IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

katka1311
18. zář 2012

@dadakin Já bych chtěla otěhu moc moc v listopadu 🙂 .Děti by jsem měla narozené červen,červenec,srpen 😀

danaho
18. zář 2012

@katka1311
@dadakin já to zkusím asi v říjnu. Není důvod to oddalovat. Akorát by mě to stresovalo. uvidíme jak dopade rozmražení. To budou nervy. 😕

danaho
18. zář 2012

@skifarka Ahojky, teda kde se mi touláš 🙂 S tím AMH nevím ale podle toho co mi říkal Mudr,tak je to tak jak píšeš. Znamená to číslo zásoby vajíček které se snižuje tak dlouho dokud se nevyčerpá. Tak je to divný.
Já teď neberu vůbec nic i ty čaje jsem přestala pít. Na KET nepotřebuji kvalitu vajíček. Tak to nechám na osudu a půjdu do toho asi v říjnu. Vyjde to asi někdy ke konci měsíce. A jaký je tvůj další postup? 🙂

kiwisek
19. zář 2012

ahoj zlatíčka, tak píšu zprávičky ze včerejší konroly - kontrolní odběr na prolaktin byl OK, tak snad se to bude držet i dál.. 2 DC jsem měla hodnotu 24,4 (norma do 23), ale 12 DC, když jsem byla na UTZ mě nabrali znovu a tam byla ta hodnota 20,1. tak snad to bude dobrý. 😉 Co mě ale šokovalo, je že nemám ovulaci ☹ nechápu. nikdy jsem s tím neměla problém. teda sledovaný jsem to měla v Motole 3 nebo 4x a pořád bez problémů. Vůbec nevím, co s tím, stalo se vám to někdy taky??? 😕
potřebovali bychom, aby se situace zlepšila a ne aby do toho vstoupili ještě moje faktory...
snažím se to nebrat tragicky, ale docela mě to rozhodilo 😖 ☹

evikj33
19. zář 2012

@kiwisek Ahojky Tak já sama asi neovuluji vubec,neměla jsem bez hormonu ani menstruaci,ze začátku mně nato dali Antiko,Duphaston,Utrogestan,Clostil a pak jsme šli do IVF,ale dr to umně nikdy moc nesledoval,jen když mně léčil clostilema pak v Car.Říkla že to muže být právě prolaktinem,umně nadváhou a problémem se štitkou(než byla léčena).Ale muže to být jen jednorazově třeba po nějaké nemoci a nebo ji máš posunutou a byla později.

kiwisek
19. zář 2012

@evikj33 děkuji za info, si zlatíčko. 😉 No ovu později nevím, asi ne. byla sem na UTZ 12 DC a pak 16 DC, ani jednou tam nebyl dominantní folikul ☹
nemocná jsem nebyla, ale mám teď mega stres v práci a od ledna 2 IVF (nejdříve 12 vajíček, pak 22...) tak si myslím, že je to třeba tím... dr. my na ti řekla, že ASI ne! myslím, že i kdyby to tak bylo, tak to dr. nejspíš nepřiznají, protože by šli proti svému "biznisu" chjo...
navíc je manžel ve výpovědi a to jestli vyjde nová práce je pořád nejisté, takže jsme oba ve velkým stresu,, protože po výdajích na 2 IVF jsme na tom finančně tak, že stačí, aby na 2 měsíce vypadl příjem jednoho z nás a skončíme na ulici 🤐 ☹ ☹

evikj33
19. zář 2012

@kiwisek To uplně chápu,já to měla podobně u 1IVF,pak se to pořešilo s mou prací jinak přehodnotili jsme možnosti a celé se to zklidnilo a jak to dopadlo už víš.Ted mám sice marodku 3415kč,ale pořád lepší než nic(dělám na DPČ) a měla bych mít nárok i na Mateřskou akorát mně to bude do víše rodičáku socka dopláce.Na Socku teprv musím zajít,ale předběžně jsem to už pořešila s jednou moc ochotnou paní ze socky,je to přítelkyně sousedčina tchána a byla moc ochotná-dokonce popohnala i marodku-červnovou a červencovou jsem dostala teprve tento měsíc.Na Agentuře nato sr...a zdržovali doklady

katka1311
19. zář 2012

Ahoj babulky 🙂

katka1311
19. zář 2012

@bara55 ahojky tak jak s embryjkama??? 🙂

dadakin
19. zář 2012

Ahojky kočulenky 😉 tak jaká????

kive76
20. zář 2012

@danaho ahojky, ted tady študuju diskuzi ohledně 2. IVFka...tak co to druhé podařilo se Vám? nám 1. nevyšlo..jedno vajíčko, blbě jsem reagovala na stimulaci...jak dlouho se čeká na schválení pojistovnou na 2. IVF?

