IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

katka1311
10. kvě 2012

Holky vy už všechny testíte nebo stimulujete a já pořád nic ☹ já až za dlouho.

danaho
10. kvě 2012

@katka1311 Ahoj Kačenko, nesmutni. Uteče to jako voda. Uvidíš. Pak budeme všechny držete palce tobě 😵

sal80
autor
10. kvě 2012

@zezizu Dvě nejsou maximum. Můžou dát i tři, kdyby zůstaly a ani jedno nebylo vhodné k ledu... Mě se MUDr. neptal, zda chci jedno nebo dvě, bylo to vlastně jasné už při stimulaci, prý se u mě rizik, že bych nedonosila nebojí...vzhledem k mé tělesné konstituci 🙂

sal80
autor
10. kvě 2012

@katka1311 Kačenko, za dlouho už ne, už za chvilku. Budeš se mít jak v ráji, protože se o Tebe budeme starat s o to větší láskou, když už to budeme mít za sebou 😉

zezizu
10. kvě 2012

@cilkaa já se nějak holka bojím. Bud pondělí nebo Úterý... uvidím. Jsem poseroutka 🙂

zezizu
10. kvě 2012

@katka1311 to je co by dup 🙂

@sal80 u nas v caru mi řekli, ze zavádějí max 2, ze víc ne. A i se nás ptali kolik chceme, a pak jsme to museli vypsat do takového papíru, ze chceme 2 a popřípadě dalších kvalitních vitrifikovat a nekvalitní zrušit, nikoliv dat na výzkumné účely.

danaho
10. kvě 2012

@zezizu Ahojky, já taky zítra nesu do CAR papíry, kde musím uvést jestli chci 1 embrio nebo 2. Víc embrií tam jako možnost nemají. 🙂 Jak se cítíš?

zezizu
10. kvě 2012

@danaho ahojky Dani, jsem nejaka prejeta porad. V Gennetu Maji takový systém. Oni pře víc netransferuji, tak to tam ani neuvádějí. A co hormony dělají s tebou? 🙂

danaho
10. kvě 2012

@zezizu Dneska mě potěšil přítel donesl mi kytku za to,že tu stimulku dobře snáším. já to mám opravdu upln jiné než u prvního pokusu. Myslím,ž je to hodně o psychice. Sice se samozřejmě bojím to je jasný,ale tak nějak jsem se nad to povznesla. Nebo se o to alespoň snažím. Jak mám nafouklé břicho tak už injekce cítím čím dál víc,ale zvládám to dobře. Dneska už jsme k Menopuru píchali i Cetrotide. A zítra se na UTZ dozvím kdy bude OPU jestli v pondělí nebo v úterý. To se akorát chystáte testovat. 🙂

sal80
autor
10. kvě 2012

Ahoj...je tu ještě někdo? Někde?

sal80
autor
11. kvě 2012

Dobré ráno sluníčka 🙂 Už nespinkejte, už je ráno!!! 😀 Dnes, zítra a v neděli tu nebudu, jedeme na víkend na chatu. Ne, nic dělat nebudu a nechám se tam rozmazlovat jinými, tak snad nic neohrozím 😒 Je to každoroční akce, kdy se sjíždí hráči (i bývalí) jedné online hry 🙂 Tomáš jí kdysi hrál, ale banda se setkává stále. Přijedou i ostraváci, Kačenko @katka1311 , tak se k nim přibal 😀

sal80
autor
11. kvě 2012

Holky...už zase mě to chytlo 😅 9.-12.den ET. Ten spodní je také dnešní, ale s citlivostí 20ml IU/ml 🙂

danaho
11. kvě 2012

Ahoj holky, v pondělí mám nástup na OPU. Vypadá to na 12-16 folíků. Je mi jen divné,že mám už 3 dny skvělou náladu a vůbec mi není špatně. Klidně bych šla někam zapařit 😀 😀

zezizu
11. kvě 2012

@danaho Dani, omlouvám se za večer, nějak jsem usnula s tabletem na klíně 🙂 jinak Veny Te kytickou určitě moc potěšil 🙂 já jsem taky dostala kyticku po transferu 🙂 aspoň tady v tom ti chlapi jsou skveli... tak mi písni, jak jsi dneska dopadla u dr. 🙂

