IVF, přípravy na druhý pokus. Po jak dlouhé pauze?

marsie
14. pro 2007

Ahoj holky,

muj pribeh je velmi podobny, jako spousty z vas. Po 3 neuspesnych inseminacich jsem ted 23.11. absolvovala 1. IVF cyklus. Bohuzel neuspesne.
Chtela jsem se zeptat - pokud mate zkusenost - jak dlouhou pauzu je dobre udelat. Je pravda, ze telo mam cele zblble z tech hormonu, ale zase kvuli psychice to nechci nejak zvlast natahovat... Poradte - jakou mate zkusenost vy??

ahoj marsie

k.bett
27. pro 2007

teri81

ahojky, děkuju za příspěvek, takže budu v klidu a uvidím jak to bude dal pokracovat na leve strane me teda dost tlaci uplne stejne jak minule na ovu aten bilkový hlen jsem mela pred 2 dny tak asi nak prichazi ovu. Jinak ti dekuju za uklidneni ze to je nejspis vse ok. Vzdymi pomuze precist si i zkusenosti ostatnich. Uklidni me ze bude nejspis vse v pohode. Nejak to neresim ale jen jsem se chtela tak informovat, chapes.... 😉 🙂

teri81
27. pro 2007

Jasně že chápu,já taky hltám každý příspěvek. Bud v klidu a bu´d ráda,že vůbec Ovu máš 😉
A když se Ti něco nebude zdát,brnkni doktorovi,já kolikrát taky volám nebo mu píšu mail kvůli kravině,ale hlavně že mám klid. Tak ahoj 🙂

helenaholesov
1. led 2008

Holky zaklad je klid jinak bych se asi zblaznila myset nato všechno co už bylo a co ještě bude a hlavně nevědět kdy to skonči kolikrát ten čas se moc vleče a čekáni mě připadá věčnost

marsie
autor
4. led 2008

ahojky k.bett
- pardon, byly prazdniny, vanoce na horach kam kabely nebo wifi jeste nenatahli 😀.
Musim rict, ze MS se po prvnim IVF zpozdila jen asi o dva dny - jinak prubeh naprosto stejny jako kterykoliv jiny mesic .. na druhou teprve cekam, tak zatim nemuzu rici. Ale to vis ty hormony to je svinec a telo si s tim nekdy nevi rady...
Planujes jit na 2. pokus? kdy? Ja tam jdu v unoru, tak snad budeme mit vice stesti .. vanoce mi pomohly se dostat trochu do pohody a nebyt tak urputna a znicena z prvniho neuspechu ..
Zase jsem si mohla dat na silvestra flasku vina .. (jiny pozitivum jsem na tom, pravda, nenasla 🙂).
Tam moc drzim palce a dej vedet, jak ti to dopadlo!
pam

k.bett
4. led 2008

teri81:
Už jsem k doktorovi volala i jsem tam už včera byla na prohlídce, přidali se ještě náký problémky tak jsem tam letěla. No nic moc, teda...

marsie:

Tak to já tu první měla taky jako každou jinou akorat ty další už byly uplně mimo, včera jsem byla u dr. tak snad to bude zase brzy ok. V pondělí mám mít výsledek kultivace ta uvidím jak vážný to bude...
Já bych jinak taky druhý pokus začínala v únoru ale myslím že se to trochu protáhne. Dnes ráno jsem zrovna chytla takovou chuť do dalšího pokusu jako že kolik se mi urodí vajíček jestli jich bude aspon o trochu vic nez minula a ze uz vim do ceho jdu atd. no, jo tak si jeste asi pockam...

helenaholesov
6. led 2008

Holky mám dotaz jak vám přišla MS po potratě

zlobidlo77
6. led 2008

Ahoj holky, chtěla jsem se zeptat za jak dlouhou dobu jdete na druhý pokus IVF po prvním? Mi doktorrka doporučila až tak za 5 až 6 měsíců, máte to taky tak? Zlobidlo77

k.bett
6. led 2008

zlobidlo77:

