IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

katuleb
17. čer 2012

@sal80 děkuji za radu .....

danaho
17. čer 2012

@sal80 však vím jak to je s těma penězma ☹ Nevím jakou práci bych ti poradila. Já teď přemýšlím jestli mám na ty 2-3 měsíce dát zase nějakou byllinkovou kůru.Co myslíš?

sal80
autor
17. čer 2012

@katuleb Není zač 😉

@danaho Daňulko, já bych do bylinek šla. Jedla bych i preventivně listovku a pila kontryhel, mám na něj jen chválu. Vždy jsem ho pila od 1DC do 14DC, aby se dělala výstelka v děloze hezky ukázkově. Ale moc bylinek bych nekombinovala. Nebo bych pila čaj na neplodnost...ale ano, šla bych do bylinek 🙂

danaho
17. čer 2012

@sal80 před tím jsem pila ten čaj na neplodnost a endometriozu. Jeden z nich v sobě ten kontryhel obsahuje.Asi si je zase objednam.ale ted bych spi potrebovala neco na zahnizdení a udrzení. Za 14 dni mi prijdou výsledky z histologie k mojí obvoďačce. Jsem zvědavá jestli mi z toho něco řekne, proč to takhle dopadlo ☹

sal80
autor
18. čer 2012

@danaho Zase to protivné čekání ☹

Všem přeji krásné, dobré ráno. Snad se nevyplní předpověď meteorologů a nebude na chcípnutí: 38°C blé 😝

danaho
18. čer 2012

Dobré ránko vám všem, dnes jsem se pustila do velkého úklidu. Nic nedělání už bylo dost.
@sal80 no jo já už asi nic jiného než čekat nebudu., Ani se nemůžu jít 6 týdnů nikam vykoupat. ☹

sal80
autor
18. čer 2012

@danaho Víš Ty co, držím s Tebou basu a také nikam na kačák nepůjdu. Ani do bazénu, jo? 😀 Taková jsem já....

katuleb
18. čer 2012

Ahoj holky,ted jsem dorazila z nákupu a venku je na padnutí.....od té doby co jsem stimulovala mě zlobí hlava,včera jsem myslela, že mi asi praskne....JINAK CO SE TÝKÁ KOUPÁNÍ,DRŽÍM BASU S VÁMI JUUUUU 😉 😉

kiwisek
18. čer 2012

ahojky holky, tak jsem trochu rozpacita z dnesniho UTZ... foliky od patku moc nenarostli je jich asi 7 nebo 8 , porad tam jsou nektere co maji 10 mm a na to, ze by asi v patek mela byt OPU se mi to moc nezda... kdovi jestli to neni tim snizenim davky gonalu :( doufala jsem, ze budu mit aspon 12 jako minule emoticon no uvidime ve stredu, jdu znovu na UTZ...

sal80
autor
18. čer 2012

🙂

sal80
autor
18. čer 2012

Měla bych se učit a takhle to dopadlo....

TŘEŠNIČKOVÁ 😀

dadakin
18. čer 2012

@sal80 no vypadá to suprově jsi šikulka 😉

dadakin
18. čer 2012

Jináč vám přeju holčiny krásný den a celý týden
čekám na mrchu dnes 29DC no ale napustili jsme bazén tak zase bych chtěla jít se okoupat uvidíme jestli tam vlezu 😀

janinka1984
18. čer 2012

Ahojte berušky,měla jsem noční 😒 tak jsem taková přiblblá.Včera večer bylo HCG 90.Takže jsme se s doktorkou domluvili,že mám vysadit léky a s mrchou vše vyjde ven ☹
Také mi psala,že,má s náma jiný plány,že na to musíme jinak,že s náma nemá v úmyslu klasické IVF....že se mám během tohoto cyklu zastavit a domluvit.
Já už jsem se z toho vyplakala,byla jsem na všechny zlá,ale už jsem se s tím nějak hold smířila.
Po noční jsem mě a dětem byla pro pasy a za necelé 2 týdny valíme na 12 dní k moříčku. 😀 😀 😀 Tak se tam odreagujeme.
Jinak já zase začínám pít kontryhel.A jaké méte čaje vy?A s kama?

