IVF Obilňák Brno. Máte zkušenost?

janesm
17. led 2007

Ahoj snažilky,
chodím do Heliosu, mám za sebou první neúspěšné IVF, než půjdu do dalšího pokusu, chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenost s IVF na Obilňáku??
Díky moc!!!

theresa
17. říj 2007

holky díky moc za podporu. Veria: vidím, že Ti chlapi uvažují naprosto stejně. Chodíš do ordinace s manželem? Já bych ho tam teď už chtěla vzít sebou, když se půjdeme domlouvat na IVF.

veria
17. říj 2007

Theres, byla jsem s ním na 1. konzultaci a pak byl u transferu, jinak ne. Nesmíme je zbytečně stresovat, už takle se chudáci bojí té záměny, ne? 😀

katula
17. říj 2007

Asi jsem to napsala dost nekompromisne 😔 fakt zalezi, kvuli cemu se k dr jde, ale nektere veci se tykaji obou a taky by meli doktori rict, kdy je potreba, aby tam byli oba 😉

andrys
17. říj 2007

veria: uhádla jsi správně máme špatnou morfologii.To je tím Helios nějaký známý??Já si ten kontrolní test vydupala u své Dr.V Heliosu mě hned ženou na IVF. Dala jsem si měsíc odklad a hledám informace co a jak.

katula
17. říj 2007

Andrys: bohuzel mam podobnou zkusenost s tlacenim do ivf v Repromede. Dr nam rekla, ze zadne vitaminy, sprchy apod. nepomuzou, ze nam pomuzou oni, a hned nam to vykalkulovala kolik to bude stat. To je asi podobne v soukromych centrech, proto doufam, ze na Obil. bude pristup trochu jiny a zkusi nejdriv nejakou jinou lecbu a hlavne se pokusi najit a odstranit pricinu neplodnosti.

andrys
17. říj 2007

Katula:mě přijde hlavně zvláštní, že mě doktor nikdy neviděl a hned mi naordinuje plno hormonů. A to jsem ho ještě upozorňovala, že jsem po operaci s čípkem a že trvalo rok něž jsem se dala dokupy. 25.10.bude kontrolní SPG a 8.11. jdem k Dr.Crhovi na Obilňák tak jsem zvědavá co bude.

veria
17. říj 2007

Andrys, napsala jsem ti do IP.

katula
17. říj 2007

Andrys: no tak to snad ani neni mozne 😠 to te nevysetril a jen tak od oka ti napsal hormony? Nestacim zirat, to je pristup jak byk... No ja doufam, ze nam udelaji taky kontrolni spg a ze bude lepsi 😅 mmch na idnesu v rubrice zdravi je zajimavy clanek, manza mi ho hned dal precist 😀 schvalne, jestli uhadnete, ktery myslim 😀

miranel
17. říj 2007

Andrys, dr.Crha je perfektní...mluví moc potichu, ale je super. Mě dělal laparoskopii a hysetroskopii a po operaci přišel za mnou, aby mi řekl, jak to dopadlo. Já jsem s obilňákem spokojena. Když jsem přišla poprvé, tak mi udělali nejdřív tu laparku, aby zjistili, jestli mám všechno v pořádku vevnitř. Já jsem už jednou podstoupila IUI a nepovedlo se. Výsledky z laparky i z hysteroskopie mám v pořádku a partnerův SPG je taky OK. Proto jsme se dohodli, že podstoupím IVF, aby zjistili, jestli jsou spermijky schopné oplodnit vajíčko...a to uvidí ve zkumavce. Dr. mi napsal hormony až po krevních testech na hormony...jen tak od oka to ani nejde předepsat, ne? To je teda divný...

andrys
17. říj 2007

miranel: díky za informace. Koukala jsem na stánky Obilňáku a už jsem si pana doktora očíhla 🙂 Musím uznat, že jste každá skoro doktor v tomhle mám co dohánět 😉

miranel
18. říj 2007

Dobré ránko,
andrys...že jsme každá skoro jako doktor?? 😀 Já mám před sebou 1.IVF, taky toho moc nevím a ptám se zkušenějších holek a taky se snažím získat co nejvíc informací i z netu. Když půjdeš na obilňák na odd.16 - to je oddělení asistované reprodukce, pouštějí tam v čekárně video o IVF, tam se taky hodně zajímavého dovíš. Držím palce 🙂

katula
18. říj 2007

Holky a ta ambulance, kam pujdeme na prvni navstevu je na tom odd. 16 nebo je tam jen luzkova cast a delaji se tam vykony? Ve ktere je to budove. Z jejich stranek jsem to moc nepochopila 😕 dik.

miranel
18. říj 2007

Nejdřív musíš na evidenci (vchod z Obilného trhu) a oni Tě usměrní. Já byla na první konzultaci v ambulanci v budově evidence v 1.patre. Na další konzultace jsem už chodila na odd.16, budova A, 1.patro.Jestli tam dělají zákroky zatím nevím, řeknu příští týden. O víkendu mě čeká punkce vajíček a po prodloužené kultivaci jejich transfer do dělohy.

theresa
18. říj 2007

Taky jsem první chodila na konzultace do budovy, kde je evidence. Teď už chodím na oddělení 16, budova A. Zeptej se na evidenci určitě poradí, kde hledat. Taky se chystáme na Obilňák po víkendu, tak nám držte palce. Holky já jak tak nad tím přemýšlím nevím, jestli se na IVF cítím, měla jsem romantičtější představy o vzniku našeho miminka. Manžel to nese taky docela špatně, ale on se s tím srovná, on není takový cíťa jako já.

