IVF, přípravy na druhý pokus. Po jak dlouhé pauze?

marsie
14. pro 2007

Ahoj holky,

muj pribeh je velmi podobny, jako spousty z vas. Po 3 neuspesnych inseminacich jsem ted 23.11. absolvovala 1. IVF cyklus. Bohuzel neuspesne.
Chtela jsem se zeptat - pokud mate zkusenost - jak dlouhou pauzu je dobre udelat. Je pravda, ze telo mam cele zblble z tech hormonu, ale zase kvuli psychice to nechci nejak zvlast natahovat... Poradte - jakou mate zkusenost vy??

ahoj marsie

broskef
26. bře 2008

a jak to vypada spokusy čislo 2, jak jsme na tom? 😉 🙂

blueberry
26. bře 2008

Ahoj holky..omlouvám se, že Vám sem tak vpadám, ale...nevíte náhodou některá, k čemu slouží léky Provera?...díky...

katuska7
26. bře 2008

ahojky broskef,

já jdu taky na laparku před 2.IVF, bylo mi řečeno, že je lepší, když se pěkně děloha před dalším pokusem pročistí 😉

broskef
26. bře 2008

aha, děkuji, ja si řikala, že na pruchodnosti vejcovodu u IVF nezaleži, toto mě nenapadlo

katuska7
26. bře 2008

a jak dopadla meleri ? 😉

marsie
autor
27. bře 2008

ahojky - spolubojovnice!
vsechny vas po velikonocich moc zdravim!

broskef - jeste k tomu IUI - zalezi na tom co ti daji za typ lecby - tentokrat jsem zacinala uz 20 ty den cyklu - tedy jeste pred MENS - tim padem to neni vhodne - tak nevim, je to strasne individualni - ale obecne je tam vlice mala uspesnost, takze skoro bych se na to vyprdla a soustredila se na 2. pokus.

apropo - ja uz ho mam za sebou - na velikonocni pondeli mi delali OPU a vcera transfer. bohuzel jen 1 embrya - 7 jich neprezilo oplodneni - tak tomu taky moc nerozumim, ale snad je to prirodou a "holky z laboratore nesly na kafe" - tak jsem zase v te nejhorsi fazi - cekani.

nektera na predchozi strance napsala, ze by kazda z nas mela mis sveho psychologa - naprosto souhlasim!!!

jinak me pred 2 pokusem laparku nedelali - a taky nechapu proc by meli ... rozhodne to neni standard..

tak pa m.

broskef
27. bře 2008

marsi držim palce!!!!

a připojuju se k psychologovi- mám toho už totálně plné zuby, dost uvažuju, že si dam pauzu

meleri
27. bře 2008

Cau holky,

vidím, že se tu zase píše..tak se přidávám..
Jinak jo jestli máte problémy s průchodností vaječníků, tak u IVF je to fakt jedno. vajíčka vám odsají a oplodní v laboratoři.

Provera? Není to náhodou jako ultrogestan nebo Estima? Ty dva poslední si žena vkládá po transferu až po těhotenství, a má to pomoct udržet plod v těle myslím..taky jsem to brala, tedy Estimu, a ok. akorát člověk trochu špiní, ale ne hůř než s prášku proti kvasinkám...

Jinak vám přeju at vám to dobře dopadne, psychika je fakt asi důležitá, ale zase když člověk stresuje tak je to asi taky normální...🙂

opatrujte se,
Meleri

dagina
27. bře 2008

Ahojky, jsem ráda, že se tohle téma zase obnovilo. Druhý pokus mě čeká v dubnu, vlastně už jen čekám na mrchu... . Marsie, ty už máš koukám po ET, jaký budeš mít tentokrát režim??? Já jsem při tom prvním polehávala, ale dělala i drobné domácí práce, ale nic těžkého, prostě jsem nedělala nic, co by mě nebylo příjemné. Nevím jestli má cenu ležet jak přibitá 😒 ..., to asi také žádná výhra není. Tak jak to vidíte tentokrát???
Také moc všem držím pěsti, pokusů IVF ubývá...., určo to tentokrát k něčemu bude.
😉

