IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

katka1311
26. dub 2012

@veromira vínko můžeš tak 2dc není na škodu a ještě červené.Na prokrvení ovšem jestli nemáš nějaké potíže 🙂

cilkaa
26. dub 2012

@veromira Reprofit je úplně nejlepší. Bezva doktoři (machač, Koudelka, Štelcl) a ceny průměrné (jsou dražší i levnější CARy), ale hlavně tě do ničeho nenutí, snaží se ti pomoci co nejlehčím způsobem, aby jste zaplatili co nejméně a co nejméně to ublížilo tělu.
Veřím, že se tam s mým 20 a více vajky vypořádají dobře 🙂

katka1311
26. dub 2012

@cilkaa O Reprofitu jsem přemýšlela už v únoru.Ale nakonec jsme zůstali tam kde jsme teď 🙂 .

cilkaa
26. dub 2012

@katka1311 a kde jste? V Eurofertilu?

katka1311
26. dub 2012

Ne ne už ne 🙂 .1IVF bylo v Eurofertilu teď jsme ve FN Olomouc.Ale tam nedělají PICSI a do toho bych šla,páč máme špatné SPG.A dvě kamošky jsou už těhu co přešli do Reprofitu 🙂 .Chodí i na vaší diskusi 😉 .

cilkaa
26. dub 2012

@katka1311 jo? A kdo? To je bezva, tam se těhotní jedna za druhou, tak to tam také musí klapnout... 😵

Holky, zítra v 11 h jdu zase na utz, aby mi řekli, jak se daří 20 vajcům. Nechali mi stejné dávky, včera i dnes, tak mám strach, aby jich nebylo ještě víc. Doktor mi říkal, že o počtu vajec se stejně rozhoduje 2.-3. DC.

sal80
autor
26. dub 2012

@pawlla Chtěli bychom si nechat zavést dvě, ale na konečné rozhodnutí a výsledek se ptej v pondělí 😉
@katka1311 Ano...jen tak dál 😵

sal80
autor
26. dub 2012

@cilkaa Ty máš 20 vajíček a nebo folikulů?

pawlla
26. dub 2012

@sal80 ok tak v pondeli urcite pisni co a jak my jsme si take nechali dat dve a ted pujdem taky do dvou

sal80
autor
26. dub 2012

@pawlla 🙂 Budeme ale vděční i za jedno. Tedy...jednu. Někde jsem tu viděla tabulku, ve které je věk matky a měsíc početí a mám tam předurčenou samou chcandu 😀

pawlla
26. dub 2012

@sal80 jasne i jedno je stesti no ja bych chtela dvojcatka tak zkousime dve ale kdyz se uchyti jen jedo budu taky moc rada hlavne aby to pak vydrzelo mam strach po tom co bylo ted

sal80
autor
26. dub 2012

@pawlla Přesně tak 🙂

veromira
26. dub 2012

@cilkaa tak to je super, ale já bych musela někam v Brně abych to neměla z ruky. Tady tě spíš rvou do všeho z čeho mají hodně pěněz ☹ Aspon mě to tak přijde a ani ti nic nevysvetlují vše co by jsi měla vědět.

danaho
26. dub 2012

Ahoj holky, tak mám nafasováno. Oficiálně začínám píchat v pátek 4.5. Ale ne Merional ale Menopur. Prý je to stejné. Akorát jsem doplácela přes 700,- na těch 5 dní,u Merionalu nic. 2.5. jdu na předoperační, 9.5 UTZ a tam mi řeknou termín OPU. Od pondělí začínám zobat Medrol, Pentomer a ještě mi přidala nějaký Siofor co berou cukrovkáři. Protože zanikly u prvního pokusu embrijka,tak by tohle mělo trochu zkvalitnit vajucha. Mudra má nějaké podezření na polycistiku ováriií. Navíc prý mám zásobu vajíček AHM 3,22 což mívají prý 25 leté holky. Po 30 roce už by to mělo být kolem 2. takže jakoby reprodukčně jsem jako mladice a to je prý divný.
Štítka je lepší než v lednu ale pořád zvýšená a prý ať s endometriozou nečekám zázraky,protože nebudu mít tolik vajuch jako zdravé ženy. 7 vajíček co jsem měla minule prý není nic moc,přitom mi minule říkala že to je pěkný číslo.Tak jsem asi divná. Holky tak nevím jestli mám mít radost nebo strach. Ať se stane co se má stát... ☹

veromira
26. dub 2012

@katka1311 problém nemám, teda aspon o něm nevím🙂 Tak si dáme at se ti prcci mají dobře 😀

sal80
autor
26. dub 2012

Ahoj holky 🙂 Jaký jste měly den?

veromira
26. dub 2012

@danaho ahoj a neboj dopadne to dobře 🙂 já jsem měla ted podruhé taky menopur a reagoval mě jen jeden vaječník a taky mě neřekli kde se stala chyba, jestli to je tou operací vejcovodu nebo změnou značky injekcí. Měla jsem jen 7 vajíček vždy tak já tajně závidím těm kdo píší že jich mají víc jak 10. Já jsem platila za ten menopur 4200kč a měla jsem 42ampulek a už bych to neudělala ,příště bych si zase nechala napsat puregon ten byl jen o 1500kč dražší ale možná i účinější podle mě!

