IVF - odmítli vás kvůli kilogramům navíc?

kacatko1986
30. lis 2013

Ahoj,

na jaře chceme jít do IVF a mě hlodá v hlavě červík - mám hodně kg navíc, nicméně můj gynekolog to nikdy neřešil a moje nynější gynekoložka taky nic neříkala.. Pomalu hubnu, ale nejde to tak rychle a navíc u mně je to otázka několika let..

A teď mě napadlo, zda mi třeba kvůli tomu neodmítnou to IVF?
Jsem jinak zdravotně v pořádku, ani vysoký krevní tlak nemám, nic..

lenkalenulka
30. lis 2013

Oni asi doporucuji hubnout ale ja mam 102,6 a otehotnela jsem prirozen na prvni pokus, myslim ze pokud neni zena 200kilova tak jde vse urcite te neodmitnou, vzdyt si to hradis sama ne?

kacatko1986
autor
30. lis 2013

@lenkalenulka no ja mam 130 kg 😒 😒 😒 ale pomalu to jde dolu.. najela jsem na jinou stravu a tak si myslim, ze bych v tehotenstvi nemusela moc pribrat ...
no ja vim, ze si to hradim sama no, ale tak nejak me to napadlo 😀

lenkalenulka
30. lis 2013

No ja nevim jak to tam chodi, kolikrat staci dat dolu treba 10 kg a telo se chova jinak ja vzdycky dala dolu 10, 18 a jednou i 27 kg ale u me jojo efekt, hodne jsem cvicila a lepsi se naucit cvicit pac s jidlem to treba u me je na chvilu( treba rok) v pohode ale pak mam stejne chut zase na ty stare zname jidla🙂 ale kdyz cvicis tak ta strava se omezi i sama pac za tim vidis i tu makacku s jakou ty kila davas dolu🙂 a kdyz si na pohyb zvyknes muzes pak jist cokoli a spalis tu energii navic, drzim ti pesti az vam to vyjde😉

aneriska
1. pro 2013

@kacatko1986 mylím, že hubnout každopádně ano, ale velmi opatrně, hlavně zařadit pravidelný pohyb. Držím palce, ale myslím, že 130 kg je už docela dost. Najdi správnou motivaci, nastup správnou cestu a půjde to. Pokud bude strava správná a hubnutí pozvolné, myslím, že můžeš hubnout i v těhu - samozřejmě ne na konci. Pokud bude strava kvalitní a vyřadíš nekvalitní jídlo, sladkosti, chipsy atd. tak to bude jen fajn pro mimi Mimochodem četla jsem, že výrobky plné glutamátů stimulujív mozku chuť k jídlu - takže pokud někdo např. jí chipsy, jídla z restaurací - kde bohužel tyto ochucovadla hojně dávají, má velkou chuť k jídlu.

cabalkova
1. pro 2013

@kacatko1986 Ja myslim ze te neodmitnou, CARy jsou tu od toho, aby inkasovaly penize za povedene IVF, jen ti musim rict, ze ja jsem s nadvahou podstoupila dve IVF (neuspesne) a pak, kdyz jsem zhubnula (a nebylo to jenom asi deset kilo, abych se dostala pod stovku), tak jsem otehotnela napoprve samo domo a bez problemu donosila naseho Tondika a ted jsem po jeste mensim hubnuti tehotna podruhe, v zime se nam zadarilo opet napoprve, ale nevydrzelo to, a v srpnu napotreti a zacinam 5. mesic... takze pokud je "problem" na tve strane, napriklad dlouhe nebo anovulacni cykly jako jsem mela ja, tak bych se do IVF nehrnula, ale spis se soustredila na sebe a hubnuti a zkousela doma, protoze je opravdu velika pravdepodobnost, ze pokud neco shodis, cyklus ti naskoci a zadari se vam krasne prirozene a nebudes do sebe muset cpat takova svinstva jako ja. I moje soucasna gyndr mi potvrdila, ze mnohdy staci opravdu zvladnuteny vahovy ubytek a razem to jde. Nechci moralizovat ani te od IVF nejak zaradne odrazovat, pokud jste tak uz rozhodnuti, tak vam to stejne nikdo nevymluvi, jen jsem se chtela podelit o svou zkusenost. Ve chvili, kdy jsem si to priznala, tak mi i bylo lip.Navic kazde kilco dole je potom pro tehu fajn, kdo se s tim ma tahat. Kdybych ti mohla jakkoli pomoct nebo poradit, tak jsem tu, napis klidne do IP a drzim moc palce, at se mimi povede, at uz doma nebo u lekaru.

