IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

veromira
18. čer 2012

@zezizu držím pěsti a mysli na něco pěkného a ne hned na špatné věci 🙂

skifarka
18. čer 2012

@danaho Jo, tak se budeme vyhrabávat spolu. Moc díky Sašence, že si dala tu práci ohl. toho DNA.... Holky, já si Vás musím někdy prohlídnout "v reálu" a "ošahat" 😀, jestli se mně to nezdá 😉. Vy se blížíte skoro "pánubohu" a Matce Tereze zároveň. V dnešní době sobectví, ignorance a nezájmu, člověk ani nevěří, že ještě něco takového jako vzájemná pomoc, empatie a citlivost může existovat, zejména když se osobně neznáme, ale máme společný cíl.
To je pálka těch 12 500,-, to jsem si myslela, že to bude méně. Přítel má spermiogram "střídavě oblačno". To se máš, že ten tvůj je ok. Asi nic moc, nějaké vady hlavíček, tělíčka a asi i ty bičíky, nemá zrovna "eňoňuňo", ale zas ne nějak katastrofální. Ale hlavně měl infekce "tam dole". Ty fragmentace jsou prý způsobovány infekcemi, kouřením a stresy.
Z té histologie by mohli na něco přijít, co by mohli v tvém příštím těhotenství / a to teda bude 😉 / 😵 zásadně ovlivňovat. Nejlepší by bylo, kdyby na něco přišli, viď? Já jsem si dala po posledním potratu taky udělat histologii. Zjistili mně, že mimi nemělo ani v mém pokročilém věku žádné chromozomální vady a bylo úplně v pořádku, tak aspoň něco. Tak vyčkej a třeba to něco odhalí.
Já jsem zase přesvědčená, že jsem po Femigardu před 2 lety přirozeně otěhotněla. Ale to, co tady psala janinka mě teda překvapilo. Ale na diskuzích o Femigardu se ty názory různí, to je pravda. Zkus si zadat firmu Hemann a tam je taky diskuse nejenom o Femi..., ale i o jiných přípravcích této firmy. Možná, že by tam bylo i něco na tu endometriózu, dokonce jsem o tom přesvědčená. Ještě jsem zkoušela mateří kašičku a po ovulaci maliník. Jo a taky v bylinkářství kapky černý bez-maliník. Ale to Ti upřesním. Zítra jdu ještě na krev, ale to je pouho-pouhá formalitka pro klid gynekologa, který je na dovolené. HCG tam na 100% nebude. Ale je strašný, jak ten Utrogestan, který do zítřka mám brát mně drží už týden menstr.. To bude potom ...., nevím jak to v práci dám..., no budu muset..
V souvislosti s těmi kortikoidy mně imunolog v CARU řekl, že ty NKT buňky můžou "požírat" trofoblast/ obal miminka/. Ale to je asi jenom můj případ, ty je máš nízké.
Už půjdu do "hajan".

dadakin
18. čer 2012

Holky chci se zeptat proč při OPU i ET se nesmí používat parfémy atd.???????díky za info

kiwisek
19. čer 2012

ahoj holky, @sal80 čert aby se v tom vyznal - jak sem minule psala - jestli se pokus počítá, když nedojde k ET - tak jsem to psala emailem do genetu a do iscaru a toto mi napsali:
GENET: V souvislosti s novelizací zákona č. 48/1997 Sb. s platností od 1. 4. 2012 hrazené služby zahrnují zdravotní péči poskytnutou na základě doporučení registrujícího poskytovatele v oboru gynekologie a porodnictví v souvislosti s umělým oplodněním nejvíce třikrát za život, nebo (nově) čtyřikrát za život, bylo-li v prvních dvou případech přeneseno do pohlavních orgánů ženy pouze 1 lidské embryo vzniklé oplodněním vajíčka spermií mimo tělo ženy.
Tj. pokus, kdy nedošla k ET se počítá.

