IVF nebo ICSI. Musíme si připlatit?

jajda2011
6. čer 2012

Ahojte,řešíme 2 IVF poprvé jsme měli právě i s ICSI a platili jsme skoro 30000,- Kč a vzniklo nám jen jedno embryjko. Teď se chystáme na 2 IVF a chtěli bychom zkusit jen to co hradí pojišťovna více méně u nás nenašli žádný problém,jen u manžela horší spermio. Hlavně řešíme finanční situaci. Poraďte jestli si opravdu musíme připlatit nebo to zkusit jen s tou pojišťovnou. 😒

pajiik89
21. črc 2015

Nevim vsude je to jine ja platila v Iscaru za ICSI 8.000,takze PICSI bude nejspise drazsi,ale kazdy car ma jine ceny.Hodne stesti🙂

ruzicka77
2. led 2016

Ahoj ho!ky, chci se zeptat. Mam za sebou dve inseminace, ted me ceka treti a v unoru IVF. Jaka je uspesnost, ze se to zadari? Premyslim, jak se mam rozhodnout. Kolik oplodnit vajicek a jestli neni lepsi ICSI. Je mi 39 let, tak snad vseobecna pojistovna neco uhradi. Manzel do toho chce vrazit pouze 20 tisic. Oba jsme uplne uzdravi. Poradite mi prosim? A co reflexni terapeut? Diky vsem za radu. Katka

pajiik89
3. led 2016

@ruzicka77 Ahoj ja mam za sebou 1 ivf a 1 ket ani jedno bohuzel nedopadlo.Ja mam endiometrozu,takze nejspise budeme bojovat.Icsi jsme mely take.V kazdem caru je to jine.Kazdopadne never tomu ze ivf je zadarmo.Uz treba icsi o kterem premyslis u me v caru stoji 8tisic.Jsou to veci ktere pojistovna nehradi.Takze drzim palecky at tobe se zadari.

ruzicka77
4. led 2016

Pajiik89 my jsme oba zdravi. Pokud by ICSI stalo 8 tisic, tak bych mozna do toho sla. Inseminace je na prt. Ja to mam asi ze stresu. Ne, ze bych na to porad myslela a byla nejak nervozni, ale nikdo nevi, co se deje v hlave. A nebo to telo to proste jeste nechce. Je mi 36 let, manzel je o 2 roky starsi, takze nejsem zrovna nejmladsi.....

pipi40
5. led 2016

Ahoj ja jsem po prvnim neuspesnym ket. A byni zvazuji co dal. Jak nejlepe postupovat. Moc vas tu neni bohuzel. Nevim zda se tu hekdo najde... uz mi pry pojistovna to hradit nebude je mi 39 letm

pajiik89
6. led 2016

@ruzicka77 Pokud jste oba zdravi prijde mi icsi zbytecne,ale domluv se s dr.My ho davali kvuli spatnemu spermiogramu.

pajiik89
6. led 2016

@pipi40 Bohuzel uz jsi v blbe vekove hranici(pro ivf)a budes si muset hradit uplne vse sama,ale postup bude stejny jako u tech predchozich.Drzim palce.

aleks
8. únor 2016

@ruzicka77 - ICSI doporučují. Nám kvůli jeho absenci IVF nevyšlo. Bohužel,jsme nebyli upozornění na důležitost této metody. Nevyšlo to přesto,že manžel má ukázkový spermio....už tak do toho vrátíte dost peněz,raději jednu položku při platit,než přijít zbytečně o pokus,do kterého jste už tak dost investovali....

jana113
10. únor 2016

Ahoj holky,
ráda bych Vás poprosila o vyplnění dotazníku, pro snažilky o miminko.

Děkuji mnohokrát Jana

Odkaz na dotazník:
https://faktory-ovlivnujici-vyber-ce.vyplnto.cz/

terebo
10. únor 2016

Holky, mohly byste mě prosím trochu zasvětit? Vůbec se v těch zkratkám pojmech a termínech nevyznám. Máme s mužem takový problém, já jsem snad v pořádku, nebo zatím se u mě nic neobjevilo, ale manželův spermiogram hrůza, špatná hemživost, malé množství, deformace bičíků atd. Prý je malá šance na oplodnění přirozenou cestou a navíc vysoká šance deformace plodu, vrozených vad atd. Teď je manžel služebně pryč, tak máme takovou pauzu do dubna, ale pak to vše chcem začít řešit. Můžete mi nějak poradit, abych byla trochu v obraze, než se vydáme na kliniku? Umělé oplodnění je, když se odeberou vajíčka i spermie a pak se zavede až vzniklé embryo? Kolik to stojí? Hradí to pojišťovna? Dá se nějak "vybrat" zdravá spermie, aby se snížilo riziko, že se mi po umělém oplodnění narodí postižené dítě?

terebo
12. únor 2016

Nakonec jsem skoro všechno našla na netu a na zbytek jsem se dnes zeptala doktora, tak snad mám prozatím trochu jasno a po spermiogramu se uvidí, co dál. Jen mě teda mrzí, že pojišťovna proplácí jen IVF, protože pro lidi s dobrým spermio je ICSI nebo IMSI nadstandard, ale s tak blbým spermio, jaký doposud můj manžel měl, je IMSI jen základ, ke kterému by se ideálně mělo ještě přidat vyšetření na genetické vady :(