IVF napodruhé (duben, květen...a dál, 2012)

sal80
11. dub 2012

Jdu do IVF podruhé. Strach i to vše okolo je úplně jiné, než to bylo poprvé. Přijde mi to všechno mnohem horší, snad proto, že vím, jak moc bolí, když to nevyjde. Měla jsem pocit, že mi to zlomilo duši i srdce. Je tu některá, která to zná také? Přidejte se holky, spolu nám to půjde líp... 🙂

katka1311
18. dub 2012

@danaho Manža má SPG 1mil./ml takže malinko mršek,špatná pohyblivost ale morfologii má dobrou 36% dobrých.AH si asi dáme doporučuje se ženám nad 35 let to jsem už četla na netu.

katka1311
18. dub 2012

Ale dobře vím,že to není jen o spermijkách.A množství bohatě stačí na IVF.

danaho
18. dub 2012

@katka1311 a myslíš že pokud by jsi chtěla změnit CAR tak by jsi stihla stimulku? Mě se to PISCI zdá dobrý,ale neumím posoudit co by bylo pro vás lepší. 😒

katka1311
18. dub 2012

@danaho Dani,no to právě nevím 😒 .Bavili jsme se s manželem o tom už po nevydařeném IVF a pak po minimálce.Ale nakonec z toho sešlo ale jak poslouchám,že většina holek si dává PICSI na 2IVF tak mi hlodá čevík 😕

danaho
18. dub 2012

@katka1311 a jak máš daleko jiný CAR? Možná by stačilo zajet na konzultaci,ale co nejdřív než by si začala stimulovat. Hlavně jak se žádá o tu pojišťovnu tak si myslím jestli už to tady nemáš rozjeté,ale to by určitě šlo přehodit jinam.Ale jinak jste tam u vás v CAR spokojený?

katka1311
18. dub 2012

@danaho Jiný CAR který by připadal v úvahu tak je taky v Olomouci a nebo pak ještě jeden tady za Ostravou.
No spokojení ....byli jsme tam kvůli cenám.Není to tam drahé -státní.

danaho
18. dub 2012

@katka1311 tomu rozumím.Někdy ti ve státním dají lepší služby než v naleštěném soukromém. V Liberci máme jen Gennet ale nemůžu si stěžovat. A nějaké reference na ty CARY jsi si četla?

katka1311
18. dub 2012

@danaho Tak v Reprofit v Olomouci je perfektní.Nvštěvovaly jej dvě moje kamošky a nadmíru spokojené.Ten druhý za Ostravou je drahý ale zas neprojezdím.Tak mě to výjde šul-nul 😉 .

saraha2
19. dub 2012

dobré ráno!já chodím do státního,ale po porovnání cen tam mají i něco za víc peněz,než v soukromém.. ☹ já o tom PICSI hodně hledala na netu a zjistila jsem-což jsem netušila,že to není až tak důležité při oplodnění,ale pak se to ukáže a projeví u zahnízďování..tak nevím..nám o tom embryoložka nic moc neřekla-jen chcete,nechcete..já jí říkám,že spermio máme vždy nadprůměr,tak prý no,tak to nemusíte dávat a ted nás to mrzí,že jsme to nedali,takže příště určitě..a manžel pak brblala,že nám to měla vysvětlit víc a že se to nesnažila vůbec "prodat"..kdyby nám řekla tak,tak,tak,tak bchom to vzali určitě hned..ale když tomu nerozumíte,tak je to těžké..na druhé kolo budeme více připraveni 😉

danaho
19. dub 2012

Dobré ránko všem,
@saraha2 vždycky na tebe vychrlí tolik informací, že pak stejně hledám v klidu na netu. Ani nevím že je PISCI dobré při zahnizďování,jen vím,že ti dají spermie do nějakého gelu ke kterému se přisajou jen ty opravdu kvalitní a neporušené spermie. Emriolog pak náhodně z těchto přisátých vybere jednu a tu stříkne do vajíčka. A pak se čeká. U ISCI vybere taky náhodně spermii,ale tam se může stít že vybere i nějakou která není uplně 100% a na první pohled se to nepozná.
@katka1311 je to těžké se rozhodnout když už to máte rozjeté. Někomu stačí ISCI,ale ani po PISCI nemáš 100% záruku.

saraha2
19. dub 2012

no já to právě našla na netu tuto informaci...že se to projeví až při zahnízdění..vyzkoušíme,uvidíme... 😉

danaho
19. dub 2012

@z4401 ahoj, myslím na tebe. Dej vědět jak dopadla krev. 😉

danaho
19. dub 2012

@saraha2 tak kéž by to bylo pro to zahnizďování lepší. Já si právě myslím,jestli u mě nebude problém třeba v tomhle. Kdo ví. A kdy půjdeš na to IUI? To můžeš hned další cyklus po neúspěšním IVF?

