IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

katka1311
17. kvě 2012

@evikj33 Evi moc děkuji snad mi to výjde a nebudu muset dokupovat za plnou cenu si moc moc hodná. 🙂 Já do zítra píchám 150j Gonal pak 2 dny 225j Gonal a pak 225j Gonal+75j Menopur.Vyfasovala jsem jen 5 ampulek Menopuru.
Nevíte holky jestli je ještě nějaká rezerva v těch perech?

evikj33
17. kvě 2012

@katka1311 Jo v perech býva určo rezerva,někdo psal že tam má být cca900j a bývá až 950-1000.když něco pisni a já bych to poslala doporučeně.Kdy budeš mít 1UTZ?At mužem držet pěsti 😉

danaho
17. kvě 2012

@katka1311 Ahoj Kačenko, tak snad to zvládnou. Běžím teď k fyzioterapetce na tu mobilizaci. Zatím pááá

sal80
autor
17. kvě 2012

Tak jsem se právě vzbudila. Forrest se nekonal 😀

@kiwisek I u IUI budeš mít hormonální stimulaci, pokud není vina jen ve špatném spermiogramu. U insemunace se nemusí žádat pojišťovna (tedy co jsem slyšela), budete doplácet do 5.tisíc.

@katka1311 Na pojišťovnu je 30 ampulek. Já při 1.IVF dokupovala 10 a při tomto 13 ampulek. Špatně jsem reagovala a potřebovala jsem koňské dávky pro slona 😀

evikj33
17. kvě 2012

Ahoj holky,tak dnešní info:6embryy 6buněčných a 1embryo 5buněčné dalších 6 kousku se zastavilo.Už je to tady,budem rádi když bude něco na transfér.Zítra volat nemám takže pokud by se stoply všechny budou volat oni v sob.ráno,transfér zustáva na 12:45 v sobotu. ☹

danaho
17. kvě 2012

@evikj33 Ahoj Eviku,ale pořád ti jich zůstává dost. Neboj se. Já mám teda taky hrůzu co mi ráno zavolají. Sestra říkal,že dnešek a zítřek ukáže.

evikj33
17. kvě 2012

@danaho No ja už se zítra nic nedovím,říkala že 4den je nesledují,tak až v sobotu ráno a pokud by se něco stalo,budou volat at nejezdím ☹ Dnes je to 3den a podle tabulek by měly mít 8buněk a to nemá ani 1.@cilkaa Měla 3den už Kompaktní Morulku a tuším 2 8buněčné a nakonec jí zavedli 2? a na mrazák nic nezustalo.Optimismus mně docela opouští. ☹

zezizu
17. kvě 2012

@kiwisek nejsi divná, já jsem teď o ni taky začala přemýšlet 🙂 🙂 mas jich 6 na kalendářní rok. Nic nemusí schvalovat pojisrovna ani nic neplatis a nedoplacis. Mam jich par za sebou. Chodila jsem na UZ a když se dr zdály vajicka, ze by to slo, dostala jsem nejakou injekci aby neprasklo a druhy den se šlo na věc. Man za se musel ráno dostavit dat spermiky a já po 2,5 hod šla na transfer spermií. Transfer je pomalu stejný jako u embryotransferu,ale tady jsou jen spermijky. Ani jsem nemusela ležet na pokoji a za chvíli jsem odchazela. Testik jsem dělala po 3 týdnech.

zezizu
17. kvě 2012

@danaho
@evikj33 Teda holky, vypadá to s vámi dobře, jen tak dal 🙂

zezizu
17. kvě 2012

@katka1311 v Gonalu je navíc tech 37,5 dávek, co bys mela odstriknout ze začátku. Mela jsem ho u obou IVF a nikdy jsem nic navic neměla ☹ teď mi pravé chybělo, protože jsem i vypotrebovala vse Pres pojišťovnu a dopichavala jsem Menopurem.

zezizu
17. kvě 2012

@veromira a ze my si to zaslouzime moc 🙂

zezizu
17. kvě 2012

jo, děvčátka jdu vytirat, luxovat a prevlikat perinky, budu večer. Manza bude Mit hokej, tak přijdu za Vámi 🙂

cilkaa
17. kvě 2012

@sal80 HCG krásné. http://www.rodina.cz/scripts/journal/journal.as...

@evikj33 tak co tvoje embryjka dnes?

@danaho no krása, to máš ale úrodu- a drží se!!! Pokud byl spermiogram dobrý, tak už nečekej žádné ztráty- to je bomba!!!!

@katka1311 myslím, že na pojišťovnu jde 2500 jednotek nebo 30 ampulek.

cilkaa
17. kvě 2012

@evikj33 jejda už to čtu ☹ Nějak se zapomněla refresh stránky...
Nakonec ale dle rozpisu dojela teda ta morula do Expandované blasty a jedno 8b se zastavilo a dojelo nakonec jedno 6b do časné blastocysty....docela se to zamíchalo, tak to není ztracené!!! Příroda je mocná a nelze již teď dělat závěry!

