IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

katka1311
3. kvě 2012

@danaho Dani já mám volno jen dnes a zítra v sobotu pracuji tak bych nemohla jet do CAR a v neděli není otevřená jejich lékárna v CAR.Tak smůla ☹ .

cilkaa
3. kvě 2012

Ahoj holky,
já se tedy musím našeho zdravotnictví zastat... Znám plno cizinců, cestujeme hodně, máme známé téměř v každé evropské zemi a co se tedy týče zdravotní péče, můžeme být rády!!!!!
- za prvé můžeme být rády, že nám IVF vůbec někdo platí. podle mě není v Evropě země, kde by to takhle stát proplácel- vím, že určitě Anglie, Itálie nic takového nemá. Tam jde žena na 3 ultrazvuky za celé těhotenství a ještě si to krutě platí! O IVF a péči kolem toho nemluvě- jde většinou o celé rodinné úspory. V Itálii je žalostné celé zdravotnictví..

- za druhé můžeme být rády, že nám platí péči, kdykoliv si vzpomeneme.. těhuli píchne v břichu, cokoliv, hned UTZ a další kontroly. To vůbec venku neexistuje a když jo, tak to stojí v přepočtu tisíce. A přístup prý na prd.

Jediný, co jsem slyšela, že je super je Švýcarsko, ale tam si taky platíš majlant na zdravotní...

Co mi akorát přijde na hlavu je, že každá žena ma na IVF příděl 2.400 jednotek preparátu a zbytek si doplácí a některé ženy to prostě dostanou a zbyde jim (třeba mě zbyla z too půlka 😲 , trvanlivost jen rok-takže kdybych otěhu, tak je mi to nanic) - koukala jsem na ceník toho Puregonu a jde o nějakých 13 tisíc, které si musí jiná holčina zaplatit, protože reaguje hůře na hormony.
To si myslím je blbost- měli by prostě proplatit každé to, co potřebuje na ten který cyklus.

Holky, a za to, co pro mě dělají v CARu jsem fakt vděčná. I když jsem měla to mimoděložní, tak mě to udělali u nás na klinice (žádnej špitál), tam se o mě starali jako o královnu...

cilkaa
3. kvě 2012

@evikj33 Evííí, to jsou super zprávičky, tfuj tfuj 😵 já to měla taky podobně a v Reprofitu říkali, že i kdyby ti to začlo ve 23:59 je to prostě první den cyklu a hned ráno pak píchanec- takže jsi udělala dobře, ten druhý a třetí den se rozhodne, kolik vajec bude!

@katak1311 a danaho Holky, držím palečky,a by mrcha brzo dorazila v plné kráse!!!

@sal80 jo tak ty se máš, na hranolečky a zmrzku - mňam 😝

evikj33
3. kvě 2012

@cilkaa Ahoj Evi,děkuji za podporu,plašit začnu tak v pondělí a po stř,kontrole možná budu dál.Tak se Opora bude hodit.Tobě se to s bublinkama pěkně kráti,brzo budou u maminky v pelíšku 🙂 To je na bednu čekat vždy do té 13.h Já sice tušila jak to dopadlo,ale někde hluboko jsem tajně doufala a jak bylo 12:59 vytáčela jsem Car.Tak jen ty nej zprávy čekám 😉 😉 😉 Jdu se pomalu pakovat do práce 😝 A jak to u tebe dopadlo s OHSS,ustála jsi to v poho,taky se toho trochu bojím.?

katka1311
3. kvě 2012

@cilkaa Ahoj Evi 🙂 o tom IVF v cizině jsem už taky někde četla.
Jinak já mám taky vyšší dávky a to co je na pojišťovnu tak mi nevýjde ani náhodou 😒 takže budu muset dokupovat.

cilkaa
3. kvě 2012

@katka1311 to je na palici a mně zbyla půlka Puregonu 😠 Však s tím holky také kšeftují. I na koníku je diskuse- prodám/koupím léky na IVF...

@evikj33 no u mě úplně v pohodě.. Štelcl je kaňour (náš doky v Reprofitu- Eva zná 🙂). Naordinoval mi místo Pregnylu (ten hormon HCG vlastně spouští OHSS) nějaký Decapeptyl- 2 ampulky (prý to dávají dárkyním) a všechno je v cajku (ťuk ťuk). Pak mi dal Dostinex (je to na laktaci, ale zároveň i na potlačení OHSS).
Pak piju ten Protifar, co mi doporučila Saša a 3 dny před OPU a v den opu jsem pila ty Nutridrinky.
Tak snad se i to vyhne a nebo u mě nastane OHSS až po transferu jako známka uchycení, to bych ho aji přežila.

danaho
3. kvě 2012

@cilkaa Ahoj Evi, s tím zdravotnictvím v cizině máš pravdu. Máme známou v Americe, ona je češka. Platili ji tam jen 1.IVF,ale kompletně celé se vším všudy. Dali by jí do bříška všechny embroušky kolik by jich měla,třeba i 6. Jí se naštěstí jedno ujalo a porodila zdravého černouška 😀 (manžel pochází z Haity a je černej jako bota) a druhýho černouška už má přirozeně. Jo a ten druhej má modrý oči 😀 😀
Já budu muset hormony teď taky dokupovat,protože mám zvýšené dávky. myslím,že pokud to tedy chtějí proplácet, tak ať hradí pokus jako takový bez rozdílu.
Dej vědět co ty tvoji embroušci jak to s nima vypadá 😨

danaho
3. kvě 2012

@katka1311 a ty potřebuješ nějakou injekci a tu ti bude dávat Mudr.? Nebo ty sama? Nemůžeš to mít doma v lednici? U krátkého protokolu je to jinak,tak to neznám 😕

cilkaa
3. kvě 2012

@danaho no jenomže to si tak kamarádka v US platí sakra vysoké pojištění (žádný VZP, ale pěkně mastný soukromý pojišťovny). Ti, co pojištění nemají, tak maí smolíka (a to přitom z daní odvádí i medical taxes, ale to je jen na akutní případy, žádná péče, natož IVF). Jezdila jsem tam 5 let a to koukali, jak to máme v Česku suprový.
krom toho si také platí vysoké školy, to teda nechápali, že u nás je to zadax)..

