IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

kros
12. dub 2012

ahoj, já taky půjdu na druhé IVF. Chtěla jsem se zeptat zda jsi teď po prvním a před druhým IVF podstupovala nějaká vyšetření. Nevím jestli bych neměla hledat třeba chybu proč nevyšlo to první prostřednictvím nějakých dalších vyšetření a testů. Moc jsem toho ještě nepodstoupila.

danaho
13. dub 2012

Ahoj holky, mě čeká 2 pokus začátkem května.
@kros jaká vyšetření ti dělali před prvním IVF? Já podstoupila imunologii a genetiku. Pokud tahle vyšetření nemáš,tak bych ti určitě doporučila je podstoupit. Je to sice na dlouho,ale zase pak můžeš vyloučit různé komplikace. 🙂
@sal80 máš pravdu,před prvním pokusem jsem byla víc v pohodě.

sal80
autor
13. dub 2012

@kros @danaho Ahoj holky. Moc vás tu vítám 🙂

@kros Před 1.IVF jsem podstupovala hematologické vyšetření, zda nemám nějaké mutace genu, které by mohly způsobovat nezdar. Pak základní genetiku a pak už nic. Po neúspěšném IVF jsem podstupovala důkladnou imunologii a opět genetiku, kde mi byl vyšetřen karyotyp. Vše se mnou podstupoval i Tomáš (muž). Ty už jsi nějaká vyšetření měla?

sal80
autor
13. dub 2012

@danaho Já podstupuji 2.IVF teď a ve stresu jsem už tak minimálně měsíc. V takovém tom intenzivnějším 😒 😖

kros
13. dub 2012

všechny zdravim, před prvnim pokusem jsem podstoupila hormon.profil a genetiku, jinak nic. Už jsem objednaná do CARu na konzultaci, tak se jich zeptám jestli by nešla udělat imunologie. Je mi divné, že mi to neudělali hned po tom prvním neúspěchu. Možná proto, že u nás je příčina ve spermiogramu, tak holt další chyby a příčiny už nehledají. Trochu mě to mrzí. Mám v plánu jít na 2.IVF v květnu, ale uvidíme co mi tam řeknou. Jak dlouho trvá imunologie?
Jinak zatím ve stresu nejsem, no snažím se si to nepřipouštět. Ale jakmile vejdu do CARu, tak se to ve mě myslím zase probudí a nebudu myslet na nic jinýho, ach jo, proč je to tak těžký?

kros
13. dub 2012

@sal80 a vyšla ti imunologie v pořádku? co se tam všechno zkoumá? Pořád si říkám proč se ten první pokus nepodařil, co bylo špatně. Pořád mám v hlavě spousty otázek, na které možná vlastně ani nejde odpovědět. No je to boj a my musíme vydržet až do zdárného konce.

z4401
13. dub 2012

Ahojte holky, narazila jsem na tuhletu diskusi a musim souhlasit s autorkou. Ja jsem ted po 2.IVF respektive 8 den po ET. No a pri stimulaci jsem se take vseho vice bala jak budu reagovat na hormony, zda budu mit hodne ci malo vajicek, zda zbyde neco na zamrazeni pro pripad atd. No a ted se bojim vubec vysledku, zda budou ci nebudou // 😉

z4401
13. dub 2012

@kros Ahojky, mám dojem, ze imunologie trava tak mesic. Me ji delali hned nez jsme sli do 1. IVF 😉 drtim pesti at konzultace dobre dopadne a v kvetnu se muzete pustit do uspesneho pokusu.

danaho
13. dub 2012

@kros imunologie nám trvala asi měsíc. Bohužel mi ořed rokem při laparoskopii diagnostikovali endometriozu a tak mě na všechna vyšetření poslali ještě před 1 IVF. Při imunologii mi zjistili ještě chronický zánět štítné žlázy,ale zatím neprojevený. Což znamená,že u obvoďáka v krvi jsem měla hodnoty na štítku v normě,ale tady to zkoumají asi víc do hlobky. Také u tohoto vyšetření zjišťují třeba jestli nemáš alergii na sperma,nebo na embrio. Tohle všechno se dá ale přeléčit. Já mám stresy pořád a teď se toho opravdu bojím daleko víc. Určitě se nedej a na všechno se zeptej. Já teď čekám na schválení od pojišťovny a od 4.5. bych měla začít stimulovat. Jaký jsi měla protokol u 1.pokusu?