skifarka
18. čer 2012

Ahoj holky, krásné už odpoledne. Venku je asi dusno, mám zatažené závěsy a malinko na ventilaci otevřeno. Zítra jdu na krev, což už je pouho pouhá formalita, pro klid a svědomí pana gynekologa, který je na dovolené. A pak už budu muset zase fungovat, ale ty otázky těch lidí, co to věděly 😒 😒 Bude mně stačit moje rodina.....
@danaho Zlatíčko, tak pro tebe i pro ostatní "lvice bojovnice" ať zjišťuju, jak zjišťuju, tak v Praze to DNA fragmentaci spermií asi nedělají. Ale budu obvolávat dále a dále. Zjistila jsem, ale že to dělají v Heliosu Brno, mluvila jsem dokonce s panem doktorem a laboratoří. Cena je 2500,- Kč, t.č.549 526 257/ laboratoř/. Máme to sakra z ruky z Prahy, ale kdyby to mělo mně a Vám všem pomoct, tak žádná vzdálenost není velká. Holky život mně naučil se"rvát", a to jsem od podstaty docela "křehká a hodně zranitelná. Až budu vědět něco dalšího, tak písnu. Musím se nějak začít "vyhrabávat", teď mně to moc nejde.
sal80 Díky za info. U Vás znamená, podle tvého profilu v Karlových Varech? Znám je, tedy ty hlavní třídy v KV dobře. Když jsem byla tehdy za "komárů" ještě na "pionýrském táboře, tak jsem tam chytila inf. žloutenku A. A 2 roky po sobě, jsem o prázdninách byla celé 2 měsíce v KV na léčení. Ty si užíváš krásného "těhulení". Jak snášíš to dusno a vedro, jde to ? 😖
@kiwisek Myslím si, že doktor to musí korigovat, aby nerostly moc rychle a nepraskly. Vždyť máš ještě 5 dní, neboj. 😉 😉 .

janinka1984
18. čer 2012

@danaho Danuško,do třetice všeho dobrého!A vyjde nám to 😉 Musíme věřit,jsme šikovné holky,nevzdáme se a budeme bojovat!

danaho
18. čer 2012

Tak holky teď jsem se dozvěděla jobovku, že jednomu našemu známému se zabil syn při bouračce.Bylo mu 26 let. Krásně hrál na kytaru, zpíval...celý život měl před sebou. Tohle je opravdová lidská tragedie. Takže žádný truchlení, že teď nejsou //, nebo že jsem potratila na 7 tt. Je to bolestné, ale my máme všechny pořád šanci!!!

katuleb
18. čer 2012

@danaho no moje kamarádka v Pardubicích se znovu vdala a vzala si o 13let mladšího manžela a kuli němu podstoupila Ivf podruhé jim to vyšlo ikdyž je ji už 40 a ted má každým dnem termín,jenže manžel byl boxer a něco mu našli na mozku,nikde to nechtěli operovat jen v Praze , že zkusí zpevnit cévu-no a operace špatná neprobral se,odumřel mu mozek-chtěla ho nechat odpojit až po porodu malého.....ale on to nevydržel a už si byla i pro urnu,no a mylý je stále u maminky......brečím i když to tu píšu...takže holky tohle všechno zvládneme....to jsou přece prkotiny a my se dočkáme.....jsou horší věci....my jsme bojovnice a dáme to....

danaho
18. čer 2012

@katuleb to je taky strašné. Pro nás všechny jsou tyhle naše osobní boje strašně těžké. Ale jak píšeš mi to zvládnem,pořád máme naději. Nejhorší je když už žádná naděje není. A teď už budem psát jen vesele ať tady neprobulíme tak hezký den. Příští pátek jdu na kontrolu ke své obvodní gynekoložce a pak se objednám k doktorce do CAR na konzultaci jak postupovat dál.

veromira
18. čer 2012

@zezizu fakt, tak to je super a neboj bude to dobrý uvidíš a pak dej vědět co ultrazvuk

veromira
18. čer 2012

@janinka1984 máš pravdu, musíme bojovat a do třetice všeho dobrého 🙂

danaho
18. čer 2012

@skifarka budeme se vyhrabávat spolu jo. Já jsem taky od pohledu křehká a zranitelná ale uvnitř je bojovnost a roste s každým nezdarem. Volala mi @sal80, mám ti vyřídit,že zjišťovala tu fragmentaci DNA. Dělají to u nich v KV,stojí to 12500,- Ale doktorka jí říkala,že to je pro ty případy když je spermogram hodn špatný. Já nevím jak tvůj mužský,ale můj ho měl o.k. Počkám si jestli mi řeknou z té histologie proč k potratu došlo. Doktorka v nemocnici mi říkala,že se spolu oplodnily možná buňky co si prostě nesednou. Ted spíš přemýšlím nad mojí endometriozou. Před IVF jsem brala antikoncepci,abych nekrvácela a ta mrcha se nemohla šířit. Teď je blbost jí brát,protože se mi musí upravit MS. Ale zase se bojím,že se endoška rozjede. Taky přemýšlím o bylinkách. Neslyšela jsi o Femigaru? Nebo ty něco bereš?

