IVF Obilňák Brno. Máte zkušenost?

janesm
17. led 2007

Ahoj snažilky,
chodím do Heliosu, mám za sebou první neúspěšné IVF, než půjdu do dalšího pokusu, chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenost s IVF na Obilňáku??
Díky moc!!!

miranel
23. říj 2007

Ahoj holky,
já včera podstoupila odběr vajíček...byli jen 3...píšu JEN 3 ale děkuji i za ne.
Doufám, že se jim bude dařit.
Jestli se oplodní a přežijí všechny 3 vajíčka, taky přemýšlím, že bych si dala zavést jen 1 a 2 dala zmrazit...ale uvidím až zítra, to mám volat, tak se tím mim daří 🙂 a ve čtvrtek bude asi transfer

theresa
23. říj 2007

Ahoj miranel, tak to je super, tři to není zase tak málo a i jedno stačí, však víš. My byli včera na Obilňáku taky asi tak kolem 13hod. Byli jsme se poradit s MUDr. Crhou na IVF, máme asi 10 dnů na rozmyšlenou, zda do toho půjdeme. Já pořád váhám jestli jít na Obilňák a nebo do Reprofitu. Do Reprofitu se chci jít teď podívat a pak se rozhodnout. Taky bych chtěla jenom jedno vajíčko, já se na dvojčata necítím a manžel taky ne, dlouho jsme to včera probírali. Připadnu si jako vyjímka, ale když čtu co píšeš, tak vidím, že zas tak velká vyjímka nejsem. Prostě každý dvojčata nechce. Nám by se ani do bytu nevlezla postýlka pro dvojčata. Chceme jedno a jak vyřešíme bydlení tak druhé, dvě by byl opravdu velký záhul, pro nás oba. Držím palce, aby transfér vyšel.

katula
23. říj 2007

Miranel, neboj, tri jsou lepsi jak nic 🙂 od ceho zavisi kolik vajicek bude? davali ti mensi davky leku? my jdeme ve ct na prvni konzultaci, tak se treba potkame a ani o tom nebudeme vedet 😎

miranel
23. říj 2007

Měla jsem stimulaci fostimonem a zralé vajíčka byli 3. Já jsem už i starší (v lednu 35), tak jsem ráda i za ně.
Thereso, kdyby byli dvojčata, beru i je 🙂 ale jestli bych si mohla vybrat, tak radši by po jednom. Já pocházím ze Slovenska, v Brně nemám žádnou rodinu, která by mi mohla s dvojčatami pomoct, přítelova maminka je starší - 65let a to taky není ono...tak bych byla na ně úplně sama. Zvládnout se dá všechno, ale bylo by to, jek se říká "o hubu" 😀
Já včera byla na odd.16 ve 12,30h tak to jsme se asi neviděli 🙂

Katulko...možné je že budeme spolu ve čtvrtek v čekárně 😎

katula
23. říj 2007

No posledni dobou taky premyslim jestli dvojcata ano nebo jen jedno. No u nas by byl problem spis s kocarem, aby to nebylo o nervy se s nim vejit do baraku apod. ale manzel si dvojcaty vzdycky pral, tak asi mi to jedno neprojde 😀 a taky, ivf neni zadarmo ze, a pri jednech penezich a nervech by to bylo za nama... ale zas pak vyjdou draz dve deti zaraz, no ma to i to plusy i minusy, to zalezi na kazdem jak se rozhodne 🙂

katula
23. říj 2007

sem to teda pekne napsala "dve deti vyjdou draz" 🤐 vsak vite, jak to myslim....

katula
25. říj 2007

ahoj holky,
tak jsem se vratila z prvni konzultace s doc. Crhou a musim rict, ze na me pusobil velice uklidnujicim a milym dojmem 🙂 me cekaji odbery krve, utz a manzu kontrolni spg a urol. vys a pak se uvidi 😉

mikat1
18. led 2010

ahoj holky, omlouvám se vám, že sám sem lezu.... jsem dnes 5.den po KET a ráno mi to nedalo a udělala jsem testík (2x) a na obou byly úplně slouboučký stín druhé čárky.... Je možné, aby to tam bylo už vidět a nebo je to rozmazaná barva, někde jsem četla, že na testě může druhá čárka být pouhou rozmazanou barvou...
no dělala jsem mamatest 1x a pak test Dr.Max taky 1x oba mají stejnou citlivost, ale ten Max má oproti mamatestu čárku kontrolní tenší (asi poloviční), takže na tom Maxovi byla sotva viditelná, ale na mama šla celkem hezky vidět... bohužel nemám fotáček

rioko
18. led 2010

mikat a brala jsi nějaké hormony? ty můžou ovlivnit test, ještě počkej a zkus to tak 10 den to bude jistější
jinak já jsem podstoupila na Obi 1 IVF a máme z něho 10 měsíčního chlapečka a na Obi nedám dopustit

mirenkam
18. led 2010

rioko ahoj žádné léky, žádný pregnyl, jen utrogestan.....

