IVF Provera+Decapeptyl má někdo zkušenost

janesm
19. lis 2006

Chtěla bych se zeptat jestli některá z Vás má podobný IVF protokol jako já???16Dc začínám Proverou 10 dní a od 23DC decapeptyl po dobu asi 14dní.

sikulka
8. led 2007

culi ester raz uprimne blahozelam...... 🙂

ice.tinka
8. led 2007

Culi:
Se máš já jen závidím jááá chci taky : 😀 😅 😵
GRATULUJIIIIIII..

No zlatíčka a kdy já mužu na další pokus???? 😀 😅 Bojim ale už bych moc chtěla...Asi za tři měsíce že?? 😖 Tááková doba 😨 🤐
Zatím se držte zuby nehty !!!!!!

janesm
autor
8. led 2007

culinka
moc a moc gratuluji!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 🙂 🙂 Je to obrovské štěstí a moc a moc Ti přeji aby to mělo i štastné pokračování!!!! Opatruj se a dávej na sebe maximální pozor!!!!

janesm
autor
8. led 2007

vava díky zlatíčko že na mě myslíš!!!! Asi půjdu do druhého kola ale dám si pauzičku a to asi takovou že se pomalu Tvoje malé bude hlásit na svět vím je to dlouho ale potřebuji nabrat síly!!!Zítra jdu do Heliosu domluvit se proč to tak dopadlo a co mě doporučuje do dalšího pokusu a to srovnám s Obilnákem a možná přejdu tam ale potřebuji čas a jasnou hlavu.Chodím do práce tak moc mě to tam nebaví když si uvědomím že jsem mohla relaxovat doma a čekat na mimi ale jinak mi to pomáhá zapomenout... Já Ti přeji také moc a moc štěstíčka!!!!
🙂 😉

ika1
8. led 2007

ahojte dievcata.Dnes som nahodou nasla toho forum a som velmi stastna ze si mozem pohovorit o tychto problemoch s niekym kto vie o com hovorim.Prave som zacala 3-cyklus.Mam za sebou 4 neuspesne KETy v slavnom ISCARE.Teraz chodim do Martina a to sa absolutne neda porovnat

pecka
8. led 2007

ahoj ika1 a zdravim aj ostatné maminky, budúce mamule a snazilky. Tiez som zacala chodit do Heliosu v MT. Je to tam neporovnatelne, ako napr. s CAR v BA na Zochovej. Tam som absolvovala 4 stimulácie na IUI a bez efektu. Keby som mala take informacie vtedy, ako mam teraz, tak IUI nikdy nepodstupim. Ale clovek sa uci cely zivot 🙂 . Teraz mame schvalene IVF, tak uz sme zacali. Zatial sme len na Provere 7. den. Tak som zvedava, ako to bude pokracovat.
Inac, tiez sa pripajam ku gratulacii k uspesným transferom culinke a vave.
Ika1 si z BA?

pappo
9. led 2007

pecka a preco by si nepodstupila viac krat IUI, pytam sa lebo ma to caka a dost ma to zaujima?

pecka
9. led 2007

ahoj pappo, pretoze pri priprave na IUI mas rovnaku stimulaciu, bud kratky alebo dlhy protokol, ale rovnako papas tbl., pichas injekcie do brucha, alebo do svalu, chodis pravidelne na sono, na odbery krvi, ale vo finale, ti neurobia punkciu vystimulovaných folikulov, ale ti len vstreknu kanilou spermie do vajcovodov. Je to len velmi malicka pravdepodobnost, ze sa to podari. A vlastne absolvujes vsetko to iste, ako pri priprave na IVF. Ale, ak tebe lekar odporucil takuto variantu, tak mozno je pre teba vhodna. Ja mam navyse syndrom PCO a tam sa vidi uspech len v IVF. Aspon mi to takto podal aj lekar v cente v MT.
A kedy mas podstupit IUI?