@sal80 dobře ranko Saši, já AZ začnu, tak ME to taky chytne, pokud tam budu vidět // 🙂 testiky jsou krásný 🙂 akorát já se Teda moc nevyznám v tech citlivostech..... jinak přejí příjemný víkend s tou Vasi bandou 🙂

zezizu
11. kvě 2012

@danaho Teda, ty jsi hodnenosna Slepička 🙂 hlavně aby tam byla ta kvalita výborná aspoň u 4. Budu držet palecky. A taky aby ti po OPU nebylo moc spatne a uzila sis koncert 🙂

danaho
11. kvě 2012

@zezizu děkuju. já myslím,že to zas tak moc nepočítal. Takže spíš u mě připadá v úvahu ta spodní hranice,ale sám říkal,že to jsou jen folíky. Důležitá je kvalita vajec a to už u mě může být horší. Ale tím si teď hlavu límat nebudu. minule mi po OPU bylo dobře. Ale řekl mi ,abych si preventivně před tím koncertem vzala prášek na bolest. naštěstí je to v Tipsport Areně,a sedíme hned u vchodu,takže můžu vesele pít a odbíhat na záchod. Pokud by mi bylo po OPU zle tak půjde s vaškem jeho sestra. A co ty , budeš testit v pondělí?

kiwisek
11. kvě 2012

ahoj holky, můžu se přidat? 1 IVF nevyšlo (12 vajíček ale ani jediné embryo). tak jdu ted 16.5 na konzultaci a doufám, že v cyklu v červnu se povede jít na 2 IVF

danaho
11. kvě 2012

@kiwisek Ahoj,vítej. To mě moc mrzí,že to nevyšlo. ☹ A je uvás nějaký problém,že se vajíčka neoplodnila?Jaké jsi měla metody a jaký protokol?

zezizu
11. kvě 2012

@danaho verim, ze to bude dobry 🙂 já se bojím, aby tam ta čárka třeba ještě nebyla a já se nestresovala. Já to budu zkoušet asi AZ od Středy. Ještě uvidím. Moc se bojím aby to vyšlo ☹

@kiwisek ahojky, samozřejmě. Vítáme Te mezi nami 🙂 par stránek zpátky máme tabulku, tak se nám tam výplň 🙂 je nas tu docela dost, kterým 1.IVF nevyšlo a teď nás čekají bud OPU nebo jsme po ET. Řekla bych, ze si tu jsme velkou oporou 🙂

zezizu
11. kvě 2012

@kiwisek po tom neuspesnem IVF poslali Vas na genetiku, imunologii a na pruchocdnost vejcovodu( ty Teda u IVF nejsou důležitý, ale zjistili by jestli bys náhodou neměla tu silenou endiometriozu)?

danaho
11. kvě 2012

SAL80 - Saša, 32 let. IRG Karlovy Vary - 1.IVF neg, 2.IVF Menopur - 25.4. OPU ( 13 folikulů - 5+2 vajíčka), 5 oplodněno, ET 30.4. - 2. embryjka, ofiko TT 16.5.

Z4401 - Zuzka, 34 let. CAR Zlín - 1.IVF - 09/2008 úspěšné (dcera Nellinka necele 3 roky); KET 11/2011 - úspěšné, ale bohužel v 8 týdnu jedno embryjko zamklé a druhé ve vejcovodu - odstranění; 04/2012 - 2.IVF - HCG pozitivní

KATKA1311- Kači,36 let. 1IVF 6/2011 neúspěšné, 2IVF s min.stimulací 9/2011 nedošlo k ET. 2IVF 5/2012

CILKAA - 33 let. Reprofit Brno, 1. IVF min.(únor) =GEU, 2. IVF = Puregon 175j, 7 opl., ET 5.5.- 2 blasty, 0 mraz.