ISCARE: Dobrý den,
Pokud nebyl jeden IVF cyklus dokončen transferem, máte nárok od pojišťovny ještě na 3 cykly.
V případě, že by ani u dalšího cyklu nedošlo k transferu, není už za něj náhrada. Pouze jednou je náhrada cyklu.

dobré, že?

danaho
19. čer 2012

@kiwisek Ahojky, to je dobrý. A teď si vyber. 😠

kiwisek
19. čer 2012

@danaho to jo.. ale když nad tím přemýšlím, tak kdyby to byla náhrada jak píšou v ISCARE tak mám nárokk na 4, podle novely od 1.4. když ten 1 pokus kde nebyl ET se nepočítá 😖 chjo... moc si přeji aby vyšel tento 2 pokus.. a folíky doufám, že dorostli a v pátek bude snad OPU

danaho
19. čer 2012

@kiwisek snad to nebudeš muset řešit a teď se to povede. Držím ti moc palce a věřím,že dorostou a vše bude v pořádku. 😵

evikj33
19. čer 2012

Ahoj kecalky 🙂

deeky23
19. čer 2012

ahojky holky s radoti vam jdu oznamit,ze sice nejsme zatim tehotni ale budeme se konecne po 5 letech brat🙂) navrhla sem to pritelovi a on sam mi to pry chtel uz davno navrhnout jen s nebyl jist zda budu souhlasit ale zasnoubeni uz jsme pres rok🙂))

danaho
19. čer 2012

@evikj33 Ahoj Eviku,jak se cítíš? Já dneska nic moc. Jednou nahoře,jednou dole. Dneska jsem dole. Ale od 13h.mám vycházky,tak jdeme s mamkou objednat mamce kuchyň,pak si chci kupit kalhoty a pak jdeme k bráchovi dodatečně popřát synovcovi ka narozeninám. Tak snad přijdu na jiné myšlenky.

evikj33
19. čer 2012

@danaho Tak to tě plně chápu s těma náladama,ja se mám vcelku dobře až na nevolnost,takřka celodenní a na zlobení malého.Jinak jsem taky nervozní z další kontroly,protože mně pobolívá občas břicho,tak jak je to s bublinkama.Jinak mám taky někdy depku že dvě mimi nebudu zvládat,pak to zas přejde,prostě hormony 😅 .Kdy máš kontrolu?Další snažení za 3měsíce pokud bude vše ok?To horko je naprd,ani se nemužem vykoupat někde venku,mně to dr.nedoporučil. @deeky23 Tak superr,gratuluju k životnímu kroku.At je provás skokem do štastného období života a brzo i s rodinkou 🙂

deeky23
19. čer 2012

@evikj33 dekuju moc sice uz prcka amme uz mu budou v srpnu dva roky ale furt by jsme chteli druhe ale nedari se, takze na to nemyslime a uzivame si pripravy na svadbu. Konecne budu mit jeho prijmeni jak jsem si vzdy prala

danaho
19. čer 2012

@deeky23 gratuluji a přeji hodně štěstí 😵

danaho
19. čer 2012

@evikj33 na kontrolu jdu příští pátek ke své obvodní gynekoložce. Do konce července mám šestinedělí,takže taky žádná koupačka.Po kontrole se chci objednat na konzultaci do CAR aby mi Mudr.řekla co dál. Uvidíš,že u tebe bude všechno v pořádku. 😵 Kdyže máš tu další kontrolu?

