IVF Obilňák Brno. Máte zkušenost?

janesm
17. led 2007

Ahoj snažilky,
chodím do Heliosu, mám za sebou první neúspěšné IVF, než půjdu do dalšího pokusu, chtěla bych se zeptat, jestli máte některá zkušenost s IVF na Obilňáku??
Díky moc!!!

janesm
autor
20. led 2007

ahoj,ahoj napíše mě některá svoje zkušenosti??? 😉 Díky

misapeci
20. led 2007

Ahoj Jani,ja byla na Obilňáku asi před 6-ti lety,prodělala jsem tam 3IVF,bez ůspěchu.Přišlo mi to tam,jak na běžícím pásu,nikdy mi nikdo neřekl,proč se nezadařilo a to mám jedno dítě přirozeně.Je možné,že se to změnilo,přece jenom už je to pár let.Mám kamarádku,co tam otěhotněla po 1.IVF.Loni na podzim jsem byla v Heliosu,zadařilo se,ale bohužel jsem musela v 9tt na revizi pro zaml,těhu.Teď se z toho ještě dostávám,ale jsem rozhodnuta ,hned jak to půjde,jít do dalšího pokusu opět v Heliosu.Přístup byl určitě lepší,aspoň pro mě.Přeji hodně štěstí 🙂

janesm
autor
20. led 2007

misapeci
díky moc za příspěvek!!! Také to nemáš lehké ale obdivuji Tě že jsi měla tolik síly jít do toho znovu...Moc mě to mrzí že jsi musela na revizi,dovedu si představit jak ti asi je...Mám za sebou jedno zmlklé těhu. a jeden samovolný potrat..Já asi zůstanu v Heliosu říká se že první IVF je většinou jakoby zkušební tak uvidím.Kdy by jsi asi šla do dalšího pokusu já plánuji tak srpen-září...Také přeji hodně štěstí myslím že si ho už zasloužíš!!!!! 🙂 😉

misapeci
20. led 2007

Díky moc Jani,já bych chtěla jít co nejdřív,Dr.říkal 4-6měsíců,tak uvidíme.Mám teprve 3týdny po revizi,ale fyzicky se cítím dobře.Mě pomáhá,když se něco děje,to čekání je děs.Ještě jsem měla mimoděložní, mám jen jeden vejcovod a ještě neprůchodný,takže máme šanci jen cestou IVF.Tentokrát ale byly i vajíčka asi špatný,ještě jsem to neprobírala s Dr.až při kontrole,ale z 11 se oplodnilo 9 a jen 2 byly ve stadiu blastocysty,těch 7 se 6.den rozpadlo.Takže tentokrát nemáme nic zamraženo.Ty máš nějaké mrazáčky?

janesm
autor
21. led 2007

Ahoj Misapeci 😉
tak to je něco ještě to mimoděložní jako by nebylo dost problémů co?? Já mám oba vejcovody neprůchodné a stím se prý nedá nic dělat takže šanci mám jen při IVF.Jinak já měla 7 vajíček oplozovaly 6 a z těch byly 3 embrijka ale 5 den se nějak zpomalil vývoj tak mi transfer odložily na 6 den ale když jsem ráno volala tak mi řekly že embrijka stagnovala takže mě nezůstalo ani jedno.Myslely jsem si že budu mít jedno na zavedení a jedno na zmražení anení žádné takže jedině jít do toho znovu!!! Proč k tomu došlo mě nedokázaly říct takže nevím jestli další pokus nebude stejný když mám mít úplně stejnou stimulaci...
snad nás čeká větší štěstí v tomto roce.... 🙂

theresa
25. kvě 2007

Ahoj holky, není tu někdo další kdo by měl zkušenost s CAR na Obilňáku? Já chodím k doktorovi Hudečkovi.

jankatr
25. kvě 2007

ahoj holky, osobně zkušenost s obilňákem nemám ale kamarádka tam absolvovala dva neúspěšné pokusy a byla z toho dost znechucená - přesně jak říká misapeci - jak na běžícím pásu a nikdo jí pořádně nic neřekl. Pokaždé měla příšerný hyperstimulační syndrom, musela být dokonce asi týden hospitalizovaná.
My chodíme na Unicu a napoprvé se nám zadařil krásný klučina - na naše doporučení tam šli taky. Doktoři se zděsili jaké jí tam dávali dávky hormonů, nasadili jí podstatně menší - HSS žádný, a mají krásná dvojčátka. Byla dost nešťastná i z toho, že mluvili každou chvíli s někým jiným a levá ruka nevěděla co dělá pravá.
Podle toho co jsem slyšela i od jinud tak to je asi bolavé místo všech velkých center. Pokud byste chtěli mrknout na tu Unicu tak je to www.unica.cz, je to maličká soukromá klinika myslím že cenově srovnatelná s Heliosem. Panuje tam opravdu rodinná atmosféra a velmi taktní přístup.
Ale podle toho co jsem tu četla v různých diskusích tak i Helios je dobrá klinika.

jankatr
25. kvě 2007

V každém případě ať už se rozhodnete jakkoli - tak vám přeju hodně štěstí. Nám to teď napodruhé sice ani na Unice nevyšlo (zamlklé těhotenství 7tt-teď čekáme jestli budu muset na revizi nebo to odejde samo) ale ani přesto bych neměnila, i když to máme třeba do Jihlavy mnohem blíž. Pokaždé to zkrátka vyjít nemůže, žádná klinika nemá 100% úspěšnost a my jsme tu s nimi velmi spokojeni. Navíc máme dárce spermií a když tu zůstaneme máme šanci dostat stejného i příště.

