IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

danaho
31. kvě 2012

@katuleb stát se může cokoliv. Každému tělo reaguje jinak. Nejhorší na tom je že musíš čekat. Nic jiného dělat nejde.

danaho
31. kvě 2012

@sal80 Děkuju Sašenko. Já tomu pořád nemůžu věřit. 😅

sal80
autor
31. kvě 2012

@kros 6.den po ET byl ještě Pregnyl a 8.den mohlo být ještě brzy. Udělej si TT až budeš mít ofiko termín - pokud to bydrříš. Nejdříve ale až 10.den po ET.

katuleb
31. kvě 2012

@danaho Já vím střídavě doufám a střídavě nevěřím a prostě čekám....do pondělí uvidím ale pokud to nedostanu třeba to je dobrá zpráva...

sal80
autor
31. kvě 2012

@danaho To ani já 🙂 Zítra mě navíc čeká ten utz. Strašně se těším, ale i bojím....

danaho
31. kvě 2012

@kros Ahoj ,je mi to moc líto. Naděje umírá poslední a stát se může ještě cokoliv. Pokud by ti to neklaplo,tak laparoskopii určitě podstup. já jsem na ní byla loni v březnu. nemusíš se toho bát. Jeden den nastoupíš do nemocnice, druhý den operace a třetí den ráno mě pustili domů. Dneska už ty jizvyčky ani nevidím. Při laparoskopii mi bohužel zjistili endometriozu a neprůchodný levý vejcovou a taky mi rovnou kouli do dělohy - hydroskopie a tam bylo naštěstí vše v pořádku. Genetiku a imunologii máte?

danaho
31. kvě 2012

@sal80 a já jdu zítra na tu krev. taky se bojím. V kolik ty jdeš?

danaho
31. kvě 2012

@katuleb moc bych ti přála jen dobré zprávy 😵

kros
31. kvě 2012

@sal80 10 den po ET budu zítra, tak zkusim testnout a uvidim, ale to špinění mě taky štve. no uvidím, nic jinýho mě nezbyde než počkat. ale děkuji za podporu.

kros
31. kvě 2012

@danaho děkuji za uklidnění, z laparoskopie mám trochu obavy, hlavně abych tam nemusela ležet týden, jak jsem někde četla. Aspoň budu vědět na čem jsem, co tam je a co není v pořádku. A pak bude mít další pokus třeba úspěch. A jak dlouho se to po laparce hojí? genetiku máme a imuno nemáme, prý to Dr. nevidí jakopotřebné pro náš případ. No třeba nám ji teď už udělají.

danaho
31. kvě 2012

@kros byla jsem doma asi 2 týdny. Opravdu se toho neboj a jak píšeš budeš vědět jestli tam je všechno v pořádku. Doktoři mě uplně vytáčejí s tím,že nepošlou holky na imuno hned. on podle obličeje nemůže posoudit jestli jste o.k.. Pokud by to teď nedej bože nevyšlo,tak prosím tě neházej flintu do žita. Seber v sobě veškerou sílu a začni pomalu řešit všechno - laparka, vyšetření imunologie. Pokud se nic nenajde jedině dobře. Pokud by něco zjistili tak se to zaléčí a do dalšího pokusu by jsi šla připravená a zaléčená. 🙂

kros
31. kvě 2012

@danaho jo jo, děkuji, zase bychom byli o něco dál a i chytřejší. Jen je to hrozně na dlouhý lokty a mě už nějak dochází trpělivost i síly. na laparku půjdu kvůli cystám, myslím že se mi tam dělají vždycky z návalu tolika hormonů při stimulaci. Ale když mi je odstraní a já pak půjdu na další pokus a zase budu mít tolik hormonů v sobě, tak se mi přece ty cysty udělají znovu,ne-moc tomu nerozumím.

