IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

danaho
3. čer 2012

@dadakin utíká to brrr. Ale hlavně,že se cítíme mladé,že? 😀

sal80
autor
3. čer 2012

@dadakin Kakajíčko? Ty jsi můj člověk 😉 Moc ho tedy nepiju, mám raději horké mléko, ale stále někoho na kakao zvu, páč dělám naprosto luxusnííííí 😀 😀 😀

Mně bude v lednu 33 let, tak si asi sama něco nadělím...po troše bolesti v kříži a tlaku 😀 😵

ivapo
3. čer 2012

@sal80 koupala jsem k tobe tak to jsem teda v 6 tem tydnu kdyz jsem o 9 dni dále!! Ale dál uz chodím ke svému gyn.. Jelikož se pražská dr na me nějak vybídla jak si me můj gynekolog radši nechal v nemocnici pro podezření na mimodel těhot a to se vyloučili.. Měla jsem po 14 dnech od embrio transf . Totiž hcg 6332 což je hodne co oper proti co tady koukám.. Pak zadává dny hcg 17000 a další dva dny 31 000 ve čtvrtek jdu opět... Týden jsem si hold líbila v nemocnici a dr z centra uz se mnou rozkázala vse co se dá Lo.. Hold kapacita... Nejradši bych tomu centru napsala vse o tě dr co jako jestli to je normální bežné chování... Praha je asi něco jiného.. Nez bych čekala..

danaho
3. čer 2012

@sal80 musím se nasnídat abych mohla spolknout ranní dávku prášků. Doufám,že už mi je po UTZ vysadí. Teda Sašenko, ja fakt přijedu a nechám se od tebe rozmazlovat dobrůtkama.

danaho
3. čer 2012

@ivapo Ahoj ,já jsem měla transfer 19.5.,tedy 11 dní po tobě. Zkus si na tu hlavu plácnout mokrý kaoesník a i za krk. Je to staré a osvědčené. Snad ti to trochu uleví. 😵

ivapo
3. čer 2012

@danaho diky moc.. Jo a holky vezmete me k sobě? Sice ještě to nemam poradne od dr otydnovane ale uz se to blíží !!!

sal80
autor
3. čer 2012

@ivapo Tak jsi mi neodpověděla na otázku 🙂 Týdny se počítají od poslední MS. OPU je den ovulace, termín se nepočítá od ET, ale právě od poslední MS 🙂
Moc se omlouvám, už jsem přes měíc na PN, ale nějak nerozumím celé Tvé zprávě...moc zkratek a vůbec. Jsi ze Slovenska? Nebo? Však piš po vašem 🙂 Pochopila jsem, že máš vysoké hCG (14.den po ET 6332), to odpovídá dvojčatům 🙂

danaho
3. čer 2012

@ivapo jasně zůstaň u nás a vítej 😅 Mě potvrdili těhotenství z krve v pátek. Měla jsem HCG 1244 a na UTZ jdu 22.6. do té doby mi krev brát nebudou.Tak 3 týdny nebudu nic vědět.

sal80
autor
3. čer 2012

@danaho Po utz Ti začnou dávky snižovat. Jako u mě...vkládat se bude do 12tt a pak postupně vysadit, to stejné s ostatními léky. Do porodu mi vydrží jen kyselina listová 🙂

ivapo
3. čer 2012

@sal80 posledni Menzes začalo 16. 4do 20. .4... Paralelní jsem se bála ze nemůžu.. Dik... A kde jsi byla na Ivf?ja v gennet praha

danaho
3. čer 2012

@sal80 tak to pak budeme listit spolu.Akorát 9-10 týden musím jet zase do Prahy na kontrolu na tu Immunologii a tam podle výsedků z krve mi upraví léčbu. Tak to vidím že se pak stavím v Ikeii A konečně si tam koupím stolek pod netbook a víš co tam mají dětských věcíííí. 😅

sal80
autor
3. čer 2012

@ivapo Pak bys měla mít termín porodu okolo 23.1.2013. A jsi v 7tt. Chodila jsem do CARu v KV.

ivapo
3. čer 2012

@sal80 promin ... Pisu z tabletu a porád mi to tu preskakuje .. Ani si to nez kontrolují a hned to odesílam !! Omluva všem. 3. 5 bylo opu a zbylo na transfer jen jedno embrio.. A ten byl 8. 5 doktorka jiz směnou ne kamarádi nějak tak ted u svého gynekologa a v nemocnici takze si nevěděli rady s tím vysokým ho ga měli to podezření... Nechápu proc se s tím centrem nemohou spojit a poradit.. Nemohla jsem přece přes pul republiky jet kdyz měli to podezření namimodelozni těhot... Take mysleli ze tam mám dvojcata ale to je vlastne vyloučené... Proto zatim tápu v těch týdnech..

