IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

katuleb
30. kvě 2012

@katka1311 Ahoj Kači tak jsem tu taky a moc mě mrzí jak ti to dopadlo ☹ a podle mě nebudete platit nic a jako ivf se to nepočítá když nebyl et a jak jsem dopadla já asi víš ☹ myška

katka1311
30. kvě 2012

@katuleb myško já tě tady vítám.Jsou tady super holky s některýma si volám a píšu SMS.Ještě počkej nezahazuj to!!!Kdy se zas sejdem a proberem to?

katka1311
30. kvě 2012

@evikj33 Evi moc ti děkuji moc hezky si mi to napsala.

kros
30. kvě 2012

@katuleb mela jsem pocit,ze to vyjde i podle vsech tech priznaku,ale ted se taky bojim. Jsou to pekny nervy a psychicky to vycerpava.

evikj33
30. kvě 2012

@katka1311 Katuš nemáš vubec zač,od toho tady přece jsme.Dnes jsi to ty a zítra třeba já.Duležité je že se mužem pobavit a probrat to s někým.

sal80
autor
30. kvě 2012

@katka1311 Kačenko moje 😢 Co to ještě zkusit jednou a napřed odebrat spermie a ty zamrazit?

katka1311
30. kvě 2012

@sal80 Sašenko vidíš jak jsem dopadla.S touto variantou jsem nepočítala ☹ .Koupím Davčovi vitamínky.

sal80
autor
30. kvě 2012

@katka1311 Kačenko, kup. Taky jsme koupili: Selzink, vitamín E 200 a B-komplex. To nám doporučili na imunologii, protože ani Tom neměl spermio výstavní. Dokonce myslím, že jeho spermio bylo důvodem, proč se nám rozpadla embrya těsně před ET (kdy "dostává slovo" právě spermie).

katka1311
30. kvě 2012

@sal80 B-komplex bere už dlouhodobě ale koupím ještě ten Selzink.Možná i proto se nám tehdy neoplodnila vajíčka u minimálky.Už tehdy bylo SPG špatné.Ale je mi strašně líto těch mojich vajíček a všeho co jsem musela podstoupit.

sal80
autor
30. kvě 2012

@katka1311 Jak o tom všem teď přemýšlím, tak to musela být rána nejen pro Tebe, ale i pro Davida, protože mu sáhli na podstatu mužství. Vem si, jak jsme to braly my, když nám nevyšlo 1.IVF. Že nejsme plnohodnotné, schopné oplodnění...a kdesi cosi ☹ Prostě to byl šok. Musím (a chci) souhlasit s @evikj33 . Chce to si prostě dopředu udělat plán - CO BY KDYBY 🙂 Teď to bude bolet a možná se na sebe budete ještě chvilku zlobit, ale pak se to uklidní a zase bude dobře. David potřebuje čas...a Ty vlastně taky...
Moc Tě objímám, holka moje!!!!!!

Kup i to to éčko, je výborné při tvorbě nových buněk. A pak....spermio se může o 100% zlepšit během 3 měsíců, kdy dochází ke komplatní přeměně. Řešili jsme to s MUDr.

Líto je mi to taky a moc!!! Ale dám Ti všechno, co tu mám!!!

katka1311
30. kvě 2012

@sal80 Sašenko a Evi moc vám holky děkuji.Jasně že to bolí a díky i vašim větám si uvědomuji že i David trpěl a i trpí.Snad ještě jednou srpen třeba?Mám vás ráda zlatíčka.

katuleb
30. kvě 2012

@katka1311 Kači já asi budu o víkendu sama doma tak se mužeme sejít budu moc moc ráda ....zatim nekrvácím tak třeba.... 😒

katka1311
30. kvě 2012

@katuleb Pokud nekrvácíš tak snad ještě,hlavně buď zatím v klidu!!!Ještě uvidím jak pracuji dala jsem si tam totiž volno,myslela jsem že bude ET.Napíšu ti pak.

skifarka
30. kvě 2012

Ahoj holky, mám strach, že mám "hyperstimulák" 😒 . Mám divně nafouklé břicho, ale potíže s dýcháním nemám, žádný tlaky na plíce necítím, chodím normálně na "malou". Zítra mám mít embryotransfer.
Je možné, že jako jediný příznak může být nafouklé břicho?
@katka1311 Víš co pro mužskýho je to asi hodně těžký, když nemůže splnit tu svoji roli. Ať už některý mužský selhává v "posteli" nebo, že nemá, ale třeba i dočasně "spermijky. Oni jsou kvůli tomu vlastně na světě a ten chlap se cítí, že je k ničemu. Ale zároveň si myslím, že zase ta ješitnost v něm "pracuje" a nechce dovolit, aby genetický materiál jiného chlapa se spojil s tvými vajíčky. Existuje metoda myslím, že to je MESA/TESE, že se mužskýmu v narkóze podívají do varlat a tam nějakou jehlou ev. odeberou spermijky. Koukni se na " net".
Samozřejmě taky by mě štvalo, že nechce dárce, úplně stejně jako tebe. Dej manželovi čas, aby to v sobě zpracoval.
Musí k tomu ev. dospět a třeba to nebude ani potřeba. Navíc existují různé vitamínky, např. Profertil / je drahý/, vit. E / pilulky, avokádo/, dále Ca / 1000 mg/, selen, zinek, vit. D, omega 3, omega- mastné kyseliny\/tučné ryby, losos, makrela, sardinky/, česnek. Zkus se podívat na webovky fy Hemann, přírodní medicína, napři. Vilcacora.

