IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

rory_g
15. čer 2012

@danaho moc mě to mrzí, drž se a nevzdávej...posílám hodně síly.

veromira
15. čer 2012

@danaho Chápu asi to není jednoduchý, ale snad se na nás musí usmát štěstí 🙂 Já jdu v pondělí ještě k léčitelovi, dělá i v Motole tak uvidím jestli mě potvrdí to co mě řekla ta babka kořenářka v uvozovkách 😀 Máme to kousek od chalupy tak si tam v pondělí zajedu a uvidím. Tak se opatruj,posílám velké objetí a v úterý až se vrátím tak se ozvu pá

janinka1984
15. čer 2012

Pro Danušku :-* <3

katka1311
15. čer 2012

Krásný den holky u nás svítí sluníčko 🙂
@sal80 Mluvím krásně čistou slovenčinou 😀 mírný ostravský přízvuk 😀
Danuško myslím na tebe.

sal80
autor
15. čer 2012

@katka1311 Tak to chci tedy fakt zažít 😀

Já jsem dneska celá zblblá vyfotila své břicho a zkoumám tu, zda je už něco vidět a nebo ne. Jestli je to špek a nebo miminko 😅

zezizu
15. čer 2012

@veromira ahojky, naše fazolka nejspis jela už s námi 🙂

zezizu
15. čer 2012

@danaho Dani, moc na tebe myslím a hrozne ME mrzí, co se stalo ☹ je to neskutecna bolest, já to vim, ME porazilo na kolena jen to, ze to nevyšlo. Natož toto, ze to miminko v sobe mas a najednou ne ☹

katka1311
15. čer 2012

@sal80 😀 😀 😀
A to bříško je těhu bříško 😉 ,to já mám teď takové i bez těhu.

sal80
autor
15. čer 2012

@katka1311 😵 😵 😵

katka1311
15. čer 2012

@sal80 Ty jo Sašenko to je už 10tt 😕

sal80
autor
15. čer 2012

@katka1311 ...už jo 😅

ivapo
15. čer 2012

@sal80 to víš ze je to ti tehotenstvi!! 😉 špek ten co byl tam hold porád zůstává.. U mne nápodobně!

ivapo
15. čer 2012

@sal80 a na kolikate ho ti vypocitala porod ? Me ještě neřekli.. Já sem si to spočítala na 26.1.2013 🙂

skifarka
15. čer 2012

@ahoj holky, je mně moc smutno. Dnes jsem byla na krvi a beta HCG je negativní. Ach jo, ach jo. Hodně jsme tomu s přítelem věřili. Je to hrozná beznaděj ☹ ☹ . Měla jsem zavedené 2 krásné blastocysty, 6. den od Et jsem začala špinit pak i 2 dny jsem krvácela. Teď už 5 dní zase v pohodě a v úterý / 12.6./ jsem to měla dostat a nedostala. Myslíte, že ty 3 dny to mohla být už menstruace nebo spíše "odchod" 2 embryí? Myslíte, že je ještě nějaká naděje? Může Utrogestan "držet" 4 dny menstruaci? Mám jít na krev ještě 19.6. nebo 20.6.. Moc díky.

sal80
autor
15. čer 2012

@ivapo No, ale já tam mám takovej jinej špek, který tam donedávna nebyl 😅

sal80
autor
15. čer 2012

@ivapo Mně nikdo říkat termín nemusí, umím si ho spočítat 😉 Je na to rovnice a počítá se to od poslední MS, i když jsme po IVF 🙂

sal80
autor
15. čer 2012

@skifarka To je mi moc líto, kočičko ☹ Utrogestan Ti MS držet může, dokonce to dělá. Já si myslím, že pokud je dnes hCG negativní, tak už tomu tak zůstane, ale jisté to samozřejmě není 😉 Kolikátý jsi den po ET?

ivapo
15. čer 2012

@skifarka no já bych zkusila těhot test.. To jsem i dělala a pak teprv sem šla na krev! Pokud bude pozitivni tak je jasné jit na krev... Ale říkají i kdyz bude negativni tak jít....... Za to nic nedáš!!!

skifarka
15. čer 2012

@sal80 Myslela jsem si to, že ten Utrogestan to drží. Díky zlato. Nedělám si už žádné naděje. Nevím, čím to může být, že se u mně embrya nikdy "nezabydlí"? Byla prý pěkná, AA a AB a nic, už podruhé ☹ ☹. Má vůbec smysl podstupovat IVF? Tomu se asi nedá "pomoct", to je blbost?
@ivapo Těch "bílých" testů jsem si užila za 15 let dost a dost 😒 😒. Čekala jsem na krev. Asi jsem nechtěla vidět ten negativní test.

sal80
autor
15. čer 2012

@skifarka Kočičko moje, já na // čekala jen o málo míň, než čekáš Ty - 11 let. Podaří se to, uvidíš 😉 Teď to bolí, takže plač, ale pak zase najdeš sílu bojovat dál.... Budu tu pro Tebe!!! Měli jste PICSI a IMSI?

