IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

evikj33
2. kvě 2012

@danaho nejspíš někde venčí mrnouse a chce dohnat tu líbačku pod stromem 😀 Doufám že je v pohodičce a papká něco dobrého.

zezizu
2. kvě 2012

@danaho 4 pěkný a 2 že se zpomalují. se bojím, aby mi zítra neřekli to samé, a to bude v pytli ☹ já jsem hotová na Beřkovice už. jinak mi ta sestra neřekla nic. jen, že se zítra uvidí, co bude dál a zítra by se mělo rozhodnout. jestli budou hodně silní, tak bude transfer v sobotu a jestli to nebude nic extra, tak prej radši zítra. jsem z toho fakt už blázen. a to má být člověk v klidu ☹

zezizu
2. kvě 2012

@evikj33 já vím, ale strašně se o ně bojím. aby aspoň 1 drobínek ke mě přicestoval ☹

zezizu
2. kvě 2012

@danaho taky se nervuju, tak to už jsme 3 ☹

cilkaa
2. kvě 2012

@zezizu já bych počkala do zítra do rána a pokud budou jen 3 třeba, né-li dva, tak bych zašla hned zítra odpoledne na transfer.
Taky záleží, kdyby třeba zůstaly 3ks, tak který /jestli ty dva dobrý a jeden zpožděnej= to bych ještě počkala a nebo jestli jeden dobrej a dva zpožděný= to bych zavedla všechny 3)
Pokud budou všichni 4, tak bych počkala asi....

Já měla u minulé minimálky 4 vajca, 3 se oplodnily a 2 zůstaly a jedno se zpomalovalo- nakonec mi zavedli jednu blastu a jednu morulu (to bylo to zpožděné) 5.den PK a chytla se ta blasta (ve vejcovodu, takže jsem musela na vyndání). Já jsem si se 3 kusy tu PK riskla, ale byly to nervy. dnes bych tam asi radši šla a nechala si je zavést všechny 3 😀

Já ti povím, jsou to strašný nervy. když mi odebrali těch 17 vajec, tak jsem si říkala, jak to budu mít teď v klidu a včera už jen taky 7 a dnes ještě nevím, u nás v CARu se volá ve 13 hodin... Tak dám za hodinu vědět.
Musíme to ale spolu dobojovat a žádný nervy- to je rozkaz! 😀

HOLKY můj manža mě zapomněl políbit a večer v 9 (dorazil domů z fotbalu) mě táhl na zahradu, byla sice tma, ale rozkvetlá třešeň to byla 😀

danaho
2. kvě 2012

@zezizu já tomu rozumím. Ten strach je obrovský. Ale pořád je to pěkný číslo. Já se budu nervovat uplně stejně jako ty a vím,že veškerá slova útěchy jsou sice fajn,ale v tý hlavě to stejně šrotuje. Za pár dní je budeš mít v bříšku a budeš se zase starchovat aby se uchytili. Pořád je to o nervech a strachu. Veř tomu,že to bude dobré. 😉

danaho
2. kvě 2012

@cilkaa jééé tak máš taky splněno 😀 Manžel má pochvalu. Určo dej vědět co miminka a taky věř že to bude dobré 😉

zezizu
2. kvě 2012

@cilkaa no nervy to jsou. jenže u nás v CARU ti transferují jen 2. kdyby ty 4 zůstaly, tak jsem tak nějak klidnější ale pokud zítra bude další úbytek, tak budu nervní jak pes! budu držet palečky, aby jim bylo všem 7 statečných bojovníků 🙂

@danaho je to šílený strach, hlavně, když si člověk řekne, že už je to 2.pokus a pak už zbývá jen 1, a to není moc. já jsem normálně šílený nervák ☹ je to pravda, dr. ti řekne myslete pozitivně a hlavně se nenervujte a nestresujte, ale copak to jde? kdo se tím nenervuje a nestresuje, tak o to tolika nestojí, bych řekla....

cilkaa
2. kvě 2012

@zezizu nevím, jestli jsem to napsala srozumitelně, ale těch variant moc není, tak myslím, že se můžeš rozhodnout, já bych to udělala takhle:
zítra ráno:
4 ks = počkala bych, páč nevíš, které dva zítra vybrat (co kdyby jste vybrali ty špetné), tak PK by je sama vyselektovala. Ten 4. den právě nastupuje spermie ke kormidlu a mohou i ty krásné embrya odpadnout...