kacatko1986
autor
1. pro 2013

@cabalkova ja jsem prave naprosto v poradku, po vysazeni HA od ledna menstruuji pravidelne, ovuluji (citim to na sobe, delala jsem si testy a i gynekolozka dle opakovaneho utz to konstatovala), nemam PCO, takze ukazkove 😀 problem je v manzelovi - vysel mu spatne spermiogram. Ma malo spermii a jeste ty co ma, tak jsou z velke casti na nic a ty, co nejsou na nic, tak jsou pomale...
takze nam rovnou doporucili ISCI.

cabalkova
1. pro 2013

@kacatko1986 Tak to me mrzi, to se tomu asi nevyhnete. Kazdopadne bys mu mohla nasadit kyselinu listovou, selen a zinek, ze by mu to spermio aspon malinko vylepsilo, nam se tahle trojkombinace moc osvedcila. Tak drzim palce. my chodili do gestu, a prislo mi pak ke konci, ze fakt jsou hodne po penezich. Zkus apolinare nebo Podoli, mam kamaradky se zkusenostmi z obou a byly spokojene a doplatky podstatne nizsi.

kacatko1986
autor
1. pro 2013

@cabalkova ja jsem rozhodla zkusit toho Apolinare.. Minimalne nam to usetri penize a uvidime🙂 diky kazdopadne!

cabalkova
1. pro 2013

@kacatko1986 Podoli je taky statni a myslim, ze v obou se o vas postaraji dobre, ja ale treba k vyssi vaze musela mit vic stimulacnich hormonu, nez kolik jich pojistovna hradi, takze se nam kazdy pokus vysplhal cca na 15 tisic a to jsme ani jednou nemeli zadne mrazacky. Tak korunku po korunce usetrit, at to muzete na jare rozjet. 🙂

ladus88
1. pro 2013

Me akorat rekla ze jsem tim rizikova skupina ze to bude tezsi,tak nevim.Jinak treba u chlapa to vubec nikdo neresil.

kacatko1986
autor
1. pro 2013

@ladus88 je ladus, ty taky? kdyztak mi pisni do IP, kam chodis🙂 ja nemam nikoho kolem sebe, co by mel stejny problem, vsem to slo napoprve prirozene:(

sisi137
1. pro 2013

@kacatko1986 určitě ti doporučí zhubnout, 130kg je už dost. Ale jestli třeba může i ovlivnit zahnízdění embrya po et to nevím, zeptala bych se na to dr a popřípadě ivf odložila. Přece jen do sebe budeš cpát mraky hormonů, vysolíš slušné peníze a kdyby to mělo být k ničemu kvůli nadváze tak bych raději počkala.
A určitě dej přednost Apolináři před Podolím 😉

doko
2. pro 2013

taky si myslím, že doporučí zhubnout 😉 prý je to lepší pro otěhotnění a pak pro těhotenství- nehrozí předčasné porody, atd. já mám 80 kg a řekli mi zhubnout 10 kilo- ale prý než nějak drasticky, tak to nemám hubnout vůbec 😀 ale určitě kvůli tomu neodmítnou.......prostě to jen poradí a hotovo 😉

kacatko1986
autor
5. pro 2013

@doko jenze aby to nebylo drasticky, tak bych musela cekat tak 4 roky.. coz fakt ne jako 😀

doko
5. pro 2013

@kacatko1986 však proč si myslíš, že jsem se na to vyprdla? 😀 řekli mi to před měsícem a na IVF jdeme příští týden. to si nedovedu představit jak bych měla za měsíc něco zhubnout (bez jojo efektu). 🙂