IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

danaho
7. srp 2012

@katuleb Ahoj, to mě mrzí s koťátkama. Na jednu stranu je dobře,že odhalili problém a bude se řešit. Vem si,že kdyby jsi si tu imunologii nevydupala tak vás poslali na další pokus a jak by to dopadlo.... vyplácali byjste si pokus. Takhle se zaléčíte a půjdete na další pokus už v pořádku a povede se to 😉

katuleb
7. srp 2012

@danaho nsad ano jen mě ted děsí i ten špatný spermiogram,vždy nám tvrdili že je super a ted tohle-málo pohyblivých tak nevím jak je to možné...

danaho
7. srp 2012

@katuleb nám taky na imunu vyšel špatně,jinak ho má v CAR dobrý. Prý to tam zkoumají trochu jinak. Ale když dáte nějakou metodu třeba PISCI,tak vyberou dobrý spermijky. Neboj 🙂

dadakin
7. srp 2012

@katuleb Ahojky Beruško co to tady čtu 😕 s těma kot´átkama je mi to líto ☹
a co se týče imuna tak jsem věřila tomu že budete mít vše ok tak a ted mě to bude hlodat jestli nemám jít taky na imuno.

dadakin
7. srp 2012

Děvčátka jináč vás všecky zdravím ve spolek,pořád děláme to topení všude borčus.Jedna pozitivní zpráva konečně mám rozsudek o dětech a jsou v mé péči až na nejstaršího syna chce být s ním,dneska jsem mluvila s ex a ptala jsem se ho jestli bude vůbec chtít děti na prázdniny tak nebude nemá čas a peníze.

veromira
8. srp 2012

@katka1311 to nevadí, protože ti zavádí vajíčko do dělohy já po operacích nemám jeden vejcovod a druhý mám špatně průchodný. Jinak se to udělá po operaci jak ti jednou zasáhnou do břicha tak je problém furt ☹

veromira
8. srp 2012

@danaho Jo, odpočni si a užij si dovolenou a uvidíš musí přijít ta chvíle kdy i nám se zadaří a budeme si užívat těhotensví 🙂 Jedeme ted příští týden na chalupu tak se těším že vypadnu z města a bude pohodička. Držím pěsti 🙂

katka1311
8. srp 2012

@katuleb Kači,mi už jsme spolu mluvili ale opravdu to přeléčíš a pak to výjde ale jinak tě opravdu chápu,že to hnusné čekání ☹ .
@dadakin aspoň už je jasno!Můj ex se zřekl úplně decery jen proto že to je holka,on chtěl první dítě syna 😠 .A teď všude vykládá jak je hezká holka s ní a že závodně plave.Debil jeden.Ale ani ji nenapíše.A jak to máte vy dál?Jdeš do minimálky?
@veromira díky za info,už jsem v obraze.
@danaho Danuško,jak se daří tobě?Kačka kam chodí do CAR tak nedělají PICSI.Kdy jdeš na tu hysterku?

No já včera volala na výsledky.Já mám výsledky úúúúplně v pořádku i z gynekologie i z Olomouce.Ale David má ještě nějaké zbytky bakterií(prý se jednalo o veli silný zánět).Tak ještě léčba na cca 10 dní,čekání zas na výsledek týden.To už bude konec srpna.Začátkem srpna se objednávám do CAR a 13.9.mám dostat MS a mohli by jsme začít 🙂 .

evikj33
8. srp 2012

@katka1311 Ahoj Kači,no super a u Davči je to síla,to to nikoho nenapadlo zkontrolovat dřív,to mu mohlo zabíjet všechny spermoníky? 😕 Tak jak to doléčí už by mělo být lepší spermio.Moc držím pěstičky 😉

elliem
8. srp 2012

hezký den ve spolek, mám dotaz... špinila jste některá po MS v době stimulace? Já byla včera v Pronatalu a upozorňovala jsem doktora, že ještě lehce po MS špiním, on mi provedl UTZ a řekl, že sliznice už je pryč a že můžeme začít se stimulací a hned mi píchli Gonal, já ale večer ještě trochu zakrvácela a teď ráno klasické už silnější špinění, tak nevím...
Samozřejmě jsem volala do CAR, ale lékař teď nemá čas, prý se mi ozve...