katula
18. říj 2007

Aha dik, nikdy jsem tam nebyla 😉

miranel
18. říj 2007

Thereso, já jsem na tom stejně. Taky jsem nepočítala s tím, že když budu chtít miminko, budu běhat po doktorech, nadopuji se hormónami a nový život se bude vytvářet ve zkumavce...ale nic se nedá dělat ☹ ... snažíme se o mimi už skoro 3roky a taky nejsem nejmladší (v lednu 35let, přítel 39) ... musíme být vděčné za tuto možnost, která kdyby nebyla tak nevím...
Držím palce, ať to vyjde 🙂

theresa
18. říj 2007

miranel: tak to tě naprosto chápu. Mě je 25let a manželovi 27 let. Nikdy jsem si ani v duchu nemyslela, že mi dva by jsme měli nějaký problém a hlavně jsme chtěli rodinu tak nejdřív za dva roky. Já mám endometriozu ( mám po operaci i hormonální léčbě) a manžel má zase asthenospermii ( což není žádná hrůza a dalo by se s tím normálně otěhotnět). Ale asi v kombinaci s tou mou endometriozou, nás radějí směřují na to IVF. Nevíš, jaká je úspěšnost IVF na Obilňáku? Včera mi manžel řekl, že by to mimi chtěl už jenom proto jak vidí, jak to prožívám a jak to moc chci. Já zase na něm vidím, že to chce vyloženě kvůli mě a protože má strach, že už by pozdějí žádné mimi nemuselo být, ale řekla bych, že on na to ještě není 100% připravený, i když tedy tvrdí opak.

miranel
18. říj 2007

Jaká je úspěšnost vůbec nevím. Já byla na laparoskopii a hysteroskopii a nezjistili u mě žádný problém, partner je taky v pořádku...ale nedaří se ☹
Podstoupila jsem už 1 IUI a teď jsme se rozhodli pro IVF. Doufám, že se to podaří napoprvé, protože to jde moc do peněz...člověk ještě to dítě ani nemá a už to tolik stojí 😉

andrys
18. říj 2007

Miranel...můžu se zeptat kolik cca stojí IUI?

miranel
18. říj 2007

Já byla na IUI v Heliosu platila jsem 800,- + 50,- Pregnyl. Bylo to ale bez stimulace a bez léků PO IUI. Kolegyně z práce byla na IUI na Obilňáku, platila jen 100,- za Pregnyl. Pred IUI měla stimulaci a po IUI brala nějaké léky "na uchycení". Mě nedali v Heliosu nic.

theresa
18. říj 2007

Miranel a na kolik výjde na Obilňáku to IVF?

miranel
18. říj 2007

to se nedá říct, na kolik přesně vyjde. Záleží jaké si vybereš injekce...já si vybrala Fostimon, který proplácí pojišťovna, doplácíš jen dávky navíc (teď jsem dokupovala injekce za 1500,-) a potom záleží, jaké techniky chceš použít, většina navíc a ty pojišťovna neproplácí. Já jsem si dala prodlouženou kultivaci (3500,-) a potom podle potřeby jestli se vajíčka oplodní samy, nebo budou potřebovat pomoc. A když jich bude víc, tak přemýšlím o zmražení (přes 3000,-)

theresa
20. říj 2007

miranel a jak je to s pojišťovnou? Musí si proplacení IVF zajistit na pojišťovně sama pacientka?

veria
20. říj 2007

Theres, nee, to ti zajistí CAR, o to se nemusíš starat.

theresa
20. říj 2007

veria: prosím a jak je to při IVF s neschopenkou?

miranel
20. říj 2007

Ahoj holky,
proplacení IVF zabezpečuje CAR, jen injekce, co budou navíc doplácíš hned sama...já celkově doplácela za injekce 4000,- ☹ A potom doplácíš techniky navíc. Já jsem už zaplatila zálohu 5000,- a potom se uvidí, jestli budu ještě něco doplácet.
Thereso neschopenku ti dají, když o ni požádáš. Já jsem na neschopence od 19.9., protože jsem byla na laparoskopii a hysteroskopii a nechala jsem si neschopenku prodloužit až do IVF, ať to mám v kuse. Neschopenka bude, pokud se nezjistí, jestli jsem těhotná - potom bude rizikové, nebo nebudu těhotná a potom půjdu do práce.

veria
20. říj 2007

No, mně ta sranda přišla včetně léků přes 20 tis. 😠 Měli jsme ICSI + PK. Bez mražáčků. Dobrý ne? Neschopenku jsem neměla, ale můžeš si o ni říct od OPU.

katula
21. říj 2007

Holky to jsou strasne palky ☹ no, pokud k tomu dojde, budeme ty prachy muset nekde splasit, ale s hypotekou atd. to bude krusne. nejvic me stve, ze se vsude propaguje, ze prvni tri IVF jsou zadarmo a pak se clovek dozvi, ze to je za to nejzakladnejsi a kdyz uz do toho jdeme, tak si vetsinou stejne zaplatime neco navic, at je sance co nejvetsi a stoji to pak treba tech 20 tis. U nas pry nema cenu IUI ani zkouset, takze asi pekne vysolime za IVF nebo ICSI 😕

theresa
22. říj 2007

Ahoj holky, prosím nevíte, jak je to s počtem embrií, které vkládají při IVF, musí být minimálně dvě nebo může být i jedno?

katula
22. říj 2007

urcite muze byt jen jedno 😉