meleri
28. bře 2008

Dagino,

taky jsem minule zkoušela pořád ležet ale stejně se to nepovedlo. Tak si říkám, že budu sice na nemocenské těch pár dní, ale že budu vařit a tak..jen nějaké těžké věci zvedat nebudu...taky jsem si naplánovala, že každý den trochu projdu po okolí..
Taky ti držím pěsti, s tím druhým pokusem...člověk už aspon ví do čeho jde..a snad je tím i větší šance že se to podaří.. 🙂

dagina
28. bře 2008

Mel, já kdybych měla lehkou práci, tak bych si určitě neschopenku nebrala, ale už mám naplánováno na doma spoustu lehčí práce, kterou jinak nestíhám dělat, nudit se určitě nebudu. Snad se nám opravdu tentokrát zadaří 😉 .

sonica
28. bře 2008

juuu dagi ted ti to slusiiiiii. parada. 😉 😀 😀

dagina
28. bře 2008

Soniku - to bude těma hormonama 😀 😀 😀

sonica
28. bře 2008

no treba jo, ale moooooooooooooooooooc ti to slusi. koukam ze uz jsi taky skoro na startu. uz se tesis, co?

meleri
29. bře 2008

Holky tak jdu na ten transfér, a furt mě trápí ta otázka: co vlastně můžu a nemůžu dělat? Hlásí pěkný víkend, tak bych se chtěla zítra projít, protože už je mi líp, ale nevím!

sonica
29. bře 2008

meleri me rekl dr. tri dni naprosty klid na luzku, nozicky nahore, prdelka podlozene, vstavat tak na zachod a pak nic netahat, nenamahat se, zadna horka koupel... 😉 ale vylezet se to neda, podivej, nekdo lita hned po transferu a je to tam a nekomu nepomuze ani tyden lezet. 😉 tak si vyber. 😀

katuska7
29. bře 2008

meleri, držím pěstičky, ať se vše vydaří.

S tou činností po transferu je to opravdu problém. Jsou na to strašně rozpolcené názory. Mně bylo řečeno, že nejdůležitější pro zahnízdění jsou 2 hod po transferu. Ty jsem si odležela na pooperačním sálku. První den spíš polehávat, další už jít na čerstvý vzduch a dělat i lehkou činnost..., tak si vyber 😉

hodně štěstí všem !!! 🙂

dagina
29. bře 2008

Ahojky, holky myslíte že vadí po transferu cca 1,5 hodinová jízda autem??? My to máme do CARu 80km, a ta cesta je jaksi nevyhnutelná. Nebo jste některá zůstávala aspoň přes noc. Já už nějak začínám špekulovat 😲 .
A ještě by mě zajímalo...., prostě jak to je s milováním. Nám dr. řekl že týden nemít sex, ale holky v jiné diskusi prý po celou dobu sex mít nesměly. Asi co CAR to názor. 😒 Minule jsme to po týdnu nevydrželi..., ale snad to nemohlo mít vliv na neúspěch 😖 .

marsie
autor
29. bře 2008

ahojky,
tady se to rozjede zrovna, kdyz tu nejsem 🙂

tak snad na nikoho nezapomenu -
dagino - take chvalim foto 🙂 - jinak jsem se na to vyprdla - myslim tedy na praci a vzala jsem si neschopenku.
Nazory na to jak se chovat se lisi, ale myslim, ze jen lezet a codit jen curat je nesmysl - jde to se neprepinat, nic netahat (nemejt okna!!) - zkratka klidovy rezim. ja si to zatim uzivam, ale vcera nic moc- tak jsem ani nevylezla z baraku. a tim ze mame narok na VYCHAZKY!! - tak si clovek neprijde jak s leprou 🙂.

a co se tyce sexu tak se doporucuje týden po ET vysadit - ono mezi nami ani na to nejsou myslenky ...

dagi - jizdy autem bych se taky nebala - ale jde o tebe jak se budes citit - klidne zaangazuj chapa at taky prilozi "ruku k dilu 🙂 " - ja normalne sama odjela..

pry kdz se ma uhnizdit tak to udela a drzi se zuby nehty - a kyz ne .. tak holt ne ...
kdy jdes?? a kam v praze?
pa m.

katuska7
29. bře 2008

Dagi,

no já ležela po transferu na pooperačním sálku 2 hod, bez hnutí. Domů jsem pak jela taky přes hodinu, bylo mi řečeno, že to vůbec nevadí.