Ne, ne nám bylo odsuhlaseno že aspon 3 měsíční odstup je ok aby se telo zase srovnalo atd. Pokud jsi měla při prvním náký problémy tak asi jo ale jinak 3 měsíce stačí. 😉

lopka
8. led 2008

Cau holky.
Krasne jsme se tu sesly ze? 🙂 🙂 My zaciname v breznu se stimulaci ,uz se mocinky tesim 🙂 🙂 Ted nam vysetrily genetiku,ke konci ledna bychom meli znat vysledky a pristi tyden jdeme na vys.bunec.imunity.Doufam,ze vsechno bude v poradku.
Jak se jinak mate?Ja jsem se ponorila do prace ,beru navic sluzby,aby mi ten cas rychleji utikal 🙂 🙂

dagina
3. bře 2008

Ahojky, a jéééje, tady pěkně dlouho nikdo nebyl ☹ , ale třeba se téma trochu obnoví. V lednu jsem měla 1.IVF, neúspěšné, žádné zmrzlíky jsme neměli, takže musíme absolvovat všechno znovu 😒, snad nám to dr. schválí teď v dubnu. Vyšel některé 2. pokus???? Můžu úspěšnost něčím podpořit, nebo to je opravdu jen na "přírodě"???? Budu ráda za jakou koliv radu, zkušenost......

annie29
4. bře 2008

Ahoj Dagi, tak jsem tvuj pribeh sledovala v lednu na ivf a ted te vidim tady... Nevim, jestli si me pamatujes, ja mela ivf zacatkem unora. Mimi se chytlo naporpve, ale prestalo se vyvijet nekdy v 5tt. Pekna bida. Musim rict, ze by bylo asi lepsi, kdyby se hned nechytlo nez tohle napinani... Ja to podporila jen tak, ze jsem si priplatila co slo, vsechny nadstandardy jako PK, AH, .. Sice to nakonec bylo k nicemu, ale to, ze se to napoprve chytlo byl uspech. Ted jsem se rozhodla zkusit Femigard. Jsou to en bylinky a mimo jine podporuji i schopnost oplodneni a udrzeni..

dagina
5. bře 2008

Ahojky Annie, to víš že pamatuji 😉 . Vím, že se ti IVF povedlo, ikdyž to skončilo takto ☹ . Copak plánuješ dál???? Půjdeš na KET až budeš moc??? Femigard beru už skoro 2měsíce, nevím jestli to k něčemu je, menzes mám ještě silnější a bolestivější než před tím, na mě kladně nepůsobí asi nic ☹ . Také se mi zdá, že jsem po něm šíleně na fouklá, po IVF jsem byla OK, ale asi týden po užívání Femigardu jsem byla a jsem jak bublina. Alespoň si myslím, že to je po něm 😒 . Ale jinak na něj slyším jen kladné ohlasy 😕 .
Měla jsi i AH???? Poprvé jsem ho neměla, ale teď si za něj určitě připlatíme, teď už není nad čím váhat 😔 . Co si myslíš o neschopence po ET??? Já cítím, že to k ničemu není, myslím, že je snad ten stres v práci lepší než být doma 😒 . Kdybych měla lehkou práci, tak bych si neschopenku určo nebrala, ale občas mě neminou tahat těžší věci.... .
Přeji hodně štěstíčka při dalším snažení!!!!!

marsie
autor
18. bře 2008

ahojky holki 🙂
tak jsem si "pauzu" o mesic protahla - nebyla prizniva konstalace - ted jsem ve stimulaci a nekdy pristi tyden by to melo propuknout.
Snad uz to tentokrat (2. pokus) vyjde - zase valcim s injekcema - vzdycky kdyz se blizim k tomu brichu se mi zacne klepat ruka🙂
holky, co si myslite o neschopence po transferu?? berete si ji?

k.bett - moc gratuluji!