zezizu
19. čer 2012

@veromira moc dekuji 🙂 v patek se dozvím, jak na tom jsme. Jestli dobře nebo spatne.... premyskela jsem, ze si asi necham napsat PN. Rano jsem vstala a břicho v pohodě a než jsem dojela po drncavy silnici autobusem do Prace (jedu 40minut), tak ME zase začalo bolet ☹

sal80
autor
19. čer 2012

@deeky23 Moc gratuluju 🙂

@kiwisek Tak to je mi tedy pěkné. Zítra jdu na kontrolu a do CARu, tak se Ti poptám. To by v tom byl čert, abychom na to nepřišly....a ve Tvůj prospěch 😉

sal80
autor
19. čer 2012

@katuleb Já nevím, jakou máš napsanou dg na PN...takže neporadím 😀 😅

evikj33
19. čer 2012

@danaho Další kontrolu mám 28.6. a dnes mně bylo fakt dost blbě,spala jsem asi 2hodiny a bolelo mně i břicho že jsem s hruzou chodila na wc.Zatím dobre,snad to tak i zustane. @zezizu Na pátek budu dret pěsti,už tady ta smula musí skončit.Konečně chci číst hezké zprávy.

zezizu
19. čer 2012

@evikj33 moc děkuji 🙂 jdu dopoledne a manžel chce jít mermomocne semnou, tak snad to zvladneme dobře a s dobryma zpravama 🙂 bojím se, jelikož ME poboliva porad to břicho. Ale to může byt ta děloha. Tak uvidíme....

veromira
19. čer 2012

@zezizu tak se na to vykašli a radši zůstan doma, pak si to budeš vyčítat! Práce nikam neuteče a odpočívej 🙂

zezizu
19. čer 2012

@veromira přemýšlím o tom, aspoň v tom prvním trimestru. V patek to proberu s dr v CARu.

skifarka
19. čer 2012

@deeky23 Tak hodně štěstí.
@danaho Jak je po těle a po duši? Já jsem konečně trošku "vylezla z ulity" a začínám se "nadechovat". Dnes jsem byla na krvi, musí prý udělat 2.kontrolní odběry. Zítra budu vědět výsledky, neočekávám žádné "překvápko". Koupila si si kalhoty? A co kuchyň pro maminku?
@zezizu Tak Ti na zítra držím palce. Mám taky tendence a povahu si věci a některé citlivé záležitosti vyřizovat zcela sama. Ale potom těm chlapům nedáváme možnost a prostor, aby byli CHLAPI.

zezizu
20. čer 2012

@skifarka já jdu az v patek na ten ultrazvuk 🙂

kiwisek
20. čer 2012

@sal80 diky, si zlata 😉
holky moje, tak foliky nakonec dorostli (jsem se jim včera přimlouvala - už sem psycho 😀 )a vypada to, ze by mohlo byt snad 12 vajicek 😉 tak pevne verim, že i ve spermijkách se najdou nejakí hezcí šviháci 😕 😀 v pátek ráno je OPU... už se docela teším, bricho mě už bolí pěkně 😝

skifarka
20. čer 2012

Tak jsem se dnes dozvěděla výsledek 2. kontrolního odběru krve. Je to tak, jak jsem předpokládala, negativní. Trošičičičku jsem doufala/ asi 5% /, tak jsem si pobrečela a budu se snažit koukat do "budoucnosti".
@kiwisek No vidíš, to je zpráva dne. Věřila jsem, že dorostou. Ono se na ně nesmí "zhurta", jinak by nevydržely do dne odběru. Ty jsi hodně mladá, budeš mít určitě 12 folikulů, 12 vajíček. A z toho se už dá "sakra" tvou vybírat. A ještě zbyde "sourozenec" 😉 . Máš tu metodu PISCI? Určitě bych do ní šla. Zdá se mně zázračná. Já o ni nevědala nic a ani mně ji nenabídli 😒 . Měli jsme jenom ICSI a to podle mě není ono. Tak ať "pupík" moc nebolí a už to máš za sebou.
@sal80 Moc díky zlato ještě jednou / už jsem posílala po Danušce/ za info ohl. DNA fr........ To bych musela celý IVF absolvovat u Vás v KV. Měla jsi PK? Já už 2 x jo a nevím, nevím. Já se nějak nemůžu zbavit dojmu, že by těm "embryjkům" bylo lépe třeba po 3 denní kultivaci u mě, něž v "misce".

