IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

katuleb
31. kvě 2012

@danaho Děkuju moc,zrovna jsem to psala Katce 1311 jak jsem ráda že tu jsem,genetiku nám dělali ale imunologii ne,to probíhá jak???
Já jsem tak nějak byla v pohodě a věřila že to kalplo,měla jsem druhý den po et bolesti a píchání v podbřišku tak jsem doufala, že to bylo uhnízdění 😒
A vy máte i tu imunologii a další vyšetření??

sal80
autor
31. kvě 2012

@katuleb Takovo znám....je to moje švagrová 🙂 TT stále negativní, ale o devět měsíců byl porod 😉 Také Ti nebudu lhát...stát se to může, že to napoprvé prostě nevjde. Je to nefér, ale je to tak. Pak se ale nabere ještě větší síla a odhodlání do toho jít znovu, jen s mnohem větším strachem a staženými půlkami 😅 Ale už se prostě jde do něčeho, byť jen trochu, známého. Vyjde - bude to super, nevyjde......budeme tu pro Tebe dál. Slibuju 🙂

@katka1311 Dobře jsi udělala, Kačenko 😵

katka1311
31. kvě 2012

@danaho Danuško moc hezky napsané.
jinak
@katuleb je skoro stejně stará jak já a vidíte jak tělo reaguje na hormony.U ní tolik oocytů a u mě skoro nic.A to měla o dost nižší dávky než já.Prostě každá jsme jiná.
By mě asi porazilo mít tolik vajíček a nemít spermii ☹ .Doufám,že se nezlobíš Kati,že jsem to napsala?

katka1311
31. kvě 2012

@sal80 🙂 a hned mi udělal snídani 🙂 ale pořád je to moc čerstvé a bolí to.

katuleb
31. kvě 2012

@katka1311 to víš že se nezlobím však chodíme spolu do Olmiku a víme o sobě,no my měli 90milionů spermií a stejně moc málo oplodněných tak nevím???

katka1311
31. kvě 2012

@katuleb já chodím na modrého koníka už dlouho.A co jsem tady znám Sašenku to je Sal80.A postupně další holky a všechny jsou super,mám je ráda.Vše co napíšou jde ze srdíčka.

katuleb
31. kvě 2012

@sal80 Děkuju moc hned je mi líp...ještě věřím jen ted už mám zbytečně nervy že to nedopadlo....ale co se dá dělat....ted už to neovlivním ...pujdu do práce zase ne nějaký měsíc a pak třeba znovu do toho...pokud to teda nevyjde...jen kdyby člověk věděl jestli to drží ten utroš... 😲

sal80
autor
31. kvě 2012

@katuleb Imuno je důležité, aby zjistili, zda nejsi alergická na vajíčka, sperma a nebo na embyo. Stejně tak může být alergický Tvůj muž sám na sebe....
Nechej si udělat imuno a klidně i karyotyp (tam zjistí, zda jste holčička a chlapeček 😀) a ještě hematologii, kde by mohli přijít na nějakou mutaci genu. Já mám mutaci genu MTHFR, což je, že musím píchat po celou dobu léky na ředění krve - Fraxiparine - naponáhá to snížení rizika potratu a předčasného porodu. Všude vám budou brát jen krev. Na imuno bude muset muž odevzdat vzorek spetmatu a Ty, pokud máš ovulaci, tak Ti odeberou ovulační hlen. Vypadá to, co je třeba, dost hrozně, ale fakt to nic není. Nejhorší je to čekání ☹

katka1311
31. kvě 2012

@katuleb David chudák u vzorku po OPU jen 3 mrtvé,pak druhý vzorek a nic a na výsledek třetího vzorku jsme nečekali bylo mi špatně.Ale stejně by bylo zbytečné čekat.
Jinak Kači,pokud se rozhodneme pro další IVF tak už do OL nejedu.Jen abys věděla.

katuleb
31. kvě 2012

@katka1311 To věřím nevím proč ale cítím z nich vážně pomoc jsou jiné než holky-víš kde,večra jen udělej test a pak nazdar....

evikj33
31. kvě 2012

Hezké ráno všem kočky 🙂 Maly je dnes jak indián,sam pupen,dokonce i ve vlasech,jinak zaručené info od mamky Já jsem neštovice měla Ufff 😅 Jinak dnes 12den krásná čárka. @katuleb Opravdu počkej,ty první testy byly slaboučké a až dnes je to krásná čárka a někdo neměl ani 12den nic a 14pěknou čárku U HCG v začátku je obr.rozmezí Od 3-230 nebo tak nějak a test zachytí až nad 10. 😉

katka1311
31. kvě 2012

@sal80 tu mutaci mám vlastně taky.Píchala jsem taky Fraxiparine.Ty jehličky mi budou i chybět ☹

katuleb
31. kvě 2012

@sal80 A kde to vyšetření dělají?? A jak dlouho trvají výsledky??Ovulaci mám prokázanou z Hp.Myslela jsem že na tu alergii je prednison...

