IVF, přípravy na druhý pokus. Po jak dlouhé pauze?

marsie
14. pro 2007

Ahoj holky,

muj pribeh je velmi podobny, jako spousty z vas. Po 3 neuspesnych inseminacich jsem ted 23.11. absolvovala 1. IVF cyklus. Bohuzel neuspesne.
Chtela jsem se zeptat - pokud mate zkusenost - jak dlouhou pauzu je dobre udelat. Je pravda, ze telo mam cele zblble z tech hormonu, ale zase kvuli psychice to nechci nejak zvlast natahovat... Poradte - jakou mate zkusenost vy??

ahoj marsie

ipuska
14. pro 2007

Ahoj Marsie, jak to u tebe probíhalo, měla jsi OHHS? Připlatila jsi si třeba prodlouženou kultivaci nebo ISCI?

moncicak77
14. pro 2007

Ahoj Marsie, ja byla minuly rok na 1.IVF,pokus byl sice uspesny,ale v 7 tydnu jsem mela samovolny potrat.letos v breznu jsem podstoupila 2.pokus a jsem uz ve 40.tydnu,termin mam tuto nedeli.Mela by jsi mit pauzu 3 mesice,proste 3 krat odmenstruovat a muzes jit do toho znovu,tak preji hodne stesti 😵

marsie
autor
14. pro 2007

Ahojky,
abych pravdu rekla nevim co je OHHS 🙂 - takze asi nemela 🙂.
probihalo to docela dramaticky - na hormony jsem zareagovala dobre, nicmene byly odebrany (jen) 4 vajicka - z toho se zadarilo metodou ISCI oplodnit dve - transfer byl 3 dny po odebrani.
No a ani jedno se neuhnizdilo ... tak to cele musim absolvovat znovu ..

jabluncanka
14. pro 2007

Ahoj všechny,ráda bych se k Vám přidala-jsem po 1.neúspěšném IVF+ ICSI a ještě KETu.Měla jsem OHSS a docela silný.Zatím jsme dnes podstoupili genetické vyšetření,na výsledky budeme čekat 4-6 týdnů...V tomto období půjde partner na urologické + andrologické vyšetření a pak se to zhodnotí jako celek.Já jsem OK,ale partner má astenospermii.

k.bett
14. pro 2007

Ahoj všem, nás čeká druhý pokus IVF+ICSI v únoru. Máme špatný spermiogram - morfologie 0. Nejprve jsme měli Oligoasthenoteratozoospermie a další o něco lepší Asthenoteratozoospermie (no ale morfologie pořád 0) Další spermiogram máme v lednu - únoru

jabluncanka
14. pro 2007

Ahojky k.bett,jak se máš?? 🙂 Dlouho jsem Tě nikde neviděla??

k.bett
14. pro 2007

jabluncanka:

Ahojky....Mnohem vyrovnaněji, nebo jak to nazvat.
sice mě tu nebylo moc slyšet ale jsem pořád tu, teda o něco míň (se přiznám)... 🙂

Co jsem tu byla tak jsem na tebe taky naký cas nenarazila.
Jak se daří v boji?? 😉 🙂

k.bett
14. pro 2007

Pro všechny:

tak mi dnes sousedka vypravěla, že má zámou, kterým nešlo otěhotnět nijak 10let se různě snažili. Pak zašla sem k nám kousek k nákemu leciteli ci co, dal jim náke bylinky s muzem ale ze to ma pry ucinek az po naké dobe lecby (tak to je uz nemohlo vytrhnout po 10letech snazeni)no a ona po 3tydnech tech bylinek byla těhotná!!!Chápete po 10letech, zázrak...

Vzdy mě to tak navnadí k boji... 🙂

jabluncanka
15. pro 2007

k.bett:

