IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

katuleb
5. čer 2012

@sal80 jj asi jo ale myslím, že se ještě nějakou chvíli nedá strááááááááášně syčela a vrčela.......
prosím tě ta hematologie je v tom imuno vyšetření???

sal80
autor
5. čer 2012

@katuleb Ne. Hematologie se dělá jinde než imuno. Hematologické vyšetření Ti ale udělají skoro na všech poliklinikách a nemocnicích 😉 Domluv se s obvodní MUDr. 🙂

janinka1984
5. čer 2012

Bych řekla,že hematologii Ti udělá i obvoďák....ten základ jako jsou krevní obraz,CRP,jaterní testy,štítná žláza,Na,K,Cl.....Ti udělá 100% ale nevím co přesně požadují za odběry,jestli více specifické,tak už by jsi musela někde na kliniku.

katuleb
5. čer 2012

Děkuji holky...

saraha2
5. čer 2012

@danaho jak se cítí těhulka?já byla dnes v caru a píšu ti,protože jsi mě psala,že každá stimulace je jiná...myslela jsem,že budu mít změnu v protokolu a ne..prý dáme zase dlouhý..léky že taky necháme...jediná změna je,že teď čekám na MS-měla by přijít zítra,pokud vůbec přijde,mám počítat s tím,že budu možná jen špinit po té hysteroskopii a druhý den cyklu začnu brát jakési hormony-vypadá to jako antikoncepce,aby se předešlo tomu,že sliznice nebude připravená..zatím vždy byla,ale kdyby náhodou prý..a od dalšího MS,takže v červenci se to odstartuje...

kiwisek
5. čer 2012

@katuleb rádo se stalo. Bydlíme na Kladně a do CARu chodíme do Motola. No teď sem vytočená - právě sem volala se sestrou, že mám sice schválenou žádost od pojištovny na 2 pokus, ale v červnovým ani červencovým!! cyklu mě nevemou protože malují 😠 a to jsem se na to dr. ptala při podání žádosti a řekla, že v červenci to půjde. a teď prý jen pro ty, co budou mít 1 DC po 16!!!! tak mám čekat o 2 měsíce dýl kvůli pitomééééééééééému malování!!!! sem fakt nasr. a manžel ještě víc - trvá na tom, abychom šli do ISCARE 😝 na Imunologii jsme byli v podolí v UPMD

katuleb
5. čer 2012

@kiwisek tak na třu imunologii jsem se objednala taky tam sestřička říkalla,že stačí doporučení od obvodní lékařky....ty jo zase čekat to je na palici a ještě kuli malování to je děsný....

katuleb
5. čer 2012

@kiwisek a ještě dotázek to jste tedy ten pokus neměli započítaný když nedošlo na et a museli jste něco platit??

kiwisek
5. čer 2012

@katuleb doplácela jsem za léky, jinak to bylo na pojišťovnu, a bylo mi řečeno, že mi pojišťovna hradí léky navíc u 4. pokusu. no nevím, myslím, že když jsou teď 4 pro všechny, tak já bych měla mít 5 když se ET nekonal, no dr. mluvila jen o 4... ale doufám, že na to nedojde, tak jsem to zatím moc neřešila

janinka1984
5. čer 2012

Doma je nuda ☹ a venku chčije a chčije,počasí úplně na nic.....v televizi banda ,je to hrůza,pozavírat je všechny....to není vláda,ale ostuda naší republiky.

katuleb
5. čer 2012

@kiwisek no určitě to ted bude v pořádku a neudeš další pokus potřebovat a jaký byl za léky doplatek???

dadakin
5. čer 2012

@sal80 jsem se nasmála s tou kočičkou. 😉
holky další den za námi a ke všemu hnusnej den máme 13st.
ve čtvrtek jdu na třídní schůzky tak jsem zvědavá?