A k té příjemnější části otázky 😉 , tak nám řekli do testování útrum ☹ ale přiznám se, že strach nám snížil přirozené pudy na minimum 😀

marsie
autor
29. bře 2008

teda to je zajimavy - co MUdr to nazor ..

jsem z toho jelen .. myslite, ze to ma jako vliv?? 🙂 🙂

katuska7
29. bře 2008

marsie

co jako myslíš, přesně 😉

dagina
29. bře 2008

Marsie - díky za pochvalu 😉 . Já moc nejsem ležící typ, tak to bylo pro mě utrpení, a to jsem to nějak nepřeháněla. Jinak u mém CARu v H.K. se po ET také leží 2 hodiny, ale jelikož nám servírka donesla jídlo a pití, tak to bez hnutí moc nešlo 😉 , ale zadek byl pořád nahoře 🙂 .
Hm, takže radši do testu bez sexu 😒 .

meleri
29. bře 2008

Holky,

Sonico,
máš pravdu..minule jsem dost ležela a nic...dneska jsem už dělala plno věcí a jsem sice unavená ale jsem ok. nic nezvedám, ale vidím, že tu řešíte ten sex...já vám řeknu, že během stimulace jsem fakt moc nechtěla, a nakonci mě i dost bolely vaječníky a ted po transferu jsme to zkoušeli, ale pak jsem dostala strach, protože jsem cítěla jak to bolí v břichu...tak asi až do testu fakt nic....:(((((
teda vy ležíte dvě hodky? Tý jo, mě nechali tak pět minut a pak mě řekli at jdu...tak jsem jim řekla že mám trochu obavy a doktor mi řekl že embryjko je prý jak zrnko prachu, že bych mohla skákat přes švihadlo, a protože je tak lehké tak nemůže vypadnout, ale toto fakt nemám chuť zkoušet, to švihadlo...
Jinak fakt, s tím sexem je to těžké, prostě si myslím, že když to člověk nevydrží tak se to stejně stane...🙂 Jedině pokud by byl fakt dost silný..

mareka
29. bře 2008

ahoj holky,mohu yse přidat 🙂 taky jsem ležela dvě hodky po et

meleri
29. bře 2008

nazdárek! já tady chvilku budu, tak jestli chceš, můžem pokecat...🙂

dagina
29. bře 2008

Meleri, mě při stimulaci také dost bolely vaječníky, to nebyl na sex ani pomyšlení. Ale po ET jsem se cítila fakt dobře, tak proto jsme to porušili 😉 . Přes švihadlo bych také neskákala 🙂 .
Mareka, a jak ti to dopadlo??? Nebo ještě čekáš na výsledek??? Jak jsi na tom??? 🙂

marsie
autor
29. bře 2008

aha - tak me rekli pul hodiny a nazdar bazar .. jen ten fakt ze jsem se tam potkala s moc milou pani - tak jsme kecaly a hejhle bylo to 3/č hodiny -- ale zadny 2 hodky natoz pak obsluha do postele!!
do sexu se mi moc nechce - ne ze by to byla bolest bricha (minule to bylo horsi) ale nic moc - furt to cejtim .. takze tlaky zneskodnim 🙂

jeste dotaz holky - mate po ET utrogestan? - zavadite ho nebo polykate??

dagina
29. bře 2008

Marsie, mě v CARu řekli, že je lepší Utroš zavádět. Mě ho dali vlastně už po OPU, ale při ET se mě dr. zeptal jestli nemám nějaký výtok 😕 a on to byl samozř.utroš, nějak se mu to nezdálo. Takže asi do ET ho budu polykat a pak zavádět.

mareka
29. bře 2008

ahoj dagino, ještě čekám jsem po ET 11 den , tak uvidíme,
jinak já mám utrogestan a zavádím 2-2-2 , hrůza mám výtoky furt se kontroluji jestli to náhodou není mrška ale zatim nic a pobolívá mě od začátku v podbřišku jako při mršce, tak počkáme jak to dopadne , jsem na to zvědavá a co vy holky po čem jste nebo co podstupujete 🙂