3 ks= 2 dobré a jeden zpožděný= počkala bych, jestli to ten třetí nedožene, může je ještě předehnat, to se stává
3 ks= 1 dobrý a 2 zpožděné= na transfer bych šla zítra a všechny 3 (pokud budou ty dvě méně kvalitní, tak ti to v CARU udělají)

2 ks= jakýkoliv=šla bych zítra

zezizu
2. kvě 2012

já políbená nebyla. nebyla jsem schopna někam jít, jelikož mi bylo nějak pořád divno.... ☹ ale snad neuschnu! 🙂

zezizu
2. kvě 2012

@cilkaa jojo, tak nějak bych to udělala. při 2 nebudu na nic čekat a pokud budou 3 nebo 4, tak počkáme.

danaho
2. kvě 2012

@zezizu to jsi moje krevní skupina. Já jsem taky šílený nervák. I když vím,že to není dobrý. Tak si nemůžu pomoct. U prvního jsem si naivně myslela jak budu mít z těch 7 oplozených vajíček ještě mrazáčky a pak jsem byla štastná že vůbec došlo k ET. Ale já neměla ani ISCI.

sal80
autor
2. kvě 2012

@evikj33
@danaho Sašenka vás čte 😀 Leží s podloženým zadečkem v obýváku a má na sobě notebook 🙂 Snad to miminka nějak neozařuje 😒

sal80
autor
2. kvě 2012

@zezizu Moc na Tebe myslím.

sal80
autor
2. kvě 2012

@zezizu Já jsem také nepolíbená 🙂

cilkaa
2. kvě 2012

@sal80 co to povídáš ty kecko, políbená seš od táty 😀
Děláš dobře, taky bych se vyvalila, což taky v sobotu po ET udělám, do úterý mě nikdo nic nedonutí dělat.

sal80
autor
2. kvě 2012

@cilkaa Nejsem, páč k tomu nedošlo. Ale mamku vocucal, tak alespoň tak 🙂
Už mi povíš, jak se jmenuješ? 😀

zezizu
2. kvě 2012

@danaho my měli ICSI i ten 1.pokus ale bohužel to taky nedopadlo ☹ taky vím, že nervozita člověku nepřidá a není to dobrá vlastnost, ale bohužel s tím člověk nic nenadělá ☹

zezizu
2. kvě 2012

@sal80 já teda nevím, ale radši to na tm bříšku neměj. na spermie to působí negativně, tak ho tam radši neměj!

zezizu
2. kvě 2012

@sal80 moc děkuji 🙂
jinak když tu člověk není celý den, a pak to denní psaníčko dočíst, to je fuška teda 🙂 jsme to ale holky pisatelky 🙂

zezizu
2. kvě 2012

@cilkaa ty máš v sobotu ET? to máš PK?

sal80
autor
2. kvě 2012

Holčičky moje, jdu k zoubkové paní doktorce. Budu později 🙂

z4401
2. kvě 2012

Ahojte holky, tak dnešní kontrola dopadla dá se říci dobře, až na maličkost, že jsem tam na výsledky čekala 2 hodiny, desne!!!!!!!!!!!!!!!! Jinak HCG minule cca pres 800 a dnesni HCG pres 7200 pry krasne roste, tak jak ma. Na UTZ to bylo stale spatne, pac pry mam mimiska ulozeneho az nehore v deloze a tam pry vaginalni UTZ nedosahne tak viditelne jak kdyz by byl nekde uprostred nebo dole a pres brisni UTZ je viditelnost horsi 😒 ale tak hlavni, ze doktor to tam videl a ukazoval me i kde to je (vacek a v nem malou tesku, ze je to embryjko). Nicmene pristi tyden jdu opet znovu na krev a UTZ takze dalsi cekajici tyden prede mnou. Tak snad to bude uz pak zase o neco lepsi 😒

veromira
2. kvě 2012

@danaho jo tak ještě když jsem od vás četla zprávy tak mě ukápla slza, ale nemůžu se trápit napořád 🙂 Život jde dál a peníze se budou muset vydělat na další pokus 😉

veromira
2. kvě 2012

@z4401 To je krásné, tak uvidíš ale když ho doktor vidí a máš tak vysoké HCG tak to bude vše v pohodě neměj strach 🙂

veromira
2. kvě 2012

@sal80 To jo ani to nestíhám číst a jsem už v tom pěkně zamotaná 😀 jak jsi dopadla už máš nějaké embrio zavedené?

cilkaa
2. kvě 2012

@sal80 jmenuji se Eva... a pracuji jako back office manažer v jedné stavební firmě, takže naštěstí práci si můžu dělat i z domu...

@zezizu no my máme PK- nechám je, ať se vyselektují ty nejlepší

HOLKÝÝÝÝÝ- takže moje embrya:
3ks - 5 buněčné
2ks - 4 buněčné
1ks - 3 buněčné = všechny tyto jsou A-kvalita, nejlepší

1ks - 2 buněčné = B-kvalita

To se dá 🙂 Jen tak dál!!!!!

zezizu
2. kvě 2012

@cilkaa oni ti i řeknou kolika buněčné jsou jo? to u nás teda ne ☹

zezizu
2. kvě 2012

tak jsem splašila i moji dr z Gennetu, a ta mi řekla ať si necháme tu PK, aspoň se to vyselektuje, teda pokud zítra budou 4. a rovnou mi řekla, že na zmržení mít nebudeme, takže jsem to pochopila, že asi kvalita nic moc ☹ ach jo....

zezizu
2. kvě 2012

@cilkaa jinak gratulačka k perfektním bojovníčkům 🙂