danaho
31. kvě 2012

@kros tomu já nerozumím. Cystu jsem neměla. IVF je hrozný hormonální zásah do těla,to je pravda. Ale bohužel to asi jinak nejde. Nepřemýšlej teď nad tím vším. Řeš to postupně,jinak se z toho zblázníš. Teď je pořád ještě naděje 🙂

kros
31. kvě 2012

@danaho hm, tak jo, snažím se na to všechno moc nemyslet, ale je to těžký. jdu tedyněco dělat. Děkuji 😉

evikj33
31. kvě 2012

@danaho Tak já jdu na tu krev nakonec až 7.6.ke svému gyndr.a do Car jsem objednaná na 12.6.a lístek na peníze pošlou poštou.Dřív bohužel nemužu kvuli malému.Nemám hlídáni a Kamil je v práci i toho 12.6 tak budu muset poprosit bráchu zda by mně tam hodil a maly bude s mamkou,musí si vzít dovču.Tchánovci duchodci,nemají čas,opět nezklamali 😠

sal80
autor
31. kvě 2012

@danaho Já jdu na 11.hodinu. Ty asi půjdeš dřív, ne? 🙂
@kros Budu na Tebe moc myslet!!!! 😉

saraha2
31. kvě 2012

@veromira tak to jsi mě ale vůůůbec nepotěšila..já mám za sebou první neúspěšný pokus na Obi a čeká mě tam druhý...na první pokus z 8mi oplodněných zůstaly jen dvě k zavedení...ty zavedly a ani se neuhnízdily..ale pár,co byl s nama měli jen 3vajíčka a čekají mimi na první pokus...změnili u tebe něco při druhém pokusu?ono je to asi těžký,kamoška byla v repromedě..tam se to nepovedlo,tak šli na obilňák a tam hned...pak si vyber,že?

saraha2
31. kvě 2012

@katka1311 to mě moooc mrzí..něco takového by mě nenapadlo,že se může stát...spermio bylo i dřív horší?že je třeba nenapadlo pro jistotu zamrazit...vím,že jedna měli hosrší spermio-podstupovali to v německu a měli v den OPu už zamrazené raději,kdyby z čerstvých nic nebylo..škoda,škoda..tak vitamínky,mléčné výrobky a šupky dupky nabrat sílu a připravit se na další hormonální kolotoč 😉 nesmíme to vzdávat!!pokud vím,tak poékud nedojde k ET,tak se ten pokus nepočítá!!
@danaho krásné testíky!!!!!!neboj se nic,zítra uslyšíš jen dobré zprávičky!!!!!!!

danaho
31. kvě 2012

@evikj33 do CAR jdeš na moje narozky,tak mi koukej pak napsat jenom pozitiva 😝 Všechno bude dobrý uvidíš. Ale je to na tečku když by ti mohli tchánovci pohlídat a oni jsou tak zaneprázdnění.Co naděláš. Hlavně a´t je z toho malý Kamča brzy venku. 🙂

danaho
31. kvě 2012

@sal80 na krev mám jít ráno mezi 7.30-8.30. A výsledky bývají až odpoledne kolem 15 h. Tak pak dej info,kolik jsi viděla na UTZ srdíček 😅

danaho
31. kvě 2012

@saraha2 děkuju,věřím,že to bude dobré. 😵

sal80
autor
31. kvě 2012

@danaho To budeš napjatá jako kšandy, že? 😀 No...to i já jsem 😅

sal80
autor
31. kvě 2012

Holčičky moje, budu odbíhat, abych doma také něco udělala. Ranní blivno už mě přešlo (musím si pokaždé schrupnout a zaspat to 🙂 ). Ale budu nakukovat...kukačky 😀

danaho
31. kvě 2012

@sal80 to jo a pokud to potvrdí,tak zase budou nervy do UTZ. Pořád něco. Ale musíme si říkat a hlavně věřit timu,že to bude dobrý 😉

sal80
autor
31. kvě 2012

@saraha2 Vůbec se neboj, že Tě čeká druhé IVF tamtéž. Já s předešlé diskuze patřila k třem, kterým se to nepovedlo (další byla Kačenka @katka1311 a pak ještě jedna), kterým se to nepovedlo a zbytek...jedna "zbytka" má dvojčátka, druhá holčičku a třetí včera v noci porodila holčičku. Další "zbytky" mají termín každým dnem 🙂 J8 také šla napodruhé tamtéž.... 😉 Neboj a jdi, vyjde to 🙂