katka1311
8. srp 2012

@evikj33 Evi si vem,že by jsme šli do dalšího pokusu a zas nic!!!Jsem zas trošku naštvaná,myslela jsem že to už bude po ATB v pořádku a ještě další léky.Chudák David.Ale Turčan nám slíbil,že to do září stihneme.
@elliem v tom ti neporadím ☹ .Já to tahle neměla.Tak nevím.

evikj33
8. srp 2012

@kjatka1311 Já vím Kači že se to natahuje,ale zas se alespon přišlo na příčinu.Pak už by to mělo jít v poho.Jen opravdu nechápu ten Car,že je toto základní vyšetření nenapadlo,když to nebylo poprvé a zbytečně vás stresovali a připravili o peníze a pokus na pojištovnu.Navíc ví jaké maš AHM a vajčka promrhali jen tak.Člověka to pěkně nas...Už vám chtěli dávat dárcovské spermoně a přitom třeba stačilo zaléčit. 😠

danaho
8. srp 2012

Ahoj holky, zdravím vás všechny,
objednala jsem se 3.9 do CAR na konzultaci. Nejsem si jistá jestli mám tu hysteroskopii podstupovat. Dělali mi ji už loni v březnu v nemocnici s laparkou a vše bylo o.k. Minulý týden jsem byla na kontrole u obv.gyn.a tam bylo taky na UTZ vše O.K. Kdybych prý měla velký srůsty tak by MS byla slabá.Ale já jí měla normální. Nevím jestli mám do sebe nechat znovu šťourat.
@katka1311 Ahoj Kačenko, to je bezva,že se léčba daří. Je to opravdu k naštvání,že se předtím na to vybodli.Ale hlavně,že se něco děje a i David se pomalu z toho dostává.
@evikj33 Ahoj Eviku 😉 doufám,že u tebe je vše v pohodě a už se doma těšíte na miminka. Pěkně to letí už jsi 15 tt 😉
@veromira užij si to na chalupě. Vyčistíš hlavu a pak na to znova vlítnete 🙂
@dadakin bezva,že už je to papírově vyřešený. 😉 Na jak dlouho to topení,ještě máte?

danaho
8. srp 2012

@skifarka Ahojky, co u tebe nového,jak je? 🙂

katuleb
8. srp 2012

@danaho
@katka1311
@dadakin Ahoj holčiny,tak já jsem dnes uplně grogy po nočním "kojení" každé dvě hodiny,ale každopádně se nevzdáváme a bojujeme,dnes prcek vypil tři kapátka mléka 🙂 .Zítra se mnou vyrazí do práce 😉 .
Jinak jsem se tak nějak smířila s tím že ivf se odkládá a bude přeléčovat imuno....jen ten gumsex bude asi komedie 😀
Nevíte jak je to s orálním sexem?? Omlouvám se za dotaz,ale hledám možnosti ,to víte 😕
No a chci začít cvičit a plavat ,protože myslím že po tom prednisonu to bude síla a budu přibírat... 😒

darazv
8. srp 2012

@katuleb Ahoj oral je oki to nijak neuškodí 😉 iba čo poteši opačné pohlavie 😀 a ty máš malé mimi?a bola si na ivf a nevyslo?to ma mrzi ale neboj urcite po 3 mesacnej liecbe sa zadarí 😉 no prednison som ja brala počas ivf preventivne a je to riadny humáč 😠 nejdem ti radsej pisat kolko som pribrala,,,

katuleb
8. srp 2012

@darazv děkuji za povzbuzení a mimi nemám, to jen kočičí od mojí jočičky,ale je slabé a nepije tak musim zkusit zachranovat já...snad to vyjde...no prednison mám brát 3 měsíce a tak čekám, že bude se přibírat...je to opravdu tak zlé??

darazv
8. srp 2012

@katuleb Bože prepač ja som myslela že máš malé mimi a preto mi nešlo do hlavy že si bola na ivf 🙂 Tak zaleži ako reaguje tvoje telo na hormony,,u mna celkovo telo velmi reagovalo 😠 ako som si píchala injekcie cez ivf brucho mi ostalo dodnes velké 😠 ja som dokopy počas mojích 5 transferov pribrala 12 kil a tažko idú dole 😠 😠

katuleb
8. srp 2012

@darazv to je v pořádku nemusiš se omlouvat, já myslím že na hormony také raguju dobře a mám pocit že i ted po prvním ivf jsem přibrala tak se bojím jak to bude po prednisonu,a ty jsi také léčila imunologii??