danaho
13. dub 2012

@z4401 Ahoj, moc ti držím palečky aby jsi objevila // a nemusela znovu prožívat tu bolest. Mám naprosto stejné obavy jako ty - aby byli vajíčka, aby se embrijka vyvíjela aby bylo co zavést a pak aby se uchytila....je tam pořád moc strachu. Můžu se zeptat kolik jsi měla vajíček a jak embrijek? A kolik jsi si jich nechala zavést? 🙂

z4401
13. dub 2012

@danaho ahojky, no ja se prave bojim, ze tentokrat budu zklamana, vubec nepocituji zadne priznaky ☹ Já jsem zatím mela totiz to stesti, ze pri 1.IVF nam to vyslo a mame dceru a pri KETu se chytla obe embryjka, ale bohuzel v 9 tt jsem o to prisla, pac se zjistilo, ze jedno embryjko zaniklo a druhe je ve vejcovode. Ted uz nemam ani jeden vejcovod, tudiz jsem odkazana jen na kliniku. Ted jsem mela 12 vajicek, z toho 10 oplodnenych a z toho 8 embryjek prezilo. 5 v dobre kvalite a 1 do transferu zaniklo a 2 byla horsi, tak se nezamrazovala. Tak mam v mrazacku jen 3 embryjka, kdyz by to ted nevyslo. No a nechala jsem si zavest 2 embryjka

danaho
13. dub 2012

@z4401 dcerka je moc roztomilá. Neboj se,vyjde to. To se máš že máš mrazáčky a i jeden úspěch 🙂 Já měla 7 vajíček, všechna se oplodnila. Ale druhý den se přestala vyvíjet. Zbylo jedno jediné prý docela pěkné,ale nechytlo se. Do mrazáku nic nezbylo 😢 Ani nevím v čem byl problém. A bojím se že se to stane zase. Já bohužel nemám zatím žádné dítě a věk už docela pokročilý,takže by miminko bylo opravdu hodně vymodlené. Kdy budeš testovat a jaký jsi měla protokol?

z4401
13. dub 2012

@danaho Takze mas za sebou 1 IVF? Moc me mrzi ze to nevyslo. Já si vubec nedovedu predstavit jaka to musi byt bezmoc a beznadej,kdyz se po ET neukazi //, ikdyz ted to nejspis zaziju :( nejak tomu tentokrat moc neverim, ze by se zase zadarilo, ze bychom meli tolik stesti. No a co doktori pri neuspesich, ono celkem uz to, ze se na druhy den prestanou embryjka vyvijet je zvlastni, nezjistili pricinu? Ja mela kratky protokol, pichala jsem si Puregon + do stehna klasika ten Ul.... nevim ted presne jak se to jmenuje a ted beru Utros a prednison s anopyrinem.

z4401
13. dub 2012

@danaho No a test???? Tak to nevim, nejak se bojim zklamani a nevim zda neni jeste brzo. V minulych pripadech se me // ukazaly az tak 12 den od ET

danaho
13. dub 2012

@z4401 V lednu jsem podtoupila 1 IVF, teď jsem dala 3 měsíce pauzu. To zklámání je nevyslovitelné. ☹ Ale chci bojovat a dělám myslím maximum. Je to už jen na přírodě a na osudu. Měla jsem také krátký protokol - Merional a Cetrotide a teď ho budu mít zase akorát mi zvýší dávky hormonů. Budu brát Medrol - to je stejné jako Prednison, pak nějaký Pentomer kvůli endometrioze, listovku a na štítku beru Letrox.Bohužel se mi u 1 IVF stalo,že jsem měla mít PISCI,ale pak jsem musela jet z našeho CAR do Prahy,protože se jim u nás rozbila odsávačka. Tam mě embriolog řekl,že je u nás PISCI zatím zbytečné a neuděla ani ISCI,jen klasické IVF. Myslím že to byla chyba. Ale to už teď nevrátím... S testem nespěchej,to že nemáš žádné příznaky nemusí vůbec nic znamenat. I ty jsi si už prožila dost s těmi dvojčátky. Muselo to být hrozné na psychiku. Moc mě to mrzí.Ale věř,že to dobře dopadne. 😉

