IVF, přípravy na druhý pokus. Po jak dlouhé pauze?

marsie
14. pro 2007

Ahoj holky,

muj pribeh je velmi podobny, jako spousty z vas. Po 3 neuspesnych inseminacich jsem ted 23.11. absolvovala 1. IVF cyklus. Bohuzel neuspesne.
Chtela jsem se zeptat - pokud mate zkusenost - jak dlouhou pauzu je dobre udelat. Je pravda, ze telo mam cele zblble z tech hormonu, ale zase kvuli psychice to nechci nejak zvlast natahovat... Poradte - jakou mate zkusenost vy??

ahoj marsie

broskef
29. dub 2008

holky nevěším, věřim že to jednou vyjde nám všem!, ale byla jsem dost dlouho celkem v klidu a " smála" jsem se tomu, že by na mě měl padat splin, jak všichni kolem mě těhotněj jak bouby po dešti... ale když to ted vidim, kolik znamych se začalo snažit dlouho po nás a už naji děti skoro na chození.....

ale chmury stranou!!!

ty jo mně se cvičit taky fakt nechce, ale když jsem na sebe o víkendu koukala do velkého zrcadla, tak ta pani v něm byla fakt tlusta to takhle nikdy nebyla 😲

marsie
autor
29. dub 2008

🙂🙂
je jsem se taky dlouhou dobu drzela, ale poslednich 14 dnu jsem byla KO - nejak se mi to taky v hlave mlelo a premyslela jsem o vsem moznym a samozrejme rozebirala spravedlivost 🙂..
mozna to taky bylo i tom pocasim vis, prece jen jak vysvitlo slunicko, tak je to vse veselejsi - a hlavne mi pomuze se necim zamestnat 🙂 takze jsem jezdila po zahrade jak krtek 🙂

ja jsem takhle tlusta snad taky nikdy nebyla!! to je fakt hnus, ale ze to vubec nejde dolu - pritom jim porad stejne ! nerozumim tomu - asi je ten organismus taky z toho vseho zblblej ..

je potreba to nejak zamaskovat 🙂 i kdyz uz mi dochazi inspirace 🙂

marsie
autor
29. dub 2008

broskef - kdy jdes na to IUI ? nebo uz jsi byla? - ja abych drzela palce ..

broskef
29. dub 2008

jj, to jaro je super!!! snažim se hodně chodit se psem, ona taky děsně ztloustla, asi jenou drži basu nebo nevím, takže to musime vyběhat, zahrada je super!!!! to ti zavidím 😉

no ja právě taky jim pořad stejně, ale nějak od te doby co jsme se začali snažit, tak jsem přestala kouřit, tak to trochu, a pak co vypukl CAR kolotoč, tak už jsem tomu nedokazala zabranit, přišlo mi, že to jde nahoru samo, nijak se nepřejidam, ale zase nejsem schopna hladovět je mi hned blbě, na to nemám sílu, vzdycky začnu předsevzeti, že budu cvičit, 5 x denně male porce po 2,5 hodině, ale nejsem to schopna v dobržet....

ja to mám hlavně na břiše, tak jsem se to snažila maskovat volnými tričky pod prsy, což je dost kontraproduktivni, protože neustale někonu odpovídat, no ale ja nejsem tehotná ( ja jsem jen tlusta) přivaíi tazatele do rozpaku.....

to IUI zitra jdu na ULT pak se uvidi, diky

broskef
29. dub 2008

marsie, co dovča? to by mám mohlo zvednou naladu, ne? 😉

marsie
autor
29. dub 2008

ahojky,
🙂)) pes si jen udelal zasoby na zimu 🙂 - nebo ze by tu basu: 🙂))
muj kocour byl prez zimu taky dvojnasobnej - ted uz to ma dole - takze on se mnou nedrzi ..

no to jsi dobra , zes prestala - je tedy to hodne omezila (po ET samo uplne na minimum), ale ted kourim dal .. bohuzel bez toho bych nemohla fungovat - peristalticke tlaky a tak ..

5x denne jist nemuzu - diky tem stimulacim jsem se naucila snidat - to fakt neslo nalacno - pak obed a vecer jen neco maleho. obavam se, ze potrebujeme ten pohyb ..!! uz jsem si vzala s sebou i veci na cviceni - ale zapomnela jsem boty, no tak to je jasny ..