...po nezdařeném IVF jsem byla ještě na KETu,ale ani to se nezdařilo.Domluvila jsem se s MUDrem,že půjdeme na genetiku a partner na urologii + andrologii.Neřekla bys,jak byl MUDr. naštvaný.Asi mu vadilo,že si člověk některé informace a postupy načte na netu...Prý to stejně nic nevyřeší,protože je to prý dané(špatný SPG)...Uvidíme.Některé andrologické záležitosti se dají léčit pomocí hormonů,některé ne.Ale to předbíhám...Momentálně půjdeme do potravních doplňků z Finclubu.V první řadě si musím poléčit imunitu,protože ji mám rozdrbanou Prednisonem.Příště už ho brát nebudu= když bych otěhotněla spontánně,taky bych ho nebrala,to dá rozum.A s nasazováním a vysazováním tak jak to udělali mě akorát poškodili.Takhle se to totiž nedělá...Ale tentokrát budu chytřejší. 😉

k.bett
16. pro 2007

jabluncanka:

my jsme si po neuspesnem IVF+ICSI taky sami rekli o androloga a byli jsme k nemu posláni, takže dobry, ten manžovi doporucil vitamíny ale ty už stejně bral po celou dobu a pak kontrolní spg a uvidí se, jinak ho ceka M/T tak jsem zvedava. Vitamínby mu pomahají na množství a pohyblivost ale zatim vubec ne na morfologii a ta je 0. Spermie se mu zkazi driv nez stihnou dozrat(nevím jak to napsat, myslím že chápeš jak to myslím).
Jinak má za sebou hormonální profil, ten má ok a já byla na náký tý zkoužce z krve co ti dají vypít tu glukózu a po hodinách ti nabiraji krev 3x(jako na cukrovku)to mi dopadlo taky ok.No a tak před 3 týdny jsme byli na genetice tak nás čekaji brzy vysledky. Pak bych měla na měsíc do lízní-ale tam nechci jsem se ted rozhodla. A unor je predbezný termín začátku 2. pokusu. Ale trochu to odlozime asi tak březen-duben po spg. to budou 3 měsíce od návštěvy androloga ten muži napsal zkoužku spg. po 3- 6 měsících, kdyz nic tak M/T.

Co ti provedli s tím Prednisonem?Já ho taky brala po ET. Mě ho dali a kdyz se zjistilo ze nejsem tehotná přestala jsem ho brat.

mimo
16. pro 2007

Ahoj holky..Tak jsem taky zde.. ☹ Nějak se to tu schází 😠 .Jinak jsem po IVF-ICSI,první pokus bez mrazáčků.Teprve čekám na mrchu.V lednu bych měla volat do centra na objednání,ale zatím se mi tam volat nechce.. ☹ .Všem držím palečky a přeji aby PŘÍŠTĚ to bylo naposled!!!!!!! 😵

jabluncanka
16. pro 2007

K.bett:

...promiň,byla jsem v práci.S tím Prednisonem = má se nasazovat i vysazovat postupně.Ale mně ho nasadili i vysadili naráz,což se NESMÍ!Můžou Ti selhat nadledvinky.Já jsem to odskákala JEN atopickým ekzémem po celém tělě.Nikdy jsem ho neměla....Než půjdu do dalšího IVF,musím si dát do kupy imunitu... 🙄 😔

k.bett
16. pro 2007

jabluncanka:

Vážně???? Tak to jsem vůbec nmevěděla...Kolik jsi ho brala? Mě dali jen půlku denně, dr. to nechtěla nák přehnat, říká že jsem křeplka 🙂 a se vším musí raději opatrně aby to pak nebylo spíš na škodu než k užitku. Kamaradka taky brala prednison, že byla v 8tt ale bylo to komplikovany, jednou mimi bylo pak ne, hormony rostly, srdíčko nebylo u jinýho dr. zase vidět bylo, krvácení, bolesti a pořád dokola a nakonec že srdícko není a musela na kyretáž a tam ji při UZ rekli že už bylo odumřelé v ní tak měsíc. No ale k věci ta brala celou tabletku denně podobu těch 8 týdnů a po kyretáži hned vše přestala brát. Tak to snad bude ok.

Ale fakt je to síla, co si člověk nezjistí jinde, to neví.

jabluncanka
16. pro 2007

k.bett:

Já měla celou tabletku Prednisonu 5mg.Kdybych byla těhu přirozeně,taky ho přece nebudu brát!? 😕 Takže příště na to kašlu.Imunologii mám vyšetřenou a je OK,tudíž žádné protilátky netvořím.takže Prednison vnímám jako zbytečnost...Zjistila jsem,že pokud Ti nevyjde 1.IVF,můžeš si tak trochu diktovat v léčbě,což si myslím není na škodu 😉 Došla jsem k závěru,že si člověk nemusí nechat všechno líbit a nemusí se tak stát dalším číslem ve statistice 😒 😕 🙄

k.bett
16. pro 2007

jabluncanka:

jo, tak to jsem si uz rikala taky ze pri normalnim otehotneni taky nic clovek nebere tak by to melo jit i bez toho a treba zrovna vyjde!!!!