skifarka
5. čer 2012

Holky, dnes jsem se ptala, jestli když jsem měla transfer 31.5. není fakt pozdě testovat 18.6. a gynekolog mně řekl, že to je akorát 😒 😒. Prý 6. - 10.den nemůže nic být vidět na testu, že je to blbost ☹ ☹. Berete ty dny od transferu, bez dne přenosu? Můžete mně napsat, kdy jste fakt testovaly a ukázaly se 2 //. Nechci to zbytečně uspěchat, ale nervy mám na pochodu ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Moc díky.
@katuleb Ne, ne na imunologii nedělají hematologické vyšetření. Věděla jsem o té své heter.... mutaci/ úplně náhodně/ a před 2 roky / v těhotenství, které nedopadlo/ jsem si dala udělat hodně podrobné vyšetř. / asi 8 listů A4/ v hematologické ambulanci na Homolce / bez jakékoliv protekce, už funguje i pro "normální" lidi/ a tam mě zjistili, kde je problém. Teď v paměti pátrám, kdo mně napsal doporučení. Už jsem na to přišla 😉 😉, doporučení jsem měla od gynekologa.Myslím, že si psala, že Ti ho nechce dát 😒 . Zkus zajít za "obvoďačkou", ta by Ti ho měla napsat, nevidím důvod proč by Ti to odmítla. Ale prý ještě lepší, než Homolka je Karlovo nám., Praha 2. Nemyslím teď MUDr. Malíčkovou/ i když ta je taky dobrá/, ale hematologickou ambulanci. Imuno v Podolí bych Ti zrovna nedoporučovala. Mám z mich pocit, že nepřistupují k ženskejm individuálně, ale že mají paušální přístup. Nebo-li každý ženský "strčí" Prednison a "nashledanou".
@danaho Jak je Ti blbě? Nevolnosti? Tak zkus myslím, že to jsou zázvorová lízátka. Můžu se Tě zeptat, jsem sklerotik. Co si pícháš, Fraxip. nebo Clexan. Už jsem ze všeho JELEN 😀 😀 😀. Ten můj gynekolog mně mučí. Každý den mě honí do svých ordinací / pokaždé úplně jinde/ a bude porovnávat vpichy od Fraxip. a včera vyzvednutého Clexanu. Už mě s..e 😠 😠 😠 😠 😠 Nezdá se mu, že bych měla aleg. reakci, přitom tam mám fleky jako "prase" už i ekzém. Bože, jak jsou ty chlapi a doktoři ješitní. Aby náhodou neměla ženská pravdu. 😠.

ivapo
5. čer 2012

Ahoj holky... Tak ty lizatka taky teda zakoupím..... Cele dopoledne je mi tez na zvraceni ale nez vracím... Kdyz sem čeká malou tak mi vůbec špatně nebylo... Akorát okolo 3 mesice se mi dělalo špatně ze surového kuřecí ho .. Myslíte ze ňevadi ze ted od 6 těhot tydne budu v peci u svého gynekologa a ne tam kde me oplodnili? Po tě aféře uz tam odmítám jezdit cca 160 km.. Při tom podezření na mimodel. Tehdejší me vzala o pece ma místní nemocnice a ma doktor z car.. Uz na me podle hovoru z telefonu ser.....beru akorát rano a večer utrogestAn jinak nic. Jen to hcg na paty týden bylo doóóst vysoké... Poprvve6300a naposled 31ooo a jak všude čtu tak všem to vychází na 6 ty týden 300 az 999.. A já mám tisíce kolik jste holky měli hcg poprvé?

ivapo
5. čer 2012

@skifarka já testova látky nedockavě uz 3 den a nic.. Pak 9 ty a uz byly dve čárky. A pak 15 den a byly sylnejsí pak 17 den a zas..... Ted jsem 6 týden.. Doufám.. Čtvrtek konečně ultrazvuk!!!! Držím palce!! 🙂

katuleb
5. čer 2012

@skifarka tak moc jsi mě nepotěšíla já to mám do podolí protože jinam to nešlo bez doporučení od obvodní lékařky bohužel....a taky je to časově dostupnější pro nás....jinam se prostě nedostanu...a tu hematologii snad mi taky napíše...

darazv
5. čer 2012

@skifarka ja som mala ducha už 6 den po transfere ale tak 8 den by už malo byt niečo vidiet určite 😉

evikj33
5. čer 2012

@skifarka mně řek dr.při tranféru že po PK,by už 12den od Et(den ET=0)mělo něco být.Já testila už 5den a byl tam duch a pak obden a sílil.Ale vkládali jsme 2 a ještě nevím jak to dopadlo,na krev jdu teprve ve čtvrtek. @ivapo A Danuška měla HCG okolo 1230 a byl tuším 12den po ET.

katuleb
5. čer 2012

Holky tak asi to sem nepatří já vím ale asi budou opravdu koťátka naše Amálka se právě nechala "přemluvit " od kocourka.... 😀 aspon přijdu na jiné myšlenky 😀 ...

darazv
5. čer 2012

Holky neviete kto potrebuje 1ks cetrotide 0.25 12/2012 darujem len praha osobny odber 😉

jahodnice
5. čer 2012

Daruji 2 ks centrotide a celé balení menopur - 10 ampulí 75 jednotek. Jen osobní odběr,Praha. Prosím pište do IP.