z4401
13. dub 2012

@danaho jo jo na psychiku. Jsem se slozila hned na klinice jak me doktor oznamil, ze musim okamzite na sal ukoncit tehu :(silena beznadej a do budoucna, ze uz ani prirozene ditko mit nebudeme se mnou pekne zamavala. No a to bylo pouze 2 dny pred Stedrym dnem. Nastesti me 24. s privrenyma ocima pustili domu a ja mohla travit Vanoce s rodinou. No jeste ted mam slzy v ocich kdyz si na to vzpomenu.
Ja trpim take na endimetriozu,ale nic jsem kvuli tomu navic nebrala 😒 a se stitnou zlazou to asi neni zadny med co?Jeste ze se to da take pohlidat hormonama. Kveten je za dvermi, tak za chvilku se do toho pustite znovu a urcite se uz dockate vysneneho miminka. Budu moc drzet palecky at to vyjde. 😉

danaho
13. dub 2012

@z4401 Děkuju. Uplně mě mrazí jak to píšeš. Je to opravdu bezmoc. Já mám hrozný strach z toho abych vůbec někdy měla miminko. Na druhou stranu bojuju jako lvice a říkám si že ho samozřejmě mít budu a nic jiného si nepřipouštím. A kdyždý den je to jinak,jednou jsem nahoře jednou dole a čím víc se to blíží tím víc se musím držet abych byla v pohodě. O štítce zatím vůbec nevím, tím že je neprojevená tak zatím nemám problémy. Ale do budoucna mě to prý asi nemine. Horší je ta endometriza. Tu mi sice před rokem odstranili,ale kdo ví jak to je teď. Jsem ráda,že jsi přes tu end.otěhotněla a máš krásnou zdravou dceru. Je to pro mě naděje,že to jde. 🙂

z4401
13. dub 2012

@danaho Tak tak. Endoska se rika, ze je pekna potvora a me se celkem vraci :( a jak pises, jsem zivym dukazem, ze i divky z endoskou muzou mit miminko. Me vzdy muj doktor rikal, ze u me neni problem otehotnet, jen to hold do te delohy dostat 🙂 a to jsme mela vzdy v hlave pri transferech a myslela pozitivne, vzdy jsem si vzpomnela na jeho slovo. Psychika je silene dulezita, ale lehce se to rika. Sak to sama moc dobre znas. Az pujdete do druheho pokusu, moc ver pozitivne, je to fakt dulezite. Urcite se i ty jednou stanes maminkou. Kazda si to zaslouzi.

danaho
13. dub 2012

@z4401 já jí navíc měla hodně dlouho zanedbanou. říkala jsem doktorovi,že mám problémy x let a až když šel do důchodu a přišla místo něj mladá doktorka tak mě hned poslala na laparku a tam se to potvrdilo. Doufám,že už jsem si všechnu smůlu vybrala. Šanci na přirozené oplodnění mám 50%,protože v jeden vejcovod mám neprůchodný. Vzhledem k věku nemá cenu čekat že to vyjde,to jsem zkoušeli 6 měsíců po laparoskopii. Teď už jedině IVF. Taky jsem prý jinak v pořádku. Jen to tam do té dělohy zahnízdit 😀

z4401
13. dub 2012

@danaho tak to urcite uz vyjde. Doktori to pohlidaji, nasadi vyssi davky leku kvuli uhnizdeni. Proste to musi vyjit!!!!!!
Já se uz pujdu natahnout za Nellinkou. Minulou noc jsme problinkaly - strevni viroza a tak jsem nejak hin, snad tato noc bude uz klidnejsi. Tak dobrou noc a dekuji za pokec 😉