@danaho Holka, teď už budeme mít po celý zbytek života "nervy" 😀

z4401
31. kvě 2012

Ahojte holky, jak se mate a co tehulky? Dlouho jsem tu nebyla a ani byt nemohla. Lezela jsem v nemocnici a tu je muj pribeh :(

Holky jsem konecne doma z nemocnice a zachranena. Doslova a do pismene. Kyretaz po neuspesnem IVF udelali spatne a zustala nejspis v rohu deloznim placenta, ktera dale rostla a rostla. Mela jsem mimodelozni tehotenstvi, ktere prasklo a krvacela jsem do bricha, ztratila 1,5 krve a 2 dny lezela na ARU. V protokolu jsem si i precetla, ze me behem operace ozivovaly. V nemocnici se kvuli me rozbehl kolotoc, pac jsem byla rarita. No budoucna to znamena, ze uz do dalsiho riskovani nejspis nepujdeme, nestoji to za to a pak me cela rodina prosi at uz neriskuji, ze Nellinka potrebuje zivou maminku a ne ...... no nechce se me ani na to pomyslet, jak to mohlo dopadnout. Jeste ze nade mnou stalo nejspis moooooc andelicku straznicku

danaho
31. kvě 2012

@z4401 Ahoj Zuzanko, po přečtení tvého příběhu mě uplně mrazí a přiznám se,že ukápla i slzyčka. Je mi neskutečně líto co se Ti přihodilo a jsem šťastná za to,že tě tvý andělíčci ochránili. Je jasné,že po téhle zkušenosti vše přehodnotíte.Nellinka je tvůj poklad a moc tě potřebuje a nejenom ona. Zlatíčko moc se opatruj a přeju ti aby ty šrámy na duši časem přebolely. Moc na tebe myslím a Nellince posílám pohlazení. 😵

veromira
31. kvě 2012

@saraha2 Ahoj, no to je těžký se rozhodnout kam jít, ale myslím si že kdyš se nám to tam dvakrát nepovedlo tak je na čase změnit CAR. Jinak jsem byla spokojena ted na konzultaci v Reprofitu, doktor byl příjemný a vše mě vysvětlil líp než Crha na Obi a to je rodiný známí ☹ Řekl mě doktor v Reprofitu že si myslí že jsem měla jen smůlu že by v tom nehledal jiný problém a tak bych to chtěla zkusit jinde. Na Repromedu jsem slyšela pár stížností, ale šéf v práci od tama mají mimi, ale za jiné peníze než bych si mohla dovolit já nebo někdo jiný. Jdu ještě na konzultaci do Heliosu a tak ještě uvidím co mě řeknou tam a pak se rozhodnu kam jít. Je to hrozný, ale jsou to přece jen naše peníze a můžeš si zjistit i jinde jak to funguje a kolik se tam platí 🙂 Ty chodíš ke komu na obi?

veromira
31. kvě 2012

@z4401 Ahojky moc tě zdravím, no je to strašný co tu píšeš a stát se to může každému. Zažila jsem to u známé a udělali ji výškrap ale za pět minut dvanáct ☹ Jsem moc ráda že jsi tu snáma a uvidíš třeba časem to přijde samo a nebudeš to ani čekat 🙂

veromira
31. kvě 2012

@kros Ahoj, já jsem byla ted v lednu na laparoskopii a byla jsem tam od čtvrtka do nedělě a odebrali mě levý vejcovod. Já jsem ho měla neprůchodný a po prvním neúzpěšným IVF mě řekli že by bylo potřeba se podívat do břicha a tak jsem šla. Co by člověk pro to mimi neudělal 🙂

evikj33
31. kvě 2012

@z4401 To je hruza co člověka vše muže potkat,uplně tě chápu i strach rodiny,nejen o tvé zdaví,ale také o Nellinčinu budoucnost,v té mamminku potřebuje ze všeho nejvíc na světě.Je hrozné jak si s náma osud pohráva,jako by nestačilo co se stalo s miminkem,ještě tohle.Opravdu je to malý zázrak a je nad tebou spousta strážníčku.Hodně se šetři a dávej na sebe pozor,Nellinka je nejlepší lék a také laska rodiny.jsi statečná.Hodně štěstíčka a lásky.