culinka
9. led 2007

Ahojte kamosky,

dakujem za gratulacie,aj vdaka vam som to zvladla tak v pohode.teraz uz len dufat,ze sa malickemu bude pacit.ak pojde vsetko ako ma,do roboty uz nepojdem,nieze by som mala nejake stresove zamestnanie,ale naco pokusat.
baby mate uz nejake tehu priznaky?ja zatial nic,len mam vacsie a tmavsie bradavky. 😀

vava,
v pondelok idem na dalsie sono,mal by sa uz ukazat plodovy vacok.Ty ides kedy znova,ako sa citis?a co robota,pojdes este? 🙂

aaandrejka,

nevies mi prosim povedat ako dlho som tehotna ked OPU bol 21.12.a transfer 27.12.,po 6-dnovej predlzenej kultivke? 🙂
Ako sa Ti dari,a mimiskom??? 😀

janesm,ice.tinka,sara1

baby velmi vam drzim palceky,uvidite na 2 pokus to vyjde,a ozvite sa. 😉

culinka
9. led 2007

icetinka,
zabudla som este napisat,byt tebou urcite by som zmenila CAR. 🙂

pappo
9. led 2007

pecka, na IUI idem asi februar pretoze zacinam brat lieky niekedy 29.1.
ja mam tiez PCOS ale manzel ma dobry spermiogram tak mozno preto len IUI.
som rada ze aspon takto sa veci pohli. Brala si aj dake vitaminy alebo cajiky pre teba a pre manzela ked si sa pripravovala na IUI?
uz teraz mam pocit ze je to pokrok. tak uvidime ako budem reagovat na tie lieky, nemala si z toho dake problemy?

pecka
9. led 2007

pappo, aj pri dobrom spermiograme sa robi IVF a dokonca u mnohych aj ICSI, aby bola este vacsia sanca. A kedze mas PCO S, tak tam je IUI o stasti. Velmi ti zelam, aby ti to vyslo. Do akeho centra chodis?

pappo
9. led 2007

pecka dakujem,ja chodim do iscaru tak neviem zatial sme zvolili tento postup tak uvidime aj ja som zvedava ako to dopadne.

vava
9. led 2007

Ahojte !

Som rada, ze sa do diskusie pridali aj dalsie baby 🙂 Culi, ja som bola na sono tyzden po tej krvi a bolo vidiet len gestacny vacok. Doktor odmeral - 7mm a povedal, ze sa teda uz mozem tesit. Este mi to aj vytlacil, je tam len machula, ale cumela som na to ako puk, lebo sa mi to zdalo a este stale zda neuveritelne. No a potom povedal, ze mam prist na sono opat o dva tyzdne - to by malo uz aj srdiecko byt 🙂 Tak som zvedava - pojdem tam buduci tyzden vo stvrtok.

vava
9. led 2007

Janesm - jasne, ze na teba myslim. Uz som ta aj videla v inej diskusii. Len si pozbieraj vsetky info, rozhodni sa a hlavne chod vtedy, ked budes psychicky ok. Ked budes citit, ze je naozaj na to vhodna doba. Tak, ako sa tu uz velakrat napisalo, aj ja s tym suhlasim - velmi dolezite je mysliet pozitivne a byt v klude !
Daj vediet, co ti povedali dnes v Heliose, prosim. Drzim palce !

vava
9. led 2007

Pappo a Pecka !

Drzim Vam tiez palce ! Pecka, ja som zacala Proveru koncom novembra - tiez chodim do Heliosu v Martine...Akosi tam maju same pozitivne spravy v poslednom obdobi - zo styroch bab, co poznam. ze tam boli na IVF, len jedna nedopadla OK. Vsetko ostatne je pozitivne ! Tak dufam, ze to bude aj u teba.
Co mas schvalene ? Ake injekcie ? Puregon ? A kedy zacinas Decapeptyl ???

pecka
9. led 2007

ahoj vava, ja mam schvalený diphereline (dufam, ze som to dobre napisala 😉 ), je to zevraj, to iste ako decapeptyl, ale nemá to vlastne ihly. Vlastne od dnes vecera by som si ho mala zacat pichat do brucha. Trocha mam z toho obavu, ale urcite to zvladnem. No a potom bude nasledovat menopur. Neviem, ci je kvalitnejsi, alebo nekvalitnejsi, ako puregon. ale hlavne je pre poistovnu asi lacnejsi, tak preto mi ho schvalili. Tak dufam, ze budem nan dobre reagovat.