🙂 lidi jsou neomaleny - na to bys e vubec ptat nemeli!! hele vcera zrovna jeden dodavatel! se me po telefonu ptal, jestli neplanuji dite - no to je prece na pest!!

marsie
autor
29. dub 2008

no tak zitra uvidis - uz to bude mit realne rozmery 🙂

broskef
29. dub 2008

tak to jím stejně jako Ty, ale ja fakt, že kdysi jsem nesnidala, ale to deska už nemužu, děla se mi špatně, no ja zase hřeším vínem, což je dost kalorické 😒 ja si taky vzala do prace věci na cvičení, že budu chodit v poledni pauze, ale nějak to neklaplo 🙄

to jo, proč se ptal, jako jen tak, aby řeč nestala?

je fakt, že Ti co se furt nejapně vyptávali předtim, těm už to asi došlo...... no podle mě je to v podastatě evidentni, pro Ty kdo mě trošku znaji a vědí kolik mi je, že jsem mějaký pátek vdaná a karieru nebuduju

dagina
29. dub 2008

Ahojky, jsem ráda, že to tady po dlouhé době ožilo. Marsie, jak ty na tom jsi??? Jj, u nás se zřejmě zadařilo, snad bude vše OK. Broskvičko, ty ještě stimuluješ??? Kdypak jdeš na IUI. Jinak koukám, že je tady dobrá nálada, jaro je fakt krásnéééé, počasí také ujde.

marsie
autor
29. dub 2008

no tak to moc gratuluji - napis vice info.. uz jsi byla nakrvi? a testiky mely opravdu dva pruhy? to musi bejt krasny pocit z vitezstvi!
moc gratuluji a drzim palec at to dobre dopadne.
ale do pracve nejdes , ne? bud radeji doma v klidu - jestli tedy muzu radit ..
no nalada uz je lepsi - byla jsem dost na pytel ..

marsie
autor
29. dub 2008

no nevim, jestli to tu zije - prijdu si , ze tu pisu jen ja 🙂
m.

broskef
29. dub 2008

jj, stimuluju, mám ukrutnou migrenu a trapim se v praci....... dagi: a tentokrat si po ET ležela pořad?

dagina
29. dub 2008

Do práce zatím rozhodně nejdu, a vzhledem k mé práci se do ní už asi ani nevrátím, nebylo by to dobré, doma si to zatím užívám. Jj, včera to mám potvrzené z krve, ale sama víš, nic ještě není vyhrané, už aby bylo po UTZ. A ty marsie?? Kdypak tě čeká další pokus???

broskef
29. dub 2008

dagi, chápu!!! jak já bych odsud vypadla hned, jsem tady už davno přes čas 😝

dagina
29. dub 2008

Broskvičko, ležela jsem po ET v CARu přes noc, připlatila jsem si za to 1250kč 😒 , ale čert vem peníze. Doma jsem týden ležela dost poctivě, ale k jídlu jsem si šla normálně sednou ke stolu (znám i holky co jedly v leže 😅 ), ten druhý týden jsem si sem tam něco udělala, umyla nádobí, vyprala prádlo..., ale ještě dost polehávala, i teď budu zatím hodně opatrná, určitě do UTZ srdíčka.
Při prvním IVF jsem dělala všechno možné jen neležela, tak jsem prostě chtěla zkusit opak, a náhodou to vyšlo..., každopádně se tím nic nezkazilo.
Moc ti přeji aby ti IUI vyšla.

marsie
autor
29. dub 2008

no, to mas pravdu broskef, dovca bymi rozhodne pomohla .. musim se nad tim zamyslet 🙂
jsem na tebe zvedava, co ti zitra reknou - se na to vyprdni tedko, hlavne bud v pohode na nejaky bricho se vyprdni - projed se metrem a rozhlidni se , co je tam tlustochu - to jsi jeste hubenour proti nim!

dagi - tak to je teda vazne pirma! uzij si to doma hezky v klidu - vychazky mas, ne? tak se dostanes i mezi lidi .. je potreba se predzasobit .. je jaro tak novy hadriky - radeji o cislo vetsi 😀

no co ja, ja zase cekam - 22.5. jsem objednana na imunologii, po mrse du na hysterografii co iscaru - tak uvidim co vymyslej mudri - ale na 90 % vim, ze jsem v poradku - nikdy jsem nic nemela, ale radeji to protukneme..
no a pak pokus cislo 3. (jak jsi psala - tena taky nemusime prezit 🙂 ) a vychazi mi to na zacatek cervence..
tak sbiram sily a hlavne optimismus ..

holky jdu si koupit nejaky bylinkovy caj - pry hotovy zazrak - sem se docetla 🙂 jsem tu za hodku
😀 tak zatim

broskef
29. dub 2008

Dagi, diky.

ja právě měla dojem, že jsi i po tom prvním měla klidový režim a že si potom dokonce koketovala s myšlenkou zda si brat neschopenku, asi jsem to zpletla. 😝

Každopadně díky za informaci pravdou je, že se tím určitě nic nezkazí! Já tedy přiznavám, že jsem neležela, ještě ten den jsem šla se psem....

Marsi ty si ležela?

dagina
29. dub 2008

jj, broskvičko, máš pravdu, že jsem si při druhém IVf nechtěla brát vůbec neschopenku, ale pak nějak jsem to přehodnotila, ještě sbírala info na Neplodnosti a vsadila jsem hold na to ležení a klid 😅 . Jo, a po transferu jsem se ani nechla, ruce podél těla, nezvedat je.., prostě nic. Ale stejně to beru jako spíš náhodu že to vyšlo....., kdo ví.

monali
29. dub 2008

Dagina, taky moc gratuluju.
Mi po prvním IVF řekli ať ležím tak 4dny a pak,že můžu dělat "drobné domácí práce" ale nic těžkého nenosit a nezvedat. Asi záleží na CAR.