DANAHO - Dana 36 let Gennet Liberec, 1.IVF 1/2012 neg., od 4.5. stimulace na 2.IVF - Menopur, 14.5. OPU

VEROMIRA-Věra 29 let Obilnák Brno, 1.IVF 11/2011 neúspěšné, 2.IVF 4/2012 výsledek 28.4.

ZEZIZU - Lucka ještě 29let Gennet Praha Letná, 1.IVF 11/2011 Gonal, neg.,, 2.IVF Gonal, Merional, OPU 30.4. (7kousků k oplodnění), ET 5.5. 2 blastocysty, ofiko TT 19.5., 1 zmrazeno

BERYLTM - Mařenka 32let Apolinář Praha, 1.IVF 9/2011 (ET nedošlo), 2.IVF 1/2012 neg., 3.IVF ET 27.4.

EVIKJ33- Eva 33let Reprofit Olomouc 1.IVF1/2012(ET nedošlo)2.IVF od 4.5.stimulace-Menopur, 9.5. UTZ

danaho
11. kvě 2012

@zezizu rozumím tomu jak se bojíš. Testuj až sama budeš cítit že to chceš. Strašně moc ti držím palce aby ti to vyšlo. 😵

kiwisek
11. kvě 2012

@zezizu
@danaho díky za přivítání 🙂 u nás je problém, že mm nemá skoro žádné spermie. Spermiogramy byli 0,38 pak 0,1 a v den OPU dokonce žádné !! ☹ tak ho poslali v poledne na odběr jěště jednou - tam se prý nějakých pár ks našlo, ale byli špatné - ani s použití ISCI se nepodařilo vajíčka oplodnit 😖 ale vidím to tak trochu jako spekulaci ze strany CARu, aby z nás vytáhli peníze za ISCI. po 1 neúspěchu nám řekli, že před 2 pokusem by bylo dobré namrazit aspoň 2 dávky ( pro jistotu) tak se ptám - proč tento postup nenavrhli už před 1 IVF???? 😖

kiwisek
11. kvě 2012

@danaho jestli to chápu správně tak si správkyňe tabulky? 🙂 tak přidávám svoje info:
kiwisek - Martina - 26, Motol Pha: 1IVF 1/2012 (12 vajíček ,k ET nedošlo) 16.5 konzultace a podání žádosti na 2 IVF

danaho
11. kvě 2012

@kiwisek A do jakého CAR chodíš? 1 IVF je takový spíš pokus omyl. U mě se taky udělalo pár chyb. Hoď to za hlavu, stejně to nezměníš a snaž se psychicky připravit na ten 2 pokus. Pokud budete mít ty zamražené dávky tak bude daleko větší šance. 🙂

danaho
11. kvě 2012

@kiwisek nejsem správkyně, tady asi žádná není. Každá to tam připisujeme když máme nové info. Ale já tě tam ráda doplním. 🙂

danaho
11. kvě 2012

SAL80 - Saša, 32 let. IRG Karlovy Vary - 1.IVF neg, 2.IVF Menopur - 25.4. OPU ( 13 folikulů - 5+2 vajíčka), 5 oplodněno, ET 30.4. - 2. embryjka, ofiko TT 16.5.

Z4401 - Zuzka, 34 let. CAR Zlín - 1.IVF - 09/2008 úspěšné (dcera Nellinka necele 3 roky); KET 11/2011 - úspěšné, ale bohužel v 8 týdnu jedno embryjko zamklé a druhé ve vejcovodu - odstranění; 04/2012 - 2.IVF - HCG pozitivní

KATKA1311- Kači,36 let. 1IVF 6/2011 neúspěšné, 2IVF s min.stimulací 9/2011 nedošlo k ET. 2IVF 5/2012

CILKAA - 33 let. Reprofit Brno, 1. IVF min.(únor) =GEU, 2. IVF = Puregon 175j, 7 opl., ET 5.5.- 2 blasty, 0 mraz.

DANAHO - Dana 36 let Gennet Liberec, 1.IVF 1/2012 neg., od 4.5. stimulace na 2.IVF - Menopur, 14.5. OPU

VEROMIRA-Věra 29 let Obilnák Brno, 1.IVF 11/2011 neúspěšné, 2.IVF 4/2012 výsledek 28.4.

