IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

sal80
autor
14. kvě 2012

@veromira Dobrou 🙂
@zezizu Půjde 🙂 Myslím na Tebe.

zezizu
14. kvě 2012

@veromira menší CAR? Taky ME to dneska napadlo... mela jsi taky už 2.pokus vid? Už je člověk vystreslej, když zbývá jen 1 pokus ☹

zezizu
14. kvě 2012

@sal80 moc dekuju 🙂

danaho
15. kvě 2012

Ahoj holky, tak už to ta redukce začíná. Z těch 14 se jich oplodnilo 7. To je stejný jak minule. A další den šly do pr...až na to 1. Už jsem psychicky v pr....Fakt se bojím zítřka co mi řeknou. ☹

cilkaa
15. kvě 2012

Ahoj holky,
Tak já bohužel také NIC ☹ Jsem z toho také na dně, kor když vím, že nemáme ani žádné zamrazené ☹
Ach jo. Takže celé léto nic a pak vše nanovo.
Zkusíme si asi obehnout nějaká vyšetření. Co by jste holky doporučily? Mame za sebou jen imuno.
Děkuji.

kiwisek
15. kvě 2012

@sal80 s tou práci jsou to svině, ale u nás to taky tak chodí... takžee sem zvědavá co mě čeká ☹ ale jak říkají holky - hlavně ať ste s mimčem zdraví a nějak to půjde, i když ten 1 plat chybí. No lepši na PN než na pracáku, že jo.

kiwisek
15. kvě 2012

@cilkaa ahojky, asi by bylo dobre kdyby vas poslali jeste na genetiku pred dalsim pokusem - tam se taky muze zistit, jestli neco brani tehu. a kde je u vas problem? nejak sem nezvladla precist celou diskuzi...

kiwisek
15. kvě 2012

@danaho tech 7 bojovniku urco vydrzi! moc jim fandime!!! 😉

cilkaa
15. kvě 2012

@kiwisek mam horší spermie.. Jinak zatím se nenašlo nic.
Přemýšlím o hysteroskopii, aby mrknuli do dělohy, proč se potvurka nezahnizdilo :(

danaho
15. kvě 2012

@cilkaa Ahoj moc mě to mrzí zlato ☹ , určitě ta genetika a pokud ti nedělali tu hysteroskopii,tak si to taky nech udělat.

danaho
15. kvě 2012

@kiwisek já už jsem posraňuša od minule .To mi druhý den volali,že se jich oplodnilo 7 a pak se na další den přestávali vyvíjet. bojím se že se to bude opakovat ☹

saraha2
15. kvě 2012

@danaho musíš jim věřit!!!!!drž se!!!!

saraha2
15. kvě 2012

@danaho můžu se zeptat proč budeš píchat po ET?

danaho
15. kvě 2012

@saraha2 hrozně se bojím že se bude opakovat minulá situace. I když máme teď PISCI,ale pokud budou vajíčka nekvalitní tak je to na prd. Snad to bude dobrý. Děkuju za povzbuzení. 🙂 Doteď jsem to zvládala dobře. ☹

saraha2
15. kvě 2012

@danaho já to chápu.....taky se budu bát při druhém pokusu..ale musíš věřit!!!14kousků je moc pěkný a s PICSI lepší šance!!!!!!!!!!!!vyberou ty hyper super spermijky a uvidíš,jak se budou pěkně rozmnožovat a vyvíjet!!!!!!!

danaho
15. kvě 2012

@saraha2 doktor říkal, že je to na lepší zahnízdění embrija. Je to lék na srážlivost krve,ale tu mám v pořádku.Ještě si to chci nastudovat na netu. Platí to pojišťovna,takže na to nic doplácet nebudu a na recept si to mám vyzvednout až pokud mi řeknou že dojde k ET.

saraha2
15. kvě 2012

@cilkaa ahoj!jsem na tom jako ty..první pokus se to ani nezahnízdilo..a mražáčky nemáme,takže jdeme do druhého pokusu..s tou hysteroskopií nevím,protože když ti dělají ultrazvuky,tak by to měli vidět,jestli tam něco je,nebo není,ne??já byla na hysterosk.v prosinci a to viděli na ultrazvuku,že je tam polyp,který by vadil zahnízdění,tak jsem byla na odstranění..po neúspěšném IVF jsem chodila na ultrazvuky kvůli IUI-že vyzkoušíme..a najednou doktroka,co dělá ultrazvuk napsala,že je tam stín..takže jiná-se kterou mluvím vždy v ambulanci usoudila,že to bude polyp a že se na mě podívá sama za 3dny..jenže tam nic neviděla,že sliznice už je narostlá,tak jsme šli do iui-nedopadlo a ted čekám na MS,která měla přijít ve čtvrtek a jak prý budu končit,tak mám přijít na ultrazvuk,jestli je děloha teda čistá,nebo ne..takže si myslím,že u tebe stačí ultrazvuk nejdřív..a až pak případná hysteroskopie!!!!poptej se na to!ale takhle je postup u mě..