danaho
15. čer 2012

Ahoj holky, všem vám moc děkuji za podporu.Zvládla jsem to dobře. V nemocnici byli moc hodn. Celé odpoledne jsem prospala. Fyzicky se zotavím rychle a doufám,že i tu psychiku zvládnu.

danaho
15. čer 2012

@skifarka Ahoj, moc mě to mrzí. Štěští se k nám pořád obrací zády.Ale nevzdávej to.Mě říkali,že to chce trpělivost 😠

dadakin
15. čer 2012

@danaho je mi to líto,
kočky tak jsem byla včera v Reprofitu,čekám na MS a začínám opět minimálku takže zase 3 den cyklu Clostík pak UTZ a OPU budu mít později o 1 den páč bych minule měla místo 2 vajuch 6 kousků a doporučil 5denníkultivaci pokud to půjde tak uvidím piju už ten čaj na IVF no pěknej hnus hlavně ta lžička olivovýho oleje 😠

skifarka
15. čer 2012

@sal80 Jsi zlatá, díky. no to je taky pěkná doba na čekání. Ale si hodně mladá, to je bonus k dobru. Já už si "vyrábím" skoro vlastní vnoučata 😉 .Měli jsme jenom ICSI. Co to je to PISCI a IMSI? Jaký je rozdíl mezi ICSI a PISCI a IMSI?
@danaho Tak už jsi zase s námi. To je dobře, jsi silná a statečná ženská. Přesně, jak říkáš ze všech průserů jsem byla fyzicky taky velmi rychle ok. Ani ty stimulace na IVF se mnou nic nedělaly. Zlatíčko, ty máš moc a moc naděje v těch "zmrazených". Já to mám "vabank", mám 1. Asi nejsem vůbec typ na IVF, vůbec se mně nezavrtají. Před 2 roky jsem otěhotněla přirozeně, ale asi kvůli NKT buňkám jsem měla ZT. Vždycky mně těhotenství skončí ve stejnou dobu. Ach jo. Tolik jsme s přítelem věřili, stejně jako ty viď. A ono h...o!! Budou to krušné dny a týdny.

katka1311
15. čer 2012

@danaho Danuško zlato.
@dadakin co to je za čaj???

sal80
autor
16. čer 2012

@skifarka
IMSI – intracytoplasmická injekce morfologicky selektované spermie
- spermie jsou vybírány na základě hodnocení morfologie jednotlivých spermií. Výběr se provádí na speciálním mikroskopu při velkém zvětšení. K mikromanipulačnímu oplození jsou použity morfologicky nejlepší spermie.

PICSI – Preselektivní intracytoplasmická injekce spermie
- při přirozeném oplození dochází k úspěšné fertilizaci oocytu pouze tou spermií, která je schopna vázat se k chemické látce (hyaluronan) přítomné na vaječném povrchu. Takové interakce je schopna pouze zralá spermie, která je k vazbě na hyaluronan biochemicky kompetentní. PICSI je technika, která napodobuje přirozený výběr zralé spermie. Principem metody je navázání zralých spermií na speciálně ošetřenou misku, na kterou je nanesen gel s hyaluronanem. Vybrané spermie se pak použijí pro mikromanipulační oplozování.

My měli při prvním IVF jen ICSI, ale u druhého jsme měli PICSI a IMSI a nedám na to dopustit. Vyberou s e ty nejlepší spermie. Díky IMSI jim vidí i do hlavičky a zjišťují, zda tam nejsou nějaké granulace, které tam nemají co dělat. Vždy nám umřela embryjka po čtvrtém dnu od oplodnění ☹ Ale teď, díky těmto metodám, se zadařilo. Fakt doporučujůůůů!!!! 😉 😀

ICSI - Intracytoplasmatická injekce spermie
- ICS je mikromanipulační metoda, která spočívá ve vpravení jediné spermie do cytoplazmy oocytu. Metoda se provádí pod speciálně upraveným mikroskopem.

janinka1984
16. čer 2012

Ahoj holky,jen dnes na rychlovku,jsem v práci,ráno jsem si brala odběry a HCG kleslo na 170jednotek ☹(((Takže je to v háji,od rána mám slzy na krajíčku,ale nemůžu plakat před pacienty.Až dojedu domů budu bulet jako želva do polštáře.Je mi na nic ☹

danaho
16. čer 2012

@janinka1984 Ahoj Janinko, teď jsem sem koukla a pláču s tebou. Já dnes měla plačící dopoledne,musí to ze mě ven. Je mi to tak moc líto zlatíčko. Je to všechno tak nespravedlvé. Posílám ti veliké objetí.

dadakin
16. čer 2012

@katka1311 je to čaj na podporu IVF http://www.otehotnet.cz/344-ivf
@janinka1984 co na to říct nevím poslední dobou čtu jenom samí špatný zprávy ☹

ivapo
16. čer 2012

Ach Jo.... Holky moje zlatý....... Moc vás objímám a pláči s vami.... Honem na sluníčko.... Něco dobrého... . Kávičku.....Příjemnou muziku..