@katka1311 v peru Puregon jsem měla velkou rezervu. Dali mi 2500 jednotek a zbylo mi 1400 (ale nevím, co tedy jde na pojišťovnu, když holky píší méně). Rezerva v Puregonu byla něco přes 200j.

@veromira a @zezizu holky přemýšlíte o dalším termínu? Já dám asi srpen tu minimálku se zbytkem Puregonu, nakonec mi to vyjde asi jako klasika, ale nebude to na pojišťovnu a stejně budu platit cca těch 20 tis., tak si nechci plýtvat pokus, když chceme 3 děti!!! Dělám si srandu, ale přece ten Puregon nevyhodím, má trvanlivost jen do ledna. Škoda, chtěla jsem ho darovat, ale když se nepovedlo, tak si jej využiji ☹

evikj33
17. kvě 2012

Díky za podporu,ted už to stejně neovlivníme,tak to nějak dopadne.Třeba to některé z těch 6 zvládnou.Každopádně jsem se pevně rozhodla že pokud nějaká dojdou tak necháme zavést 2. 🙂

cilkaa
17. kvě 2012

@evikj33 hele, já taky- určitě 2. Na mrazák jsou pak velký nároky a to tyhle 6buňky podle mě nemají šanci ☹ (možní i 3!)
Já měla na zavedení dvě hezké ve finále a i ty co vypadaly nakonec nic! Nám teda s tím zahýbali ještě spermie, ta morfologie byla fakt špatná..

danaho
17. kvě 2012

@evikj33 To mě budou volat i zítra ráno. U nás nevolají jen v neděli. Uvidíš,že to dobře dopadne. Věř jim. 😉
@cilkaa sestra říkala,že ty 2 dvojkové možná odpadnou. Ale stát se může cokoli i s těmi jedničkovými. Spermiogr. byl dobrý,ale to byl u prvního pokusu kdy jsme neměli PICSI a dopadlo to fiaskem. Teď by měli být vybrány morfologicky nepoškozené a zralé spermie. Ale taky se pořád bojím jak to dopadne.

cilkaa
17. kvě 2012

@danaho aha, a jak to vybrali teďka ty morfologicky nepoškozené a zralé (to se nějak jmenuje?). To u nás se to podělalo, až přišla k dílu spermie ☹ Tak mě to dost zajímá...

katka1311
17. kvě 2012

Holky tak to by mi měli ještě něco z CAR dát na pojišťovnu.?Já mám 3x Gonal(450j) a Menopur 5x75j.
@evikj33 Neboj embryjka to zvládnou jen mají pomalejší rozjezd 😉
@cilkaa My máme málo spermijek (900 tis./ml) ale morfologie je 41%

katka1311
17. kvě 2012

@cilkaa jmenuje se to PICSI to v Reprofitu dělají taky ale jen v našem CAR to nedělají 😠

danaho
17. kvě 2012

@cilkaa přečti si o té metodě PISCI tady.
http://www.gennet.cz/picsi.html

beryltm
17. kvě 2012

@katka1311 kači prosím tě, teď od dubna v té pitomé novele co udělali na ivf je že na pojišťovnu už je neomezené množství jednotek hormonů. to je jedinné co udělali dobře. Tak že se neboj že budeš něco platit za plnou palbu
Jinak Sašence gratuluji a to mooooc.
Já se dala na ozdravnou kůru od podhorné. mám už kůru tinktůr a začnu od zítřka.

katka1311
17. kvě 2012

@beryltm Ahoj zlato 🙂 Já tě vyhlížím na emiminu a ty nikde.
Fááákt to tak je?Takže myslíš že nebudu muset platit něco za plnou cenu?Já myslím,že ty moje mega dávky mi zmizí hned z lednice ty injekce 😕

veromira
17. kvě 2012

@zezizu no že váháš 😀

veromira
17. kvě 2012

@cilkaa co je to ta minimálka? Já jsem to už tady viděla že o tom někdo píše, ale bohužel nic víc k tomu nevím. Jinak mě nic nezbylo ani injekce a ani mrazáčcvi ☹

danaho
17. kvě 2012

@katka1311
@beryltm holky já jsme ale platila Menopur v plné ceně,protože jsem prý vyčerpala dávky jednotek hrzazených pojišťovnou???

zezizu
17. kvě 2012

@katka1311
@beryltm
@danaho já mela Gonal 2x900 a 1x450 a pře to bylo max na pojišťovnu, ani za plnou cenu jsem si ho nemohla dokoupit. Za plnou cenu jsem dokupovala na dopichavani ten Menopur, tak Nevím, jak to s tim novym zákonem a dávkách hormonu.

danaho
17. kvě 2012

@zezizu tak jsem si spočítala,že 2250 (6x 375) jednotek Menopuru bylo na pojišťovnu jen s doplatkem. Pak jsem si musela dokoupit 375 jednotek Menopuru za 3 tis. a pak mi napsal na poslední den Merional 450 jendotek a na ten mi taky přispěla pojišťovna a platila jsem doplatek asi 1500. Vůbec nechápu jak se to počítá

zezizu
17. kvě 2012

@danaho tak to taky Teda nechápu, jak to pocitaji... to se asi nedozvime.