IVF, přípravy na druhý pokus. Po jak dlouhé pauze?

marsie
14. pro 2007

Ahoj holky,

muj pribeh je velmi podobny, jako spousty z vas. Po 3 neuspesnych inseminacich jsem ted 23.11. absolvovala 1. IVF cyklus. Bohuzel neuspesne.
Chtela jsem se zeptat - pokud mate zkusenost - jak dlouhou pauzu je dobre udelat. Je pravda, ze telo mam cele zblble z tech hormonu, ale zase kvuli psychice to nechci nejak zvlast natahovat... Poradte - jakou mate zkusenost vy??

ahoj marsie

dagina
1. kvě 2008

Ahoj holky, já jsem Femigard také po prvním neúspěchu brala, na bolest. menzes mi tedy nepomohl, byla jsem po něm clelou dobu užívání nafokuklá jak balón (teda aspoň myslím, že to bylo po něm), no ale přeci jen jsem otěhotněla 😅 , nevím, jestli mu to ovšem můžu dávat za příčinu 😉 . Marsie, nějaký čajík jsem si koupila, ale nějak jsem neměla v lékarně náladu vybírat, tak jsem vzala klasiku od Teekane pro těhotné, kdyžtak zase příště něco jiného. Jinak už delší dobu zobu Calibrum babyplan, tak snad nějaké vitamínky mimčo má 😉 . To víš že si to zatím nějak moc neuvědomuji že jsem těhu, min. do 10tt se může stát cokoliv, ikdyž si to samozř. nepřipouštím 🤐 .
Krásný první máj přeji 🙂 .

marsie
autor
1. kvě 2008

ahojky dagi,
no tak ja snad ten F taky zkusim, kdyz rikas 🙂..
jako balon jsem furt - tak cekam na mens , ze potom splasknu. calibrum je dobry, taky zobu 🙂
ty uz pomalu presedlej na ten druhy 🙂 - ten pro tehotne - je to jina skladba vitaminu 🙂
ten femigard jsi koupila normalne v lekarne nebo si ho objednala pres net?
to je prima to volno co? jdu neco pracovat ..

dagina
1. kvě 2008

No prý se ten modrý zobe do prvního trimestru 😒 . Femigard jsem koupila přes net, měla jsem ho do tří dnů, zkoušela jsem ho nedřív shánět v lékárně, ale nevěděli o co go 😅 .

marsie
autor
1. kvě 2008

aha, no tak asi jo 🙂 - v tomto ohledu jsi ted rozhodne zkusenejsi 🙂
hlavne kyselinu listovou - pry se to ma s baby planem kombinovat - nevim rikala znama lekarnice.
kdy jdes na utg - citis se dobre?

dagina
1. kvě 2008

FAkt??? Tak to jdu pořádně prostudovat leták, já jsem právě myslela, že kys. listovou už v dostateném množství obsahuje, půjdu juknout.
Jj, je mi dobře, jen v podbřišku občas popichuje, a občas jakoby nazvracení, ale zvracet nejde 😅 . Jinak vše OK 😉 . UTZ bude 9.5.

marsie
autor
1. kvě 2008

no tak drzim palec at je vse ok.
ja uz striham metr - i kdyz je cervenec pekelne daleko :(

marsie
autor
1. kvě 2008

dagi - tak jsem si to prave pred chvili na netu objednala - zatim jednu lahev - uvidim, jak se to bude projevovat.
je to taky tak hnusny jak ten bylinny caj?? nebo se to da polknout?
sem teda zvedava ... ale co bych pro dobro veci neudelala , ze?

broskef
1. kvě 2008

ahojky, holky

broskef
1. kvě 2008

podle mých nastudovaných info, calibrtum baby plan je do konce prvniho trimestru a listovky je tam dostatečně, ja jedu ted misto nej femibion, je to to skoro to samý a vychazi levněji a vzhledem k tomu, že už to zobu strašně dlouho, od začatku snaženi..... a ještě tedy dalši vytaminy + manža, už mě to stalo balik, ale ten Femigard, nejak nezvladam pravidelně uživat, Marsi je to takovej sirub s alkoholem, takže se da

broskef
1. kvě 2008

no ja mám problemy s cyklem, mám je strašně dlouhy, takže tak...