Já na imunologii nebyla (teda aspon myslím, nevím jak probiha vysetreni)to je mozna uz jediny co by nám k tem vsem vysetrenim chybelo ale tam nas neposlali ani jsme si o to nerekli. Uvidime co dal az budem volat na genetiku.

hulda
17. pro 2007

Ahoj holky, snad nevadí, že se vám sem vetřu 😕 . Jsem 4. měsíc po nevydařeném IVF a od té doby tak týden před MS mam žaludek jak na vodě. Stává se to také některé z vás? Říkam si, jestli je to normální, nebo jestli mam s těmi rozhozenými hormony otravovat doktory 😒 . Díky za odpověď 😉

teri81
17. pro 2007

Ahoj holky,
Hulda, možné je všechno, já mám za sebou jedno IVF,kdy jsem otěhotněla,ale bohužel jsem musela na potrat,protože se embryo špatně vyvíjelo ☹ ,ach jo, příští měsíc při třetích měs. začnu přípravu na KET a představ si, že až te, po víc než třech měsících od poslední injekce Agolutinu mě bolí zadek,jak kdybych měla deset injekcí najednou včera. Divne,co? Já jsem to svému doktorovi radší rekla a prý je to možné a odezní to.
Nevidím důvod,proč se nezeptat,když Te to zajímá. Je ale pravda,že po těhotenství ( i když krátkém) se Ti může cyklus změnit.

Jinak k tématu. Po IVF se musí na KET čekat tři cykly, to víme, já ale musím říct, že kdyby to šlo, dala bych si měsíc pauzu od těch léku a šla do toho hned znovu. Mně se ještě k tomu MS hodně zpožduje a tím se vše protahuje a poslední dobou se cítím psychicky blbě.
Je ale pravda,že ty léky jsou asi na tělo zápřah a svůj důvod to tedy určitě má. Pokud se ale nepodaří KET, do noveho IVF se může hned a to mě drží nad vodou, když to nevyjde, jdu hned do toho.
Jinak Prednison jsem brala od ET až do ultrazvuku,kdy se zjistilo,že se embryo špatně vyvíjí,takže asi 5 týdnů

k.bett k tomu Tvému zázraku, všechno je možné, já na to věřím a proto od ledna začínáme i s partnerem IVF kombinovat s akupunkturou a homeopatiky , bylinky beru od min. týdne taky. ahoj

helenaholesov
18. pro 2007

Ahoj Holky jsem tady nová měla jsem jeden pokus IVF sice vyšel byla jsem těhotná ale v 5 začinajícím týdnu přišel potrat začínam znova čekají mě další vyšetřeni proč to nevyšlo a pak až všechno dobře dopadne tak další IVF

mimo
18. pro 2007

Helen,to mě mrzí!!!Neboj čas to zahojí a pak bude nová neděje a jednou se to podaří až do konce!!! 😉

Jinak...holky,kdy se může po IVF na další???Smutek už opadl a tak už přemýšlím kdy zas začnu 😉 .Sice jsem chtěla počkat,ale nějak mě to čekání přešlo 😀 😀

k.bett
18. pro 2007

Ahoj holky,

já mám 2 měsíce po IVF a první cyklus jsem měla po 32 dní a ovulaci jsem měla dost výraznou 17. den cyklu. Tento měsíc jsem čekala na ovul a ejhle nic, místo toho teď 18. den cyklu strašné spinění úplně jak MS ale to ještě není. Vím že po hormonech je telo rozhozene ale 18. den cyklu se mi zda hooodne brzo a je mi dnes tak nák šoufl a co ovulace ta jako madam nedorazí????

Měla jste to některá taky tak? Mám to hlásit u doktorky? Nebo je to ok.

helenaholesov
18. pro 2007

Ahoj holky máte nějakou skušenost s genetickým vyšetřením mám absolovat neš bude další IVF děkuji předem za radu.
k.bett bohužel stím nemám žádné skušenosti ale na tvém místě bych šla za doktorem.

marsie
autor
19. pro 2007

ahojky holki🙂,
vidim, ze toto tema hodi nam vsem ..
Jinak diky za info - mam to jiz potvrzeno od odbornika - tak tedy dalsi kolo v unoru.
Naprosto souhlasim s teri - tohle cekani je strasny. Taky bych to radeji resila "hned".
Zase na druhou stranu z pristupu lekaru kliniky mam dobry pocit. Domluvili jsme se, ze pred 2. cyklem bychom jeste zkusili jednu insem. Neni to nic proti nicemu a TREBA .. se podari.
Tak vam vsem drzim palce!!