sal80
autor
3. čer 2012

@danaho Jo, jo, holka moje, vím, co Ikea pokládá do cesty nám - duším dychtivým 😀 😅 Také tak pojedeme, jen bychom potřebovali nějakého sponzora s bezedným kontem 😀

ivapo
3. čer 2012

@sal80 dekuji... Taky jsem si to tak podobne vypocitala ... Ale ty týdny me matou .. Neridila jsem se podle tě menstruace ale podlle transferu..

sal80
autor
3. čer 2012

@ivapo Jak to, že je to vyloučené? Jednovaječná dvojčata jsou jen z jednoho embrya, které se rozdělí 8.- 16.den po oplodnění. Proč Tě tedy nevyšetří? Už to musí vidět na utz ☹ Hlídají Ti hCG a to je o ničem. Musí vidět váček v děloze a ne brát krev 😠

danaho
3. čer 2012

@ivapo a v kterém gennetu v Praze jsi byla na Letné? Tam jsem byla na 1OPU a ET, jinak jsem Gennetu Liberec. To že ti vložili 1 embrijko neznamená,že se nemohlo rozdělit na dvojčátka. Ale to je hodně nízké %,že by se to mohlo stát.

ivapo
3. čer 2012

@danaho tak já jdu v ten čtvrtek a pa se uvidí.. Asi si me po těch vysokých hcg budou více hlídat...

ivapo
3. čer 2012

@danaho Jo Jo na letne.. Rozložit se to dá na dvojcata ? Ty Jo.. To nevím.. Ale vidi tam nakonec jedno... I ten Vacek je tam a Ozvi srdíčko asi zatim vidi asi asi..

ivapo
3. čer 2012

@sal80 ty jouz v 7 mem... No ted čtvrtek snad uz rozhodne!!!

danaho
3. čer 2012

@ivapo jo přesně tak. Je to hodně malá pravděpodobnost,lae stát se to může. Nevím jestli by tak brzo byli srdíčka vidět. možná to ani není tvůj případ. vydrž do té kontroly a uvidíš. Třeba ti jen hodně vylítly hodnoty HCG a bude tam jen jedno mimi.

katuleb
3. čer 2012

Holky já právě nevím kdy mám čekat menstruaci kdyby přišla,měla jsem dlouhý protokol a ten žačal 21.4. opu bylo 17.5. cyklus mívám 28 dní pravidelný.Tak kdy bych to po opu měla považovat za den očekávané ms??,

danaho
3. čer 2012

@sal80 sponzor by se šiknul. Ale budem si to holt muset koupit sami. Ale určitě minimálně s jednou hračkou přijedu. 🙂

ivapo
3. čer 2012

Dvojcata vyloučena.. Při isci se napichne přímo ta nej spermie do vajicka!!!

ivapo
3. čer 2012

@danaho jeeee taky bych jela nakupovat.... Jen ty finance.. Přesně tak ale sedacka by se hodila...

ivapo
3. čer 2012

@ivapo diky holky za přijetí... My jedeme pro naši 9 letou dceru ke tchyni!! Na oběd .. Vám všem přeji dobrou chuť a zatim papa

danaho
3. čer 2012

@ivapo Žádný vyloučeno. Holka oni ti napichnou jednou spermií, vytvoří se embrijko a to se pak může rozdělit 🙂 Ale jsou to opravdu vzácné případy. Nebudu plánovat nějaký náklupy, nejdřív musí dopadnout ten UTZ. Ty jo 3 týdny. To je najednou tak dlouhá doba.

danaho
3. čer 2012

@katuleb to nevím jak e to počítá. Já měla krátký protokol a někde jsem četla ,že od OPU by jsi to neměla do 14 dnů dostat. ALe určitě ti to vysvětli naše @sal80. Ta ví všechno,viď beruško? 😵

ivapo
3. čer 2012

@danaho viď !!!! Někdo rekne.. To uteče... Ale nakonec se to vlečné... Aspon me Jo!!

danaho
3. čer 2012

@ivapo kolem IVF se vždycky všechno vleče. Pořád na něco čekáme. Užijte si oběd u tchyně.Dobrou chuť 😵