danaho
20. zář 2012

@kive76 Ahoj, to mě mrzí,že patříš k nám co jsme prožily zklamání z nepodařeného pokusu. U mě bylo 2 IVF úspěšné,ale jen na 7tt. Pak jsem měla spontánní potrat. Za měsíc se chystám na KET,mám 4 sněhuláčky,tak věřím,že je mezi nimi alespoň jeden bojovníček,který u mě zůstane.
U pokusu jsem mi ze 7 oplodněných vajíček zůstalo do 3 dne jedno,které se neuchytilo. U druhého z 8 oplodněných jich do 5 dne vydželo 5. Doktorka mi nasadila vysoké dávky hormonů a také jsem zvolila metodu PISCI.
Ty jsi měla jaký protokol? Já jsem u VZP a tam jsem čekala na schválení asi 3 týdny. 🙂

danaho
20. zář 2012

@kiwisek AHojky, to je fajn že kontrola proběhla dobře. S tou ovulací nevím. Ale ovulaci nemusíš mít každý cyklus,takže bych se tím neznepokojovala. Však oni vás dají v CAR do kupy a pak to půjde jak po másle. 🙂
Držím palce aby manželovi ta práce dopadla. Ty finance jsou hrozný znám to. Na krku máme hypotéku,úvěry a přítelovi se teď moc v práci taky nedaří. Doufám,že vyjde KET,protože nevím kde bych vzala npeníze na 3 IVF. Ale věřím,že to nebude potřeba. I tak mi říkala sestra,že KET stojí 5200 a to jsem dala skoro 400 za Estrofem co budu baštit. Je to nářez 🙂

danaho
20. zář 2012

@dadakin ahojda,tak už jsi se rozhodla říjen nebo listopad? 😉

danaho
20. zář 2012

@katka1311 ahoj Kačenko,jak se daří? 🙂

danaho
20. zář 2012

@evikj33 Ahoj Eviku,tak už víte jména pro páreček? Škoda že to nemůže být Karel a Karel 😀

evikj33
20. zář 2012

@danaho Ahoj Danuško Já ti dám Karel a Karel 😀 To si počká na tebe.Jména nějaká máme,ale nic definitivního Klučík asi Jan a holčička měla být Barbora,ale ted se vede boj-protože bratrancova žena čeká 3ditkov dubnu a na 60%je to holka a má být taky Barbora,potažmo Dagmar,tak nás přesvědčuje at ji Barboru necháme že Dagmar po tchyní nechce. 😕

danaho
20. zář 2012

@evikj33 já budu mít zelenou a modrýho 😀 😀 Pořád ještě máte na rozhodnutí čas. A co by dal Kamča? A cítíš se dobře?

kive76
20. zář 2012

@danaho krátký protokol, já jsem u Metal aliance...

danaho
20. zář 2012

@kive76 tak tam netuším jak to dlouho trvá. A poprvé jsi čekala jak dlouho? Také jsem měla krátký protokol. Možná ti teď je zvýší dávku hormonů.

kive76
20. zář 2012

@danaho přes měsíc... asi zvýší..protože jsem špatně , málo reagovala na stimulaci...takže už to vědí, v čem ,. je u mě problém..

evikj33
20. zář 2012

@danaho Malému je to jaksi šumák,jen je rád že je to brácha a ségra a velky chce hlavně Jana a že holku ještě pořešíme-já chtěla ještě Valerii,Emu nebo Ellu.Ty budeš mít chobotničky jo 😕 😀

danaho
20. zář 2012

@kive76 a kdy se chystáš na ten 2 pokus? U prvního IVF jsem píchala Merional asi 3 lahvičky a teď 5 lahviček Menopuru,ale bylo to na výsledku znát.

danaho
20. zář 2012

@evikj33 jasně chobotničky.Doufám,že budou mít pořádný chapadýlka aby se u mě tentokrát už udržely,nebo alespoň jedno. 😉 Honzíka mám synovce,takže toho já už bych dát nemohla. Taky se mi to jméno líbí. A ty holčičí máte všechny pěkný 😉

evikj33
20. zář 2012

@danaho Unás je Janu hodně,a bratranec má Jana a Josefa ale nejsme v kontaktu zas tak často,takže dle manže ho to nezajma co maj jiní,on chce prostě Jana 😅 Já chtěla Matěje-Matouše.

kiwisek
20. zář 2012

@evikj33
@danaho zlatíčka, taky už chci vybítar jména 😀 Karin, Karolína, Viktorie pro holčičku a Alex nebo Max pro kluka 😉

danaho
20. zář 2012

@kiwisek dočkáme se obě 🙂 Evik na nás blive těhu bacili 😀
@evikj33 já bych chtěla Vašíka,ale neví mjestli mi to u vaška projde. Ale holku vůbec nevím. Po mé babičce která už nežije bych chtěla Antonii ale tu mi taky Vašek zavrhl,takže u holky vůbec nevím.

katka1311
20. zář 2012

Ahoj děvčátka 🙂

evikj33
20. zář 2012

@katka1311 Ahoj 🙂 Deš taky něco přihodit.. @danaho Tonička s náma chodila do plavání,pěkné jméno @kiwisek Už máme Kamila tak s karolínou,nebo Karin už by to bylo moc,navíc máme v příjmení jako 3písmenko R,tak mně odrazují od jména s R že se to bude dětem špatně říkat. Tak jsem se dívala na tu Ellu,ale unás v kalendáři není,a nevím kolik je kolem toho papírování a kdy by vlastně slavila svátek 😕

danaho
20. zář 2012

@katka1311 Ahojky jak je zlato? Jdeš dneska do práce?