d.h.86
19. led 2010

ahoj,taky jsem byla na Obi,vyšlo nám to teda až na 2.pokus
já jsem měla test pozitivní 7.den po ET

rioko
19. led 2010

morenko to vypadá dobře, ale testni ještě za pár dní - a pak jdeš stejně na krev tak uvidíš, držím pěsti, já měla pozitivní test až 10 den, ještě 9 jsem měla / a druhý den //

pomenka41
27. říj 2012

ahoj mate nekdo imeil na obilnak tam kde se daruji vajicka chtela bych se stat prijemkyni potrebuji vedet kolik by me to vse stalo uz ja me vic jak 40 dekuji

engele
28. říj 2012

Na stránkách http://www.ivfbrno.cz/info.asp?ivf=8 jsou kontakty telefonické, všechno ti rádi zodpoví. Na email mi odpověděli, když jsem svůj prvotní dotaz zadala sem: http://www.ivfbrno.cz/faq.asp

Dotaz nebyl zveřejňěn, ale odpovídal mi na něj Doc. Crha přímo do mejlu.

denis123
30. čer 2015

ahojik holky chci se zeptat je mi 26 let uz nekdo z vas otehotnel pres to ivf a za jak dlouho snazim se tri rok mam jit na prvni konzultaci co tam po vas chcou a jak to cele prosim probiha

m_o
30. čer 2015

@denis123 ahoj, ja uz prispivala do jine diskuze o obilnaku svoje cerstve zkusenosti. Na ivf bych tam uz nesla. Placala jsem se tam pul roku a vsechno bylo uplne zbytecny, akorat z nas vytahli vice jak 50 tisic. Pak jsem presla do heliosu a po dvou mesicich jsem otehotnela 💕 a cena 20 tisic. Na to, ze je to statni, tak jsou jeste drazsi nez soukroma klinika. Jinak jejich sluzby jsou na velmi nizke urovni, kdyz to srovnam s heliosem. Bylo nas tam vic, kterym se ivf nepodarilo. I v diskuzich holky nadavali. Opravdu si dobre rozmysli, jestli do toho pujdes zrovna tam. Jinak prvni konzultace, tak se akorat domluvite, ze az dostanes menzes, tak dojdes na krev 3-5 den cyklu, budou delat hormonalni profil, partnerovi udelaji spermiogram a podle vysledku se budete domlouvat co dal.

falca1
21. črc 2015

@denis123
@m_o chystám se na Obilňák na další pokus. Mám z prvního IVF dceru, pak jsem byla ve 2IVF 2x těhotná - v jednom případě jsem to neudržela v 6tt a pak teda ve 12tt - rozhodně to ale nebyla chyba Obilňáku - úspěsnost otěhotnění u mě měli vysokou. Rozhodně na to že je to státní tak jsou tam všichni na CARu milý a vždycky pomůžou, všechno donekonečna ochotně opakují. 50tisíc jsem teda nikdy nedávala. Všechno je to o lidech a ti co jsou většinou v těch soukromých centrech tak mají praxi nebo nějakou dobu pracovali právě ve státních. 😀 😀

m_o
24. črc 2015

@falca1 tak preju hodne stesti 😀 😀 nevim pred jakou dobou jsi tam byla ale ja psala jaka je tam situace ted aspon v nasem pripade a pripade jinych holek, ktery jsem tam potkavala. Procti si jinou diskuzi o obilnaku, je tam více nazorů. A uprime me nezajima kde vzali praxi lekari ze soukromych center, dulezity jsou vysledky a soukroma centra je maji. O statnim se to rict neda 😀 uz bych tam nesla ani kdyby mi to nabizeli zadarmo 😀 😀

vojse
2. únor 2016

Ahoj, přestože je tato diskuse už nějaký ten rok stará, pokusím se jej obnovit samými klady a nabitými emocemi. IVF máme za se bou už po druhé a to na Obilním trhu. Poprvé se zadařilo v roce 2013 a máme krásného chlapečka, nyní jsme podstoupili opět léčbu a díky mětodě PICSI čekáme druhé dítě. Za šetrný přístup, ochotu se sluší poděkovat celému kolektivu CARu a především panu Doc.Crhovi, který nás udělal šťastnými rodiči už po druhé. Dokáží dělat zázraky a u nás hned 2x. Nikdy bychom neměnili a jsme rádi, že již před lety jsme se rozhodli pro Obilňák. Pro ty co se snaží, tak mohu jen říci, že musíte vytrvat. Neprošla jsem si tím jenom já, ale je nás mnohem víc. Držím všem pěsti ať se zadaří 😉

vojse
2. únor 2016

jejda, skočil mi tam začátek diskuse 2007, tak se omlouvám za výrok ,, nějaký rok stará" 🙂

lilavatty
17. srp 2018

@misapeci ahojky, prosím tě sepisuji recenze na svůj blog. Mohla bych tvojezkušenosti použít? Vše anonymně. Děkuji 🙂