pa marsie

murasek
18. bře 2008

ahoj kocky,
nechce se mi jeste spinkat, koukam na konika.
dagi - jak se dari? budu moc rada, kdyz pisnes, treba do IP, abych to pak nemusela hledat.... nejak jsi mi za ten leden prirostla k srdicku 🙂 kdyz jsme tady spolecne bojovaly. jdu 27.3. na UTZ a uvidime, kdy bude a jestli bude KET. kocky, drzim nam vsem palecky, kurna.... uz to musi byt 😝 drzte se.

aliccia1
18. bře 2008

ahoj murasku, ja taky nespim. jinak 26.2. jsem mela ET- neuspesne- 1. ivf.

broskef
20. bře 2008

ahojky, holky, setkali jste se nekdo s tim, že by vám po nevydařením IVF doporučili IUI se stimulaci?

katuska7
20. bře 2008

Ahoj holky,

tak se k vám přidávám 😠 Doufám, že mě vezmete do party 🙂 Včera jsme se dočkali ortelu, že nám první IVF pokus nevyšel. Ze včerejšího dne mám černo, ale dnes už to bolí míň... i když pořád hodně.

Všem přeji hodně štěstíčka v dalším pokusu a k tomu taky pevné nervy!!! 😉

broskef s tím jsem se teda nesetkala

katuska7
20. bře 2008

Dagi a k té neschopence... taky jsem uvažovala, že příště už si ji asi nevezmu. Po ET jsem ležela poctivě většinu dne, neměla jsem žádné potíže a dopadlo to zle... O to to byl větší šok, asi to zkombinuju s pár dny dovolené. ale zajdu i do práce.

broskef
21. bře 2008

Ahojky Katusko, vitej v klubu 😠 😒

co se týka té neschopenky, težko řict, podle mě hodně zaleži na okolnostech, já jestli ted budu mit jen IUI tak mi ji na to stejně nedaji, ale nevim, jestli je idelani- muj připad, vstavat v 5.40 a jezdit do hodinu totalně narvanou MHD do prace 😝

marsie
autor
21. bře 2008

ahoj,

broskef - ano, ja se stim setkala - po 1 (nevydarenem ) IVF mi to nabidli v 3 mesticni pauze pred dalsim cyklem. Predpokladem uspechu je dobry SPG. Ale pozor, aby ti pak zase kvuli stimulaci nechteli posunout termin 2 pokusu!
tak hodne zdaru a vsem preji hezke Velikonoce - zrovna na tento termin jdu na 2.pokus - tak mi drzte palce!

😉

katuska7
21. bře 2008

Ahojte holky!

Přeju vám krásné Velikonoce a marsie na tebe budu speciálně myslet. Jsou to krásné svátky jara a plození, tak to se úplně nabízí k úspěchu. Tfuj tfujj 🙂

meleri
21. bře 2008

Cau holky,

jak se tady máte? Já jsem taky po jednom IVF které se nepovedlo.
tedkom to zkouším znova. 🙂 já jsem zdravá ale manžel má problémy. příští týden mě čeká transfer. tak už se těším, že už to konečně budu mít za sebou..

snad se nám to tady všem podaří..🙂

mějte se moc pěkně!

ahoj

mareka
21. bře 2008

meleri: hodně štěstí!!! a hodně pevných nervů
Každopádě jsem byla na 1.IVF a taky nevyšel a ted ležim protože v úterý jsem byla na KETU , já jsem v pořádku ale manža má šppatný spermíky ☹
tak se mějte hodně štěstí všem

meleri
22. bře 2008

Ahoj Mareko,

to jsme na tom podobně! Já taky v poho a manža problémy..🙂
Tak to ti držím moc palce ! Já si myslím, že napodruhé je fakt větší šance! At ti to rychle uteče!
Já byla dneska na posledním ultrazvuku..zítra mám tu ovitrelle a příští týden punkci.
Bohužel mám zvýšenou hormonální hladinu..taky byl doktor překvapený počtem folikulů-32. Minule jsem měla 22. Navíc nám ta punkce vychází na naše výročí svatby! dobré ne...
😀
At se ti daří!
ahoooj 🙂

katuska7
24. bře 2008

Ahojte holky,

Meleri a Mareko, hodně štěstíčka!!! Držím pěstičky, taky se uklidňuji tím, že po druhé je větší šance 🙂 U nás jsou taky nezbedné spermijky, koukám, že máme hodně společného 😀

Holky, hlavně buďtě v pohodě, psychika je nade vše !!!