danaho
13. dub 2012

@z4401 Taky ti děkuji za příjemný pokec. Posílám pohlazení Nellince a ať už je jí lépe.Dobrou noc. 🙂

z4401
14. dub 2012

Dobré ráno holky, dnes jsem neodolala a udelala si testík, výsledek:

z4401
14. dub 2012

Myslíte, že by to mohl být ještě pozůstatek Pregnylu? Dnes jsem 14 dní od píchnutí Pregnylu a 9 den od ET. U prvního díděte jsem testovala až 10 den mela stejnou reakci

sal80
autor
14. dub 2012

Dobré ráno, holky. Včera jsem si hodila "áčko", páč jsem toho měla v práci strašně moc a pak...nějak stůňu, mám teplotu a chvílemi jsem byla ráda, že dýchám. Tak jsem šla na kutě
@kros Ahoj. Některé CARy dělají imunologii už při druhém neúspěchu, což mi přijde jako hloupost nejvyššího kalibru ☹ Na imunologii mi vyšetřili všechny alergie - na vajíčka, spermie i na embrio. Pak na celiakii, a dokonce mi Prof. Ulčová-Gallová v Plzni říkala, že mi nehrozí potraty ani předčasné porody. Určitě si to nechejte udělat. I karyotyp.

@z4401 Ahoj. Také Tě tu vítám. Čtu, že jsi po ET...holka, moc držím palce!!!!! MOC. Koukám, že jsi si už i udělala test a koukám a // tam jsou. Jenže...devátý den to může být obojí, i když si myslím, že ty dvě čárky jsou úplně od něčeho jiného, než od Pregnylu 😉 😵 Ale ještě pšt 🤐 😉

@danaho Dobré ráno i Tobě 🙂

z4401
14. dub 2012

@sal80 tak tak, jeste musim byt hrozne potichu ať to nezakriknu, ale snad to znaci tehu 😉 Zatim se me doted nestalo, ze by se embryjka nechytla 😉 tak snad i ted pri me stoji stesti

z4401
14. dub 2012

@sal80 Ted radi hodne vselijake virozy, tak hodne vitaminku a teploucko, preji at jsi brzo fit 😉

z4401
14. dub 2012

@kros Me delali imunologii hned pred prvnim IVF a diky tomu se prislo na to, ze mam alergii na manzelovi spermosky a tak jsem musela hned od zacatku brat kvuli tomu Prednison. Cetla jsem, ze to v nekterych centrech jen tak nedelaji, coz si myslim, ze je to velikanska chyba, maminky pak prichazeji diky tomuto o penize,kdyz je to pak neuspesne a prijde se ze jste na nejakou slozku alergicka ☹

sal80
autor
14. dub 2012

@z4401 Přesně tak, hezky potichoučku 😉
Neboj, šetřím se, jak to jen jde 🙂 Ale jsem příkladný zdravtník..takže víš, jak to zdravotníci mají s tím svým přístupem k onemocnění. Teď ale jedu na týden do Opočna a pak půjdu stejně hned na PN. Neníním zase riskovat 😒 Při prvním IVF jsem chodila do práce. Jak po OPU, tak ještě ten den, co mi udělali ET. Teď už budu mnohem opatrnější!!!!
Nám na imunu zjistili, že je Tom alergický sám na sebe, takže si píchne injekci 24 hodin před odběrem a bude to 🙂

z4401
14. dub 2012

@sal80 Ty joooo a to jako jde byt alergik sam na sebe jo??? Ty jo. No a kdy zhruba tak budete mit ET?

sal80
autor
14. dub 2012

@z4401 Má nějakou alergii, která způsobuje, že jsou spermie víc lepivé a tak se brzy k sobě slepí a nemůžou se pohybovat a mrskat každá zvlášť.
Přesně to ještě nevím, to je všechno podle UZT. První UTZ mám teď v pondělí, další bude asi v pátek. Pokud bude vše tak, jak má být, tak by mohlo být v pondělí 23.4. OPU a pět dní na to ET 😅