IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

beryltm
29. dub 2012

@danaho těhu test určitě udělám ale až budu vědět že ta mrcha nedorazila. Měla by dorazit v sobotu.
Teď jsem byla na zahrádce a je tam dusno jako prase. Asi bude bouřka a já se bouřky bojím 😒
Holky díky moc za to zjištění s tím 4 pokusem. Já se šidit nenechám to je jasné 😀

katka1311
29. dub 2012

@beryltm jaká mrcha ty máš předse frajera s hatchingem 😀 to nehrozí,držím palečky 🙂

danaho
29. dub 2012

@katka1311 tak jeďte přes Liberec a já přiskočím do Busu a k Sašce dorazíme u pěkně rozjetý 😀 😀

danaho
29. dub 2012

@beryltm chtěla jsem se tě zeptat jestli ti řekli něco na to proč se ti přestali embryjka vyvíjet? Dělali ti pak nějaké vyšetření? Mě se totiž ze 7 oplozených vajíček přestalo vyvíjet 6. Proto mi teď nasadila Siofor, snad by to mělo vajíčka trochu zlepšit.

katka1311
29. dub 2012

@danaho ta by z nás měla radost 😀 .Jinak já měla to samé na IVF 5 embryjek a 48h přežili jen dvě ☹ .A u minimálky se nám vůbec vajíčka neoplodnila ☹ ☹ ☹

z4401
29. dub 2012

Krásný vecer holky 🙂
Tak jaky jste mely vikendik? Vidim, ze jste opet nelenily a navykladaly toho az az 🙂 Je neco noveho,duleziteho, podstatneho? Nejak nemam sily docitat 😉
U nas byl nadherny vikendik, obloha bez mracku, letni teploty. Jedine co nas tu stvalo tak sileny vichr!!!!!!!!! Dnes nam litalo snad vsechno po zahrade. No a v sobotu jsem nasadila jahudky, tak snad se chytnou at si je pak muzeme poradne vychutnat.

danaho
29. dub 2012

@katka1311 a řekli ti na to něco?

danaho
29. dub 2012

@z4401 Ahoj mamino 😵 to víš jsme tady takový spolek drbniček 😀 Zítra je velký den pro cilkaa-OPU a Saška má ET. Takže budeme držet všechny palce 😉

katka1311
29. dub 2012

@danaho no že je to už "ASI" vajíčkama ale nic víc.

katka1311
29. dub 2012

@z4401 ahoj Zuzi 🙂 jak se ti daří?

danaho
29. dub 2012

@katka1311 snad mi ten prášek na jejich kvalitu pomůže. Jinak s vajíčkama se asi nic víc dělat nedá,jen doufat,že tam vždycky nějaké dobré bude. Tak budeme věřit!!! 😉

katka1311
29. dub 2012

@danaho už by se mohlo konečně najít a ta správná spermijka ať už to dopadne na výbornou.

z4401
29. dub 2012

@danaho Ahojky, a jak to vypadá se Saškou, drží se stále všechna embryjka. Zítra budu moc na ni myslet 😉 ať se přidá ke mě 😉

z4401
29. dub 2012

@katka1311 Ahojíček Katy, daří se fajn, až na to, že mě už moc nebaví se tak trochu poflakovat 😒 a o víkendu už jsem trochu dělala i na zahrádce. A jak to vypadá u tebe?

z4401
29. dub 2012

Holky jinak povzbuzení pro ty co přemýšlejí vůbec o AH 😉 my jsme ho tentokrát nedávali a hle, chytlo se 😉

z4401
29. dub 2012

Holky a co Veromira???? Nevite nekdo jak dopadla s testem? Nemela jit vcera na krev?

danaho
29. dub 2012

@katka1311 tu mi snad vyberou při PISCI? Jaké metody budeš mít ty?

danaho
29. dub 2012

@z4401 O víkendu neměla Saška kam volat,takže poslední zprávy má z pátku. Zítra bude překvápko. Věříme že se bodou držet všichni 😉 Veromíra měla krev bohužel negativní. ☹

z4401
29. dub 2012

@danaho teď jsem to dohledala 😢 moc me to mrzi, verila jsem, ze se prida nekdo ke me, ach jo. Uz jsem ji psala i zpravicku. Hlavne at se holka drzi.
No a Saska? Tak ta bude mit zitra stastny den a urcite se vsechna embryjka drzi. Moc ji to preji.
No a co ty? Uz se ti to take krati ze?

danaho
29. dub 2012

@z4401 určitě jí to vyjde příště. Nasmíme ztrácet naději. 😉 Zítra už mám začít baštit všechny prášky a v pátek první včelička. Strach mám taky, to je jasný. Ale snažím se doufat že to tentokrát vyjde. A všem tady moc přeju aby jsme tě brzy následovaly 🙂