saraha2
19. dub 2012

@danaho ano,jdu hned teď-po MS po IVF a další cyklus hned další IVF.no právě to doporučují,i pokud nezbylo moc embryjek,tak si to necháme udělat určitě..a uvidíme..v pondělí budu volat do caru,mám jít 10-12den na ultrazvuk,tak si myslím,že inseminace proběhne už v příštím týdnu.

katka1311
19. dub 2012

ahoj holky 🙂

katka1311
19. dub 2012

@z4401 napiš nám tu krásnou hodnotu HCG 😉

danaho
19. dub 2012

@saraha2 jéé tak to budu držet palce 🙂 U mě je IUI zbytečné,mám jeden vejcovod neprůchodný.
@katka1311 aho Káťo 😉

saraha2
19. dub 2012

@danaho já tomu taky šanci nedávám,ale za pokus nic nedám..sice průchodnost mám v pořádku,ale je to takové malé %úspěšnosti,že to beru spíše tak,že se teda něco bude dít,ale toť vše..ani v nemjmenším nedoufám,že by to vyšlo...hledám,kde psali o tom PICSI-já už toho prohledala tolik,že to nemůžu najít ☹ ale jak na to narazím,tak ti sem dám odkaz 😉

z4401
19. dub 2012

Holky tak HCG 181 😉 za týden (příští středu) jdu znovu na krev a už i na UTZ 😉 tak snad se mimi bude držet. Nicméně jsem dnes začala trochu špinit, ale prý je to normální, že pokud nekrvácím tak se nic neděje, jen kdybych zacala moc, tak pry mam vysadit Anopyrin. Tak snad bude mimi bojovat.

danaho
19. dub 2012

@z4401 paráda 😅 😅 😅 Moc gratuluju. Mysli pozitivně a věř,že všechno bude v pořádku 🙂

danaho
19. dub 2012

@saraha2 aby jsi se nedivila 😀 Pořád tam ta šance je. Bylo by to super když by se to povedlo. 🙂

z4401
19. dub 2012

@danaho Pry je to v norme 🙂 tak snad. Kdyz jsem cekala Nellinku tak jsem mela HCG 224, o malinko vice, tak snad mam u sebe bojovnicka co to vsechno dozene. Uvidi se pristi tyden.

katka1311
19. dub 2012

@z4401 no supéééér zprávičky potichounku gratuluji 🙂 .Je možn že embryjko začalo trošku později produkovat HCG a nebo Nelinka už byla starší embryjko jak ti brali krev.
@danaho Danuško 🙂 🙂 🙂

saraha2
19. dub 2012

@danaho to by bylo,ale vzhledem k předchozímu snažení doma 14let si myslím,že se divit nebudu..
@z4401 dožene!!neboj!!!!!!taky potichoučku gratuluju!!

saraha2
19. dub 2012

@z4401 můžu se zeotat,na co máš ten anopyrin?nebo k čemu to píšou?děkuji

danaho
19. dub 2012

holky já magořím. Mám teď nasazenou HA na 3 měsíce v kuse abych neměla MS kvůli endometrioze. Dneska jsem zjistila,že jsem včera zapomněla vzít prášek,tak jsem chytla paniku abych nedostala MS a tím bych si podělala stimulku a tak jsem rychle jsem spolkla dnešní i ten včerejší. Pak jsem si to přepočítala a zjistila jsem že mi jeden chybí. Já snědla středu z jiného konce. Takže závěr je takový že jsem si slupla jen tak 2 prášky HA. Normální blbka 😀 😀 😀

katka1311
19. dub 2012

@danaho Když si zapoměla jednu tbl.tak to taková tragedie není.Mě se to stalo už tolikrát ale nebrala jsem pak 2 najednou 😅 .

danaho
19. dub 2012

@katka1311 já ji ale nezapomněla, jen jsem si to myslela. A jak jsem chytla paniku tak jsem zjistila,že jsem je vlatně brala každý den dobře a dneska jsem teda aktivně snědla 2. Tak to snad nebude vadit. Naštěstí mi nebude chybět,protože jsem je chci vysadit 30.4,ale prášky mi vycházeli do 2.5. takže 2 byli navíc. 4 dny po vysazení začnu hned stimulovat. 🙂

katka1311
19. dub 2012

@danaho No to vlastně dostaneš MS a začneš stimulovat.Tak já od zítra 14 dní a jde se pro injekci 🙂 .

danaho
19. dub 2012

@katka1311 přesně tak. Spočítala jsem si,že pokud to bude stejně jako minule,tak 4.5. začne stimulka a 15.5.by mělo být OPU 😅