holky sa si tu stimulkaci strašně davam, nějak neroztou folici, už jsem vypotřebovala dvě gonalová pera 2600,-. Kč doplatek, a nestačilo ale vzhledem t tomu že od pojištovny už nemám vůbec narok na nic , vyčerpala jsem to tím gonalem, tak jsem si musela koupit merional( který je z normální situace plně hrazen pojišovnou ) za 1150 davka na dva dny...... a je to ten největši šit, musi se píchat do svalu a šileně to palí, mám original dost jako na pitomou IUI, my to přijde trochu zbytečný

marsie
autor
1. kvě 2008

??? broskef - to je divny ze nerostou - ti vymenili terapii ? nebo mas jine leky? kundaby jedny at koukaj rust!!
hele jak to jako ze to nehradej?? dyk je to v ramci stimulace ne?

broskef
2. kvě 2008

Ahojky marsie, nevim, na IVF jsem stimulovala menopurem, myslim, že je to tím, že pojištovna přispíva na IUI stimulaci jem určitou častaku a tu jsem asi překročila 😝 no nic, uživam si, a co ty? jak je?

marsie
autor
2. kvě 2008

ahojky broskef - i ostatni 🙂
ja si dnes uzivam volno - tedy neco jsem popracovala, ale chytre z domova.
pak jsem se vrhla na zahradu - uz mam vse ready a leto muze prijit ..
jinak jsem si dnes zakoupila naslapne pedaly na kolo 🙂 - takze asi budu mit co nevdet rozmlacenej cifernik 🙂))

ono s tou pojistovnou je to fakt divny - i na to IVF jsem doplacela (a ne malo) poj hradi ivf mimo zasah a praci s embryem coz v mem pripade je na tuty.. takze á 10 litru . na leky jsem taky priplacela tusim 2 litry na Gonal / Puregon - na dlouhy protokol jsem spotrebovala 2 baleni, takze 4ku ... cert to vem.

Ja musim ted zase prepocitam "sve dny" a tyden pred - coz by melo byt tak ted, musim zavadet ty cipky kvuli vysetreni hystregrafii. to se teda fakt tesim - gggrrhh

co u tebe? mas taky volnicko?

marsie
autor
5. kvě 2008

ahoj holky - dagi - broskef !!
zdravim vas po hezkem volnicku - co je u vas noveho?
dagi - uz jsi byla na kontrole?
broskef - jak se citis - uz mas po IUI???

jinak ja jsem si objednala po netu ten Femigard - tak jsem zvedava... a ted se koukam na cviceni podle mojzisove - zvazuju, ze bych se na to prihlasila ... http://www.studioprozeny.cz/sterilita.php

broskef
6. kvě 2008

Ahoj Marsie, Dagi, holky 🙂

tak u nás finále na Strahově, včera jsem byla konečtě na té IUI nastimulovaná až po uši a výsledek, totálně katastrofalni spermio 😀 😝 😢 co říct

Marsie na co se to chystáš?to ještě neznám....

marsie
autor
6. kvě 2008

ahojky broskef!
no tak gratuluji! to jsem moc zvedava, drzim palecky! no jo no ... u nas je to podobny taky SPG pod psa :(
holky tady na koniku IVF kveten/cerven psaly, ze chodej cvicit podle mojzisove - je to cviceni na odblokovani patere, panve atd - souvisi to prave se svaly panevniho dna postaveni a prokrveni delohy atd. takze pak je sance , ze se embryjko ujme dobre .. teda snad, no aspon muzem doufat 🙂 takze jsem se objednala nakonec me fyzioterapeutce (ktera mi resi me blokace srostle krcni patere..) zna me a vi co a jak ..
takze i casove bych to mela do toho cervence stihnout - snad to pomuze 🙂