evikj33
18. čer 2012

Ahoj holky nějak jsem tady pár dnu nebyla a jedna jobovka za druhou,už se pomalu bojím číst.@danaho jsi správna bojovnice a vlastně vy všechny a musíte to už konečně vybojovat. @janinka1984 Moc mne to mrzí,myslela jsem že je to na dobré cestě.Nešel nám pár dnu net,ale stejně nemám moc čas a ani náladu,pořád mám žaludek na vodě a tak tak vydýchávám,dnes mně docela bolí břicho a trochu v zádech,tak doufám že je vše v pořádku,k mému dr jdu až 28.6.Přeju všem hodně sil.@kiwisek neboj oni dorostou a budou kvalitní,vše chce svuj čas. Hold musíme těm doktorum věřit.

zezizu
18. čer 2012

@kiwisek ahojky, jsem kousek od Kladna a jezdím do Prahy do Gennetu na Letnou a tam jsem spokojená. hlavně tam mají různé metody oplodnění a myslím si, že jsou jakový precizní a důslední, ikdyž od nich máme 2 negativní IVF a několik negativních IUI ☹

@veromira nakonec jdu na ultrazvuk v pátek, a bojím se, co se dozvím. jelikož mě od včera bolí břicho, jako kdybych měla dostat mrchu, tak se bojím aby to nebylo nějaké špatné znamení ☹

@janinka1984 prosím tě, ty kočičko ze zdravotnictví 🙂 můžu se na něco zeptat? na HCG odběr se musí chodit na lačno? přemýšlím jestli si neskočím na odběr, jelikož mě od včera bolí břicho a bojím se aby ta naše fazolka nebyla někde vycestovaná mimo, to by se z HCG dalo poznat viď? na ultrazvuk jdu až v pátek a to asi nevydržím čekat... chjo. se bojím, že to zase dopadne špatně ☹

katuleb
18. čer 2012

@sal80 ahojky ty jsi taková chytrá holka prosím tě nevíš na jakou diagnozu píšou to oplodnění??Víš já mám pojistku PN a ted jsem zjistila, že se nevztahuje na umělé oplodnění a samozřejmě ani na rizikové těhotenství,tak koumu jestli se to dá napsat případně na jinou gynekologickou diagnozu alespon na nějaký čas??

katuleb
18. čer 2012

@janinka1984 Janinko nebo nevěděla bys ty?? nebo neporadila případně diagnozu?? Pn by mi napsala i doktorka moje ,ale nevím co se dá dlouhodobě léčit mimo degenerativních změn zad a rizikového těhotenství?? Asi vám to zní blbě,ale platím si draho pojistku a co si budem povídat Pn je málo peněz tak bych tu pojistku ráda využila...snad chápeš?? děkuju třeby mi poradíš diagnozu když jsi v tom našem zdravotnictvi moc ti děkuju

katuleb
18. čer 2012

Ach jo holky já měla takovou radost, že si aspon pomužu když budu doma nemocná ,že aspon nepřijdem o tolik peněz a nakonec paltím peníze a zjisím, že s těmi mazanými podmínkami mi nikdo asi nic nedá,to je k vzteku.....

danaho
18. čer 2012

@janinka1984 Jani jedna sestra v nemocnici mi doporučila Femigar,tak si hledám na něj reference a v jedné diskuzi jsem našla tvůj příspěvek,že jsi ho užívala a bylo to k ničemu. Na to jaký jsem na to slyšela chvály tak tady na MK naopak čtu,že jsou to vyhozený peníze. Pořád přemýšlím co za ty 3 měsíce absence pro sebe můžu udělat. Jestli mám znovu objednat ty bylinkový čaje,nebo zkusit něco jiného....Ty budeš něco brát?

janinka1984
18. čer 2012

@katuleb Ahojky a kde ti neschopenku vystavovaly?Jestli v centru neplodnosti,tak je to v háji.

janinka1984
18. čer 2012

@danaho Ten jsem měla a akorát prachy v háji ☹ o Femigardu už nechci ani slyšet,akorát se mi po jeho dobrání udělala hemoragická cysta na vaječníku,kterou mi operovaly laparotomií.Takže celý břuch rozřezanej.