sal80
autor
20. čer 2012

@kiwisek Ahoj princezno. Nezapomněla jsem na Tebe a......pokud nedošlo k ET, tak neproběhlo IVF a není vyčerpán pokus 🙂 😉 Měla jsem tedy pravdu 😀 Ne, že bych byla tak chytrá, ale sama jsem se na to koncem roku ptala, ten jsem si nebyla jistá při těch změnách... Ještě bych na Tvém místě zavolala na pojišťovnu a zeptala se i tam. Ale tohle mi řekli v CARu 🙂

@skifarka Ahoj Kačí. Ty se nežeň do takových metod, jakro je DNA fregmentace spermií, páč je to zbytečné. Tomík neměl taky spermio ukázkové a spolu jsme to zvládli 🙂 Takže: IVF+PK+AH+PISCI+IMSI. A teď ať ještě baští Selzink, B-komplex a vitamím E200. A Ty s ním. Doporučili nám to na zlepšení kvality spermií a vajíček na imuno, takže vám to může také jen prospět 😉 Takže žádné kombinace za 12.500Kč a šup do naděje a vitamínů 😀

janinka1984
20. čer 2012

Ahojky holky,no já jsem v šoku,po dovči se mám zastavit k doktorce a probrat náš plán podrobně.Chce udělat imunologii a pak enativní cyklus bez hormonů,pak OPU 2x .....no po dovči mi řekne více.Nechápu co ji přimělo k takovému postupu,no snad mi to důvěryhodně opodstatní.Jen si představím ty částky,ten čas a to ježdění ☹ .....
nic nejde jednoduše 😒 fakt.

katuleb
20. čer 2012

@sal80 ahojky koukám jak píšeš o vitamínech co je třeba brát,taky jsi je brala na kvalitu vajuch a stejné jako přítel nebo jiné??Já ted cpu do manžela selzink,E 200,jen nevím jestli je třeba je i v tom selzinku,a já jím taky E200 a koenzym q10....nemáme b-komplex

kiwisek
20. čer 2012

@sal80 díky, že na mě myslíš, si poklad. 😉 Pamatuji, kdyžsem volala na pojišťovnu asi 27.3 a ptala jsem se jak to bude po 1.4. tak mě přepojovali asi 3x pořád si mě " prohazovali" a nakonec mi nějaká revizní dr. řekla, že ona neví.... 😠 takže tak. Věřím, že to nebude potřeba, tak to nechám chvíli plavat a začnu to řešit až pak...
u tebe vše OK? budete chtít vědět pohlaví? ve kterém týdnu to už jde poznat? (za předpokladu, že je mimi správně otočeno 😀 )

kiwisek
20. čer 2012

@skifarka díky 🙂 PISCI bychom určitě dali na zvětšení šance, ale bohužel v Motole tuto metodu nedělají 😖 ptala jsem se na to Dr. i když je to docela drahé, ale určo bychom do toho šli, taky věřím, že to má opodstatnení. Jinak sem se dnes pěkně naštvala... dr. co mi dělal UZT a pak napsal recept na pregnyl mi řekl, že můžou nastat 4 varianty - buď se vajíčka oplodní spermiema od mm, nebo dárce... kdyby ani jedno tak můžu vajíčka darovat, nebo nechat zmrazit, nebo se ulikvidují... to jsem byla docela v šoku - nepříjemném, protože při 1. pokusu jsme se v den OPU embryologičky ptali na mražení vajíček a ona řekla, že to nedělají!!!!
Tak mi to přišlo tak líto... takový zásah pro moje tělo a oni to vyhodili do odpadků... říkal mi sice, že je dost velká pravděpodobnost, že po rozmražení budou vajíčka méně kvalitní, ale myslím, že bychom si aspoň některé nechali zmrazit... 😕