Tak tfuj tfuj

ahojky 🙂

meleri
25. bře 2008

Cau Katusko,

dík moc! No dotedka jsem byla v klídku, ale zítra mě čeká ta punkce, a ajajaj.....dostala jsem trochu strach...já jsem to minule špatně snesla, a tak nevím, jak to zvládnu ted...

a jak ty? no třeba zas někdo napište, budu ráda....🙂

ahoooj
Meleri 🙂

katuska7
25. bře 2008

Ahoj Meleri,

určitě to zítra dobře dopadne. Budete mít kupu krásných vajíček, prostě dáreček k výročí, jak má být!!! Já jsem opět v plném pracovním nasazení, díky práci to naštěstí rychle utíká. Příští měsíc mě čeká laparka a pak prý začnu opět stimulovat. Kdy jsi měla první IVF?

Zítra držím pěstičky!!! 🙂, napiš tvé dojmy 😉

ahoooj

meleri
25. bře 2008

Ahojky Katuško,

dík moc! No fakt to štěstí asi už potřebuju.
Já na tom byla v říjnu, po 5 IUI, které byly úplně na nic...

Tebe čeká lapárka? už si nepamatuju ty různé názvy..to znamená, že máš problémy s průchodností vaječníků? To je asi taky nepříjemné...no jak vidím, každá máme svůj kříž..v podobě vlastního problému nebo manželova...

Jo ,bud ráda, že máš tedkom klid...🙂 fakt tyto procedůry jako IVF, a hlavně ta stimulace, jsou fakt nepříjemné. Ale asi se i tak těšíš...člověk se pro štěstí obětuje jak to jde...i když musím říct, že jestli mi to nevyjde, tak bych si chtěla dát zas do října pohov...

A co tě čeká? IVF?

No u mě je to vlastně ICSI, protože manželovy spermie vůbec nechtějí moje vajíčko ani vidět...prý jen tak plavou kolem ,a nezájem....dobré ne? 🙂

Katuško, přeju ti pěkný večer, jestli jsi doma, tak si užívej teplíčka..protože fakt tedkom to počasí nic moc...:(
ahooj,
Meleri

katuska7
25. bře 2008

no my jsme na tom podobně, taky jsme měli ICSI na 6ti vajíčkách, 4 se zastavily při prodl. kultivaci a 2 morulky nám zavedly...Tu laparku mi doktorka nabídla před dalším IVF, které nás čeká v květnu nebo v červnu. Trpím na cysty vaječníku, tak jsem celkem ráda, že mi tam juknou 🙂 Je fakt, že celý ten proces je hodně náročný, každá bychom měla mít soukromého psychologa. Ještě že máme ty manžílky 😎 Ten můj je velká podpora!!!

Tak se na ten zítřek krásně vyspinkej, ať je pěkná úrodička 😀

ahooj

katy

broskef
26. bře 2008

ahojky, holky,ahoj Marsi, diky za reakci a šla si do toho IUI?Taky se obávam posunuti IVF kvuli te stimulaci.

ještě se chci zeptat, dr řikala, že si ten cyklus mužu vybrat jak chci, myslim stimulace a IUI, takže klidně ten přišti, což jedte tedy 2 cykus po IVF....nejni to moc? takhle zasebou....

a ještě jedna věc moc nechapu, s tou laparoskopii, dr říkala, že by ji udělala před 2 IVF, že to děla vždy.... ale na IVF přece neni pruchodnost potřeba..... takže to moc nechápu.