ZEZIZU - Lucka ještě 29let Gennet Praha Letná, 1.IVF 11/2011 Gonal, neg.,, 2.IVF Gonal, Merional, OPU 30.4. (7kousků k oplodnění), ET 5.5. 2 blastocysty, ofiko TT 19.5., 1 zmrazeno

BERYLTM - Mařenka 32let Apolinář Praha, 1.IVF 9/2011 (ET nedošlo), 2.IVF 1/2012 neg., 3.IVF ET 27.4.

EVIKJ33- Eva 33let Reprofit Olomouc 1.IVF1/2012(ET nedošlo)2.IVF od 4.5.stimulace-Menopur, 9.5. UTZ

kiwisek - Martina - 26, Motol Pha: 1IVF 1/2012 (12 vajíček ,k ET nedošlo) 16.5 konzultace a podání žádosti na 2 IVF

kiwisek
11. kvě 2012

@zezizu profuk vejcovodu, HP, genetiku i imunologii jsme absolvovali uz pred 1 IVF. Vypadá to, že jsem OK. u nás je problém, že mm má velmi nízký testosteron, proto se mu spermije skoro netvoří. Naštěstí když už to vypadalo, ze bude muset na TESE/ MESE, tak jsme byli na konzultace u androloga, kt. zistil, kde je chyba a nasadil lebcu. po 3 mes. jsou hodnoty po 2 opakovanych 0 na 0,7 😉 takže aspoň něco a nechali jsme si zamrazit dávky pro 2 pokus... 3 mes. jsem byla docela v pohode (když jsem se vzpamatovala po 1 zklamání) - absolutně jsem si nepřipouštěla situaci, která nastala - byla jsem pozitivně naladěná, a mm jsem pořád ujišťovala, že to vyjde - s ISCI stačí 1 spermije... a když mi pak volali, že nemáme z 12 ani jedniné embryjo, dost mě to položilo 😖 no vždyt holky všechny víte o čem mluvím. a teď posledních 14 dní nějak furt myslím na to, že už chci na 2 pokus - mm mě hlavně nahlodal... 😉

zezizu
11. kvě 2012

@kiwisek hele mm byl na tom taky bidne, hodně bidne. Začal papkat selen zinek, to je ale tak na pul roku, aby pak byl výsledek. Nenosí mobila v kapse u kalhot, nesedí s notebookem na klide, nenosí slipy ale volnější trenky, a to vše nám asi napomohlo. Tohle nám doporučila dr v Gennetu, kde jsme moc spokojeny. Není vhodná ani jízda na kole, kterou on tak miluje a tak nejezdí... 2. Pokus musí vyjít nám všem tady 🙂 a ne ze ne! 🙂 holka já mam pristi týden testit, jak jsme dopadli a ani nevis, jak moc se bojím ☹
Jinak mam kamarádku, co na to byli bidne, ale on byl po chemoterapii, a tak mu rezali obě varlata a dělali mu stery spermií tam odtud. Platili za to 15000, pře Šílená bolest, což chápu, ale ona je z toho tehulinka 🙂 ty Chodi do Pronatalu

zezizu
11. kvě 2012

@kiwisek jinak u nas začal problém s manzelovym spermio, byli nějaké inseminace a pak IVF, to nevyšlo. Tak laparka - odebrali jeden vejcovod a zjistili mi endiometriozu ☹, genetika OK oba, Imunologie já zvýšené NK buňky (zabijaci spermii) a manzel spermio a vše OK akorát mu řekla, ze nějaké mizive % hadatek má zdeformovany tvar, ale ze to ne Va, ze spermio má v normě. Teď už máme spermio po zpacovani 8milionu.
Jinak já Nevím, jak jsi u Apolináře spokojena, ale hodně lidi tam odtud odchází ☹ v Gennetu si člověk mozna o neco priplati na dolatcich, ale pře se to nedá srovnávat, tak nevim nedokážu posoudit, chodím a chodila jsem jen do Gennetu.