katka1311
3. kvě 2012

@danaho No já jak dostanu MS tak jedu do CAR,dr.zkontroluje zda je vše O.K. na UTZ a píchne injekci tu zastavovačku ale nejdříve si ji musím vyzvednout v CAR v lékárně.

katka1311
3. kvě 2012

@cilkaa jj,holky s tím tady na koníkovi kšeftují ale někdy to jsou pálky za to jak blázen 😕 .

danaho
3. kvě 2012

@cilkaa já jen vím že měla to první kompletně hrazené. Nejsou to žádní boháči,ale možná si před IVF něco zaplatila. Nevím jak to tam mají. A po porodu žádná mateřská,hezky mazala zase do práce.

danaho
3. kvě 2012

@katka1311 takže se tam musíš dostavit za Mudr osobně. tak to je blbí. Snad ti dorazí teď a nebo pak až po víkendu. Myslím an tebe a držím ti palce. 😉

katka1311
3. kvě 2012

@danaho To je fakt jak naschvál ☹ teď jak mám volno jsem si to mohla v klidu oběhnout.Víkend před náma a pak zas dělám,v úterý svátek to tam zas nebudou ach jo 😒 .

danaho
3. kvě 2012

@katka1311 A ty si nemuzes s nekym vymenit sluzbu a nebo aby za tebe nekdo na chvili zaskocil?

cilkaa
3. kvě 2012

@danaho no jasně, tak mateřská a kojení u nás to je taky kapitola sama pro sebe. To mám zase kámošku v Holandsku a jednu v Belgii a obě vůbec nekojily, děti hned po měsíci daly do jeslí a makaly pěkně dál! Mateřskou měla měsíc!!! (plný plat a to jim ještě myslim platil zaměstnavatel, ne stát). No a porod si také cvakly a pak to vlastně zpětně vymáhají na své pojišťovně (dle typu pojišťovny a pojištění pak proplatí buď celý, nebo část atd.). Takže penízky pěkně na kartě, to je venku základ- a pak zpětně hezky. To bychom se divily, kdyby to tady bylo!
No a kojení nehrozí. Koukají se tam na nás jako na opice, že někdo kojí půl roku, rok (natož víc)..
Zaplať pán Bůh, co tady máme a těch 20 litrů (800 EUR), co dám za cyklus je ještě fakt zlatých.. To e vlastně jeden průměrný plat a za ten můžeme u nás mít miminko. To jinde není...

danaho
3. kvě 2012

@cilkaa jiný kraj jiný mrav. I když hodně holek už taky přestává kojit i tady u nás. Myslím,že do budoucna se budeme divit i tady u nás. Ale kašlem na to. Deti se rodili a budou rodit vzdycky. 🙂 Hlavně aby se nám to povedlo a taky jsme už měly ty svý potěšeníčka doma 😵

cilkaa
3. kvě 2012

Holky, sorry za romány- nějak jsem se rozšoupla..., valím na schůzku. Ještě zavolám na embrouše a ve 13 pěkně porada.

katka1311
3. kvě 2012

@danaho no Danuš už to tady řeším s výměnou směny jak by to asi bylo

katka1311
3. kvě 2012

A kde je dnes Sašenka?

danaho
3. kvě 2012

@katka1311 snad to nějak vymyslíš aby jsi to nemusela posouvat. Držím ti palce. 😉

cilkaa
3. kvě 2012

tak ještě v rychlosti, co embryjka dnes:
1x kontaktní morula
2x 8buněčné
3x 6buněčné
1x 5buněčné
😵

Ozvu se odpoledne, teď porada.. 😖

veromira
3. kvě 2012

@danaho tak snad budu 🙂 zatím na to slyším chválu tak uvidíme.

katka1311
3. kvě 2012

@cilkaa no krásně se ti vyvíjí 🙂 kdy máš mít ET?

katka1311
3. kvě 2012

@danaho Danuško děkuji 🙂

danaho
3. kvě 2012

@cilkaa to je nádherná zásobička. Gratuluju 😅 Kdy jdeš na ET?

cilkaa
3. kvě 2012

@danaho holky, na ET jdu v sobotu 5.5. Doufám, že bude i na mrazák, i když tedy se malinko zpomalily... Uvidíme, každým dnem se to mění... Zítra se nevolá, chodí se rovnou na ET pak.

@katka1311 děkuji... Saša je s neteří bo s nějakou malou holčičkou na zmrzce a hranolkách- vyzvedávala ji ze školky

Posunuli mi poradu na 14h- sakra :-/

danaho
3. kvě 2012

@cilkaa Na mrazák ti asi zbyde. Máš jich pořád dost 😉 Kolik si jich necháš zavést?
@katka1311 Saška vyzvedla neteřinku Elinku a užívají si holčičí odpoledne 😅

danaho
3. kvě 2012

@veromira zatím si květen užívej. Odpočívej a dopřávej si samé radosti Ať se dáš na další pokus psychicky trochu do klidu. 😵

katka1311
3. kvě 2012

Jééé to je hezké že si užívá s neteřinkou 🙂 Přijde na jiné myšlenky.
@cilkaa určitě bude na mražáček