katuleb
31. kvě 2012

@katka1311 A kam chceš na další pokus jestli se můžu zeptat a proč jinam??

katka1311
31. kvě 2012

@katuleb Přesně vím o čem mluvíš.
@evikj33 Evi i tobě hezký den.Já neštovice neměla 😒

danaho
31. kvě 2012

@katka1311 Kačenko, mám z tebe slzy v očích. Je moc dobře,že jsi se k Davidovi přitulila. Ono je to moc těžké pro vás oba. Ale možná to váš vztah ještě víc posílí. Život není pěříčko,ale my jsme přece bojovnice a to svoje si vybojujeme. 😵 😵

katuleb
31. kvě 2012

@evikj33 Děkuju moc ,pořád ještě věřím ale bojim se....pořád se utěšuju že to je brzy a nabylo to z raní moči...

danaho
31. kvě 2012

@sal80 Sašenko, to víš že na tebe nezapomínám. Ale pžiznám se,že jste se tu drbničky pěkně rozjelli a já vůbec nestíhám 😀 😀 Opatruješ mimka/ miminko? Posílám pohlazení na bříško. 😵

katka1311
31. kvě 2012

@katuleb Kači nevím ještě ale teď jak jsme jezdili do Olmíku co druhý den tak to bylo něco.A pořád jen dlouhý protokol.I když všude jsem četla že ženám nad 36 let se doporučuje krátký.Ta odezva byla strašně špatná.A navíc když mám nízké AMH.

katuleb
31. kvě 2012

Taky jsem zvědavá co by mi doporučili ted když vajíček bylo moc ale asi nebyli kvalitní,ale doufám že zralé bylli,myslela jsem že icsi se dělá jen na zralých tak snad ano...a jaké mám Amh nevím to je z Hp??Neřekli mi to..

katka1311
31. kvě 2012

@danaho Danuško,ještě včera jsem ho nenáviděla,musím se přiznat.Ale po tom všem co jste mi napsaly,prostě jste to vnímaly jinak i ze strany Davida (já myslela jen na sebe).

katka1311
31. kvě 2012

@katuleb AMH je z horm.profilu.Ale asi máš fakt dobré když si měla takovou reakci.Mě třeba i mrzí že už u té minimálky loni nám neřekli že ten SPG je hrozný.Pořád jsem byla v tom že je cca milionový.

sal80
autor
31. kvě 2012

@katka1311 Chybět Ti budou jen po dobu odpočinku. Postarám se o to, aby Ti dlouho nechyběly. Budu Tě lanařit a podporovat dál a dál 😉

@katuleb Nevím, odkud jsi (Olomouc?), ale vím, že se imunologie dělá v Praze a Plzni (jsem z Karlových Varů). U vás to ale také někde bude... Hematologie se dělá, myslím, normálně na poliklinice a krev na karyotyp odeberou v CARu. Čekání na výsledky je cca měsíc, tak je fajn, podstoupit je co nejdříve a tak nějak pospolu 🙂

@evikj33 Inčučůůůůnááá, hááátatytláááááá 😀 😀 😀

danaho
31. kvě 2012

@katuleb Saška už tina imunologii odpověděla. Já nejsem nejmladší ale mám pocit,že Kačenka tu někde psala že jsi podobně stará,teda mladá 😀 Mě bude za chvíli 37. Imunologii mi udělali ještě před 1 IVF. A teď jsme měli metodu PISCI a asi na ní nedám dopustit. Doporučují ji když je špatný spermiogram,ale přítel ho měl v normě stejně jako poprvé. jenže u ISCI vybere spermii náhodně embriolog a může se zmílit. u PISCI vyberou skutečně zralou a morfologicky nepoškozenou spermii.

sal80
autor
31. kvě 2012

@danaho Opatruju 🙂 Dnes jsm měla sen, že čekám dvojčata...jednovaječná... 😅 Jsem pořádně zblblá 😀

katka1311
31. kvě 2012

@sal80 si miláček 🙂

katuleb
31. kvě 2012

@sal80 Jsem z Ostravy a bojim se že tu imunologii dělají opravdu jen Praha a Plzen....

sal80
autor
31. kvě 2012

@danaho @katuleb Já taky nedám dopustit na PICSI ani na IMSI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

katuleb
31. kvě 2012

@danaho Díky a to Pcsi je asi dražší a nevím jestli ho dělají v každem Caru, já jezdím do Olmiku jako Katka 1311.No máš pravdu mě ted bylo před 6 dny 36let ....

katka1311
31. kvě 2012

Katuleb chodíme spolu do stejného CAR v Olomouci ale jinak je to holka tady od nás 🙂 .A už bych taky dala PICSI z důvodu toho SPG a to v Olomouci nedělají. ☹