IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

darazv
31. kvě 2012

@z4401 Zuzi to je strašné ☹ holka musela si si hrozne vytrpiet ale hlavné je že si tu a život ide dalej ako píšeš más krasnu dcerku ktorá je tvoj poklad a venuj sa rodinke a mysli na to ako krasny život maš pretože určite tym čím si prešla určite si budeš važit každú sekundu,prajem ti v živote len to dobré.

saraha2
1. čer 2012

@veromira ahoj!no já byla úplně poprvé u lukášové..ta mě poslala na průchodnost vejcovodů,a tam zjistili,že mám polyp,tak že mě udělají HSK a když už budu uspaná,tak i laparo,že se podívají do břicha..to bylo v prosinci..že mě na 70% bude operovat ona..no nakonec mě operovala krajčov., a ted když tam jdu,tak jednou mluvím s ní a jednou s crhem..lukášovou jsem tam už neviděla..ted jsem byla zase s polypem a to mě dělala krajčovič.ale OPu a ET mě dělal Crha..nemůžu říct půl slova,jsou ochotní,na co se zeptám,vysvětlí..já se teda moc neptám,vždy si na všechny otázky vzpomenu,až vylezu ven..ted tam jdu v úterý pro výsledky a budeme se domlouvat,co dál,kdy další pokus..

veromira
1. čer 2012

@saraha2 Čauky, no tu ani neznám u mě vždy byla bud Krajčovičová nebo Crha i když jsem si myslela že budu vždy mluvit jen s jedním. Krajčovičová mě taky dělala laparoskoii a Crha vždy teda byl u IUI nebo IVF, ale musím říct že i ty prosory a podmínky jak tam potom IVF nebo IUI ležíš tak mě to přijde hrozné. Já jsem byla na tom stejně s těma otázkama a pak když jsem vylezla tak jsem si vzpoměla. Mrzelo mě jen že to většinou nechávají na tobě to rozhodnutí a že ti neporadí co udělat nebo co si třeba neplatit že je to zbytečné. Uvidíš na koho zase narazíš v úterý a co ti řekne, ale já tomu ted dám určitě pár měsíců a ted když budou prázdniny tak třeba v srpnu by jsme šli na další pokus.

veromira
1. čer 2012

@danaho Ahoj,prosím tě můžu tě poprosit jestli by jsi mě nemohla ještě poslat tu adresu na ty čaje? Já to nemůžu najít ☹

danaho
1. čer 2012

@veromira jasně. Já pila čaj na endometriozu a pak na neplodnost. Ten mě hodně psychicky zklidnil. 🙂
http://www.otehotnet.cz/

evikj33
1. čer 2012

Hezké dopoledne všem 🙂

danaho
1. čer 2012

@evikj33 Ahoj Eviku,jak se cítíš? A co malý Kamča,jaký má průběh? Ráno jsem byla na krvi a kolem 14 h si volám pro výsledky.

kros
1. čer 2012

ahojky, tak dnes ráno 10den po ET test negativní a začíná se pěkně rozjíždět špinění a MS, takže u nás zase neúsoěch. Ach jo, už mě to nebaví. Pořád jen trápení. Asi tam mám fakt nějakou chybu, takže mě čeká laparoskopie a pak zase čekání. Už začínám být zoufalá. Ale všem vám přeji úspěch a zdravé pokračování těhulkování. Já se asi tady s váma rozloučím a pak možná za pár měsíců zase pokecám s jinýma holkama.

evikj33
1. čer 2012

@danao Jsem hotová,Kamča měl vnoci horečku,takže naprd,a pupenu má čím dál víc i ve vlasech,uchu napuse a na pytlíku.Je to spaní naprd,furt kontroluju zda NENÍ ZPOCENY,NEMÁ HOREČKU,PŘEVLECT,DÁT TABLETKY CCA CO 6HODIN 😝 Ale už posnídal toustík a ted je mu líp,zas tady poletuje s vrtačkou 😅 Tak alespon to.Vařím a asi se budu muset pomalu dát do žehlení,protože jak ho mažu,máme všude pudr,budu muset přeprat postele,tak at se to nekupí.Jinak je mi poránu trochu blivno a k večeru ta žáha.Zítra mám ofiko testit,ty už budeš mít jasno 🙂 Jak ti je ?Tak hned podej info a @sal80 at se nám taky pochlubí zda 1brouček,nebo 2 jsem zbědavá. 😉

evikj33
1. čer 2012

@kros 10 den je ještě čas,ja špinila od 7dne asi 4dny,ale nakonec to ustalo,pokud je to do hněda a nemáš křeče ještě to nemusí nic znamenat.Zkus testnout za 2dny,pokud nezačneš krvácet červeně a moc. 😕

kros
1. čer 2012

@evikj33 jo jo, je to do hněda, ale celkem dost.