vava
10. led 2007

Ahoj Pecka, no ako dopadla prva injekcia ? Menopur si pichala jedna moja kamoska - myslim, ze rozdiel v tych injekciach je iba v tom, ako je to pohodlne 🙂 Puregon je v pere a ten Menopur sa musi namiesavat. No, ale verim, ze si to v pohode zvladla !

aaandrejka
10. led 2007

culinka,

tehotnost si pocitaj takto: rozhoduje datum oplodnenia, cize datum OPU, je jedno, kedy bol transfer... ak si mala opu 21.12., pocita sa to tak, ako keby si mala prvy den poslednej menstruacie 21-14 = 7.12., cize tp by si mala mat 13.9.2007
tuto si to mozes vypocitat:
http://www.primar.sk/Page.aspx?t=calc&t1=porod

(tehotenstvo trva presne 38 tyzdnov od oplodenia, ale kedze tento cas nie je presne znamy, pripocitavaju sa este 2 tyzdne a to by mal byt prvy den posl. menstruacie... ale pri IVF sa to tak neberie, lebo proste to je umelo ovplyvneny cyklus, cize si ten prvy datum poslednej M vypoictas umelo 🙂

niekede som videla, ze sa dalo vypocitat aj presne od datumu oplodnenia, ale to ti vyjde ten isty datum 🙂

PECKA:
pozri si na neplodnost.cz, ak sa mozes sama rozhodnut pre lieky, tak si radsej vyber chemicke gonadotropiny (gonal, puregon ap.)... su sice drahsie ako ludske (ziskavaju sa z mocu zien po prechode), ale menej ublizuju organizmu...

pecka
10. led 2007

zatial si picham Diphereline, potom, a to zatial neviem kedy, niekedy na bud. tyzden, podla mzs si zacnem pichat ten "chemicky" menopur. Povodne nam dokor do ziadosti napisal Fostimon, ale poistovna schvalila Menopur, tak neviem. Dr. sice vravel, ze pri takom tazkom syndrome PCO, ako vlastne mam ja, vajecniky lepsie reaguju na atie "chemikalie" 😝 ako na ludske gonadotropiny. Prave tiez sa toho trosku obavam, ze neviem o nikom, kto by mal tuto kombinaciu preparatov. Len dufam, ze vedia, co robia. Ale verim tomu, ze to vyjde, som optimista. Mali sme skoro 3 roky pauzu, bez ziadnych hormonalnych stimulacii. Tak teraz je ten spravny cas 🙂
Ten vcerajsi Dipherelin do brucha stipal ako fras, a navyse az na treti krat sa mi ihlu podarilo vopchat do brucha. Trochu desive to bolo.
Neporadili by ste mi babenky nejaky osvedceny postup pichania tych injekcii do bruska. Ja mam take klasicke, nie v pere. Dakujem.

renataku
10. led 2007

ahoj, také jsem si tímhle vším prošla...a prodělala IVF v Brně na klinice Unica..a nejen to, jsem i zdravotní sestra, takže ti mohu poradit s těmi injekcemi..Injekce se píchají do břicha tak, že tak tři cm od pupíku vodorovně chytneš si kůži a píchneš...je to nejméně citlivé místo na břiše...štípat to bude, ale před každým vpichen injekce se zhluboka nadechni, pak zadrž dech a píchni,v duchu počítej do pěti a mysli na to, že to děláš pro miminko...věř že jsou na světě i mnohem horší věci než IVF a já ti ze srdíčka přejí at ti to vyjde a máš své miminko, stejně jako to vyšlo mě, i když to nebylo na poprvé, ale přeci.Mám nyní krásného 8.měsíčního kluka Matyáška...opravdu to za to všecko stoji...držíme palečky...Nataly s Matyáškem

pecka
10. led 2007

ahoj renci, gratulujem k tvojmu syncekovi, je super, ze aj tebe to vyslo. A dakujem za radu, skusila som to podla teba, zadrzala dych a sup uz tam aj bola betarka jedna stiplava. Len sa mi zda, ze su tie moje injekcie akesi tupe. Ja viem, ze je to hlupost, ale mam proste taky pocit. Za par dni to uz budem zvladat lavou zadnou 😉 Este raz dakujem, majte sa pekne, prajem vsetko dobre.