Takže děvčata - džím pěsti ať to všem dobře dopadne.
😉 😉 😉

zajdav
25. kvě 2007

Ahoj Thereso, já chodím taky na Obilňák k dr. Hudečkovi 🙂 , absolvovala jsem u něho 3 x IUI a 1x IVF a teď se chystám na 2.IVF... takže se klidně ptej...

zajdav
25. kvě 2007

.. jestli mi chceš radši napsat mail: zajdav@seznam.cz ... tak můžeš 😉

leamaria
25. kvě 2007

ahjo holky,my chodíme k dr.Crhovi,je to takovej moc vysokeeeej příjemnej pan doktor,byli sme tam teda zatím jen 2krát,tak uvidíme co bude dál. 😉
Podstoupili sme spoustu vyšetření,11.6.se má rozhodnout co se bude dít dál,tak máme pěkný nervičky ☹ 😉 už teď.

zajdav
25. kvě 2007

...Dr.Crha je opravdu velmi příjemný doktor, ale mám s ním jeden malý problém, mluví strašně potichu a nebo jsem nahluchlá 🙂 🙂 , my jsme toho u nich už taky absolvovali spoustu,teď začneme 2.IVF a doufám, že i poslední...

theresa
25. kvě 2007

Ahoj holky, já mám endometriozu a zatím chodím k Dr. Hudečkovi na injekce. Na konci léta se uvidí. Měla jsem z něho dobrý pocit, a to jsem teď neměla už skoro z žádnýho doktora. Mě je 25 roků a kolik je Vám?

zajdav
26. kvě 2007

Ahoj, já chodím na Obilňák k dr. Hudečkovi rok a půl a nemůžu si stěžovat, je mi 33 let a dítě nemám žádné. Tak doufám, že se už tentokrát při 2.IVF zadaří... 🙂

lindomira
1. říj 2007

Ahoj, chodím na obilnák a jsem po 4 transféru a zatím nevím jestli úspěšně nebo ne, jsem tam spokojená jen kdyby to vyšlo hned na poprvé

katula
9. říj 2007

Ahoj holky,
za dva tydny jdeme poprve na obilnak a naopak mi byl tento car doporucovan, tak si pak vyberte 😅
Muzu se zeptat jak to tam probiha, ktera je to budova a tak? uz jsem docela nervozni ...dik.

theresa
9. říj 2007

Car je na 16 oddělení, myslím budova K, ale to nevím jistě, zatím jsem tam byla jednou. Teď mám po časovaném pohlavním styku a jsem moc, moc zdědavá na výsledek. Když to nevýjde, tak od příštího měsíce začínám dlouhý protokol. Jinak příjemný mi přišel MUDr. Crha a jinak nevím, jsem tam z toho většinou hodně vyřízená spíš psychicky, z těch lidí, ale kdo ví jak je to jinde, já žádnou jinou zkušenost nemám. Chodím sice na Obilňák, ale moc chváli jsme na něj neslyšela, tak jsem zvědavá jak dopadnu.

katula
11. říj 2007

Theresa diky. No ja jsem fakt zvedava, srovnani uz mam a byla jsem zklamana ze soukromeho centra, ikdyz jsme tam byli zatim jen na spg. Uvidime, centrum muzeme zmenit ze.. 😉

theresa
11. říj 2007

ahoj katula, a kde jste byli v soukr. centru?

miranel
12. říj 2007

Ahoj holky, já jsem byla v Heliosu, podstoupila jsem tam 1.IUI a odešla jsem odtamtud na Obilňák. V Heliosu se mi nelíbil přístup...celkem mi nic neřekli, když jsem byla po IUI, tak ani to, jak se postupuje dál, jestli mám přijít do ordinace, nebo ne. Poslali mě domů, že po 14dnech si mám udělat test a přijít, když budou //, nic o tom, že když // nebudou. Řekli mi, že mám potom přijít, jak budu chtít. V Obilňáku jsem podstoupila laparoskopii a hysteroskopii, která dopadla dobře, tak jsem ráda, že jsem v pořádku. Od úterý stimuluji na 1.IVF, beru fostimon a synarel. Doktoři i sestry na odd 16 v Obilňáku jsou fajn, vše mi vysvětlili...jak to se mnou vypadá, i co mohu očekávat. Velký problém je tam ale čekací doba. Když jste objednaná na nějakou hodinu, je třeba počítat s tím, že se to může protáhnout.
Takže rozhodnout se musíte každá sama, do kterého CARu půjdete, každému vyhovuje něco jiného...držím palce 🙂

