusný králík a dr. mi dávala různé léky.S každým pokusem ve mě rostla naděje na úspěch a až při třetím se na těhu testu objevily 2 slabé čárečky, já byla šťastná, ale bohužel každým dnem to klesalo a klesalo až se mrcha dostavila a nebylo nic☹ Měli jsme zamražená 2 embrijka a tak do měsíce jsme šli na ET. Z těch dvou přežilo jedno jediné-bojovníček! A vida, teď tady vedle mě spinká můj krásnej, milovanej rok a půl starý miláček🙂 Stojí to za to, i když člověk má málo peněz a nedopřeje si kvůli tomu nic, stojí to za to čekání. Nás to stálo 7 let čekání a já nepřestala doufat. Musíte věřit v naději, určitě se zadaří, musíte opravdu věřit! Prožít těhotenství krůček po krůčku, cítit, jak se ve vás miminko hýbe a potom drobečka držet v náručí, nejkrásnější pocit, co znám🙂

dadakin
26. črc 2012

@martinely souhlasím a proto chci zase 😉

danaho
26. črc 2012

@dadakin beru tě za slovo s tou podporou 😉 já mám vánoce moc ráda,ale každým rokem mi je víc a víc smutno,když si uvědomím,že jsme u stromku jen ve dvou. Miminko nám moc chybí. Kéž už bych i já mohla nakupovat různý hračky pro radost děťátku. Já sama nepotřebuji nic. Pokud budu mít zdravé mimčo,budu ta nejšťastnější ženská. 😵

danaho
26. črc 2012

@martinely musí to být nádherný pocit. Já bojuji s přestávkami už 12 let,ale přes CAr to řeším teprve rok. Pořád mi říkali,že jsem zdravá a pravda to nebyla.Ale nevzdávám to a nevzdám do poslední naděje. Jsem ráda za každý příběh tady který má šťastný konec. Dává mi to velikou naději 😵 Tvůj malej bojovníček je nádhernej 😅

dadakin
26. črc 2012

@danaho to je pravda a věřím ti to taky nic nechci na vánoce,ale mám radost jak děcka rozbalujou dárky očka jim svítijou a jak jsou nedočkavý a já jsu celej den vždycky na měkko a mám na krajíčku páč jsu štastná že jsme se ve zdravý všichni sešli.