aaandrejka
10. led 2007

pecka, zoznam tych liekov najdes to:
http://www.neplodnost.cz/web/verejnost/diagnost...

ak sa chces aj poradit, tak tam chodia prakticky len tie zeny, ktore navstevuju alebo navstevovali centra asistovanej redukcie... ja som sa na tom serveri dovzedela veeeelmi vela

pichanie vydrzis, stale si pomysli na to, co je na konci tejto trnistej cesty 🙂

pecka
10. led 2007

andrejka, dakujem za link, si zlata. Velmi rada si zas nieco nove precitam, alebo utvrdim fakty, ktoré uz poznam.
Pichanie urcite vydrzim, ved ide o vela. O nase vytuzene babo, na ktore sa hrozne tesime, dufam, ze to vyjde. Musi, moc tomu verime. Su aj horsie veci veci,ako pichanie, ktoré musime pretrpiet. tie horsie su mozno psychicke, ktoré viac bolia, ale takato fyzicka minimalna bolest je O.K.

aaandrejka
11. led 2007

pecka, na ceskych strankach carov toho najdes ovela viac ako na slovenskych... velmi dobra je aj stranka gest.cz, tam su tusim popisane vsetky typy protokolov a aj obrazky vyvoja embryi v jednotlivych dnoch od oplodnenia

culinka
11. led 2007

nazdarek, To som znova ja culinkin manzel. Nie ze by ma to nejak zvlast bavilo pisat,ale co neurobim pre moju polovicku. Vsetkych Vás pozdravuje a drzi palce.
Ona sa ma celkom fajn az nato ze sa strasne pozoruje co samozrejme musim znasat aj ja ☹ .Okrem toho,ze co sa tyka zenskych organov a ovulacii viem asi viac ako o sebe samom tak sa mam aj ja celkom fajn.
Vsetkym Vam samozrejme drzim palce aj ja a isto aj maly culin ktory este ale nevie rozpravat hadam ak vsetko dobre dopadne tak o 9 mesiacov Vas pozdravi aj on.

Maj te sa

vava
12. led 2007

Ahoj Culinko !
No, som sa uz vcera musela smiat - sa mi to paci, ze to pre nu robis 😀 Pozdravuj ju odo mna....To, ze sa pozoruje je uplne normalne, mne to uz doma tiez bolo vycitane niekolkokrat 🙂
Verim, ze budeme mat deticky tesne po sebe 🙂

Prajem pekny vikend

vava
12. led 2007

Pecka, no ako ti to ide ? Je vsetko OK ?

Ja som uz baby bola vcera na sono a uz mu bije srdiecko 🙂 Aj som to pocula. Bolo to super !

Drzim Vam palce

pecka
12. led 2007

Ahoj Vava, urcite je to jeden uzasny pocit pocut, ako bije tvojmu dietatku, ktore este vlastne ani poriadne nevidiet, srdiecko.
Ja som si vcera pichla moju tretiu dipherelinku uz v uplnej pohode. Bola to zalezitost asi dvoch minutiek aj s pripravou. Takze niekedy na buduci tyzden, mozno okolo stredy - stvrtku pojdem do Heliosu, zalezi to od toho, kedy zacnem po tej provere menstruovat.
Vava, si teraz na PN alebo pracujes?

vava
12. led 2007

Ahoj Pecka 🙂

Ja som stale na PNke, Krajkovic ma vobec nechcel pustit do prace. Ak ti to vyjde, tak ta urcite nechaju prvych 12tyzdnov doma. Tie su ze vraj najkritickejsie...Musela som sa s tym vyrovnat, ale kedze je to tak tazko zarobene, poslucham lekara na slovicko 🙂
Inak, v Heliose budem aj ja buduci stvrtok, mozno sa uvidime...
Pekny vikend