danaho
5. čer 2012

@saraha2 Ahojky, to jsi mě asi nepochopila zřejmě jsem to špatně vysvětlila. Tím,že je každá stimulka jiná jsem nemyslela,že budeš mít jiný protokol. Ale že tvoje tělo reaguje každou stimulaci jinak.A nikdy nevíš jaký cyklus zrovna bude. Jestli budeš mít dost kvalitních vajíček a nebo málo. To je skvělé,že začneš stimulku. Gratuluju a držím palce. Mě dneska není moc dobře. malilinko jsem zašpinila,tak jsem byla vyplašená. Bolí mě břicho,záda,tak se modlím aby to nic nebylo. Snad ráno bude líp. 🙂

danaho
5. čer 2012

@skifarka den ET se nepočítá. Doktoři neradi vidí,když se testuje dřív.Ale prď na něj. Já měla 5 dní PK a pak jsem testla 7 den a byl duch a pak čárka sílila. Pokud to vydržíš,tak testni až 10 den a pak obden a uvidíš. Udělej všechno jen podle svých pocitů a nenech se do toho nutit. Já píchám Clexan.Celkem 30 a po dnešku jich tam bude ještě 12. A to doktor zkoumá která injekce je pro tebe nejlepší?
Na krvi jsem byla 13 den od ET a bylo 1244 🙂 Ale dneska mi není nejlíp,tak doufám že bude všechno v pořádku.

evikj33
5. čer 2012

@danaho Ahoj spolutěhulko,tak mně dneska taky bolelo dost bicho,vše jsem musela rolovat pod pupek,a na záchod jsem chodila v obavách,ale už se to snad trochu zklidnilo.Doufám že bude vše v pořádku i u tebe. 😉

sal80
autor
5. čer 2012

Ahoj holky 🙂 Máte se? Já koukám na Prima love - pořad o liposukci. No...uvidíme 😨

danaho
5. čer 2012

@evikj33 Ahoj Eviku, dneska dopoledne pohoda a po obědě se to rozjelo. Není to nic hroznýho,ale jak jsem zašpinila,tak mě to vydeptalo. Teď to břicho,záda. Snad se z toho vyspím. Teda spala jsem celý odpoledne ale už se do pelíšk uzase těším.V práci si taky rozepínám knoflík a zip u riflí 😀 Držím nám oběma palce 😉

ivapo
5. čer 2012

@danaho tak držím palce!! A proc si nadále ted píchaš ? Důvod ? Já ted jen zavádíme ten utrogestan

skifarka
5. čer 2012

@danaho Neboj, špinění může být a ještě to nic neznamená 😉 😉 😉. Snaž se myslet pozitivně 😉 😉 😉 Já se přiznám, dnes jsem testovala 5.den od transferu a "prdlajs" nic tam nebylo. Dost se bojím, že ta naše "poslední šance" nevyšla, ale doufám, že bylo ještě brzo a to HCG tam ještě být nemůže. Na druhou stranu, nevím, která holčina, ale nějaká tu psala, že měla 2 // už 5.den, což mně přijde skoro nemožný. Může se to při dvojčatech fakt objevit dříve, něž normálně? Mám taky vložená 2 embrya, budu šťastná i za "uchycení" 1. ☹ ☹ ☹ ☹
Pokud se týká těch injekcí, tak je to tak, že po Fraxiparinu mám fleky, svědí mě strašně kůže a mám tam až takové strupy, až ekzém, takže se mně to špatně píchá. Připadá mně to jako alergická reakce a už jsem to slyšela od více lidí. Gynekologa jsem poprosila, jestli by mně mohl napsat doporučení pro "obvoďačku", abych to mohla změnit na Clexane, který podle mě nedělá problémy. Takže mně ten můj "slavnej" gynekolog nechal včera píchnout novej Clexane a dnes zase Fraxiparin a bude porovnávat ty reakce. Řekl mně, že budu platit 2 injekce a že to mám vyzkoušet a zaplatím 180,- Kč. Omyl, existuje jenom balení po 10 a zaplatila jsem 515,- Kč.
Už 3. den se musím uvolňovat z práce a jelikož dělám s dětmi, tak je to obrovský problém, jsou na mě zcela závislé.
Kdybych už měla Clexan po kterém nemám nic, tak nemusím furt někam běhat. Na jednu stranu mně říká, že nemám pracovat a mám odpočívat a na druhou stranu mě každý den honí do ordinací 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠 😠.

saraha2
6. čer 2012

@danaho děkuji!no většinou dají změnu protokolu...co jsem tak vyčetla..no uvidíme..asi si miminko dělá místečko!!odpočívej a rozmazluj se! 🙂

danaho
6. čer 2012

@ivapo jelikož je to mé 2 IVF a já mám endometriozu a ještě lehce zvýšené NK buňky,tak mi doktor po OPU navrhl abych si píchala injekce Clexan. Jsou na srážlivost krve s čímž já problém nemám,ale prý to líp prokrvý dělohu a může to napomoci mimi k uhnízdění. U mě totiž uhnízdění mohl být problém. Tak jsem na ty injekce samozřejmě kývla. Pokud by to mělo jen trochu zvýšit naděje. Utrogestan také zavádím 2-2-2 🙂