evikj33
1. čer 2012

@kros Já to ten první den taky měla dost,taky už jsem si říkala že je to v pr..a na noc jdśem si dala i velkou vložku,ale pak to mírnílo většinou jen při návštěvě WC nějaký kousek a nebo ve sprše a po 4dnech je zatím klid. 😉

danaho
1. čer 2012

@kros Ahoj to mě moc mrzí. Víkend rozhodne. Každopádně jak jsem psala,kdyžtak nepropadat beznaději a bojuj. 😉

danaho
1. čer 2012

@evikj33 chudák malej. je mi ho moc líto. Ještě,že teď nejsou velký vedra. Hlavně to ale s prací nepřeháněj,musíš se šetřit. Mě není vůbec nic. kromě rýmy a bolení v krku,ale to s tím vůbec nesouvisí.Akorát občas,nebo dost často cítím bolesti v břiše. Ale takový zvláštní. není to nic hrozného. Jestli se roztahuje děloha? Asi jo. 🙂

evikj33
1. čer 2012

@danaho Jj to břicho mám taky,to bude děloha.Tak se opatruj máte před sebou hezký víkend v posteli.Protože venku to nebude nic moc 🙂 Co Véna a jeho zuby,už má termín?

kros
1. čer 2012

děkuji vám všem za naději 😉

veromira
1. čer 2012

@danaho no ten si asi objednám at toho nemám málo 😀 Dej pak vědět jak jsi dopadla, ale to už přece víme 🙂

danaho
1. čer 2012

@evikj33 Véna bude celý víkend muset být v práci. Takže budu zalezlá doma sama. ☹ Kašlu na práci,budu se válet a pustím si na DVD nějaký romantický slaďáky 😅 První zub mu bude zubař trhat až 20.6. na to jak to má zanícený mu dali termín za hrozně dlouh. nechápem. Možná bude zubař na dovolený. Ale zatím ho to nebolí.

danaho
1. čer 2012

@veromira tak jsem zvědavá,jestli za 2 měsíce co ho budeš pravidelně pít,budeš taky tak happy jako jsem byla já. 😅 Určitě dám vědět. 🙂

evikj33
1. čer 2012

@danaho To já bych brala alrspon 1den sama 😅 ,no co hlavně zdraví.S těma zubařema je to na prd,mají hodně pacientu a jak je něco kompl.musejí si na to udělat čas.Hlavně že ho to nebolí.Tak si pěkně odpočin.Mně naposled pobavil film Dobrý ročník s Rasslem Crow. 😉

kiwisek
1. čer 2012

ahojky, tak pridávam info, ako sme dopadli my na kontrole u andrológa po 2 mesiacoch. Liečba pokračuje ďalej, no hodnoty testosterónu sa upravli na veľmi pekne... takže hodnota progresívne pohyblivých spermií sa zvýšila na 10 tis. na ml emoticon teda podľa včerajšieho spermiogramu - patológia je 90% (vraj ešte v norme), a objem bol síce nižší - 0,32 mil/ml. ale vraj najdoležitejší je počet pohyblivých sp.(to je doležitý ukazovateľ ich "kvality"), takže záver: pokračovať v liečbe, ale v horizonte 1-2 mes. ak chceme, tak by nám doporučil podstúpiť 2 IVF s ISCI - vraj tam sú celkom pekné šance na úspech (ak si dajú v CARe záležať, samozrejme).. že už tie hodnoty o moc iné nebudú, zlepšenie ak nejaké ešte nastane, bude skor nepartné... takže teraz je vhodná doba 😵
asi nemusím vravieť, ako sme sa potešili 😉 samozrejme, ešte nemáme ani zďaleka vyhrané, ale po tom ako beznádejne to vyzeralo pred pár mesiacmi je to pokrok... takže už len čakáme na mrchu v júli a ideme na to 😉

danaho
1. čer 2012

@kiwisek ahoj, super zprávička. Gratuluju. Zase jste o krok dál. Proč vám doktor nenavrhl PISCI? Pokud má manžel problém se sperm,tak si myslím že by to byla vhodnější metoda pro oplození vajíčka. Víš co mě překvapilo,že píšeš slovenky, vždycky jsi psala česky 😅 Ty pocházíš ze Slovenska?