veromira
26. dub 2012

@sal80 ahoj,no super den sluníčko, teplo co víc si přát? No už jen to mimi a je to vše🙂 Už se mě to blíží a už mám trochu strach ☹

danaho
26. dub 2012

@veromira mě by nevadila změna léku ani ty peníze. Ale minule řekla že bude stejný že jsem reagovala dobře. A teď mi napsala jiný s tím že je to stejný a pak jsem u sestry víc doplácela. Tak si myslím že mě na to mohla upozornit že je to s větším doplatkem. Ale to je jedno. Uvidíme jak to bude. Mě zaráží to že ji vadí to moje AMH že je pěkný a nezdá se jí to. Je pravda že se o kvalitu vajíček bojím. Tak snad mi ten lék pro cukrovkáře pomůže.

sal80
autor
26. dub 2012

@veromira Co se Ti blíží?

@veromira @danaho Napište se do tabulky, prosím!!!

sal80
autor
26. dub 2012

@danaho Nenech se vyplašit, kotě 😉

veromira
26. dub 2012

@danaho Tak snad ti to pomůže, ale teda já ty doktory nechápu proč ti nemohla napsat to stejný když jsi reagovala dobře! No některým doktorům nerozumím, mě nechali se rozhodnout sami a myslím si z mého pohledu že to bylo špatně, ale na to přijdeš až je po všem. Budu moc držet pěsti at ti to vše dobře dopadne a s čím se léčíš? Pokud jsem to dobře pochopila tak s cukrovkou a se štítnou žlázou a ještě něco?

veromira
26. dub 2012

@sal80 ta krvička v sobotu ráno kde se rozhodne jestli se mnou prckové zůstali, nebo to opět vzdali 😒

veromira
26. dub 2012

@danaho do jaké tabulky?

danaho
26. dub 2012

@veromira ne cukrovku nemám. To mi jen napsala lék který užívají cukrovkáři a mě by to mělo dodat výživu pro lepší kvalitu vajíček??? Jinak mám endometriozu, autoimunitní onemocnění štítné žlázy ale zatím neprojevený. To znamená,že mi na to přišli na imunologii,tam totiž dělají ještě nějaký anti TPO a to já jsem měla hodně zvýšený. Obyč testy na štítku jsou v pořádku. jo a nedávno mi zjistili žlučníkový kameny 😀 😀 😀 A to jsem pře rokem byla zdravý člověk a jen jsem vlezla k doktorům...

danaho
26. dub 2012

@veromira počkej tabulku najdu,napíšu se a pak můžeš podle toho pokračovat

sal80
autor
26. dub 2012

SAL80 - Saša, 32 let. IRG Karlovy Vary - 1.IVF neg, 2.IVF - 25.4. OPU ( 13 folikulů - 7 vajíček), ET 30.4.

Z4401 - Zuzka, 34 let. CAR Zlín - 1.IVF - 09/2008 úspěšné (dcera Nellinka necele 3 roky); KET 11/2011 - úspěšné, ale bohužel v 8 týdnu jedno embryjko zamklé a druhé ve vejcovodu - odstranění; 04/2012 - 2.IVF - HCG pozitivní

KATKA1311- Kači,36 let. 1IVF 6/2011 neúspěšné, 2IVF s min.stimulací 9/2011 nedošlo k ET. 2IVF 5/2012

CILKAA - 33 let. Reprofit Brno, 1. IVF minim.(únor) =GEU, 2. IVF = Puregon 175j, na utz 20 vajíček a víc!!!, OPU asi 30.4.

sal80
autor
26. dub 2012

@danaho Neexistuje zdravý člověk, jen špatně vyšetřený 😀 😀

veromira
26. dub 2012

@danaho jo to je tak vždycky když jednou vlezeš k doktorům tak nevíš kdy máš odejít! Aha tak to jo já myslela že máš cukrovku uf... Švagrová měla těhotenskou cukrovku a musela držet přísnou dietu no zkusila si hodně holka, ale zase počali přirozeně a rychle no někdo má štěstí.

danaho
26. dub 2012

SAL80 - Saša, 32 let. IRG Karlovy Vary - 1.IVF neg, 2.IVF - 25.4. OPU ( 13 folikulů - 7 vajíček), ET 30.4.

Z4401 - Zuzka, 34 let. CAR Zlín - 1.IVF - 09/2008 úspěšné (dcera Nellinka necele 3 roky); KET 11/2011 - úspěšné, ale bohužel v 8 týdnu jedno embryjko zamklé a druhé ve vejcovodu - odstranění; 04/2012 - 2.IVF - HCG pozitivní

KATKA1311- Kači,36 let. 1IVF 6/2011 neúspěšné, 2IVF s min.stimulací 9/2011 nedošlo k ET. 2IVF 5/2012

CILKAA - 33 let. Reprofit Brno, 1. IVF minim.(únor) =GEU, 2. IVF = Puregon 175j, na utz 20 vajíček a víc!!!, OPU asi 30.4.

DANAHO - Dana 36 let Gennet Liberec, 1.IVF 1/2012 neg., od 4.5. stimulace na 2.IVF - Menopur