saraha2
15. kvě 2012

@danaho ahá!tak to se na to pak poptám..mě se totiž ani neuhnízdili ☹ jsem zvědavá,jaký zvolí postup ve druhém pokusu..ET bude!!!!!!!vůbec na takové věci nepomýšlej,že by nebyl!!jasný!!??!!!

danaho
15. kvě 2012

@saraha2 poprvé jsem brala jenom Utroš 2-0-2. Teď ho beru ode dneška 2-2-2, jsem zvědavá jak to budu v poledne zavádět v práci na záchodku 😀 😀 Taky jsem zvědavá jakou ti navrhnou stimulku. Musí nám to vyjít 😉

saraha2
15. kvě 2012

@danaho já měla utroš 2-2-2..můžeš klidně polykat,pokud by ti to vadilo!!ta,co byla se mnou taky polykala,protože by jí to vadilo v práci.

sal80
autor
15. kvě 2012

@cilkaa To mě mrzí ☹ Vyšetření doporučuju hematolofii, jestli nemáš nějaké mutace genu, pak karyotyp u Tebe i muže - tam zjistí, zda jsi holčička a muž chlapeček 😀 Přesněji, jak jste na tom s počtem chromozomů. A imuno...to hodně důkladné.

sal80
autor
15. kvě 2012

@danaho Dobře to dopadne, kotě. Věř mi 😉

danaho
15. kvě 2012

@saraha2 prý je lepší účinek když se zavádí. Někdy holkám při polykání pak bývá špatně. já zvládnu to zavádění. Intimka bude teď můj největší kámoš 😀 😀

sal80
autor
15. kvě 2012

@danaho Já také píchám Fraxiparine. Je to i jako prevence před potratem. Mám mutaci genu MTHFR a tak i musím. Do porodu a i při dlouhém cestování - jako prevence trombózy.

danaho
15. kvě 2012

@sal80 já nic takového nemám. Genetika byla v pořádku. Proto mě to píchání překvapilo. Ale pokud by to pomohlo zahnízdění tak udělám cokoliv.

sal80
autor
15. kvě 2012

@danaho Také jsem to slyšela...

evikj33
15. kvě 2012

Ahoj holky @danaho 7je super,ted budou ukázkové věř jim troch,semnou byly včera 2holky jedna 38 a měla 2vaja,takže jí PK nedoporučili,dnes bude volat a pokud bude něco na ET,tak ve stř.Druhá paní 4vaja30let a ještě ji rovnou odsali cistu a té Pk doporučili a měli by sme jít v sob.Máme na sebe kontakt tak si pisnem co a jak.No a P.Doktorka říkala že tam byla paní co měla 1vajo a to se oplodnilo a čekají mimi.Nikdy není nic ztraceno 😉 Já jsem ještě v blaženém nevědomí 😕 až do 13.h pak taky začnu plašit. @cilkaa Ještě počkej,někdo má test poz.až nejdříve 12den,není nic ztraceno.

danaho
15. kvě 2012

@evikj33 Ahoj Evi, děkuju za povzbuzení. Ale to víš po minulé zkušenosti se už moc bojím. Dneska ty nervy na mě dolehly. Ale snažím se to přepracoveet a ymslet pozitivně. Už jsem netrpělivá co napíšeš. moc ti držím palce. A jak ti je? Já trochu cítím břicho a záda. Snažím se hodně pít. Už zavádím Utrouš.

evikj33
15. kvě 2012

@danaho ja zavádím utroš od večera 4-0-4tak to poleze i ušima,ráno mám ještě ten Dostinex,po něm jsem měla trochu motaka,břicho už je lepší a jinak to jde.Peru,ještě převléknu postel malému at mám po Et chvilku oraz 😎 A jsem pořád nachcípana a nějak mi to nedochází,tak jsem celkem v klidu 😕 Už jsem měla ve složce předběžnou fakturu na 14800kč ICSI+PK+doplatek na Menopur.Tak doufám že i u většího počtu ta cena platí,když mi to dali až po OPU.Mražení zatím neřeším,beru to hop,nebo trop.Až mně to samotnou překvapuje.A pokud jich bude víc,necháte vložit 1nebo2?

danaho
15. kvě 2012

@evikj33 už jsem se rozhodla ,že nechám vložit 1. Pokud by zbyly je n2 tak bych ještě rozmýšlela.Ale jde mi o ten 4 placený pokus a taky si v naší ekonomický situaci neumím dvojky představit. Ty dáš 2 viď? Urouš dávám 2-2-2 ale v poledne na firemním záchodku to bude zajímavý zavádění 😀 Cenu zatím nevím. Jen za PISCI je 11.000 a nad 10 oocytů je tam příplatek myslím 2000. Nevím co mi budou počítat,jestli to že zkoušeli oplodňovat všech 14 kousků a nebo jenom těch 7 oplodněných. Nevím ja kse to dělá. A pak to naskakuje 2500 za PK, pokud bude PK tak mražení virtifikací 6000 , za léky jsem dala 5000Mě to těch 20000 -25000 přeleze.