IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

danaho
18. dub 2012

@saraha2 ahojky 🙂 v pondělí si budu volat do CAR,jestli už mám schválenou žádost, ve čtvrtek mám konzultaci u Mudr.a měla bych nafasovat léky a od toho 4.5. by to mělo vypuknout. Uf 😕

petulinkaaaaa
18. dub 2012

Ahoj holky, můžu se k vám přidat? Jsem po prvním neúspěšném IVF, ale další chceme zkusit až někdy v létě. Momentálně mě čeká IUI 🙂 . Chtěla jsem nechat tělo odpočinout od těch všech hormonů.. Dneska nás čeká genetika a příští týden imunologie. Z ostatních vyšetření nic nezjistli, takže uvidíme, jak dopadneme teď 🙂

katka1311
18. dub 2012

@danaho Ahoj Danči,ne ne dnes a zítra mám volno 🙂 .Jsem jen vaše 😀 .
Jinak ahoj holky přeji krásný sluníčkový den.

katka1311
18. dub 2012

@petulinkaaaaa ahoj Peti,no jasně vitej tady 😉
@danaho Jinak Dani já mám 4.5.dostat MS ale mě je vyšetří UTZ a jestli bude vše O.K. tak mi píchnou injekci na utlmení funkce vaječníků.

danaho
18. dub 2012

@katka1311 je tak to budeme mít 4.5. velký den 😀 ty se máš že máš volnou. Já makám v práci a dneska toho mám docela dost ☹
@petulinkaaaaa ahoj, jasně že můžeš 🙂 Mrzí mě ten neúspěch ☹ Je dobře že podstoupíte tahle vyšetření,alespoň můžete vyloučit všechny nepříjemnosti a když by na něco přišli tak se to zaléčí a bude to dobrý. 🙂

katka1311
18. dub 2012

@danaho tak dnes já tobě přeji nenáročný pracovní den 😉 .Ale pak jdu pátek,sobota 😖 .

danaho
18. dub 2012

@katka1311 dík 😉 V pátek mám půl dne dovolenou,jedeme do jižních Čech a ž do neděle ke známým. Budeme pařit,tak si na tebe vzpomenu jak tvoříš hodnoty 😀 😀 😀

petra49
18. dub 2012

Ahoj holky, tak já jsem po 2. IVf a zítra mě čeká asi Ket, jinak I. IVF se povedlo hned na poprvé a máme syna. Teď jsem měla 12 folíků, z toho 12 vajíček- nechali jsme je oplodnit přirozeně- oplodnilo se jich 5, dnes volali, že 2 jsou výborné kvality a 2 horší, takže asi nebude co mrazit, tak doufám, že to nebude ani potřeba. všem držim palce

katka1311
18. dub 2012

@danaho Provokuješ 😠 😀 ale jo jen si užij pak při stimulaci s plnýma vaječníkama folíků už nebudeš moct.

katka1311
18. dub 2012

@petra49 peti ahoj.Ty si už dnes druhá Petra 🙂 .
Jste měli asi dobré SPG že jste nechali oplodňovat přirozeně.12 folíků je pěkná úroda.

petra49
18. dub 2012

@katka1311 - jj manža má SPG výbornej, no ale uvidíme, snad se zadaří. I. IVF- bylo taky přirozeně- uvidíme, ale musí to vyjít nechtělo se mi ani do druhýho pokusu natož do třetího, ale Ket bohužel nevyšel- nerozmrazilo se ani 1 embryo ze 6

petra49
18. dub 2012

@katka1311 - tak spoléhám na čerstvý

katka1311
18. dub 2012

@petra49 tak přirozeným oplodněním je taková ta jistota že tam se dostala mrška zralá a správna.
Ale ten KET to jsi překvapila že z tolika embryjek se nerozmrazilo žádné ☹

danaho
18. dub 2012

@petra49 Ahoj, také jsme měli u prvního pokusu přirozené IVF,ale u nás to byla asi chyba. Sice se oplodnilo všech 7 vajíček co jsem měla,ale přestali se postupně vyvíjet až zbylo jedno prý pěkné ale nechytlo se. Teď nám určitě doporučují PISCI. Tak jsem zvědavá jestli to bude lepší. To je mazec že ze 6 mrazáčků se nerozmrazil ani jeden ☹ Držím palce ať to vyjde

danaho
18. dub 2012

@katka1311 přesně tak. Je to poslední odreagování před stimulkou. Pak už se jen budu válet doma, bulet a cítit se nemilovaná pod dávkama hormonů 😠

katka1311
18. dub 2012

@danaho Já to tak necítím,vím,že některé holky to tak popisují ale já to tak necítila.Je fakt,že mám břicho nafouklé jak těhule.A chce se mi pořád brečet to jo.

katka1311
18. dub 2012

Hm,PICSI o tom jsem už tady psala ☹ .Jinak holky co si myslíte o PK a AH?U 1IVF jsem to neměla,tak nevím ale doporučují mi to.

danaho
18. dub 2012

@katka1311 tak to ti závidím.Já měla vždycky před MS šílený výkyvy nálad a při stimulaci k tomu nafouklému břichu jsem taky hrozně lítostivá. Rozbrečelo mě třeba Prostřeno jak tam někdo vyhrál a nemohla jsem to zastavit. Prostě blázen 😀

katka1311
18. dub 2012

@danaho Tak já MS poznám spolehlivě,mám šílenou chuť na sladké den,dva předtím 😀 .Já zas byla vzteklá z hormonů a pak mě t rozbrečelo 😢 .
A čím si stimulovala u 1IVF?Já Menopurem a teď v tom novém CAR jdu stimulovat Gonalem.A Danči,jaké máš mít dávky?A bereš listovku?