skifarka
1. čer 2012

Ahoj holky, tak mám po embryotransferu. Mám vložený 2 embrya ve stádiu blastocysty. Ty nervíky do včerejška a ještě větší těch 14 dní. Taky jste ležely na "dospávacím pokoji" na břiše asi 20 min, pak jsme mohly jít na záchod? Byly tam s námi 3 chorvatky. U nich kvůli legislativě jsou problémy. Asi to tam mají třeba jenom do 35 let/ to ale jenom odhaduji/.
Mám na Vás nějaký otázky. Jaký režim budete dodržovat, ale hlavně jak s prací? Já pracuji s dětmi v rodinách a ta rodina je beze mě úplně vedle. Teď jsou "moje" děti zase nemocné 😒. Hlídací babičku mají vážně nemocnou 😒 . Takže já bojuji mezi svou zodpovědnosti, nenechat je "ve štychu" a svou tohou a chránit si to své /embryjka/. Mám z toho těžkou hlavu. Jak dlouho budete či nebudete doma? Asi poléháváte, že jo? V zápisu po přenosu mám embrya označená embrya jako B3AA a B4AB. Co to je? To je jejich kvalita? V tom případě, jestli A - je výborná kvalita, tak to teda nemám nic moc, ach jo. Měla jsem ještě 2 další, ale včera byly obě moruly, čekali a dnes se z jedné stala blastocysta. Takže ji dnes vitrifikací zamrazili. Holky nevadí, že je jenom 1. V materiálech je napsáno, že mrazí obvykle 2 embrya? Není to na škodu kvality?
@kiwisek Celkově medicína jde dopředu rychlostí blesku a ta reprodukční samozřejmě taky. To, co nevěděli ještě před 1 rokem, dnes už vědí. Myslím, že jsem to psala i Katce, přečti si to prosím. Jsou to různé tipy na zlepšení spermia. Zlepšení tam je a to je pokrok a velká naděje 🙂 . Tvůj věk jako bonus navíc 😉 Ty chlapi v tom spermiogramu reagují na všechno, infekce, únava. Dá se ovlivnit různými preparáty.
Kdybyste tušily, co já mám v životě všechno za sebou/ ani byste neveřilly/ a vždycky jsem "vstala ze země a šla dál".
Někdy to trvalo dýl to mé vyhrabávání se, někdy kratší dobu. Ale nic jiného, než život není a nejsilnější přežívá, musí se bojovat. Takže jak? Odrazit se a jít do boje znovu", jiná možnost není. To Vám píši pro povzbuzení 😉
Pa,pa

katuleb
1. čer 2012

Ahoj holky,tak já netestim nemám odvahu asi si chci užívat aspon ten pocit,jinak dnes mě strašně bolí břicho a je mi ne zvracení,byla jsem na kontrole se štítnou žlázou a asi jsem to přehnala s chozením,strašně mě vše bolí,ale nekrvácím ani nešpiním ...
@danaho Můžu se zeptat na ty čaje prosím tě?? Jaké jsou a nač?? Říkáš že tě zklidnil a to by mi asi mohlo pomoct....a můžou se pít ikdyž je jasné že nemoho přirozeně otěhotnět???Děkuju
@kros nevzdávej to ještě je určitě naděje....

danaho
1. čer 2012

@skifarka mám z tebe radost.Moc gratuluju. Nevím co znamenají ta čísla,ale 2 blastocysty to je nádhera a ještě 1 v mrazáčku,tak super!!! Dříve snad nechtěli po 1 kuse mrazit,ale dneska to není problém. Já jsem po ET(sobota) byla doma do středy a od té doby chodím do práce. Doktorka mi řekla,že z ležení ještě nikdo neotěhotněl a ať se chovám tak jak mi to bude psychicky dělat nejlíp. Samozřejmě netahat nic těžkého a trochu se hlídat,ale zase né se zbytečně moc strachovat. Psychika by měla být v pohodě. Drž se a pohlaď bříško 😵 😵

saraha2
1. čer 2012

@veromira to říkal i manžel...nedali jsme picsi,protože jsme měli z netu načtené,že se to dává při horším spermiu a my měli vždy nadprůměr..no a pak z 8vajíček nám zůstaly jen dvě,tak jsme si říkali,že jsme to měli dát..tak to dáme příště,ale jde o to,že embryoložka se nás ptala..chcete?nechcete??my nejsme doktoři,takže manžel říkal,že nám to měla více prodat..vysvětlit..proč jo a proč ne.....
@skifarka já ležela dvě hodiny a na zádech..určitě nevadí,že je jen jedno!pokud by nebylo kvalitní,tak to nezamrazí!já byla na pokoji po ET s japonkou,co neuměla ani česky..ještě jsem si říkala,že doufám,že nám nezaměnili embryjka... 🙂

danaho
1. čer 2012

@katuleb našla jsem si je náhodně na internetu,hned po tom co mi nevyšel 1 pokus. Tak jsem si řekla,že nemám co ztratit. Jukni na jejich stránku mají jich tam dost. Nezáleží na tom jestli můžeš přirozeně otěhotnět. Já já mám endometriozu,tak jsem si automaticky objednala ten na nedometriozu. Pak mi v té jejich poradně poradili na neplodnost a ten má i uklidňovat psychiku. Já jsem normálně nervák a teď jsem se bhem těch 2 měsíců dostala do takové pohody,že i přítel nechápal jak to všechno zvládám s úsměvem. Nevím jestli to bylo těma čajema,ale bylinky určitě neuškodí a za zkoušku to u mě rozhodně stálo 🙂

sal80
autor
1. čer 2012

@z4401 Teda holka......uffff 😢 ☹ Děs a hrůza. Zaplať Bohu, že jsi v pořádku a doma. Dávej na sebe pozor, objímám.

danaho
1. čer 2012

@sal80 Tak coooooo???? 😕

sal80
autor
1. čer 2012

@danaho Holka...běží Ti čas...za 10 minůůůůůůůůt 😉 😀