darazv
30. kvě 2012

@skifarka Ahoj nafoukle bruško je oki,,je to bežné aj ja som ho mala aj stale kusok mám a to som po opu 9mesiacov 😀 pokial nemaš bolesti a iné tažkosti tak sa nemusíš strachovat a držim palčeky zajtra 😉

katka1311
30. kvě 2012

@skifarka Děkuji .Na nějaké vitamínky mrknu a určitě mu nějaké pořídím.Jinak břicho já mám taky nafouklé a to docela dost 😠 .A teď celkem i bolí,doufám,že to přejde.

katuleb
31. kvě 2012

@kros A jak jsi na tom dneska budeš dělat testík?? Kdy jdeš na krev a jakou jste měli kultivaci??

danaho
31. kvě 2012

Ahoj moje zlatíčka, včera jsme byli s vašíkem v divadle. bylo to moc fajn. Teď jsem vás dočetla a je mi moc smutno
@katka1311 Kačenko, holku už ti napsaly vše co mělo být řečeno. Je mi to moc líto a chápu,že to musel být pro vás oba šok. Reagovala bych uplně stejně jako ty. Až trochu opadnou emoce,zkuste s Davidem všechno rozumně probrat a hledat cestu jak dál. Pořád tu možnosti jsou a já věřím,že nějakou cestu nakonec najdete a dočkáte se toho vytouženého mimika. Moc Ti to přeju 😉
@evikj33 Eviku to bych taky zuřila,takhle se zbytečně táhnout do CAR a tam narazit na zavřené dveře. Snaž se to vydýchat. Vše bude o.k. Co malý dostal ty neštovice? To by tak ještě scházelo. A ty jsi už neštovice měla?

danaho
31. kvě 2012

@katuleb Ahoj,vítám tě tu. Každé z nás HCG v těle stoupá jinak. Já jsem poprvé testla ten 7 den a byl tam duch kterého jsem tahala očima. A pak čárka sílila. dnes 12 den od ET mám už na testu pěknou dálnici. Moc Ti držím palce aby ti to také vyšlo. Zkus testnout zítra a pak zase za 2 dny. 🙂

danaho
31. kvě 2012

@veromira tak to mám z tebe velikou radost. Důvěra k doktoru je moc důležitá 🙂 A už jste se s manželem rozhodli?

danaho
31. kvě 2012

@skifarka Dneska ET - super. Držím ti moc palce aby se miminkům nebo miminku u tebe moc líbilo. Dej vědět jak jsi dopadla. 😵 😵

katuleb
31. kvě 2012

@danaho Děkuji ,no abych pravdu řekla strašně se bojím testit už,bud to nechám na pondělí ráno než pojedu na krev nebo vubec netestnu,zatim nekrvácím tak to je snad dobře,ale třeba je to díky utrogestanu,pokud to nevyjde kdy se dá jít na další pokus,nevíš??Nemám mražáčky ikdyž bylo moc vajíček ale málo se oplodnilo,snad mi poví proč to tak byla a dá se to zlepšit??

sal80
autor
31. kvě 2012

@skifarka Hodně štěstí dneska 🙂 A neboj, HSS zvyšuje % uspěchu při ET 😉 Myslím na Tebe a držím palce 🙂

danaho
31. kvě 2012

@katuleb chápu,že se moc bojíš. já jsem byla na svém IVF v lednu,tam to dopadlo špatně a taky jsme nezaplnili mrazák. Na druhé IVF jsem začala stimulovat 4.5. Jaké metody oplodnněí jste měli? A vyšetření jste nějaká podstoupili?

katuleb
31. kvě 2012

Vyšetření spermio pak muj Hp tam zvýšený prolaktin tak nasadili dostinex-po vyšetření mozku,očního perimetru a echo srdce,pak klasika...dlouhý protokol....26oocytu,12 na icsi a zbytek přirozeně a volala jsem druhý nden po opu a bylo jen 6 oplodněných,spermio máme výborné co do počtu spermiií a pohyblivosti ak nevím proč tak málo???

sal80
autor
31. kvě 2012

@katuleb Ahoj. Neboj se a ještě doufej. Na myšlenky o 2.IVF je ještě čas 😉

@danaho Ahoj kopretino 🙂 Mě přehlížíš jak širý, rodný lány 😠

katuleb
31. kvě 2012

@sal80 děkuji-nebudu lhát samozřejmě že ještě doufám že se aspon jedno chytlo a bude to tam ale nemám odvahu na další test 😒
Kdyby aspon někdo byl kdo měl negativní test a pak teprve pozitivní ☹

katka1311
31. kvě 2012

Krásný den holky.Tak jsem se dnes přitulila k Davidovi.

danaho
31. kvě 2012

@katuleb takže imunologii a genetiku vám nedělali? Měla jsi krásný počet vajíček,je divné že se neoplodnili. Problém může být v kvalitě vajíček a nebo se oplodnili horší spermií. Kdo ví. Uvidíš jak dopadneš. kdyžtak budeme pak řešit co všechno udělat dál aby eventuelně druhý pokus vyšel. A neboj se. Já jsem si taky zažila zklamání,pobrečela jsem si ale nakoplo mě to k tomu abych do toho boje šla znovu. Jsme tady bezva parta holek a pomáháme si navzájem. Jsi v dobrých rukou 😅

katuleb
31. kvě 2012

@katka1311 Ahoj Kači taky krásný den přeju a díky že jsi se zmínila o diskuzi tady jsem moc ráda že jsem tady...
Doufám že se brzy uvidíme...
Včera jsem vlezla na mimino a nechala se dostrkat k tomu testu já blb 😖