darazv
8. srp 2012

@katuleb U nas v caru mi urobili pred ivf len genetiku a šup do transferu a ked sa nedarilo prve dva pokusy nasadili mi preventivne prednison a to len pol tablety denne a mala som dost,,,,potom nasledovali dalšie dva transfery a zase neuspešne tak som si povedala a dost!!do piateho pojdem až po vyšetreni imunologie a hematologie a tam mi nič nenašli tak som šla do piateho pokusu samozrejme už bez prednisonu(brala som ho zbytočne iba čo som pribrala!!!) a ked sa nevydaril ani piaty pokus tak mi navrhli laparoskopiu,hysteroskopiu na ktorú idem teraz 24tého ☹ a ked mi ani tam nič nezistia budem sa chytat za hlavu a pytat sa tam toho hore prečo sa mi nedarí,,,u nas je problem ten že priatel ma malo pohyblive spermie ☹

katuleb
8. srp 2012

@darazv tak my jsme měli spermiogram ukázkový ,aspon to tvrdili v Caru a ted na imunu nám zjistili málo pohyblivých také,najednou prostě skok dolů.....žili jsme v domění že spermio je skvělý a ted tohle...no a imuno jsem si vydupala po prvním nepovedenem pokusu.A když máte pomalé spermie tak byla metoda icsi a nebo nějaká lepší??

darazv
8. srp 2012

@katuleb ano mali sme icsi 😉 bože ked si pomyslim kolko penazí sme tam nechali ide ma porazit 40tisic a to neratam ešte za lieky 😠 😠 to ale mohla byt dovolenka za tie prachy 😝 si hovorim vždy,,,

katuleb
8. srp 2012

@darazv jj to je mi jasné,že ty peníze kolikrát štvou,ale pro mimi vše....
Takže na pomalé spermie icsi stačí???

darazv
8. srp 2012

@katuleb vraj stači ale uvažujem ak pojdem do 2ivf tak skusim picsi aj ked je to dost drahé ale čo už,,,mimi je na prvom mieste 😉 a ty mas ešte dake mrazačky? a kde chodiš do CARU ak smiem vediet?

katuleb
8. srp 2012

@darazv ne ne mrazáčky nemáme musim e od začátku a chodím do FN Olomouc,měli jsme odebraných 26 vajíček a oplodnili jsme 14icsi a zbytek přirozeně.protože prý super spermio a nakonec se oplodnilo jen 6 a jen 2 zbyli...a kam chodíš ty??

darazv
8. srp 2012

@katuleb tak to mi je luto ☹ ja chodím do praha - podolí.

dadakin
8. srp 2012

@katka1311 Ahojky jdeme do minimálky a to tak v říjnu za 14 dní jdu za Machcčem se domluvit co a jak na další pokus

@danaho o topení mi ani nemluv pořád se nemají k tomu aby to dodělali prý dojedou v pondělí 😠 hlavně že je to kamarád a pořád mají někde havárky tam neteče voda atd a říkám snad zahájíme letos topmou sezonu
@katuleb noční kojení nezávidím takhle jsem 14dní přikladála štěnata pražského krysaříka když se narodili byli jak myšičky
myslíte si že když mám za sebou 2x neuspěšné ivf že mě taky nasadijou Prednison?????

darazv
8. srp 2012

@dadakin pokial maš za sebou imunologii a nevytvaraš proti latky voči spermii,embryi nemali by 😉 držim palceky

katka1311
8. srp 2012

@dadakin jakou si měla stimulaci?Clostil?Nebo jak?V některých CAR dávají Prednison automaticky před stimulací.

Holky já se na další pokus těšila ale ted mě přepadá strach a to pořádný ☹

dadakin
8. srp 2012

@katka1311 měla jsem clostil pak injekce Bravelle a Pregnyl 5000, já se ti nedivím že máš strach já ho budu mít taky
to zklamání toho se bojím

@darazv děkuji na imunologii jsem nebyla a zeptám se na ní,ale Machač jí moc neuznává.
Holčiny jdu spát mějte se kočky papapapa zétra.