zezizu
29. dub 2012

Ahojky holky, rada se k vám přidám. Též máme před sebou 2.IVF. zítra jdeme na OPU.
1.IVF jsme meli v listopadu a bohuzel jsme nemeli úspěch ☹ měli jsme krátký protokol, pichala jsem si gonal 225 a pak 175 davek. Odebráno bylo 7folikul a z toho byly oplodneny jen 3.chtěli jsme PK ale bohužel jedno embryjko se začalo zastavovat, tak jsme museli 3 den ne ET. Po neuspechu jsme byli na genetice ta byla OK, na imunologii tam byl manžel OK a já mam zvýšené NK bunky - prej to jsou zabijaci spermií. Dostala jsem na to pentomer retard, ale bohužel mi po nem bylo šílené, tak jsem mela Brat jen prednison. A byla jsem na laparoskopii v lednu, kde mi zjistili endiometriozu ☹ takže proste všeho negativního, jak naseto! Do toho všeho má manza špatný spermio. meli jsme oplodneni metodou ICSI.
Teď před stilaci ke 2.IVF jsem dostala do bricha nějaký tělísko, za 14 dni jsem šla UZ.bylo vše OK. Po týdnů znovu UZa byla nalezena cysta.takže na krev a druhy den si volat pro výsledky. Díky Bohu bylo vše negativní, tak jsem si mohla přijít pro hormony. Opět jsem pichala gonal. Začala jsem na 225 a pak jsem mela 3x300 dávek, jelikož se pi. Dr neco nelíbilo. Na pojišťovnu jsem svou dávku gonalu vycerpala, tak jsem dostala ještě 2x300 merionalu, včera jsem si pichla ovitrelle a zítra jdeme ráno na OPU do Gennetu. Teď jsme měli dlouhý protokol. yitra podle embryologa uvidime, zda budeme muset mit zase ICSI, podle spermiogramu.
jsem zvedava kolik budeme mit vajicek. chceme i zmrazit, pokud bude co. a premyslime o PK, ale nevim, kdyz jsem tu cetla ty prispevky jestli to ma cenu.
vsem preji hodne stesticka. ona pak na tom testu ta jedna carka pak fakt boli ☹

z4401
29. dub 2012

@danaho musis byt pozitivni. Urcite to vyjde. Je to super, ze uz se zacne zase neco dit 🙂

zezizu
29. dub 2012

@sal80 Sasi, muzu se zeptat, kolik platite ve vasem CARU za ten balicek sluzeb? ICSI, AH, PK? dekuji

danaho
29. dub 2012

@zezizu Ahoj vítám tě, po přečtení tvého příspěvku mám pocit jako bych to psala já. Mám stejné problémy. Endometrioza, štítka ketrou mi zjistili jen na imunologii a zvýšené NK buňky. O kolik jsi je měla zvýšené. Je tam limit myslím 10 a já měla 11. Také beru Pentomer,ale teprve od čtvrtka, zatím mi je o.k. Na imunologii měl přítel špatnou morfologii spermií,ale v CAR byl v normě. Teď na druhý pokus nám doporučují PISCI. Ze 7 vajíček se 6 přestalo vyvíjet a na ET jsem také musela 3 den pro toho jednoho bojovníčka,který se ale neudržel. Moc ti přeju aby ti to teď vyšlo a dej mi určitě zítra vědět kolik máš vyjíček. Držím palce 😉

danaho
29. dub 2012

@z4401 snažím se,ale je to někdy hodně těžký. A hormony při stimulce se mnou opravdu hodně mávaj.Ještě že e tady tak navzájem podporujeme. Dodává mi to sílu a bojovnost. 😉

z4401
29. dub 2012

@zezizu Ahojky, abych te trosicku povzbudula 😉
Ja trpim take endimetriozou a byli me zjisteny protilatky na manzelovy spermijky. Bohuzel k dnesnimu dni nemam ani jeden vejcovod, 2x mimodelozni. No a z prvniho IVF mame uz skoro 3 letou raubirku, v listopadu jsem absolvovala KET - ten byl sice uspesny, ale az tak, ze jedno embryjko se rozhodlo se uhnizdit ve vejcovodu, takze to muselo 2 dny pred stedrym dnem pryc a ted jsem v dubnu absolvovala 2.IVF a zatim jsem stále tehu. Sice cca 6tt, ale opet to vyslo. No a tim jsem chtela napsat, ze jsem brala a stale jeste beru Prednison na ty protilatky aby se embryjka chytla, takze mysli pozitivne a ono to vyjde. Drzim moc palecky at se ke me pridas a za chvilku ti poroste krasne brisko s mimiskem 😉

z4401
29. dub 2012

@zezizu Jo a jeste k te prodlouzene kultivaci, tak pokud vahas tak ja nemela ani u jednoho transferu. U Nell jsem mela 48 hodinovou kultivaci, pac se jim to prestalo libit tak jsem hned za 2 dny sla na ET a mam zdravou dceru a ted jsem nechtela prodlouzenou a vratili me embryjka po 72 hod. kultivace. 😉 Tak to jenom priklad, ze nekdy je asi embryjkům lip uz u maminky nez ve zkumavce

z4401
29. dub 2012

@danaho ted jsem to rikala i manzovi, ze je to super, ze takovy server vubec existuje, ze si mas s kym povykladat a podporit. Neboj se, urcite to vyjde, je jaro a cas rozmnozovani 😉

zezizu
29. dub 2012

@danaho jejda, dalsi dusicka, ktera ma hodne trnetou cesticku k vysnenemu mimisku. neni to jednoduchy..... ja mela 13 to zvyseni NK bunek. na ty imunoligii mel manzel nejake spermie nejak zdeformovane, ale to ta dr rikala, ze to neni k leceni, ze je to uplne zanedbatelny, ze je to ok. zitra urcite napisu. jsem nevni uz ted a to vim, do ceho jdu. pri tom 1.IVF nas tam nechali 3 hodiny cekat, nez nas vzali na radu, teda me... moc dekuji za podporu

danaho
29. dub 2012

@zezizu ani mi nemluv. Já jsem měla nástup na OPU v 8 a vzali mě v 10. Ale já to měla zkomplikovaný,protože chodím do Gennetu do Liberce a tady se jim v sobotu rozbila odsávačka a tak mi volali že si mám přijít vyzvednout kartu a museli jsme v pondělí jet do Gennetu do Prahy. To byli taky dobrý nervy. Teď už mají prý náhradní odsávačku tak by se to stát nemělo. Ty chodíš do jakého Genettu?