danaho
18. dub 2012

@katka1311 já jsem vzteklá teď pořád 😀 😀 Měla jsem Merional a Cetrotide. Teď mi nechá prý to samé jen mi zvýší dávky. Ale teď už si nepamatuju jaké dávky jsem měla u IVF, ale můžu doma juknout do stimulačního protokolu. Listovku beru, tu mi doporučila na genetice. A teď jsem 2 měsíce pila bylinný čaje na endometriozu a neplodnost. Nevím jestli to funguje,ale snažím se udělat maximum a bylinkama snad nic nezkazím. Ty bereš listovku a nebo ještě nějaké vitamíny? 🙂

saraha2
18. dub 2012

@danaho ty čekáš na schválení?já nečekala a ani o tom nemluvili,že bych měla čekat..asi to má každý car jinak..já vypuknu chvíli po tobě 😉
@petulinkaaaaa ahoj!já jsem tu taky nová,právě mám po neúspěšném IVF a taky jdu hned další cyklus do IUI poprvé..pokud se nezdaří,tak hned další cyklus IVF..mě dělali imunologii hned,ale o genetice nikdo nic neříkal ☹
@danaho my měli hned ICSI-i když spermio máme dobré,ale ted přidám i PICSI a AH...takové povzbuzení pro všechny tady..byl s nama pár,který špatně reagoval na stimulaci..doktor jim navrhl před OPU ukončit léčbu,,že když bude jedno vajíčko,tak to bude moc..oni to nevzdali a riskli to i s tím,že bude jen jedno..nechali udělat ICSI,PICSI a AH a světe div se,vyplatilo se jim to nevzdat a zatím to vypadá tak,že se jim chytly obě dvě podle hodnot!!takže z toho důvodu půjdu taky do PICSI..
@katka1311 já taky pořád brečela!kvůli blbostem..určitě si dej PK a AH!!nebo já bych to určitě udělala..my měli jen PK..ted dáme vše,ať zvýšíme šance..

saraha2
18. dub 2012

ještě jsem zapomněla napsat,že vajíčka měli nakonec a zaváděli jim blastocysty-podle embryoložky na 1s hvězdičkou byly..to třetí nebylo k použí..ale i tak..ze tří dvě!!! 😉

saraha2
18. dub 2012

@saraha2 vajíčka měli 3!

katka1311
18. dub 2012

@danaho Jj Dani mrkni doma jaké si měla dávky!Díky.Já měla dávka tím Menopurem 225j a pak 300j.
@saraha2 no jo jenže náš CAR PICSI nedělá ☹ já bych si to klidně dala. Jinak známá taky špatně reagovala ale nevzdala to a měla jen jedno vajuško,to se oplodnilo a teď je v nějakém 23tt.Tak tomu říkám štěstíčko.

saraha2
18. dub 2012

@katka1311 ahá..já myslela,že už je to všude..tak to je škoda.čtu,že jsi měla menopur..to je to,co mícháš sama?klasik injekce?já měla puregon,tak jsem zvědavá,co navrhnou teď..já jsem teda měla dva dny 225-pak 250 a po prvním ultrazvuku mě to zvedli na 275.

katka1311
18. dub 2012

@saraha2 No právě není a to je škoda.U nás je špatné SPG.Jj ,Menopur si mícháš sama.Ale je to jen o zvyku.Tak to jsi měla taky celkem vysoké dávky.

danaho
18. dub 2012

@saraha2 CAR za mě žádá na pojišťovnu a léky ti vydají až když je to schválené.. Mám VZP a tam to moc dlouho netrvá,takže je to spíš formalita. Ale informují mě o tom a mám si zavolat jestli to prošlo. Jak píšeš o tom páru,tak je spousta takových co neměli moc šancí a vyšlo jim to. Je to fakt hodně individuální a já věřím,že nám to vyjde všem 😉

danaho
18. dub 2012

@katka1311 Káťo tak já jsem první 2 dny mělo Merionalu 300,,pak 5 dní jsem píchala 225 a pak poslední 2 dny zase 300. Ten Cetrotide mám uvedeno 0,25 a to jsem píchala 4x. jak mi to zvedne teď to nevím. A jak jsi byla pře OPU na UTZ? Já byla jen jednou na kontole,to bylo 6 den od stimulace, udělala mi UTZ a řekla ať přijdu na OPU za 6 dní. Jiné holky chodí častěji, tak mi to přijde dost málo jen jednou.

katka1311
18. dub 2012

@danaho Dani,já šla na UTZ po 5 nebo 6 dnech a pak za 3 dny a pak co druhý den.Stimulace u krátkého protokolu byla 12 dní a za další 2 dny OPU.Jak jsem měla minimální stimulaci loni na podzim tak stimulace byla jen 8 dní a za další 2 dny OPU.
Jinak já teď hodila řeč s manželem a mluvili jsme o tom PICSI a nevíme jestli by nebylo lepší jet do CAR kde to dělají 😒 .

danaho
18. dub 2012

@katka1311 já u prvního neměla ani ISCI,ale bez toho už bych to nechtěla. Doktorka teď doporučuje PISCI,protože na imunologii nám řekli,že jsou některé spermie morfologicky poškozené a u běžného odběru v CAR se to prý nepozná. V CAR měl spermiogram vždy dobrý,ale na té imunologii právě ne. Takže mi už jedině PISCI. Dám i PK ,tu jsem teď ani nestihla mít. A ten AH nevím. Já si teď nepamatuju jak u vás dopadl spermiogram. Pokud byl v pořádku tak to PISCI asi není uplně nutné. Ale je to věc názoru. Zkus si o tom přečíst nějaké diskuze. 🙂