Přibývající kila jsou taky můj nepřítel č.1. Navíc když jsem se asi po půl roce stavila k sousedům (u rodičů) - dva milí staříci - znám je odmalička, tak mě sousedka uvítala slovy - "Ty jsi nám ale ztlusla, a pak vyšel soused a pro jistotu to pojistil: " Je ty si tlustá, ty se máš asi dobře 😀 ( MILUJU UPŘÍMNOST!!!) No aspoň se neptali, jestli nejsem těhotná.

Všem co stimulujou držím palce.

dagina
29. dub 2008

Monali díky, jj, také nám říkali ty 4 dny být hodně opatrná. Ono to je ve všech CArech podobný. Asi nikde nedoporučují jít ihned do práce.
S tím tloustnutím to je nářez, já co teď necvičím, tak je kůže pěkně povadlá 😖 , nic moc, ono mít 2 stimulace během 3 měsíců hold musí jít vidět 😖 .
Monali, také moc držím pěsti při dalším pokusu.

broskef
29. dub 2008

fakt Monali, ja myslela, že jsem jedina, ještě jsem nikde nečetla, že by si někdo stěžoval na tloustnutí, taky v diskusich........

tak je taky budu přiště ležet, nejhorši bylo, že jsem krátce po ET musela jit na zachod 😝

nejraději bych šla na neschopenku i ted, mám toho nad hlavu......

monali
29. dub 2008

Zase ať nesvádím všechno na hormony, v práci většinou sedím a nestíhám moc jíst ,, a když přijdu večer domů, tak nevím co první sníst a navíc skoro hned usínám. Ke cvičení se nějak nemůžu donutit, protože nemám s kým chodit. tím pádem kilíčka přibývají, ale teď už fakt je to krizovka a budu muset začít se sebou něco dělat.

držte se všichni,pa

dagina
29. dub 2008

monali, ono je stejně lepší chodit na cvičení sama, protože se pak tolik nekecá a víc cvíčí 😵

marsie
autor
29. dub 2008

uf.. jsem zpet .. pro vsechny nestastnice existuje kindlova cistici smes - aneb vse zle z tela ven a "to" dobre ponechat - dvou mesicni cajova kura - jdu do toho !!! nic se tim zkazit nemuze ..

a dagi - pro tebe maj extra materskou smes - cajik na podporu vseho co miminko potrebuje pure bylinky 🙂

hele, ja byla doma vzdycky - po prvnim me bylo 1 ty fakt mizerne, takze ani nebylo pochyb, ze to potrebuju pri druhym jsem byla ok ale stejne jsem doma zustala - bylo mi to mezi radky doporuceno na klinice - proste klidovy rezim - hlavne nic tezkeho netehat a tak .. jinak muzes normalne fungovat - chodit se psem to je ok ..

dagina
29. dub 2008

Marsi, jj, zítra vyrazím do města na delší procházku, určitě navštívím i lékarnu, to se tak ten čajík jmenuju "Pure bylinky"? Škoda že nemám pejska, nemám dvakrát s kým kam chodit, kamarádky jsou už skoro všechny vdané a mají svých starostí až dost, samozřejmě, někdy se sejdeme, ale určitě to není tak často, jak bych si teď představovala 😉 - skoro denně 😀 . Ale jinak se dvakrát nenudím, prácičku si doma nějakou vždycky najdu, pokud chci 😅 .

marsie
autor
29. dub 2008

promin, dagi - to melo byt jako čiste bylinky - ta pro tebe se myslim jmenuje mateřeská směs - skoukni to tady..
http://www.bylinarstvikindl.cz/

sonica
29. dub 2008

dagi muzu jenom doporucit, devatero bylin smesy piju, moc mi chutnaj. mam doma zensky a cistici. daji se koupit i v prodejnach s caji a zdravou vyzivou. 😉

marsie
autor
29. dub 2008

holky - prave jsem vylouhovala tu zazracnou cistici smes - prvni dousek byl teda utrecht, dalsi uz celkem jdou ..
no nevim, predstava, ze to piju 2 mesice - grrrhhh ..
ale jak se rika - ver a vira tva te uzdravi !!

broskef
29. dub 2008

Marsie, takže hnus? ja si koupila ten femigard, ale 3x denně je pro mě trochu problam.... 😝

marsie
autor
30. dub 2008

ahojky.
pardon, ja mela strasnej fofr, ze jsem se sem vubec nedostala :(

broskef - vazne jsi do toho sla ? ja o tom cetla a premyslela o tom taky - ale nepisou, ze by to melo vliv na tu nasi vec - spis jsem z toho pochopila, ze je to na upraveni cyklu proti krecem a tak??
radila ses o tom s nekym ? ale asi by to nemelo uskodit ne??

dagi - co noveho ? jak se citis ? vse ok??