katula
12. říj 2007

Theresa: byli jsme v Repromede. Ja jsem podle me gyn. v poradku (zatim mi delala jen utz, takze to jeste neni tak jednoznacne) a poslala muze na spg do Repromedy, protoze tam je to pry v jedinem centru zadarmo. Tam nam oznamili dost tvrde ze to je hodne spatne a ze at se nebojime a muzeme jit hned na IVF nebo ISCI, ze IUI u nas nema smysl, ale ze to je strasne jednoduche a uz nas pomalu objednavali. Bylo nam obema strasne, potrebovali jsme tu informaci vstrebat, me to teda trvalo skoro mesic... bylo to pro me moc hrrr.
Je fakt, ze jsme tam sli na radu jak jsme byli objednani, ale prislo mi to tam hodne na kseft. Ze pry ani nemama zkouset zadne vitaminy, ze jedine to umele. Asi k nemu dojte, s tim se smiruju, ale jejich jednani mi prislo netaktni.

theresa
12. říj 2007

ahoj holky, díky moc za zkušenosti. Já jsem slyšela je to dobrý Reprofit. Tak jsme si s manželem říkali, že to teď zkusíme na Obilňáku a uvidíme. Jak se Vám vede?

katula
12. říj 2007

Vzdycky se najde nekdo, kdo je spokojeny i nespokojeny, at se jedna o jakekoli centrum. Za dva tydny ve ct jdeme na ten Obil. poprve, tak doufam, ze nas oba poradne vysetri, a reknou moznosti a hlavne rozhodnuti nechaji na nas. Dite se pro nas stalo prioritou, odsouvame do pozadi veskere jine sny a plany, nejdul. je dite, at uz prirozene, pomoci UO nebo adopce. Zacinam mit ale obavy, aby to treba nebylo jeste horsi nez minule, protoze jsem si prosla velkou krizi po tom spg a jak se blizi Obilnak, tak mam strach ☹ Snad nase cesta za detatkem nebude extremne dlouha, zatim trva asi 15 mesicu.

katula
16. říj 2007

No holky, tady to vazne 😕 zadne novinky? 😉 u nas teda ne, protoze pristi ctvrtek jdeme na Obil. poprve 🙂

theresa
17. říj 2007

Ahoj holky, tak těhotná nejsem, dnes jsem dělala test a ani náznak slabé čárky, a za čtyři dny to mám dostat. Mám přijít na Obilňák, hned jak to dostanu, aby jsme se domluvili na IVF. Navrhli mi už dlouhý protokol s tím, že budu brát první měsíc antikoncepci. Chodíte do ordinace s manželem? Já bych chtěla aby ten můj šel, protože on nemá moc velkou důvěru v to IVF, hlavně má strach, aby to vůbec bylo potom naše mimi, má strach z nějaké záměny.

andrys
17. říj 2007

theresa: ahoj já to včera taky dostala takže mimísek nebude a chystám se do Heliosu na první IVF.Manžel u nich byl na SPG a není to moc dobrý. Podle Dr. je lepší když to podstoupíme.Manžel tomu moc nevěří a šel na kontrolní SPG na Obilňák tak jsem zvědavá co nám tam řeknou.

katula
17. říj 2007

To me mrzi holky, ja tak za dva dny taky cekam mrchu, zacinam spinit. No ja mam pocit, ze do caru snad jinak nez s manzelem nepujdu. On je zatim teda problem jen u nej, tak bez neho by to neslo, ale hodne me podporuje a sel by snad i tehdy kdy by nemusel. Jde o lecbu nasi neplodnosti, at je zpusobena problemem u kohokoli ne, takze tam pujdeme oba... 😉 leda ze by se jednalo jen o muj odber krve apod., tam fakt nemusime byt oba 😀

katula
17. říj 2007

Jo a theresa: negat. test 4 dny pred terminem ms nemusi vubec nic znamenat 🙂 kolikrat neni pozit. ani 4 po terminu ms a zena tehotna je, takze u tebe rozhodne neni nic ztraceno 😉

miranel
17. říj 2007

Ahoj holky, tak právě jsem se vrátila z Obilňáku. Byla jsem na kontrole - UTZ + krev. Stimuluji už 9.den na 1.IVF. V pátek jdu znova na kontrolu a už doufám v neděli nebo v pondělí bude punkce.
Thereso neztrácej ještě naději, moje známá slabě krvácela a byla těhotná. Držím palečky 🙂

veria
17. říj 2007

Andrys, jestli tě můžu uklidnit, tak v Heliosu mají všichni špatný spermiogram. Morfologie, co? 😀 S tím kontrolním na Obilňáků jste udělali dobře. Dej vědět, jak to dopadlo.
Thereso - přesně, můj manžel měl při IVF taky největší strach ze záměny🙂 A to ještě nebyl znám tento případ se zaměněnýma miminkama v porodnici. No, ti chlapi....