broskef
7. kvě 2008

Ahojky Marsie, jak hodně máte špatné spermio? my ho měli kdysi oligo, ale ted už dlouho od zaři, co chodime na IUI a IVF tak bylo normal a dost slušné ( 70- 95 mil) ale v ponděli totální propadák, podle mě už asi Azoo, jen 4 mil nechápu.
Co se týká te Mojžišové, určitě je dobrá, ja to kdysi cvičila a zada, mám problemy s pateři a bolestmi hlavy.... si vzpomínam, že mi kdysi řikali, že je to dobrý i na otěhotněni a ja se děsila, abych do toho nevlitla, to jsem fakt netušila, že to budu mít jednou opačně 😝 já se dneska chystám právě k jedné dr na odblokováni, děsně mě bolej zada.... tak se ji možna zeptam....., a taky mrknu na ten odkaz 😉 jinak diky za palečky, nadeje je strašně malá, ale někde jsem slyšela že umíra poslední 🙂 a co ta dovča? uvažujete? mně manža po tom nevydařeném IVF slibil, že pojedem, tak bych moc ráda k moři.... stejně to vidim, na dalši kroky asi až na záři...

dagina
7. kvě 2008

Ahojky, Broskvičko, tak ti moc držím pěstičky, třeba žádné IVF už potřebovat nebudeš, moc bych ti to přála. Marsie, takže v červenci další pokus???? Koukám, že jste řešili spermio.., berou vaši manžové nějaké vitamíny a popř. je nějaké zlepšení???? My jsme ještě před 2.IVF uvažovali o Profertilu, tam popisují téměř zázračné výsledky, ale kdo ví, jestli to není jen tahání peněz 😒 a výsledek nikde. Manža bral selen, zinek, q10, vit. E..., a po 2 měsících ani sebemenší známka zlepšení, spíše naopak, spermio se zhoršuje, tak se na to vyprdl 😖 .

broskef
7. kvě 2008

ahojky Dagi, jj, bere už asi 1,5 to co pišeš, mysleli jsme že se to zlepčilo po tom to z toho oligo na normo, ale jak vidiš ted..... a to to bral fakt intenzivně ten 1,5 roku fakt denně, selzink +, Q10, E, C, ženšen, kořen maca, stalo to taky docela dost no nevim, těžko říct.... ja si hodně myslela, že tenkrat kdysi to oligo bylo tím, že manža měl zrovna před hodně těžkými zkouškami, ke kterým se upínal přes tři roky....... a pak už jak jsem psala, bylo spermio vždycky ok a ted toto tak babo raď.

jak se cítiš kočko?

za palečky diky!, ale sama viš, jaká je šance... snažim se branit nadějim, ty zklamáni jsou hnusný 😝

dagina
7. kvě 2008

Jj, zklamání je jak bodná rána do srdce, idyž se člověk z toho docela rychle oklepe, co také zbývá, musí se bojovat dál... .
To víš, mě je krásně, nikdy mi nebylo líp, ale strach je pořád.... . V pátek jdu na první UTZ.
S těma vitamínama..., každopádně neuškodí, ale asi zázraky se čekat nedají, ikdyž ve vašem případě bylo velké zlepšení, no pak zase skok dolů 😒 , čert ví proč.

marsie
autor
7. kvě 2008

ahoj holky - rada vas vidim 🙂
jdu to rychle docist 🙂

marsie
autor
7. kvě 2008

no my ho mame standardne spatne - muz zobe vitaminy a furt nic .. porad stejny - spatna pohyblivost, malo ale nejaky zivy tam snad ma.. uplnej propadak to neni jsou na to lidi hur, ale je to bida.

s tou dovcou jsme si taky rekli, ze pojedem, ale jak je furt to blby cekani a pak ta stimulace - tak se moc neda planovat dopredu. Kvuli tomu jsme odlozili v zime i hory .. Takze snad nejakej last v cervnu 🙂.