marsie
autor
19. pro 2007

Ipusko,
jak je to z financni participaci - po pravde ani nevim. Platila jsem pred vykonem 12.000,- kč, mela to byt jakasi zaloha na zakroky .. ani zmrazeni ani kultivace se nedelala, tak ani nevim kolik z teto castky bylo "odcerpano". Nejak jsem tomu nevenovala pozornost. Ale zjistim pri pristi navsteve. pam

teri81
19. pro 2007

Ahoj Heli,

ja teda zatim zkusenost s genetikou nemam,ale jak jsem psala, otehotnela jsem sice napoprve,ale musela jsem na potrat kvuli spatne se vyvijejicimu embryu,ted jdu v unoru na KET a pokud by se stalo to same, zkusi se pry "pokusne" oplodnit par vajiček darcovskými spermiema,když teda bude těch vajíček dost a pokud se to ujme lépe ,tak budem uvažovat o dárci,sama tomu moc ještě nerozumím,tak daleko ani nepřemýšlím, i když jeden nikdy neví.
Já jsem ale rozhodlá,že i když se to stane zas ( snad ne), půjdu do dalšiho IVF s partnerovými spermiemi a tu genetiku si asi zaplatíme.

helenaholesov
20. pro 2007

teri81. Ahoj kam chodíš na IVF já jezdím do ZLÍNA

teri81
21. pro 2007

Ahoj Helco,

my chodime do Unicy do Brna a jsme spokojeni

helenaholesov
24. pro 2007

Holky Všem vám přeji Veselé Vánoce a Nový Rok 2008

k.bett
26. pro 2007

Tak opět připisuju náké info:
Je to 2 měsíce od 1. pokusu IVF+ICSI neuspěšně. První MS jsem dostala 32 den cyklu. Pak jsem měla přímo ukázkovou ovulaci sice 17. den cyklu ale byla a dost výrazná!!
Další měsíc přišla MS na 26. den cyklu a čekala jsem opět na ovu, no a místo ovu přišla opět MS (tedy asi 18 den cyklu) MS velmi zvláštní (teda na moje zkušenosti) spíš hodně silné špinění, občas kapka krve jako když MS teprve přijde ale břicho pořád nebolelo (vždy jsem poznala MS díky bolestem, protože špinění jsem měla běžně) 3 den už to vypadalo jako MS ale bolest nikde, čekala jsem že tedy MS teprve prorazí a ona naopak ustupovala jako konec a 7. den už bylo po ní. Teď jsem 10. den cyklu a měla jsem nejspíš ovu, objevila jsem ovulační hlen stejný jako ten 17. den cyklu akorát mnohem menší množství. Tak jsem zvědavá jestli se mi nák srovná a MS nepřijde zas za 8 dní. Měli jste to některá taky tak po IVF?? 😖

k.bett
27. pro 2007

koukám že už to tu moc nežije....:((

teri81
27. pro 2007

Ahojky k.bett,
no já mám odjakživa nepravidelnou a hrozně slabou menstruaci, spíš je to špinění a byla jsem diagnistikovaná,že nemám ovulaci.
Po prvním IVF,které skončilo revizí jsem to nedostala, tak jsem si píchla Agolutin a pak to přišlo,ale dvakrát jsem zašpinila a to bylo celé.
Na kontrole u gynekologa mi bylo řečeno, že v prvním cyklu po potratu zřejmě proběhla ovulace 🙂 ,ale příští měsíc se mi to zase zpozdilo a přišla na řadu další vyvolávačka, do 5 dní jsem to dostala,a byla jsem překvapená,protože já když to dostanu,tak použiju nanejvýš dvě minivložky a to je celé, většinou jen zašpiním a tentokrát jsem krásně krvácela, tak mám pocit, že po tom IVF a krátkodobém těhotenství se mi třeba ten organismus nakopl a třeba se to srovná,i když to moc nepomůže, partner má hrozně špatné spermie,ale pro mě to bude dobře.
Sice to je něco jiného u Tebe,ale tim chci jen říct, že po IVF je rozhozený cyklus i ovulace úplně normální a možné je všechno. Hodně štěstí!