broskef - urcite se na to zeptej - a tim spis, ze mas se zady problemy. Ja mam srostle krcni obratle a nejaka degenerativni zmeny na pateri, artrozu a vubec .. ale kripl nejsem 🙂 vypadam normalne 🙂
rozhodne ti to nemuze ublizit 🙂 pockej poslu ti seznam, kde to delaji - i kdyz ta tvoje by byla lepsi, ze uz te zna 🙂
http://www.volny.cz/novacka/mojzis/seznam.htm

dagi - no tak super! to uz bys mela videt na UTZ i srdicko ne? holka jedna stastna!

broskef
7. kvě 2008

marsi, taky to vidime na last v červnu, to by mi mohlo zvednout náladu 😉 díky moc, koukam,že to dělaji na reha, hned u nás za domem no to je výzva! no tahle neni nijak moc moje, poslal mě k ní gynekolog v záři, že odblokovává a že to pamáha na otěhotněni, byla jsem tam 2x, takže tak, hele diky moc 🙂

dagina
7. kvě 2008

Marsie, jj, šťastná 😵 , ale když tady čtu o ztracených potratech, mimoděl. těhu..., tak mi je z toho ouzko..., však sama s tím máš myslím zkušenost, bohužel. Manžel mi "zakazuje" sem chodit, pak to se mnou nemůže vydržet 😲 . Nééé, samozřejmě že si říkám, že zrovna u mě to bude dobrý, ale malinký strach je stále. Srdíčko v pátek asi ještě nebude, to budu 5tt+3, takže až příště 😉 .
Však už vám to také moc moc moc přeji, brzy se dočkáte 😉 .

marsie
autor
7. kvě 2008

no tak 🙂 zkus to !
jak je jinak ??
ja ted zavadim ty priserny cipky - a cekam na mrchu - pak se musim objednat na tu hysterku 🙂 se z toho picnu ..
jak se citis po IUI - dala sis par dni klid neo normalne chodis do prace?

broskef
7. kvě 2008

hele jak to vypada, ty jdeš na hystereskopi a laparoskopii?
nedala vubec, ten špatnej vysledek, mě zkrouhnul, měla jsem v planu hodit se pár dni marod, ale najednou mi to přišlo zbytečny..... jedu normal na plný plyn

marsie
autor
7. kvě 2008

o laparce nic nerikali - rikali jen hysterku - cert vi - ale je to v narkoze ..
tak uber, spatny SPG nic neznamena - staci jen 1 !!!! zdrava a tu tam urco ma 🙂

broskef
7. kvě 2008

žadnej šlagr, tak tomu rozumím, přijde mi logické před IVF prohlédnout dělohu, ale pruchodnost vejcovadu, stejně je na IVF nepotřebuješ, že? Ja měla narkozu poprvé v žovotě na IVF 😝 kde ti to budou dělat? to se v caru asi neděla, že, to asi ve špitale, ne?

marsie
autor
7. kvě 2008

no, ja mam vejcovody ok - pred 2 l jsem normalne otehotnela, tak tam muselo nekudy prijit (8 tt ZP :(()
vv k IVF nepotrebuju, to mas pravdu - ty jsi na tom byla???
ja chodim do Iscare tam to i primo delaji - ale skoro jsem si o to musela rict, nejak se k tomu nemeli - chtela jsem poradit co dal a proc se furt nedari - vzdyt ja uz ted pujdu na 3.!

broskef
7. kvě 2008

to oni nikdy neřeknou vid, proč to asi nejde.... oni taky nevědi, je to hold něco mezi nebem a zemi, do Iscare myslim, přešel jeden doktor z Gennetu...., ja ne tom nebyla, řikala, že na to posíla před druhým IVF ale právě nevim, když to neni na IVF potřeba.... jak řikam, přijde mi to fakt , že jedou pokus omyl... jako že bych si ted přez leto ještě nechala kuchat břicho, tak to se mi fakt chce 😝